Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
10. dub 2009

-tak pěkně ořidte gabina hlavně,ale je pěkný ten kočárek
-na mě jde hrozně spaní,ale máme tady ještě ty zedníky tak nemůžem usnout,takže snad brzy dojde manžílek a bud spočnem nebo se půjdem projít na chvílu

luzza
10. dub 2009

HOLKY!!!!!!!! JANKATR UŽ JE DOMÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

adrosek
10. dub 2009

-jéé ta se má,takže jim to už začíná ode dneška

luzza
10. dub 2009

SORBONKO
to je dobrý s tou snídaní 😀 a to že se čípek nehorší je přímo super!!! 🙂 máš pravdu,že ten plegomazin je dost tlumivej,ale to je vlastně účel 😅 😀 a k těm nedonošenečkům... ne že od 28.týdne je šance větší,ale je víc než 90% šance,že děti přežijou bez jakýchkoli následků...!!!! Přežívaj děti i daleko mladší... cca od 24.týdne... ale těch komplikací je tam samozřejmě víc...i tady na koníku jsou dětičky narozené takto brzy!!! Pokud bys vydržela do 28.týdne,je to velký mezník!!! 😉 🙂 🙂 🙂 a když budou mít napíchané injekce na dozrání plic,v pohodě by to zvládli 🙂 🙂

luzza
10. dub 2009

adrosku
no jo,dneska se doma kluci zabydlujou 😀

luzza
10. dub 2009

lenul
to víš,že bude 20 ks stačit 😉 😉 co bys chtěla dělat s více plenama? 😉 buď v klidu 😉

luzza
10. dub 2009

já jsem si teda užila praní plen před 11 lety a teď jsem ráda,že jsou jednorázovky 😝 😅 😅
na první 3 měsíce máme zásobu 😉 pak si můžem objednat další...balík dodaj až domů a ve velkém vyjde 1 plena na necelé 3 koruny i s dopravou,takže žádné lítání po obchodech není nutné 😉 😉 😉

luzza
10. dub 2009

veru
ten hartan 😉 😉 2x nafukovací kola a 2x přední 2kolečko s aretací (moc šikovná a pohodlná věcička k ovládání kočárku),
tašky prostorný,pratelný,přenosný...
sportovní verze: polohování jednotlivě záda i nožičky, kočárek je nedělený - prostornější, výškově stavitelná rukojeť, odnímatelná hrazda - madlo u sportovního provedení, snímatelný a prací potah, 5-bodové upínání dětí, možnost otočení korby po i proti směru jízdy, váha 18,5kg
skládání jednoduchý i pro ženskou 😅
projede klasickými osmdesátkovými dveřmi...

adrosek
10. dub 2009

-jojo jen at se zabydlí pořádně kluci

sorbona13
10. dub 2009

luzza: co mi má ten plegomazin jako tlumit? asi tu dělohu, co? Já si ho schválně včera nevzala, páč jsem si myslela, že je to na noc, abych dobře spala a nemyslela na tragický konce. U těch nedonošenečků, prý mají větší šanci přežít holky, že prostě víc bojujou, od toho 28tt bych byla celkem za vodou.
Kde si objednáváš ty pleny?

artepa
10. dub 2009

Gábi, já ten kočárek nějak nemůžu najít 😲 . Asi těhudemence 😅 .
Sorbi, tos mě rozesmála s tou šunkou. Jinak se prosím holka drž, ať to aspoň do toho 28.tt zvládnete společně. Jak píše Luzza, od tohoto týdne mají už velké šance. Samo se dají zachránit i mimi od toho 24.tt, znám takové případy.
Luzzo a jaký plíny a odkud kupuješ?
Tak ať se Janka se svištěma pěkně zabydlí a pak nám přijde hezky poreferovat 😎 .
Jdu sebou praštit do postele. Dneska mi děti nějak tančí po močáku a píchá mě na čípku 😖 . Byla jsem nachvíli venku pokoupit pár drobností na víkend a mám dost.

luzza
10. dub 2009

sorbonko,artepko
tady je adresa na plíny!!!! jsou super,mám to potvrzené i z jiných témat,např. u nás v sestřičkách 🙂 a plínky máte do 3 dnů doma přede dveřmi 😉
http://www.eva.cz/znacka/huggies/

luzza
10. dub 2009

sorbonko
s těma holčinama je to pravda,takhle to prostě příroda zařídila,to i v případě embryí 😅 ,ale v celkovém počtu zachráněných dětiček to procento převahy děvčátek není nijak ohromující 😉 mrkni třeba do alba KIKIMARUSKA - ta měla chlapečka 800 g a teď je z něj nádhernej,zdravej klučík 😉 😉 a to není zdaleka nejmenší mimi tady na koníku 😉 i kluci uměj bojovat!!! a jak!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sorbona13
10. dub 2009

luzza: díky za povzbuzení, začíná to tady na mě všechno padat, ale musím se držet, nejhorší je psychika. Přes den, kdy mám práci to celkem jde, ale děsím se víkendů.

