Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
9. črc 2009

ahoj holky : dnesni noc byla docela v pohode. Chodim zalehnout uz po 20h. Viky ma snad v brise budik a budi se po tech 2.5h. V noci pekne pil a ani moc neknoural a neprdel.Tak snad nam to vydrzi. Dnes asi budu strihat nehty, neb je dodrapany uplne silene.

holky mam dotaz. Delali vam v porodnici testy na otoakusticke emise ? Je to na ty ouska.....nam to zatim dopadlo jako nevybavne, ale na netu jsem cetla ze to tak casto dopada.....doktorka zatim nic nerikala, ale vite jak to je, cervicek zahloda 😒

co to je reflux?

jankatr
autor
9. črc 2009

Holky - musím se pochlubit - dneska kluci spali od 20:00 až do 6:50 😵 😵 😵 tak to jsem teda zírala. I když je fakt že už párkrát se nám povedlo spát tak do 5:00 nebo i do 5:30 - ale tohle byl rekord 🙂

Verul tak tohle nám asi ani nedělali 😕

adrosek
9. črc 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny dneska
-tak my jsme boli dneska uté dr.tak jim brala chuděrkám krev kvůli té žloutence tak snad to bude ok,ale všude říkají že to trvá někdy aji tři měsíce než to ustoupí tak snad je to vpořádku všechno

luzza
9. črc 2009

ahoj kočenky moje
už máme naušničky 😀 😀 😀
píchala nám je paní doktorka u nás na jipu 🙂
já byla zavřená na šatně a všechny holky byly u miminek a u paní doktorky,takže pacienti měli smůlu 😀 😀 😀
bylo to za chvilku a pak mi je přinesly rovnou s naušničkama a já jim za odměnu hned podstrčila prsa ke kojení 😀
eliška skoro neplakala a nelinka docela jo 😢 🙂
po kojení usnuly,holky mě nafasovaly dezinfekcí,framykoinem a tamponama, já si dala kafe a pak jsme frčely dom 😉 🙂
holčičky spaly od půl třetí odpoledne až do půl sedmý 😅 😅 asi byly vyřízený 😀
ale jsou NÁDHERNÝ!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 úplně je to změnilo 🙂 🙂

potom si vás dočtu 😉 zatím pa 😉

luzza
9. črc 2009

jani
ty máš asi lední medvědy 😅 😅 😀 😀 😀 to je nádhera 😵
verul
nám to taky nedělali.. 😕 co to obnáší??
adrosku
neboj,ti říkám,že můj elík je furt citrónek 😀

luzza
9. črc 2009

verul
REFLUX je,když obsah žaludku (včetně kyselin a dalších trávicích šťáv) stoupá zpět do jícnu. Ten zpětný tok tekutin může být způsoben zeslabením nebo nedostatečnou funkcí dolního svěrače jícnu. Když ten svěrač funguje správně tak nedovolí, aby nějaká tekutina pronikala zpět..
dá se to léčit 😉

luzza
9. črc 2009

holky
mám prosbu 😉 🙂
řekněte mi váš názor,komu jsou ty naše kočindy podobný 😅 😅
my se celá rodina dohadujeme 😀 😀 😀 😀
každý říká něco jiného 😅
zajímá mě,jak to vidíte vy 🙂 🙂 😀 😀 😅 😅

veruleg
10. črc 2009

Luzzi : no co jsem vycetla v prirucce co nam dali na matrice 😉 tak to je sluchovy screening u novorozencu. My to meli zatim nevybavne, takze je zde podezreni na poruchu sluchu. Pisou ze ale to muze zpusobit plodova voda v ouskach....za par tydnu pujdem na dalsi test. Tak se jen modlim at uz nas nic zleho nepotka 😔
jinak ohledne kocenek, tezko rict, nekdy bych rekla ze vic na manzu a nkedy zas na Tebe. My taky vubec nevime, ani nikdo z rodiny. No rika se ze matka je jista ze 😵

luzza
10. črc 2009

veru
tak uvidíš za pár týdnů...ale brzy to zjistíš i sama... 😉 holky se brzy lekaly ostrejch zvuků...třeba když bouchly dveře,tak sebou škubly 😀 😀 nám teda žádný test nedělali 😕

matka jistá je 😀 😀 já bych řekla,že nelča je na mě a elík na manžu,ale rodina mi to furt vymlouvá 😀 😀
tchýně si myslí,že jsou obě po manžovi a naši tvrdí,že jsou obě po mě... no a manža si myslí opak toho co já 😅 😅
a pak se v tom vyznej 😀 😀 😀 😀

luzza
10. črc 2009

dneska holky spaly od 20, hod do 3 😵 jsou to moje šikulky 🙂

blucka
10. črc 2009

Ahoj maminky,
prajem vsetkym pekny den...
Ty jo mi mame za sebou noc 😠 , Adamek nam od polnoci do 5.30 plakal, tak bolo veselo.
Dnes sme boli na sone koli refluxu a mame ho, ale kym pribera tak s tym nic nebudu robit, tak uvidime.
Luzz, mas foto? Az sa pokochame 😉 .
Veru, ja si teda nie som vedoma, ze by nam robili nejake vysetrenie sluchu, ale kluci sa pri ostrejsich zvukoch trhaju.

