Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
30. bře 2009

-myska hezké bříško,rychle roste že,mě se taky zdá že poslední dobou je větší
-to tvrdnutí břicha máme asi všechny,asi musíme více odpočívat

katy.m
30. bře 2009

ahojte 🙂
mysko,máš pěkné bříško,zajímavé,jak ho máme každá jinak tvarované 😉

včera mi taky opakovaně tvrdlo břicho,mám pocit,že je to vždy,když se prci nějak přetočí,protože mám při tom i šišaté břicho.

lenulinko a veruleg : píšu si do kalendáře, pondělí ve 13:30 u koule 🙂 😎
A nějaké poznávací znamení?Třeba červený tulipán v ruce?? 😀 😀

lenulinka21
30. bře 2009

Ahoj mamky,

katy myslím, že se poznáme podle břicha 😀 😀
už se těším 🙂

myska77
30. bře 2009

diky holky, taky jsem si rikala, jak to ta priroda ma zarizene a kazda ma uplne jine brisko. Na konci se ty rozdily ale setrou a budem vsechny koule 😀

adrosek
30. bře 2009

-hej hej každá máme jiné ale n akonci budeme stejně kulaté,záleží jak sme stavěné každá
-no já mám taky dojem že jak se nějak natočí jinak,tak je na určitém místě zatvrdlé

lenulinka21
30. bře 2009

jj holky já ho mám sice kulaté ale troch víc i do boku

sorbona13
30. bře 2009

Mně se taky pupek vyboulí na jedné straně, když ztvrdne, asi jak se tam převalujou 🙂

adrosek
30. bře 2009

-jojo aj mě holky,no nějak si tam musí poradit sami prdolata,chudata namačkané

jankatr
autor
30. bře 2009

Luzinko - já si z toho sama nic nedělám - prostě s tím musej počítat - mě bylo hlavně líto toho Daníka - už od rána nemlel o ničem jiným a tak se těšil... - on tam pak vždycky děsně řádí a je na vrcholu blaha. Navíc jemu vůbec nebylo nějak špatně - prostě si "odložil" a šel by do vody zas - a nemohl chudák pochopit že už nemůže 😢 On pak kouká hůř jak ztracený štěně... ☹ 😅

luzza
30. bře 2009

mysi
bříšino nádherný 😉 😀
a s tou sprchou...nevím nevím...já když ztvrdnu,tak se nemůžu ani hnout,natož se dopravit do sprchy ☹
ale celkem mě uklidňuje,že nás tvrdne hodně 😅 tak to snad nebude takový drama 🙂

luzza
30. bře 2009

lenulinko
to tvoje poznávací znamení mě děsně rozesmálo 😀 😀 😀 kam se hrabe tulipán 😀 😀 😀
jani
úplně to chápu,člověk by nad tím jeho zklamaným a smutným výrazem brečel,viď? Ale neboj 😉 On si to ještě užije 😉

hanulka3112
30. bře 2009

Ahojky holky, vidím, že jste řešily porody, já bych chtěla teda císaře, mám strach aby jeden šel třeba přirozené a druhý by musel stejně císařem a být zmasakrována na spodku i na břiše mě fakt děsí 😖 a ještě, aby se tam nějak nešprajcli nebo nezamotali 😕 ikdyž teda děti ještě nemám, tak vím co je to císař, měla jsem jít na laparku kvůli cystám a nakonec se z toho vyklubala 2,5hodinová operace, při níž mi odstranili vejcovody a srůsty a probudila jsem na pooperačním s asi 15cm jizvou, primář říkal, že se to dá přirovnat císaři, dva dny jsem byla sice K.O a dost to bolelo, ale do týdne se člověk otrká a po tom co mi popisovala kámoška po nástřihu, jak ji tam dole zmastili a je 3 měsíce po porodu a pořád jí to bolí, že kolikrát nemůže sedět 😖 fakt nevím.Je to těžko, stejně to bude nakonec na doktorech co zvolí, můj gyndař mi říkal s úsměvem na tváři pokud budou malí v poloze jako teď tak prý budu rodit přirozeně, mám z toho, ale obavy 😅 jo jestli máte doma Nathional Geographic nebo jak se to píše, tak včera tam šel zajímavý dokument o třech maminách co čekaly dvojčata, trojčata a čtyřčata a dnes to dvakrát opakovali, takže to ještě zopáknou 😉 🙂