jankatr
autor
10. dub 2009

Ahojky - tak už jsme konečně doma - mezitím už jsme stihli i velkou procházku (a asi jsem to kapku přepískla... 😝 😝 😝 - ale když ono je tam tak krásně 🙂 🙂 🙂 )
Z nemocnice nás pustili i když Matýsek už čtvrtý den stojí na váze - domluvili jsme se že když jsme místní, tak je zbytečný aby nás tam drželi, jen se v neděli stavíme na převážení a pak se uvidí. Tak snad ho do neděle pěkně vykrmíme.
Holčinky jsem totálně K.O. takže delší psaní a dočítání až někdy příště 😉
Všechny vás zdravím a moc děkuju za všechny gratulace 🙂

luzza
10. dub 2009

jani
ty se tááááááááááák máš 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 že už je můžeš mazlínkovat 😵 😵

luzza
10. dub 2009

sorbonko
a máš tam aspoň TV ?????

sorbona13
10. dub 2009

luzza: mám tady mini TV, ale stejně na ní moc nekoukám, přes den tam dávají samý blbosti, i když jsem byla doma, tak jsem poslouchala přes den rádio a na TV koukala až večer.

janka: to je super, že jste doma, hezky si klučíky užívej.

Holky, užijte si Velikonoce!!!!!

luzza
10. dub 2009

sorbonko
já bych ve špitále bez TV nepřežila... skvěle mi zabíjela čas a to mi vyhovovalo...
a co bříško?? netvrdne moc často?

zanetik
10. dub 2009

Ahojky dvojmamky, chtěla jsem vám popřát krásný prodloužený víkend, ale trochu jsem to nestihla.
Jsem tak trochu v jednom kole i když jsou holky moc hodný a většinou spí, ale dopolko mezi kojením a dokrmováním trochu poklidím, uvařím nebo sníme oběd od našich a po dalším kojením jedeme ven když je tak krásně, vracíme se domů kolem 18h na další kojení a koupání a večer padám, takže jdu zase kojit a už se těším až si na 2-3h do dalšího kojení zdřímnu 😅
Tak se všechny opatrujte, až bude hnusně strávím to odpoledne na koníkovi 😀 pa

luzza
11. dub 2009

jééé ahoj žanetko 😅 😅 😅 to jsem ráda,že si se ozvala 😅 holčičky jsou překrásný 😵 😵 😵
tak až si najdeš chvilku,tak nám písni,jak bylo v porodnici,jak holčičky papají a tak 😉 😉 😉
budem se těšit 😉
docela ti závidím 😀

luzza
11. dub 2009

jinak
měla jsem příjemný večer i noc bez tvrdnutí břicha 🙂 🙂 a přesto nemůžu od dvou hodin zabrat ☹
dneska dopoledne zajedeme nakoupit zásobu jídla 😉 a taky něco na sebe... na oběd jsme pozvaní k našim,takže to bude bez práce 🙂 bude vánoční jídlo 😀 kapr a bramborový salát 😵
a po obědě určitě padnu a usnu spánkem spravedlivým 😀 😀
takže vám všem přeju příjemnou sobotu 🙂 🙂 🙂

sorbona13
11. dub 2009

luzza: břicho tvrdne, ale zřejmě nemá na ten čípek vliv, protože se stále drží stejně. Snad mě časem budou pouštět domů aspoň na víkendy, asi až se překlenu přes to nejkritičtější období. Můj doktor mi dneska poslal krásný e-mail, hodně mě uklidnil, že vícečetné těhotenství je vždycky "problém", ale že problémy umí dnes už vyřešit, takže to určitě dobře dopadne, prý schovali se sestřičkou pro kluky dvě vajíčka, ale musí být prý hodní, aby si je zasloužili 🙂

zanetik: zvládáš to naprosto skvěle a bude jenom líp, užívejte si krásného počasí, tohle léto bude vydařený.

