Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

kacatko000
15. črc 2009

Ahoj holky

moc vás zdravím a všem děkuji za názory a podporu.

Kecat si to doto samo nenrchám a už vůbec ne od tchánovců, víte co pronesl tchán??? Že prý na kladně se rodí samí cigáni a že chudáci kluci budou mít celoživotní problém s tím, že budou mít místo narození kladno a že to chudáci budou muset všude udávat a pak budou mít kvůli tomu politickej problém, protože nebudou mít místo narození Praha, což je přece jen více prestižní a než nějaké obyčejné kladno 😀

na to nejde nic říct, už jsem vám psala že sou trochu movití ale také neuvěřitelní snobi ale tohle je fakt už moc

Ale bez ohledu na ně, jsem se rozhodla, že musím vydržet min do 38 týdne a nejlépe ukončeného, jelikož mi jde o dobro kluků. Dnes jsem byla na tom podrobném UTZ v motole( což je velká porodnice jen pro mimopražské), byla jsem tam sama na vlastní žádost, jsem si to zaplatila, ale přeci jen jsem chtěla vědět jak na tom kluci jsou než nastoupím do nemocnice v Kladně, jelikož tam bych už musela v sobotu a rovnou jsem měla nadstandart, takže pro jistotu. No a moji kluci jsou strašně maličcí 😒 neodpovídají týdnu 36+1 což jsem dnes, hlavně B je maličké a pro jejich dobro je lepší aby u mě ještě zůstali. měla jsem rodit v úterý 37+0 ale asi vydržím do 38+0. A mělo odhad váhy 2410g a B 2050g, což je dost málo. Akorát se teda oba otočili hlavičkou dolů, celou dobu byl B příčka ale ted už je otočenej, tak mi hrozí normální porod 😕

Mluvila jsem i s primářem z Kladna a říkal, že kdyby měli děti kolem 2500g tak je vyndá bez problémů ale že ted jen na mé výslovné přání a pokud budu na tom opravdu moc moc trvat. Ale když je B tak maličkej tak chci vydržet, nechci nic riskovat.

kacatko000
15. črc 2009

Blucka: klučíci krásně přibírají 🙂 oni teda byli už cvalíci při porodu 😉
Bluci jak si byla spokojená s pomocí sestřiček u apolináře na šestinedělí?? Já chci určitě nadstandart, teda pokud tam budu rodit ale jen mě zajímá jaká byla péče, četla jsem ted na netu dost špatné zkušenosti maminek s přístupem sester, ale ted tam asi budu muset zustat, jelikož se kluci narodí až bude manžel chodit do práce a apolinář je aspon po cestě domů, i když bude moc za mnou jezdit až večer ale pokud bych rodila na kladně tam je to 40 min cesty navíc tak to by jsme se vůbec neviděli ☹

Veruleg: moc budu držet palečky na zítřejší kontrolu, ale Viktorek určitě hezky přibírá a vše bude v pořádku 😉

Luzz:co tvoje sestra jak to zvládaj??

Androšku: tak hlavně že se to zlepšuje, musel to být fakt záhul ještě odstříkávat a převařovat mléko 😝
Máš odsávačku elektrickou a nebo mechanickou?? Protože jestli jedeš na mechanickou tak klobouk dolů před tebou

Lenulinko: kdy nastupuješ do nemocnice?? Budu na tebe myslet

luzza
15. črc 2009

kacatko
ten tvůj tchán je teda jasnej 😅 😅 😅 😅 😅 😅 to bych měla dost 😀 😀 😀
odhadu váhy se moc neboj, mě v den porodu spočítali při UTZ že jedna má 3 kg a druhá 2 kg... no a měly 2970 a 3200...takže žádné dvoukilové mimčo se nekonalo 😉 🙂
ségra se švárou makaj...vysoušej a vysoušej... Markvartice jim teď vyplatili jednorázově 30 tisíc a zapůjčili vysoušeče... a ČEZ jim bude dodávat 3 měsíce elektriku zdarma... kolik jim vyplatěj na pojistku nevědí,ale ten likvidátor,co byl u nich zjišťovat škody byl děsně nepříjemnej...

luzza
15. črc 2009

bluci
ti tvý chlapáci jsou teda šikovný 😅 😅 😅 takový krásný váhy 😅

adrosku
tak hlavně že už nemusíš odsávat a převařovat..to jsem tě litovala...

blucka
15. črc 2009

Lenulka, manzel pracuje doma, ale po porode mal dost prace tak sa stavalo, ze sme boli casto doma sami, byvam v bytovke, ale nie to typicky panelak.
Kacatko, na vyrok tvojho tchana asi nejde ani nic povedat, to je teda argument preco nerodit v Kladne 😖 😝.Segry na sestinedeli-otras, chvalabohu som ich moc nestretala, ale stacilo mi....keby som mala rodit este raz tak jedine nadstandart, ked som tam bola ja tak nebol volny.Tam moze manzel na pokoj a kedykolvek, ked ti je blbe ocenis to. Segry z detstkeho-super, zlaticka. 😵
Kocky, poradte, deticky asi tyzden prikladam k prsu len tak 1-2xdenne, mam dost znicene bradavky, inak mlieko odstrekavam a davam lahvickou. Deti sa mi ale aj s prsnikom(tak neviem kolko vypiju) aj s lahvickou hraju, neviete kde robim chybu?