jankatr
autor
30. bře 2009

Hanul - to máš těžký - každá operace je na prd když to doktor zprasí... 😠 Ale fakt je že většina ženských po normálním porodu, je po dvou třech dnech docela v pohodě. A ono je přece jenom něco jiného když máš sice jizvu ale můžeš v klidu odpočívat, a nebo se máš do toho ještě starat o dvě mimča 😖

hanulka3112
30. bře 2009

To máš pravdu, když to Dr. zprasí, tak to stojí za to 😠 😖 no já bych při normálním nechtěla ten nástřih, ale zase bych se nechtěla nějak natrhnou 😲 🤐 proč nenosí děti čáp 😀 nebo se neotevřou nějaké vrátka na břiše 😀 a člověk by to nemusel řešit 😀

hanulka3112
30. bře 2009

No a po tom císaři je fakt naprd, že je člověk K.O a musí se ještě starat o ty malé 😒 ale já po té operaci byla hlavně K.O protože si mysleli, že to bude za pár minut, dát cysty pryč a pak když zjistili co vše bude zapotřebí, tak mě nadopovali anestetiky a já byla 2,5h na sále a ani nevím jak dlouho jsem pak spala, takže mi pak z toho bylo děsně zle, ale kdyby byl císař, tak chci určitě epidural, jednak kvůli tomu, abych nepřišla o první okamžiky s mimi a pak, že po narkóze bývá zle 😖

luzza
30. bře 2009

hanul
já si teda moc přeju porodit normálně 😅
s císařem nemám dobrou zkušenost (jak už jsem psala) ono jenom vstát z postele byl problém,natož několikrát za noc 😝
ale jedna z holčiček má příčnou polohu... 😒
tak nevím,snad mám ještě naději,že se otočí...

tina30
30. bře 2009

ahoj holky, tak se dneska taky konečně hlásim.

byla jsem na kontrole a mám mooc dobrý zprávy. tak obě mimča se natočila hlavičkou dolů 😀 , doktor při kontrole dokonce jednu hlavičku nahmatal - říkal že sestupuje. ale čípek to zatim drží. tak můžeme podle všech předpokladů rodit přirozeně. ted už je jen otázka "kdy".
tak jsem z toho moc ráda. i když jsem celou dobu počítala s císařem, tak jsem nakonec ráda kdyby to šlo přirozeně.
přeci jen je ta rekonvalescence kratší a lepší. dle dr. by se už snad neměli otočit. i když z Béčka asi bude sportovec. dneska ho doktoři tak rozdováděli - nejdříve na monitoru a pak na ultrazvuku. zřejmě se mu to moc nelíbilo. 🙂

hanulka3112
30. bře 2009

Luzzi, no já mám holčičku dole, ta je hlavičkou dole a kluk je taky nějak tak napříč, dr. mi k tomu řekl, že záleží, jak pak sklouzne při porodu toho prvního, takže kdyby nějak špatně sklouzl, tak stejně bude císař, tak nevím proč mi tvrdil, že budu rodit přirozeně, půl na půl je fakt nejhorší moje představa 😒

Tino ty se tak krásně držíš 🙂 doufám, že taky vydržím co nejdýl 😉 🙂 hlavně ať máš bezproblémový porod 😉 🙂

sorbona13
30. bře 2009

tina: to je super zpráva!!

