Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

gabina26
8. kvě 2009

sorbon, já přesně nevím... ale v noci jsem měla tvrdnutí břicha s bolestí, která byla v podbřišku a taky v třísle... a taky jsem nespala (to tvrdnutí bylo docela pravidelné, tak co 10 minut) a trvalo to tak 3 hodiny...
No, ale pak jsem jela odpoledne k lékaři a to už mi dopoledne bylo celkem dobře a nic nebylo... doktor mi ale naměřil na monitoru (CTG) stahy dělohy... ale já nic necítila, ani tvrdnutí... takže divné...
nicméně jsem se pak ptala sestřiček, jestli tvrdnutí je vlastně stah dělohy... prý ano... pokud ale nebolí a není pravidelné po několika minutách, je to jen děložní činnost, která se vyskytuje celé těhotenství... problém je v tom, když tvrdnutí bolí, např. v podbřišku nebo v tříslech a je pravidelné a bolest se zvyšuje...
Každopádně po infuzích jsem na monitorech měla dělohu klidnou... takže děložní činnost tam nebyla žádná a to je dobře. Prostě a jednduše se to dá zjistit jen na tom monitoru, zároveň se monitorují srdíčka dětí a děložní činnost...
Tak snad jsem to pochopila správně, ale nejsem lékař, takže to ber s rezervou...
No, tlak na močák při tvrdnutí.... já bych se zeptala lékaře, já fakt nevím... ale to se mi moc nelíbí...

luzza
9. kvě 2009

ahoj holky moje...
dneska jsem trhla rekord 😝 ještě jsem nespala...trávím noc v obýváku u televize a u pc 😒
teď už jsem vážně utahaná jak kotě...
koukala jsem na Zrození Hanibala Lectra a podobný díla...
tuhle noc jsem se fakt cejtila hodně blbě...z večera hodně tvrdnutí...a v noci,když jsem zkoušela ležet,měla jsem pořád pocit nedostatku vzduchu...
teď je ze mě dokonalá troska 😝 😀

luzza
9. kvě 2009

sorbonko,myslím,že ti to gabča vysvětlila hezky 🙂 taky bych s ní souhlasila...
a s tím močákem...asi máš jedno miminko dost blízko něho,tak tě třeba při tom stahu dráždí...

myska77
9. kvě 2009

Luzzy vydrz, uz jen dva dny. Taky jsem se vecer malem udusila, to me stve docela dost, clovek lapa po dechu a nemuze se nadechnout 😅

luzza
9. kvě 2009

mysi
ty to taky mýváš?? 😅 😨 😅
mě to donutí úplně vystřelit z postele rychle do sedu!

luzza
9. kvě 2009

oprava:míváš 😉

luzza
9. kvě 2009

tak jsem zapla myčku,snědla jogurt a teď piju maliník 😉
ale jsem fakt úplně KO 😝
takhle mě snad neničily ani noční služby 😝

septim
9. kvě 2009

sorbona ten tlak na mocak jsem mela taky, delalo mi to hlavne v noci, kdy jsem se budila bolesti tvrdym brichem a silene potrebovala na malou. Mela jsem to od 22.tydne. Ja jsem lezela ale doma a brala jen magnezko. Do nemocnice jsem sla az 31tt a lezela tam jen 6dni.

septim
9. kvě 2009

luzza to jsou ale hovada kdyz to tak musim rici v te nemocnici. Ted jsem si precetla co to s tebou ten doktor udelal. Ale on se najde v kazde nemocnici nejaky blbec.Ja rodila otevrena na 5cm kontrakce po 1minute v 33+3tt a na nedonosenych nam rekli ze nas nevemou. Tak me jeste sanitou prevazeli do jine porodnice, jsem myslela ze to je ma posledni hodinka 😉

myska77
9. kvě 2009

Luzzy: jojo, mam to dost casto, presne taky si musim sednout a dejcham jak Alik. Dneska rano me to chytlo zase a uz mi prdly nervy a uplne jsem se rozbulela, proste uz to nezvladam. Jedem ted na chatu, tak pekny vikend vsem.

