Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lea77
20. kvě 2009

ahoj holky,čtu Vás jen tak zběžně, ale teda to je mazec co tu píšete. Hlavně ty Luzza ... to je teda hororový příběh. Nechápu, že se to může vůbec stát. Tak hlavně ať jste v pořádku.

Sorbona, chci ti jen napsat k těm průtokům, připadalo mi čím jsem déle v nemocnici, tím doktoři dochází na nové a nové věci. Měla jsem to tak, že u áčka byly průtoky nějaké hraniční, pak mě dělali každý den monitor a utz obden, nakonec se to nějak ustálilo a průtoky už byly v normě. Tak nevím, doufám, že to bude zítra v pořádku. Drž se.

Můžu se Vás holky ještě zeptat, jestli berete všechny magnézium a v jakých dávkách ? A do kolikátého týdne těhotenství?

veruleg
20. kvě 2009

lea :ja beru magnosolv asi od 23 tydne. Ted si ho mam delit na pulku....rano a vecer

luzza
20. kvě 2009

sorbonko
teď budu s holčičkama na tebe myslet 🙂
dopadne to dobře 😉
zkoukni alba dětiček narozených ve 28.týdnu - všechny jsou OK! např. KIKIMARUSKA 😉
takže neměj strach 😉

myska77
20. kvě 2009

Luzzy: teda ja zasnu, jak je tohle mozny? Hele a nepichnul Ti to tedy spatne, treba jinam nez se ma? a tu masku co Ti pak dali to byl nejaky oblbovak nebo nejaky typ narkozy? Proc Ti ten epidural neprevedli na celkovou narkozu? Promin za ty otazky, ale nechce se mi verit, ze je v dnesni dobe jeste neco takoveho mozne. Sis tedy uzila, nejdriv problemy, aby Te vubec prijali a ted tohle. Sis to vyzrala az do dna. Ale holky mas nadherny a zaplat pan Buh zdrave.

Sorbi: kocko, tak to vypada misto propusteni spis na porod, vid? At to rano vypada dobre, moc na Tebe budu myslet. Treba takhle jeste vydrzis, ale at jsou v poradku ty placenty. Uz konecne vedi, jestli maji jednu nebo dve? To mi taky prijde divny, ze to do ted nezjistili.

Lea: Magnezium beru v tabletach (Magnesi Lactici) a to 4x2. Beru ho od 18.tt a zatim mi nikdo nerekl at ho vysadim, takze beru stale. Bricho mi bez nej tvrdne.

jankatr
autor
20. kvě 2009

any - zatím žádný velký režim nemáme - akorát jídlo dodržujeme víceméně ve stejnou dobu (ani né tak já jako spíš Matýsek - ten má v pupíčku nataženej budík 😀 😀 😀 ) A pak večerní koupání. Jinak přes den - jídlo a spaní zatím kdekoli, takže si chodíme ven jak nás napadne. 🙂

Myska - neměli jsme lahve - nechtěla jsem si je moc zvykat na flašku takže jsem jim ten nutrilon dávala ze stříkačky přes malíček - jako to dělali v porodnici. 😉 Stálo mi to za to - na flašky jsem moc "líná" 😅 takhle je to pohodlnější - zvlášť teď přes léto - můžu je nakrmit kde se mi zachce a kdykoli - takže bych o to dost nerada přišla.

Sorbonka - drž se - snad tam broučátka ještě chvíli vydrží. V každém případě myslím že to nejhorší už máte za sebou a s každým dnem navíc to bude jen lepší a lepší 🙂

blucka
21. kvě 2009

Dobre ranko kocky,
Sorbonka, mas uz za sebou ten UZV? a ako dopadol?

zanetik
21. kvě 2009

Ahojda dvojmamky moc vás zdravím, ale nějak nestíhám..to víte ráno vaření, praní, uklízení, žehlení, odpoledne venku když je tak krásně...
Já už teda stříkačky vzdala a koupila jim lahve pro novorozence a krásně si zvykly a z prsa taky sajou krásně 😉