blucka
10. črc 2009

Luzz, teraz som jukla do albumiku na nausnicky, to musia byt kocky. 😵

veruleg
10. črc 2009

Bluci : no v Ostrave to delaji asi vsem....nebo asi tem co tam zustavaji dele. Delali mu i kycle, ledviny a kvuli lehke selesti i sono srdce. Vikous spi at je hluk jakykoliv....ale dnes je fakt ze jsem mu pri probouzeni zasterkala u ucha a malem vyskocil z korbicky tak snad to bude OK budu zkouset dal 😕

blucka
10. črc 2009

Veru, urcite, Sebikovi tiez nevadi hluk ani ked mu zasteka hafan u ucha, ale na urcite zvuky reaguje citlivo. My ideme na kycle az v mesiaci(bud.tyzden) a ledviny nam nerobili, selest mal aj Adam a vymizel,tak je mozne, ze vy sa ho tiez zbavite pravdepodone 🙂 .

artep26
10. črc 2009

Ahoj holky,
moc vás všechny zdravím.
Dočítat nemá cenu ale určitě pokoukám, kdopak už porodil a kdo ještě stále čeká.
My jsme od včera doma, Amálka i Mikulda měli při propouštění 2200 g, krásně papkají, plně kojím, ale je to někdy záhul. Amálka je pijavice jak má být, občas abych si oddychla tak odstříkám a dám jim z lahve a mažu Bepantenem. 😉 😉 😉
Až budu mít časík, přidám fotečky. Zatím pa pa pa a určo se zase ukážu 😵 😵 😵

blucka
10. črc 2009

Artep, vitak spat, este raz blahozelam k miminkam a uz sa tesim na foto.

lenulinka21
10. črc 2009

Ahoj maminky 🙂 🙂

tak mám blížší info:

dnešní KO docela v pohodě, čípek už jen 0,5cm, průtoky OK, a váhy kluků zase různé
měřil jiný dr. takže A-2720gr a B-2690gr.Ale beru v potaz ty odchylky. 😀

nástup do nemocnice za týden v pá a v po plánovaný císař.mě přímo řekli, že jsou hlavičkama dolů
a že sama si mám vybrat způsob porodu. Primář +2 dr se přiklání k sekci a ten dnešní dr. říkal
že by to viděl na normál.prod ale že je to na mě.
Takže ted mám DILEMA- císař je lepší prý pro mimca ale spontál.porod je lepší prý pro maminku.
HOLKY prosím pište své názory vím, že většinou jste rodily císařem.

ARTI:ahojík vítej zpátky 🙂
LUZZ: jedna z holčiček je celá ty-ale ted nevím která??? 😀

luzza
10. črc 2009

lenulko
já jsem rozhodně pro sekci... sice je to po porodu nepříjemný,ale dá se to rozchodit 😉 😀
já myslím,že je po mě nelík 😀 (ta větší) 😉

luzza
10. črc 2009

bluci,veru
u nás dělají v porodnici ultrazvuk kyčlí,ledvin a hlavy...

luzza
10. črc 2009

artíku
moc se těším na fotečky 😵

jankatr
autor
10. črc 2009

Luzzi - holky jsou taky šikulky - nezapomeň že kluci jsou starší - myslím že se to spaní u vás vyvíjí skoro stejně jako u nás. 😉

luzza
10. črc 2009

jani
kéž by to spaní moje holky dohnaly k dokonalosti,jak ti tvoji méďové 🙂 🙂 🙂

blucka
10. črc 2009

Lenul, ja bych tiez volila cisar, i ked je to pre organizmus vacsia zataz, ale ked som videla tie mamci jak po normalnom sedia na "pol zadku" tak mi moja jazva vyhovovala a rychlo sa to hoji a pri dvojcatkach si to ani neuvedomujes. 😀
Luzz, mozno robia aj u apolinare, ked som sa vsak na kycle pytala, tak mi dr.povedala, ze to sa musim dohonut so svojim pediatrom, tak neviem, ideme na kycle 16.7..

luzza
10. črc 2009

bluci
minulý rok jsem měla přednášku o dysplazii dětských kyčlí 😅 ,takže si jasně vzpomínám,že v ČR byl zaveden (už nevím kterého roku,ale už je to hodně let) takzvaný systém TROJÍHO SÍTA.
to znamená : PRVNÍ vyšetření dětských kyčlí by mělo proběhnout již v porodnici... DRUHÉ v šesti týdnech... a TŘETÍ ve třech měsících...

blucka
10. črc 2009

diky za info 😉

luzza
10. črc 2009

bluci
koukala jsem na fotky a tvoji klučíci jsou slaďounký 😀 😀 😀

jinak jestli tě to uklidní..kyčle mají většinou v nepořádku holčičky... klukům se to povětšinou vyhýbá 😉
mají prostě jiné kyčličky 🙂

luzza
11. črc 2009

dobré ránko 🙂
holky papkaly ve tři a v šest...ted zase chrněj 🙂
co jsem včera poslouchala předpověď počasí na celé prázdniny,tak teda nic moc 🙄
tak já jdu taky ještě zalést 😉

sorbona13
11. črc 2009

ahoj holky, jsem tu jen na skok, nestíhám dočítat, pořád pracuju a do toho 4x denně kojíme. Honzík váží 1640g a Kubík 1490g a od včerejška je Honzík ve vyhřívané postýlce Dneska vypil Kubík 50 a Honzík 40 Jenom musím vždycky toho, co pije z horšího prsa, potom přiložit k tomu lepšímu, aby se dokrmil, vytáhnou z toho horšího okolo 25-30ml

luzza
11. črc 2009

sorbonko
to jsou krásné zprávičky 😵 😵 😵
a jaktože pracuješ?? 😨

luzza
11. črc 2009

sorbonko
mě teda ti tvý kulíšci přijdou úplně stejní 😀