Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
13. lis 2008

ty kafíčka vám zvidím-my tu kočárkujm jen se spícíma dětma,maminky kamarádky to tak zavedly,takže jsem se přizpůsobila,je to fajn,jen z toho bolí nohy 😀
dneska jsem klukům namazala chleby místo másla Lučinou,tak M nesnídá vůbec a L snědl všechny kůrky,ale Lučiny se ani nedotkl ☹
V noci jak jsem kojila a jeli jsme do Prahy s Martínkem na operaci,tak jsem se strašně bála,jestli se vůbec Luky něčeho napije,ale jak jsem byla pryč i flaška byla dobrá 😉 chce to zkusit trošku násilí na dětech,když jim nic jiného nezbude,třeba se chytnou 😉

halkac
autor
13. lis 2008

Ahojky, u nás to dnes v noci celkem šlo - byla jsem zvědavá, jak bude, protože včera děti poprvé vynechaly podvečerní spaní. Naposledy spaly do dvou a pakl zalezly do pelechu až v sedm (aspoň něco z toho 😀 😀 😀 - jinak chodívají kolem osmé)

Tindro - a oni ti už jí chleba? Jak jim ho dáváš? Na kousíčky?

halkac
autor
13. lis 2008

Hmm, bylo tu dlouho ticho...děti vyrabovaly hlínu z kytky a právě ji mlsají...sem tam to proloží lístkem 😠 😠 😠 Jdu to zpacifikovat!

daiquiri
13. lis 2008

Ahoj holky, jen v rychlosti zdravím!
Kuželka, taky se přidávám ke gratulacím! Já myslela, že děti začínají chodit až tak po roce, nejdřív 😀

Jinak nás poslední dobou trápí prdíky, i když dáváme Sabsimplex, tak se je to děs 🙄

daniellka
13. lis 2008

dai - nám na tohle hrozně pomohlo kapičky Babycalm - jsou faktvýborný. ta lahvička se doplní vodou,je to koncentrát a má to rovnou to mačkací kapátko,takženabereš a mimču rovnou do pusiny,řekla bych,že jsou účinější než Sab. 😉

simonac
13. lis 2008

adi - my měli sab i babycalm a dokonce i probiotické kapky, ale nezabralo nám nic,k každé ditko je holt jiné, snad nejste stejní jako my ☹

septim
13. lis 2008

dai: ja davam lefax. Docela nam pomaha, k tomu jeste ty probio kapky a holky jsou ok.

gapka.h
13. lis 2008

..tak dnes to na kafíčku Ondra prospal a já měla jen Kubu na klíně...to byla pohodička 😉 zkusila jsem mu dát od kámošky jáhlové křupky..to byl vděk,sice zasraný všude,ale byl v klidu.

Je jim to vzácné a řekla bych,že zatím lepší jak rohlík...nedáví se tím...pěkně se to rozpustí 😉

jo a dnes měli od HIPPU-rýže,karotka a krůtí s kousky...pojedli vše 😉 😉

tak jdu zkusit uspát 😉

simonac
13. lis 2008

gabčo - tak to jsou fakt šikulky 😉 , aby jednou nesnědli i tebe 😀 😀 😀

gapka.h
13. lis 2008

Dai-já užívala už v těhot. PROBIOFIX a pak i po porodu-vlastně doteď-3klrát denně-a nějaké velké problémy jsme s prdíkama neměli 😉