Luzz to je děs jen jsem šla kouknout na tvůj hrůzný zážitek...to já si nemůžu vůbec stěžovat a už bych jinak rodit nechtěla...no nic musím letět hladovci řvou 😅

sorbona13
21. kvě 2009

Ahoj holky, tak mám po vyšetření, u Béčka není průtok jednou cévou, ale nezdá se, že by nějak strádal. Buď je špatná placenta, nebo je někde zamotaný pupečník, prý se to může ještě upravit do normálu a není zatím důvod kluky vyndavat. Zítra to budou ještě kontrolovat.
lea: taky mi přijde, že jak jsem tady hodně pod dohledem, tak kolikrát přijdou i na věci, které by jinak vůbec nezjistili.

blucka
21. kvě 2009

...Sorbona, tak to je dobra sprava, hlavne, ze mu nic nechyba a urcite tam este nejaku dobu vydrzia, hlavne ze ste pod dohladom...

lea77
21. kvě 2009

jo, sorbi, jedna doktorka mi říkala, že v tom 28tt,29tt at. se to špatně zjišťuje ty průtoky, že ten pupečník tam může být nějak skříplý jak se děti mrví a mění polohu, zkus ležet hodně na levém boku, když se to tak doporučuje a ať to to dobře dopadne.

sorbona13
21. kvě 2009

lea: díky za info, taky si myslím, že to bude v pořádku, pořád si říkám, že kdybych tady nebyla pod tak podrobným dohledem, tak na tohle ani nepřijdou a na dalším ultrazvuku už to může být zase OK.

veruleg
21. kvě 2009

ahoj holky : tak vidim ze po tom spatnem vcerejsku se vse obraci k dobremu 🙂

Jsem zpet z kontroly a mam prekvapive vysledky.
Cipek ultrazvukem min. tyden 3cm.....ovsem dnes 3,9cm... jak je to mozne to netusim, ale hlavne jsem stastna jak blecha 😅

ozvy na CTG sejim dnes podarili natocit na jednicku s hvezdickou, az se me asistentka ptala co ze jsem to mimousum slibila. No slibila jsem jim, ze kdyz budou hodni tak pojedem domu 🙂

Ultrazvuk taky vpohode. Placenta se mi opet premistila, ted ji mam na pravem boku.

vahy A: 1600g a B 1650g ukazal mi krivku a jsou presne ve stredu jak maji byt vahove.

Takze vse OK a kontrola prekvapive az za 3 tydny....normalne jsem u mudr mela co 2 a ted v rizikovce az za 3tydny. Tak snad bude vse vpohode. Klidovy rezim dodrzovat, ale ne uplne na 100%.

Tak doufam ze vam vsem taky vsechno dobre dopadne.....pekny den 😉

luzza
21. kvě 2009

vzkaz od artíka :
jsem na JIP v HK,hrdlo prostupné na 1 cm,dostávám kapačky na tvrdnutí břicha a injekce na dozrání plic...
všechny vás moc zdravím!!!
artep

luzza
21. kvě 2009

takže držím artíkovi a bublinkám palce 😉 🙂

blucka
21. kvě 2009

Luzz, pozdrav Artika a drzim palce...

veruleg
21. kvě 2009

artiku drzim pesti at Ti to kapackama rozezenou....neboj vse bude OK 😉

sorbona13
21. kvě 2009

luzza: pozdravuj Artika a ať vydrží, je to opruz, ale musí to zvládnout, moc na ní myslím.

sorbona13
21. kvě 2009

veruleg: a tobě velká gratulace!!!

luzza
21. kvě 2009

kočky moje,tak jsem si vás dočetla 😉

a já budu trochu pokračovat... 😉
manža byl z toho vážně moc špatnej,nevěděl co se děje,nechápal,proč řvu bolestí...ještě že ho vykopli 😒
když bylo po všem,ukázali mi děti,ale já je téměř nevnímala,snažila jsem se,ale měla jsem všechno rozmazaný...
odvezli mě na jip,manža se semnou ještě na chodbě loučil a pořád mi říkal,jak jsou NÁDHERNÝ 😉 😉 😉 drželi jsme se za ruku a oba jsme brečeli...
na jip jsem dorazila před 21 hodinou...bylo mi hrozně zle...a jak psala janka-zvracet v leže na zádech je dost nepříjemný 🤐 břicho bolelo,ale né tak moc jak na sále 😀 každá hodina tam trvala sto let...o půlnoci mi přivezli moje holčičky a zkoušeli je přiložit k prsu,ale moc se jim to nedařilo...
pak jsem je viděla až v šest ráno a to už jsme se hezky pomazlily 🙂
ve tři odpoledne jsem dolezla se sestřičkou do sprchy a pak už mě odvezli na sedačce na nadstandart...