artep26
11. dub 2009

Ahojda,
tak se zase hlásím včera ten den utekl jako voda, bylo krásně a dneska to vypadá obdobně
Janko kluci jsou krásní, ježiš já už se tak těším až ty naše prďolky taky uvidím 🙂
Zan a na tvoje kočky se taky moc těším 🙂
Sorbi tobě přeji a´t ti to tam rychle utíká ale hlavní je, že se tvůj stav nehorší 😵
Odpolko asi půjdeme na chvíli ven s pesankou, se zase bude chtít koupat, ale už je teplíčko, tak jí koupačku dopřejeme. Chci trošku uklízet, zítra budu barvit vajíčka, ale moc se mi do toho nechce, Anička odjela k bejvalému a nebude doma ani v pondělí, tak jsem taková z toho špatná 😔 😔
Přeji hezký den ... 😵 😵 😵

adrosek
11. dub 2009

-ahojík mamky,tak vám všem přeji hezký den,dneska je tam zase moc krásně
-tak jsem se vyčapila na terasu a trocha se sluním,at chytnem trocha nějakou barvu postupně
-jinak janka a zanetka hlavně se opatrujte a držte se mamky at jste všichni vpořádku
-nám stále dodělávají ještě dneska podlahu,takže vyrazíme ven až skončí tak snad to bude tak ještě nějak kolem normální hodiny
-jinak hezký víkend

snehu
11. dub 2009

ahojte holky,
preji vesele velikonoce vsem, ja sem obcas mrknu kdo ma uz miminko a jak to s vama jde vsema 🙂 jsem koukala ze tu hodne resite to tvrdnuti. Nevim esi vam to pomuze, ale tady o tom tak trocha pisou neco http://www.porodnice.cz/tvrdnuti-bolesti-bricha... a nebo jeste tady mrknete http://www.porodnice.cz/node/34618
v kazdym pripade rikaji, ze to tvrdnuti je proste praxe delohy na pravy kontrakce, takze by to nemuselo nic znamenat a s dvojcatkama to tvrdne vic. Me treba tvrdne kdyz musim na wc a nejdu proste hned, tak mi pak ztvrdne. Dr mi rekla, ze je to proto, ze i bobisci tlaci na ten mocak a tak a pak ta deloha reaguje, no zadna hruza prej..
jinak jeste k tomu sexiku co tu pisete, ze nevite esi jo nebo ne... no reknu vam jednu vec. Strasne se za to stydim, jak jsem byla blba proste, ale proste me to nenapadlo no, urco reknete ze jsem blba a ja to vim... ale proste jsme se tulili v sobotu a pri tom mi odteklo cast plodovky, takze jsem musela jet do nemocnice a zustat tam dve noci na pozorovani. Porod se nerozjel a udajne podle dr se to zase zacelilo a bobek tam ma vody dost... tak ted akorat doma trnu a sleduju pohyby a jestli nahodou nekde ~netecu~ 😒 taky jsem dostala ty injekce na plice a antibiotika proti mozne infekci... no proste jednoduse, kdyby mi nekdo rekl, ze se to muze stat tak to nedelaaaammmmm, tak to rikam aspon vam 🙂

jankatr
autor
11. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

adrosek
11. dub 2009

-ahojík jankatr,děkujeme za krásný popis porodu tedy,takže nakonec zvítězil císař,já se pro nějk taky stále rozhoduji,no ale ještě uvidíme tedy
-tak hlavně že jste vpořádku,kluci jsou taky ok a všechno zvládáte tedy jak jen to jde
-takže je kojíš oba dva zaráz ju kluky,je to těžké nebo se to dá zvládnout?
-jinak se opatruj a zase jak budeš mít chvilku tak se ozvi,papa

jankatr
autor
11. dub 2009

Adrosku - je to trošku boj - ale dá se to zvládnout - každopádně, v porodnici jsem si vyzkoušela polštář spešl na dvojčátka a v porovnání s tím normálním co mám doma je to nebe a dudy, takže asi budu měnit.

Mimochodem přidala jsem nové fotečky http://jankatr.rajce.idnes.cz/Kubik_a_Matej.../

luzza
12. dub 2009

ahoj holky 🙂
přeju vám všem krásné Velikonoce 🙂
nějak nestíhám net 😅 prostě je toho moc 😅
lítali jsme po nákupech 😝 a tak...
dnes jedem zá kámoškou do porodnice 🙂 narodila se jí Lucinka po sedmi letech léčby neplodnosti jako ivfkové miminko v jejích 36 letech 🙂 je to taky sestřička 🙂 a odměnou za čekání jí byl super rychlý a pohodový porod a ještě jí zašili plastickým stehem 😅 takže modelka 😀

janka
jsem z tebe a z tvých kluků úplně vedle 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