Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
30. zář 2008

Gapko, já jsme taky psala jen jednoho, druhý je nezajímá, Markét to napsala dobře.

Kači, to je děsný, třeba to jsou fakt ty zoubky. Zkus jí dát ten gel nebo nurofen na bolest, jestli jí to přejde. ☹

Manža dneska přišel s tím, že se jede do toho Afgáče na 6měsíců, já jsem úplně v ........ to tak dlouho nedám ☹ 😠 😠 😠 POMOC!!! 😢

Všem klidnou noc.

gapka.h
30. zář 2008

Zuzi-jsi šikulka a určitě to zvládneš 🙂 🙂 Ale také bych stresovala....Ikdyž musím říct,že už mám nějaký systém a občas je mi s prckama o samotě nejlíp... 😉
No nechala jsem to vyplněno s oběma-uvidím co mi dámy na úřadě řeknou....
Simča-to je dobře,že jsis odpočinula-také se na to chystám 😉
tak dobrou.... 😉

kuzelka
30. zář 2008

hezký večer

dneska nám vůbec nešel net

Dai zítra to nafotím a pošlu, dnes jsem to nezvládla 😒

u nás už se půl hodky chrupká 😵

gabi jojo chtějí tam jen jedno jméno 😒

zítra jdeme na poradnu tak jsem zvědavá

Dobrou nocku 😉

simonac
1. říj 2008

dobré ránko holky,

zuzu tak to je fakt děs, na tak dlouho bez manži, ale jak píše Gabča taky už mám svůj rytmus a jak je doma manža a začne něco dělat jinak tak mě to někdy docela vytočí,
a ty jsi holka šikovná a určitě to zvládnete, a máš tady nás 😉 😉 😉

daniellka
1. říj 2008

krásné ránko děvčátka a chlapci 🙂

zu- 🙂 jak říkám,každéráno se ti pokloním. půl roku,fííha,ale ty to zmákneš 😉

egrzuz
1. říj 2008

Jsi hodná Dani 😢 Přemýšlím, že mu řeknu, aby to odřekl. To by zase mělo dost ošklivé následky v práci, neprodlouží mu smlouvu a je bez práce, já fakt nevím......strašně se bojím, že to tady sama nezvládnu ☹ ☹ ☹
Už jsem s tím tady otravná, ale já si fakt nevím rady 😠

Jinak všem krásné ráno, u nás se teď zrovna křičí 😉 😀

marrha
1. říj 2008

Ahoj holky..

Zuzi..půl roku?? 😕 to je celkem síla...

na rovinu?? já bych to nedala...

a otravná vůbec nejsi....proč....? od toho jsme tad.., aby jsme se jedna druhou vyslechly, ne? 😉
Klidně to piš i 100x denně...mě to fakt nevadí 😉

marrha
1. říj 2008

a myslím,že ani holkám ne..nestihla jsme to dopsat 😅

simonac
1. říj 2008

já bych to asi taky nezvládla, ale to bude asi tím, že mám děti 3, nevím, jak bych petu vozila do školky......
zuzu... tobě držím pěstičky, jsi holka šikovná 🙂

tchýně si vtzala prcky, já si dala parelen a horký čaj a utíkám do říše snů, tak tam snad brzo budu, mám nějak zvýšenou teplotu a bolí mě v krku 😠 😠 😠

jinak u nás prší a prší a prší, odpoledne s něma půjdu já, tak at jsem aspon trochu odpočatá ☹

daiquiri
1. říj 2008

Ahoj holky, to je teda hnus počasí co? ☹

Zuzi, jsem stejného názoru jako Markét. Mně kolikrát štve, že manžel je dva dny v týdnu pryč a teda půl rok bych asi nezvládla. Nejenom, že by se mi hrozně stýskalo, ale taky bych se bála, že by mi to lezlo na mozek, byla bych nervní a akorát by to odnášely děti 🙄

Simi: to už zoubky takhle brzo? Myslela jsem, že rostou až tak v 6.měsíci???

Jo a mám zase dotaz.....Chodily jste s prckama každý den i když byli takhle malý jako moji? Přiznám se, že za deště a větru se mi teda moc nechce 😒
Taky jsem teď našla inzerát na kočárek Deltim Duo, paní ho prodává za směšnu cenu na balkon.

marrha
1. říj 2008

Simi..tak at jsi brzo fit 😉

starat s eo prcky ještě když je člověk nemocný...to je fakt paráda 😔

Daiq...já chodila..protože oni mi spali jen v kočáře 😀 , al za to ted v tom počasí nechodím...teda když prší..nesnáší pláštěnku....a v kočáru už nespí..lépe spí doma...