Ale mám kámošku,která ba naopak musela SAB kapky vypustit-mělo to na malou opačný ´činek...a teď jsou bez trápení 😉

beda
13. lis 2008

Holky,omlouvám,se že vám se lezu,no ale snad budu brzo patřit mezi vás.Včera na ko mne dr,řekla že příští týden bych tam mohla jít ležet.Ale mne nic není.Doma mám 2letou dcerku,tak ji nehci nechávat jakoby samotnou.Příští patek jdu na ko a to bude 35+2tt tak nevím!bojím bojím,ale třeba do té doby porodím!miminka jsou hlavičkou dolu,ale jedno odpovídá 32tt a druhé 34tt(coč je pravda),tak snad bude vše ok!děkuji moc

gapka.h
13. lis 2008

beda-tak se hlavně šetři a ať vše dobře dopadne 😉 Mně také říkali,že půjdu spontánně-byli oba hlavičkou dolů a nakonc císař 😉

simonac
13. lis 2008

beda - já rodila normálně a byla jsem 37+4 , ale 35 dní jsem si před porodem poležela v nemocnici a doma jsem měla malého - 5 let, už je větší než tvé , ale smutno mi bylo dost, držím pěstičky at vše dobře dopadne, 😉 😉

daiquiri
13. lis 2008

Dani, tak jsem ty Babycalm koupila, uvidíme jestli to pomůže.

A ty probiotický kapky mají normálně v lékárně?
Ten Sab nám teda taky nepomáhá, přesně jak píše Gabi, skoro se mi zdá, že se to zhoršilo.

daniellka
13. lis 2008

beda - tak držím palce,at vše dobře klapne a at si nemusíš jít lehnout. Klobouk dolů,to budeš mít celkem honičku,dvouletá holčička a k tomu dvojčátka,ale bude to krása!! Odkud jsi?

dai - uvidíš,třeba pomůžou..Já je občas dám klukům i dnes,když bečí v noci a fakt už nevím z čeho,snad že je bolí bříško,dám jim cucnout a klídek 😉

gapka.h
13. lis 2008

..tak holky pokud možno,tak klidnou noc... 😉 😉

....jdu je dát do kupy... 😉

daniellka
13. lis 2008

já už to tam taky doufám spacifikovala,hošani už konečně zmlkli..trošku vyřvávají,nechci už jim dávat do postele čaj,tak se vztekají 😉
No snad už usnou..

egrzuz
13. lis 2008

Holky tak jsem tu 😀

Tindro, nenafukuje ten chleby kluky? Já jim ho nedávám právě kvůli tomu. 😕

Tak Jarda prošel zdravotním testem a do Afganistánu jede ☹ ☹ ☹ ☹ , ještě o tom bude jednat vláda, ale to je prý jen formalita. Odlétají buď 6,12 nebo 18,12 😠
Já už poočítala s tím., že bude doma kvůli té špatné krvi 😕

gapka.h
13. lis 2008

zuzi-to ho nebudete mít na ánoce doma???Já bych o něj měla strach,ať nejezdí!!! ☹ ☹

Danielka-hoši už nejsou v posýlkách a odkdy???To jsou šikovní ;

egrzuz
13. lis 2008

Beda, hodně štěstí 😉 🙂 Já rodila 35+2 🙂

daniellka
13. lis 2008

gapka - jsou v postýlkách,to asi zatím nehrozí,ti by místo usnutí zbořili dům 😀

zuzi - co říct..Asi chceš slyšet spíš něco pozitivního,co? Je to těžký.. ☹ Já bych to nezvládla,budu na tebe každej den myslet,jak to zvládáš 🙂

simonac
14. lis 2008

dobré ránko holky,

zuzi - tak to je fakt blbé, že jede, ale máš tady nás a my s tebou pokecáme a snad tě i trochu podržíme 😉

jdeme na rehabku tak to jdu vše vypravit, zatím papa 😉

halkac
autor
14. lis 2008

Dobré ránko🙂 Už to venku vypadá fakt podzimně🙂 Mohla bych začít nakupovat na ty Vánoce, pomalu začnu mít adventní náladičku🙂🙂🙂

Zuzi, ááách jo☹(((

Gapko - kam chodíváš na to kafíčko? Já se s kočárem vlezu do málokteré hospody, navíc se otevírají tak kolem půl jedenácté...