Koukněte na

https://www.youtube.com/watch?v=oe5AV8PcKBo
adrosek
30. bře 2009

-ahojík mamky,tak to je super zpráva tina tedy,takže se to krátí co?tak se hlavně opatruj a drž se
-no já taky nevím co je lepšíli jestli císař nebo rodit normálně,bojím se u toho přirozeného rodění,aby se stím druhým mimčem něco nestalo,když tam bude dýla,tak nevím

hanulka3112
30. bře 2009

Tak nějak probíhal ten dokument na NG včera-to co hodila sorbona, že je to tak ukazované, jakoby zevnitř kamerou 😉 🙂

adrosek
30. bře 2009

-kukla sem na to hezky udělané

hanulka3112
30. bře 2009

Tak jsem se dívala do programu, jestli to budou ještě dávat o těch 2,3,4řčatech a dneska to šlo naposled, jde to až v sobotu v 9h večer a pak v neděli přes den, ale to už určitě nebude o vícečetném těhu, ale určitě se bude zase na co koukat, jestli to tak hezky udělají, jako to co jsem viděla 😉

kacatko000
30. bře 2009

Ahoj holky
tak jsem dners byla na genetice a podrobném ultrazvuku a mimíšci jsou v pořádku a máme potrvrzeno, čekáme dva kluky 🙂
Holky chci se zeptat co jste kupovaly do kočárku, nějakou tu sadu a nebo jen deku a kolik, Když se nám narodí děti v létě, mám kupovat nějakou deku?? Jo a taky kdo má prcky na léto, kupovaly jste letní zavinovačky do autosedaček a nebo co v nich budete používat???

Hanulko koukám, že jsi ze vsetína 🙂 to je můj rodný kraj, ted bydlím 6 rok v Praze ale na vsetíně jsem se narodila a žila 23 let a mám tam celou rodinu a přátelé. zrovna minulý týden jsem se z tama vrátila, byla jsem tam 10 dnů, mám to město moc ráda a na prahu si pořád nemůžu zvyknout. ☹

adrosek
30. bře 2009

-já budu mít asi tu letní nějakou verzi do kočárku,nebo jej přikryjem dekou
-do autosedaček jsem nekupovala tu letní zavinovačku

hanulka3112
30. bře 2009

Kacatko, jj já pocházím z Rožnova p.R. teď jsem ve Valmezu a jsem ráda, že to není tak daleko od mého rodného města 🙂 ty jsi teda přímo ze Vsetína jo? Gratuluji k UTZ ke klukům 😵 jinak já jsem malým koupila do kočárku v sadě deku a polštář od firmy co mám výbavičky do postýlek+mám ještě ty Flesové deky, ale v těch by se mi asi spotili 😀 ale večr bývá chladno nebo když bude hnusně, tak je určitě využijem 😉

adrosek
30. bře 2009

-mamky tak já se pro dnešek loučím,jdem do sprchy a pak asi na chvílu ještě zalehnout k telce,zítra jdem k dr.tak dám vědět jak a co pak,papa

luzza
30. bře 2009

tinko 😅 😅
ty jsi teda báječná mamina 😅 😅 😅 úplně ti závidím 😅 😅 a už ti dali nějaký termín??? a kdy se miminka otočili obě hlavou dolů???

hanulko
no tak my jsme na tom s polohou dětí stejně 😉 a mě teda řekli,že pokud tak zůstanou,bude nutný císař...
a úplně tě chápu,že tě děsí rodit půl napůl 😝 😝 to bych taky rozhodně nechtěla ☹ ☹ ☹

sorbi
díky za super odkaz 😵 😵

kacatko
do autosedaček bych koupila fusaky jen kdyby byly děti na podzim nebo na zimu...
do kočárku máme 4 rychlozavinovačky plus 2 bavlněný deky plus 2 flísový... myslím,že to bohatě stačí 😉

jankatr
autor
30. bře 2009

Teda Hani - taky se nestačím divit - mě dr. řekli že při takové poloze se automaticky dělá císař 😕 😕 😕 - nevím proč tě tak děsí... 🤐

Tinko - super zprávy - a co termín - dal ti nějakou variantu kdy nejdýl - nebo to prostě nechá?

luzza
31. bře 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
dneska jsem blbě spala 😝 celou noc se převaluju 😝
jani - a kdy jdeš na kontrolu ty?? 🙂