tam už na mě čekal jirka...ještě že tam byl...pomáhal mi do sprchy i na záchod...byla jsem totiž úplně zmatená...občas jsem vůbec nechápala kde to jsme 😅 vložky mi padaly na zem i do záchoda 🤐 no prostě jsem byla úplně v prd... 🤐 trochu mě těma opiátama přefetli...

vozili mi děti po třech hodinách...pak mě nechali celou noc vyspat a ráno v 9 hod mi moje berušky přivezli nastálo 🙂 a od té doby jsme pořád spolu 😵 😵 😵

luzza
21. kvě 2009

mysko
nedokážu posoudit jak to napíchl 😕 😒 ale je to jeden z nejl. anesteziologů...to neznamená,že se nemohl zmýlit...fakt nevím...
v té masce byl zřejmě Halotan,protože jsem cítila strašně hořký plyn 😝 😝 🙄 po něm jsem zvadla...

luzza
21. kvě 2009

tak se pyraňky nahltaly a odpočívaj 🙂
mlíčka mám dost pro obě,takže to mám bez starostí...
dokrmovali jsme jen první den po návratu z porodky...
teď už jenom kojíme...

holky jsou zlatý,vydržej většinou tři hodinky ...v noci i víc než čtyři...
zítra jdeme poprvé do poradny,tak doufám,že přibraly...

blucka
21. kvě 2009

Luzz, ked to citam, az sa mi slzy deru do oci...je fajn, ste uz spolu, doma...ale je aj pre mna zahada ako to napichnul....
Ja teda zacinam mat riadne nervy z porodu 😠 .

luzza
21. kvě 2009

bluci
taky to nepochopím ☹ já se porodu nebála vůbec a pak tohle 🙄

luzza
21. kvě 2009

a tady je další pokračování z porodky...
třetí den po porodu začaly holky žloutnout...a další den už přestaly papat a pořád jen spinkaly ☹ ☹ museli je krmit sondou...byly z nich úplný hadrový panenky...pediatr nám stále zdůrazňoval,že přes svojí velkou hmotnost jsou NEZRALÝ,a že ta žloutenka je takhle vyčerpává...
následujících 48 hodin holky strávily v zářivkovém lůžku...
měla jsem je na pokoji...brečela jsem nad nima...
měly na sobě něco jako spacák s rukávkama a celý svítily modrobíle...
večer vypadaly jak ufounci...
naštěstí po dvou dnech šly hodnoty bilirubinu dolů a holky mi zase "ožily" 😅
kvůli té žloutence a poklesu váhy jsme se z porodky dostaly až za 8 dní...

luzza
21. kvě 2009

jinak Dominik je z holek úplně vedle 🙂 stále je chová...mluví na ně...pusinkuje je...
do školy si vzal jejich fotky 😀
asistuje při koupání i u přebalování...
holky jsou první věc,která ho zajímá když přijde ze školy 😅

luzza
21. kvě 2009

jirka mi moc pomáhá... až mi ho je líto 😅
občas si holky položíme do postele a pak tam ležíme a koukáme na ně...
u toho se hladíme a občas brečíme 😅 😀 😀 jak máme krásný holčičky 🙂 🙂
myslím,že šestinedělí a hormony zasáhli i manžu 😀 😀 😀

luzza
21. kvě 2009

holky
chci se zeptat,jestli nevíte co udělat s nechtíky???
v porodce nám řekli nestříhat...ale holky už jsou celý podrápaný... 😨
poraďte...

lenulinka21
21. kvě 2009

Luzz: ahojík zkus jim je ostříhat až budou spinkat tak mi to
radí i kamarádka. 🙂

luzza
21. kvě 2009

lenul
večer jim je ostříhám 😉 🙂

sorbona13
21. kvě 2009

luzza: to je dojemný a krásný příběh (tedy kromě toho hororu na porodním sále a problémů se žloutenkou), krásně jste to zvládli a máš strašně šikovnýho synka a manžela 😉
S nehtíky nevim, co jim zkusit dat přes ruce nějaký návleky, aby si nemohli ublížit..když už se tedy nesmí stříhat...