a zoubky..kamarádc se narodilo mimčo se zoubkem 😀 😀 ...a my nemáme ještě ani jeden 😀

a přesně jak píšeš...měla bych ty samé pocity jako ty...kdyby mi mnaža na tak dlouho odjel...a navíc by mně moc mrzelo, že neuvidí jejich první krůčky atd...ale je to těžko...když je to jeho práce..., ale pokud by byla možnost to odmítnout....byla bych pro odmítnutí....

daniellka
1. říj 2008

dai- ne ne,nechodila jsem každej den..
deltim nabalkon? myslíš,že to využiješ?Bude ted zima a pak už to na ně bude malý,ne? a nemá ten deltim náhodou společnou korbičku bez přepážky?? já měla podobný na chatu a kluci si mi v něm strašně mydlili,bouchali se ručičkama,posunovali k sobě,nevím..poslala jsem ten krám hned dál. Ale to byl fakt krám,asi stoletej dvojčatovejkočík,jedna paní mi ho dala za flašku 😉

kuzelka
1. říj 2008

Ahoj holky
Dai- nafotila jsem ty klokanky 😉 tak kukni

daiquiri
1. říj 2008

Markét, fakt? Vy ještě nemáte zoubky? a to je normální? To víš, já jsem neznalá, vím jen co se dočtu, tak se ptám 🙂

Aspoň nemusím mít výčitky, že se mi za takovýho počasí nechce 🙂
Díky za názor, já právě na něj koukla jen na fotku, nevím jak je široký, prostě nic. Jen mě to zaujalo, prodává ho za 500,-. Tak aspoň kdyby se třeba jen vešel do výtahu, že bych ho využila na přejezd od bytu do kočárkárny.

Kuzelka: jdu mrknout 🙂

simonac
1. říj 2008

ahojky holky,

dai..mně se taky v takovém počasí nechce, ale nic jiného mi nezbvá,musím vyrazit chta nechta, doma by mi jen řvali a neusnuli, tak doufám, že tam vydržíme aspon do půl 6, pak okupkat....

ještě počkám až dojde peta ze školky, dám mu svačinku , pusinku........ a dál se o něj bude starat tatínek, bere ho s sebou na squash, doufám,že aspon on už není táááááááááák moc nachlazený , no uvidíme s jakou dojde ze školky ☹

marrha
1. říj 2008

Daiq....mně už to nerozhází 😀 , Niky měla první zub až v roce a půl.....a to už jsme byla značně nervózní...tak jsme se domluvila se zubařkou a udělala jí RTG jestli má vůbec základy...a měla je...a týden po tom RTG jí vylezl první zub..a do třech měsíců pak měla všechny..a bez horeček bez všeho 😀

takže ted to bude asi stejné 😀 ..akorát je to srandovní..když už běhají...jsou velcí...a na někoho se usmějou...a v puse prázdno 😀 😀 tak každý vyvalí oči....a následuje otázka...oni ještě nemají zuby 😀 😀

simonac
1. říj 2008

holky, tak u nás už je nemocný i tatka, hlavně že lezl na squash, já mu říkala at tam nechodí, když mu je zle ale on néééééééééé, a ted mi tu zkučí ještě on, jdu se sprchnout a pokusit se to všechno uspat ☹ ☹ ☹

egrzuz
1. říj 2008

Hezký večer holky 😉 🙂 🙂 🙂

Dai, já jsme chodila a chodím každý den ven s dětma, jinak se to nedá doam vydržet 😀 😀 😀 . Jsou narozený v lednu , ale byla dobrá zima, žádný mráz a ani sněhu moc nebylo 😉
No , někdy je jen vystrčím na terasu 😉 🙂

My máme každý 2zuby a asi od 7měsíce

Simi, nemocný chlap je horší, jak děti co? 😉 😀 To známe 😎

Holky já mám taky u našich kočárek jen na zahradu. Koupila jsem ho za 1200kč. Jsem ráda, že ho tam mám. Posloužil! 😀

gapka.h
1. říj 2008

dobrý večer holky,...
tak kadeřnici mám za sebou...Švagrová to zvládla 🙂 Pak usnuli ,popapkali a šli jsme ven 🙂
Holky,nevím jak vy.ale já začínám chytat podzimní depky....hnus 😠 😠
U nás už se spí 😉 začíná to být s prckama zajímavé.V kočárku už špatně vidí-za chvíli budu muset dát sporťák,ikdyž nesedí!!My zuby ještě žádné nemáme,ale dnes byli pěkně protivní-já myslela,že je utopím... 😉 😉
Na úřad se chystám v pátek,tak pak písnu 😉
Tak dobrou,jdu to také zalomit 😉