sorbona13
9. kvě 2009

Ahoj holky, hlásím se stále 3v1, břicho moc netvrdne, tak jsem moc zvědavá, jak dopadne další kontrola. Ptala jsem se dneska na vizitě, kdy bude další ultrazvuk a zatím tam naplánované nic nemám, ale počítám, že to bude asi ve středu.
Septim: ten tlak na močák bude asi způsobený tím, že mám A úplně dole a občas mě do toho močáku pěkně kope 🙂 Ty sis taky koukám užila s těmi doktory 😖

luzza
9. kvě 2009

septim
přesně jak píšeš...je to všechno o lidech,na který narazíš...nejvíc mě zarazilo,když mi moje dr. řekla,že záznam z monitoru z toho pondělka už nestál za nic..nechápala,jak mě mohl propustit 😒 ona si ho prohlídla až ve čtvrtek,když měla službu...
cože??? tebe ještě převáželi do jiný nemocnice??????? no to si děláš srandu 😅 😨 tak hlavně že všechno dobře dopadlo a holky jsou jak princezny 😵 😵 😵

luzza
9. kvě 2009

mysko
a co myslíš,že dělám já?? já se z tý histerie taky každou chvíli rozbrečím... 😠 takže tě chápu...
tak si aspoň užij chajdu 😉
sorbonko
já mám áčko taky úplně dole v pánvi a naléhá na hrdlo...takže chodím každou hodinku čůrat...a v noci,když to zaspím,probudí mě tak pekelná bolest,že mi z toho většinou ztvrdne břicho 😝
tak jsme si aspoň postěžovaly,že?? 😅 😀
jinak mi děláte s klukama velkou radost,že jste pořád 3 v 1 😉 🙂 ještě necelé 2 týdny a máte vyhráno 😉 oni už by to klučíci dobojovali v inkubátoru 😉 neboj 😉 ale čím dýl v mamince,tím dřív ňuchňání s maminkou bez hadiček a kabelů,co by na sobě museli mít 😉

luzza
9. kvě 2009

jinak
já vyhodila kluky k babičce a zůstala jsem tu sama...
z tý noci jsem furt jak mátoha...
zase piju maliník...
už bych strašně chtěla porodit... 😝

kacatko000
9. kvě 2009

Ahojky holky
Já se hlásím po delší době, byla jsem na chalupě, manža měl dva dny volna a tak jel malovat, tak já jela sním ale jen jsem odpočívala. Dnes už je manža zase v práci, tak jsem opět sama. Ve čtvrtek jsem měla KO, kluky nevážila ani neměřila, jen zkoukla srdíčka. Mě dopad trošku hůře EKG, mám problémy s tlakem a s dýcháním. Mám drobnou vrozenou srdeční vadu, není to nic moc vážného, brala jsem sice asi 2 roky přášky, když mi to zjistili, což je asi 4 roky ale spíše se to projevilo občasným zadýcháváním. ted je to trošku už větší zátěž, pořád se mi špatně dýchá a občas mám pocit, že mi srdce vyskočí z hrudi. Ale jinak dobrý, čípek mám 49mm což je super. Takže kromě žaludku a toho srdíčka jsem dobrá, mám se jen moc šetřit.

Sorbi, gábi a myško vy se držte a at vydržíte alespoň do 30 týdne ale raději i dýl.

Holky mě vyrazily na tvářích nějaké červené flíčky a vypadá to jako nějakej ekzém, no úžasný. Raději ani moc nechodím mezi lidi.

Luzzi na tebe jsem moc myslela, čekala jsem, že už třeba budeš mít holky na světě a ty jsi pořád 3v1 chuděrko, ale to pondělí je za dveřma, tak vydrž. Je to strašné, že tě takhle nechávaj chodit tam a zpátky.

Jinak já na ten test na cukrovku nemusím, doktorka říkala, že raději nechce riskovat, že mi podráždí žaludek natolik abych zase začala zvracet a hubnout. Už takhle je mi čím dál více zle po každém jídle, tak se asi bojí abych zasde neskončila na metabolické jednotce. 🙂

Jinak já jsem strašná tyčka, myslela jsem, že přiberu aspon v těhu a ono nic. Udělám nějaké fotečky a zítra vám je sem hodím.