marrha
14. lis 2008

Dobré ráno holky 🙂
Zuzi tak to je mi líto 😔 jak psalaGabča..at nejezdí 😢

Kristě včera vykoukl další zoubek...další stolička, tak už jich má 6...a s přehledem dohnala dětičky u nás v diskuzi, které už mají od půl roku stejný počet zoubků 😀 😀

tady je dneska opět hnusně...uvidím jestli se s něma vůbec dostanu ven, když prší 😝

gapka.h
14. lis 2008

Dobré ránko,

...nevím jestli dobré..,bolí pěkně hlava...budu se muset nastartovat kafíčkem 😉

Marki-to jich teda už máte???? 🙂 Tady neprší,ale je hnusně...srejmě musíme ven ☹ ☹

Simi-ať tam dlouho nečekáte!!! 😉

Kaci- v UH je hotel Slunce ..a tam jsou 3 kavárničky a dokonce i výtah...kde se vlezu i s kočárem..je tam spusta lákadel pro děti..to jak tam hodíš penízek a je to houpe...Ale já se tam moc dlouho nezdržím...

tak pa

daiquiri
14. lis 2008

Dobré ráno, jsem docela naštvaná, z porodnice jsem dostala doporuče ní, že mám s Barčou zajet na otoakutické emise, tak nás naše doktorka nahnala na ORL, tam mi zase řekli, že na to nejsou vybavený 😠 Koukla Barče jen do ucha a do pusy a stejně mě poslala jinam, navíc do centra, tak mám fakt radost ☹

Zuzi, to je teda na prd.... 🙄 To teda nebude ani na Vánoce ani na Silvestra?

Mám dotaz, chtěla bych vybavit lékárničku pro děti - kdyby něcvo - teda snad nic nebude 🙂 Co si mám koupit?
Myslela jsem jako něco na horečku, zoubky a tak... Děkuju

simonac
14. lis 2008

dai - my máme čípky na teplotku - panadol a sirup nurofen 😉

halkac
autor
14. lis 2008

Dai, já jsem to asi nepostřehla: co je s Baruškou 😲 ???

Co se týče lékárničky, já jsem prdloch: mám toho hafo🙂

Panadol baby sirup a Nurofen čípky (na teplotu a bolest)
Stoptussin sirup (na suchý kašel) a Mucoplant sirup (na začínající kašel - je to přírodní jitrocelový sirupek)
Imazol mast (na opruzeniny). K tomu ještě heřmánkový koncentrát.
Smectu (na průjem)
Kulíšek roztok (kdyby byl skutečně silný průjem nebo zvracení, tak je to na dehydrataci)
Ophtalmo septonex (kapičky do očička)
Libenar (na rýmečku)
Prsní balzám (při kašli a rýmě se to maže na hruď, má to pomoci prodýchávání)

+ to, co bereme na doporučení lékaře či z mojeho rozhodnutí:

Aktiferrin, Kanavit, Vigantol (od lékaře)
Nutrolin B (probiotika - mé rozhodnutí)

No možná bych tam ještě něco našla, ale to základní jsem vypsala 😀 😀 😀

simonac
14. lis 2008

kačko - já vy jste teda vybavení 🙂

holky, my se teda vrátili z toho prvního cvičení a jsem zděšena, s malou cvičila skoro hodku a půl - malá pochopitelně hotová - já taky a mám to s ní cvičit 3x denně, děs ☹ cvičíte ještě někdo něco??
martínek je v poho, ten ta chodí jen na kukandu 😉

daiquiri
14. lis 2008

Kacko,to si to musim zkopirovat a ulozit😉Teda,mate toho,ze bys sama mohla otevrit lekarnu😀
Nastesti ji nic neni,jen proste jak mela nizkou porodni vahu,tak musi na tohle vysetreni.
Simi,a proc to musite cvicit?A to je ta Vojtova metoda nebo jen rehabilitace?