simonac
2. říj 2008

dobré ránko, tak jsem tu noc nějak přežila - děti docela v pohodě a mojemu jsem jen vařila čaj, alivovičku a paralen a ted má 37,1 v noci měl 38,6 , fakt si připadám jako, že mám 4 děti ☹ ☹

dopo se chystáme s gabčou do města, tak snad to bude bez nějakého velkého řevu, 😉

odpoledne má petřík ve skolce rodičovskou schůzku, tak snad to vše nějak zvládnu ☹
všem přeji hezký den 😀

halkac
autor
2. říj 2008

Ahojky a dobré ránko 🙂

Včera nám nešel celý den net kvůli nějakému výpadku vysílače 😠 Jak já trpěla 😉

V úterý jsme byli u doktorky - zase nás nenaočkovali. Děti nejsou úplně fit (ta jejich opruzenina vznikla v důsledku mírného průjmu a při něm se nesmí očkovat). No ale musím se pochválit: Imazol zabral na jedničku a dneska mají děti prdelky hladké a nebolestivé🙂

No a my to máme stejně jak Zuza - chodíme den skoro denně; když to někdy nejde, jsem z dětí na nervy. Bo naše dvojčátka nebaví nic moc dlouho, tak s nimi musím sedět na koberci a hrát si. Chvíli si to užívám, ale když to trvá už tři hodiny, trochu se u těch jejich hraček taky nudím🙂
Kočárek na zahradu jsme měli a využili dost - ale jen v prvních 5 měsících. Pak se děti začaly navzájem budit, mlátit apod., takže jsem ho prodala dál🙂

Tak a ještě postěžováníčko: Magdalí začala dělat cirkus při usínání - poslední měsíc už nekřičela a najednou je to zpět. Tak jsme zase zahájili drastickou metodu: nechat ječe a odejít. Museli jsme ji ale přestěhovat k nám do ložnice (samozřejmě že v postýce), aby nebudila Jonýska. Po dvou dnech už jsou vidět výsledky, no ale stejně! začínám je taky trénovat na spaní doma - doposud jsme jezdili v kočárku a tam se krásně prospala. Ale v zimě s nimi nikam vyjíždět pravidelně nehodlám 😀

Markét, ty jsi psala, že ti děti usínaly jen v kočárku. Jak jsi je pak naučila spát doma? Bylo to bez problémů nebo ses zapotila? A kdy i začali spát jen jednou denně, vzpomeneš si?

Gapko, a švagrová hlídala bdící děti??? Tý woe...to naši by dotyčného uřvaly☹

Simi, co tvůj lazaret? My tady taky chrchláme, včetně děcek. Je to asi ze zimy - dneska musí manže přepragromovat topení, aby tu bylo tepleji.

Zuzi, tobě jsem psala na ICQ. Jen mi to malinko stávkovalo, tak snad dojde vše potřebné.

dvojmama
2. říj 2008

Krásný ranko 🙂
tak koukám, že s oblíkáním je to všude stejný....chjo co všechno ty dětičky na nás budou ještě zkoušet? 😉

zuzi: půl roku? Uuuuuuufffff, máš můj obrovský obdiv a stejně jako danča ti budu každý den smekat poklony!! Drž se, jsi statečná mamina 🙂

Dai: taky jsme chodili s prcky ven každý den, nejlíp mi spí v kočárku, takže vždycky alespoň na hodinku ven.

Simi: brzy se všichni vyležte. Jak psala zuzka, horší je nemocnej chlap co? 😀

gapko: já se hlásím k podzimním depkám 😒 ☹ jsem už měsíc bez manži, melu z posledního, do toho hnus počasí 😝 nějak je toho moc, ale musíme se s tím poprat, už kvůli dětem 😉

U nás se křičíííí, asi vyžadují snídani, tak jdu za nimi, krásný den 🙂

marrha
2. říj 2008

Dobré ráno holky...

Simi..nemocný chlap je fakt jko další dítě..přesně jak psala Zuzi... 😀

držím palečky at jst co nejdřívě fit 😉 ..a ty aspoň trošičku spočneš....

Kačko...my spíme přes den někdy 1x někdy 2X, ale většinou 2x....záleží v kolik rán vstávají...když jsou vzhůru do 7.30...tak jdou mezi 10-10.30 spát...na oběd jsou už vzhůru..Většinou si dají hodku..a pak jdou mezi 14-15 hod. a to spí tu hodku až hodku a půl......když spí jen jednou...tak jdou po obědě kolem 12 a ve 14 hod už jsou vzhůru...ale pak to odpoledne je šílené...zvlášt kolem 17 hod....spát už je nedávám, neusly by večer....a to už jsou protivní..nic je nebaví...knučí, řvou...chtějí se jen chovat.....takže odpočítávám hodiny, kdy půjdou do vany a do hajan...
a usínání doma byl boj..., ale zvykly si....samo to bylo ze začátku se řevem... 😉