luzza
9. kvě 2009

kačko 🙂
čípek 49 cm?? 😅 no to je bombá 😅 to se ti tam klukánkové budou držet dlouho 😉 😵
a s tím tvým srdíčkem to bude OK 🙂 na jednu stranu buď ráda,že jsi hubeňoučká...kdyby to tvoje srdíčko mělo pumpovat ten můj dinosauří oběh,tak by mu bylo hůř 😀 takže všechno zlý,je pro něco dobrý 😉 🙂
jinak já mám na obličji a krku zase hnědý skvrnky...takže buď v klidu 😅

luzza
9. kvě 2009

taky udělám poslední fotku,abyste pochopily,s čím se tahám 😉 😀

kacatko000
9. kvě 2009

Luzzi to máš pravdu, všechno zlé je k něčemu dobré.
Já jsem ted pěkně naštvaná, vyprala jsem dnes celou plnou pračku pidi věcí, dala to na balkon, že to krásně uschne a nějakej idiot, co bydlí naproti nám v rodinném baráku, něco pálí v kotly, takže je smar po celém okolí a navíc ten čmoud šel přímo na balkon 🙄 I když jsem to rychle chtěla pověsit dovnitř, už bylo pozdě, strašně to smrdí, takže to můžu prát znova 😖

|Luzzi těším se na tvou fotečku, už ten 34 tt co tam máš je síla. já přiložím zítra. jdu koukat na tv, jsem nějaká grogy, taky jsem dnes dlouho žehlila, prala, vařila a už jsem ko.

Holky řeji hezký sobotní večer.

septim
9. kvě 2009

luzza dekuji za pochvalu 😉 Jsou to zlaticka 😉 musis si rict ze to byl kreten a ze ted uz vse pujde jak pomasle 😉 uz brzo budes mit prcky u sebe a na vse zapomenes. Ja jsem moc rada ze u nas vse dopadlo dobre a holky jsou ok, a na to spatne jsem uz skoro zapomela 😉

luzza
9. kvě 2009

ahoj dvojmamky
já prostě trpím chronickou nespavostí 😝 😝 doufám,že to holky nebudou mít po mě 😝 😉

luzza
9. kvě 2009

kačko
tak to by mě ten debilní soused taky namíchnul 🙄 to jsou situace,kdy by člověk brečel 😝
a nepřeháněj to s tím vařením a uklízením!! 😉
septim
chápu 🙂 už vidíš jen ten hezkej výsledek 😉 😀

luzza
10. kvě 2009

a já prostě pořád nespím 😢

veruleg
10. kvě 2009

ahoj Luzzi....ja taky nespim...asi mam zatech par dnu v posteli naspano do zasoby 😕
Snazila jsem se to tady procist...tak v pondeli pry uz Te to konecne ceka,budu na Tebe myslet 🙂

luzza
10. kvě 2009

veru
doufám!!!! 😅 😅 😅 že už to bude 😝 jinak skončím na vozíku 😀

veruleg
10. kvě 2009

jinak jsem byla par dnu na soustredeni s tchyni a souborem na chate v Beskydech.Jen jsem lezela a chodila na zachod a jedla a cetla. Venku pry bylo krasne, ja mela pred oknem strom tak moc nevim.
Brisko ztvrdne tak 10-15 x za den.....tak snad bude kontrola ve stredu OK a ja budu moct lezet doma 🙂

Gabi : to jsme se ve fakultce temer potkaly. Ja odtamtud odjizdela ve stredu kolem 11 dopoledne.Personal velice prijemny. Vysetrovala me mlada mudr. Rikala ze si me nechaji pokud bude cipek min jak 2cm dle UTZ

veruleg
10. kvě 2009

luzzi to verim....vcera ve zpravach byl nejaky tehu pochod na Snezku a maminy rikaly ze citi tech 6 kg co pribraly....jako pri chuzi...... 😠 co by mlely s 15 vice ....

luzza
10. kvě 2009

veru
já už má čípek jen 1 a půl cm... a doktor říká,že je OK,uzavřený 😕 tak nevím...
jinak břicho mi teď tvrdne hodně často...už to ani nepočítám...
i když u mě je to už asi fuk...

veruleg
10. kvě 2009

jo Luzzi a Jani,Zanet, Tinko krasny den matek 🙂

luzza
10. kvě 2009

veru
já mám nahoře 24,možná už 25 kilo 😝 ☹
takže klouby v hajzlu... a dušnost jak stará baba... a k tomu ty otoky 😝, mám oteklý i rty a krk 😅
já už bych procházku nezvládla 😔

luzza
10. kvě 2009

VÁM VŠEM 😵 😵 😵 😵 😵