Krista měla předevčírem očkování...tak ted dva dny byla protivná jak blázen...navíc začaly na sebe šíleně žárlit...když si vezmu jednoho na klín nebo na ruce...okamžitě přijde druhý s brekem a chce taky... 😝 😀 , snad to brzo přejde....

dneska půjdou spát až po obědě...Krista měla mlíko v 6, David v 7 a pak ještě usli..po mém přemlouvání..., ale já už nezabrala 😠

egrzuz
2. říj 2008

Ahojky doufám, že se marodům ulevilo i těm velkým 😀

U nás se dneska spalo výborně, probudily se až v 6,30 na první jídlo. 😀 Tatínek byl až do rána v práci, tak trénujeme a jestli budou tak hodný, tak to dám 🙂

Markét u nás se spí úplně stejně jako u vás. Večer je taky nemůžu nechat usnout, to je pak horor ☹
Jo žárlí už teď, teda zatím jen Jarýn 😉 🙂

Kači, Kristýnka nkdy usne krásně a někdy řve taky i během dne, když má spát. Je prostě přetažená 😒 tak se modlím, aby nezačala řvát, když jí ukládám. No někdy se povede 🙂

Sylvi díky, jsi hodná 🙂 Kdy se ti vrací manža?

Jinak podzim už tady taky působí 😒 fuj fuj

kuzelka
2. říj 2008

Ahojky
my měli dneska budíček před šestou

včera jsme byli v poradně na 10 měsíční prohlídce. Barča váží 7500g a Kuba 8000g vše v pořádku a na další máme přijít v jednom roce 😉

my máme každý po dvou zoubkách a taky se u nás žárlí - oboustranně 😔

daiquiri
2. říj 2008

Ahoj, aspoň vím, že se nebudu nervovat když v půl roce nebude žádný zoubek 🙂
No jo, chlap má rýmičku a už umírá, to je asi všude stejný 😀

Kačko: to je dobře, že už jsou v pořádku! Muselo to být i pro ně nepříjemný...

Hm, tak asi bych ho spíš využila na ten přejezd do kočárkárny. Škoda, že nemáme zahradu nebo terasu.
U nás už se taky nespí tolik jako ještě tak před 14ti dny. Teď už tak většinu času prokoukají a zbytek probrečí. Ale je to jak kdy, už mám vyzkoušeno, že když brečí přes den, tak večer je klid a naopak... 😔

Já sice depky nemám, ale doma trochu krize, nějak se hádáme, tak mi to taky moc nepřidává 😠

A to vám teda prckové prospí celou noc?

A jéje, u nás už se začíná plakat, ale musím s krmením počkat, jdeme na sono kyčlí a Pavlík na sono ledvin, tak potřebuju, aby vydrželi do dalšího jídla.

gapka.h
2. říj 2008

ahojky,
tak u nás se konečně spinká 🙂
Kaci-se spaním doma po obědě jsem bojovala... ☹ ,ale te´d se dá říct,že si zvykli.Ale každý mi usíná a brobouzí se jinak...,takže stejně nic neudělám.A to mi spí každý v jiné místnosti,ruší se 😉
děti včera švagrová zvládla 🙂 Jednou za čas se to dá 🙂
dai-také se s manžou pořád dohadujeme.Ale to je tím,že já jsem přetažená a pak vybuchnu ☹
Jinak my chodíme 2-klrát denně ven,nevydrží doma a to za každého počasí -déšť nedéšť....,ale pak jsem hotová....Pak potkám paní na procházce a ta řekne,tak bych se také chtěla mět-drnkat kočárek-ty lidi bych vraždila 😠 😠 ještě když řeknou-to je pohodička,že???
Dnes jsme se Simčou mohly vybírat...Lidi byli jak v Jiříkově vidění-když viděli dvoje dvojčata vedle sebe 🙂 🙂
Nevím,co na tom je??? 😉
Tak jdu chvíli relaxovat,než se mi to probudí...pa

gapka.h
2. říj 2008

Holky,kde jste,co děláte???Já už jsem doma i z procházky!! 😉
Ale mám nohy až v .... 😉 zítra ráno jdeme na odběr z hlavičky-kontrola železa-to bude pro prcky horor!! 😒
Tak se tu snad na večer některá ukážete!!

simonac
2. říj 2008

ahojky já jsem tu , ale to tě asi moc nenadchlo, co?
my jsme si všechno řekly při ranní prochajdě 😀 😀 😀

gapka.h
2. říj 2008

¨Simča-tak jak dopadl rodičák a co bramboráky???Psala jsem ti SMS,ty se mnou nekámošíš!! ☹