luzza
15. črc 2009

bluc
určitě si jen nehrajou...vždyť krásně přibíraj,tak určitě pijou dobře...

luzza
15. črc 2009

lenulko
my měli taťku doma dva týdny... a bylo to moc příjemný... 🙂 hrozně se snažil a hodně pomáhal...taky jsme často brečeli dojetím nad našima holčičkama 😀 😀 prostě to bylo krásný 😀

blucka
15. črc 2009

Luzz, vahy idu hore...ale ked ich dam od prsnika tak placu a ja neviem ci z toho ze su hladny, alebo len tak...a z flasky piju aj pol hodky a vypada,ze cucaju, ale zistim , ze vypiju trochu.

luzza
15. črc 2009

ahá...
no tak to je divný...
oni teda někdy děti brečí proto,že chtěj být stále s prsíčkem spojení 😀 a když jim ho sebereš,tak se jim to nelíbí 😅 bluci,ale kdyby málo pili,tak by nepřibírali... 😕 😕

luzza
16. črc 2009

dobré ránko 🙂
tak moje obavy se nepotvrdily 😝 😀
holky spaly do tří,najedly se a spaly do sedmi a ještě to zalomily 😀
tak já popíjím meltu a tlačím do sebe snídani 🙂

blucka
16. črc 2009

Dobre ranko,
my sme uz napapkany a deticky odfukuju 😵 , to je snad historicky moment, co takto spinkaju dopoludnia 😵 😵 .
Luzz, je to divne...neviem ci sa takto zabavaju, snad sa to spravi. No vidis, tak boli z tepla urvane, na vikend hlasia ochladenie tak im bude lepsie.
My ideme dnes na kycle, tak sa ozveme ako sme dopadli....
Prajem vam pekny den...opat bude horuco... 😎

lenulinka21
16. črc 2009

Ahoj maminky 🙂

KACATKO: teda ten tvůj tchán-já se nevyjadřuji-byla bych moc sprostá.

Holky mě manžel slíbil, že s námi bude doma první 2týdny 🙂 🙂 což se super-to ocením
protože tady nikoho nemám.
LUZZ: začala jsem pít MELTU tu porcovanou je to prý na kojení. Dáváš si tam ještě
trochu mléka?

veruleg
16. črc 2009

ahoj holky

kacatko : je ten tchan normalni ????? Podle nej by teda muj Viktor byl Ostravsky chachar a automaticky fandil Baniku ne? Zkus teda vydrzet, kdyz jsou bobci tak malinci. 😉

Leni : ja nejak nepostrehla, ze se budete stehovat...no to je super 😵 Super ze s Tebou bude manzel doma. Leni mi melta bez mleka vubec nechutna.....takze ja s mlekem a to i to karo rozpustne 😵

Luzzi : no mi meli bourku, a docela silnou ale Viky to prospal narozdil ode mne. Jinak my sice nejsme v zaplavove oblasti ale vysoucece u nas v baraku jedou uz vic jak tyden....vubec Tve segre nezavidim

veruleg
16. črc 2009

Bluci : no to je fantasticky prirustek za 4 tydny.

zanetik
16. črc 2009

Ahojda dvojmamky, tak co jen nového? Nestíhám dočítat mám kupu prádla...
Tak moje zlatíčka cestou nezklamaly, jely jsme s přestávkami 13h a holky jedly jen jednou cestou tam, zpátky jsme jely 10,5h a taky jedly jen jednou, cesty obě prospaly, jen 20km před cílem chytil Verču nějakej záchvat tak 15min řvala jak když ji na nože bere, tak jsme zastavily, daly čajík ponosily a byl klid, takže super, jen je tam každej pořád nosil, tak doufám, že si nestihly zvyknout . JInak svatba úžasná 3-denní, první den rozbíjejí lahve pro štěstí a venku byly obložený stoly u nich u baráku, druhý den svatba obřad od 16h a vydržely jsme do 3h rána i s holkama, spaly v kočáru v jedné místnosti, protože to byla restaurace ženichova bratra, tak všechno k dispozici a druhý den jsou něco jako opravky, tak jsme jely na 13h na oběd a byly do 19h...to se pilo ještě víc než na svatbě a vzhledem k tomu, že se tam pila jen kloudná vodka, tak byly všichni v náladě, ale nikdo opilý.

sorbona13
16. črc 2009

ahoj holky, jsem tu zase jen na skok, buď pracuju nebo kojím, celkem mazec...kluci mají v Podolí přezdívku "rekordmani", ráno vypil Kubík 65ml, tak nám bylo na vizitě nakázáno, že máme kojit jen 10 min. a pak je zvážit, aby se nepřejídali...no a když jsem Honzíka při dalším kojení po 10 min. zvážila, tak vypil 70ml 😀 😀
Oni se prostě nedají 😵 😅
Asi nás vykopnou dřív, než budeme mít 2kg, mají tady hodně dětí a málo místa...

veruleg
16. črc 2009

ahoj holky, tak jsme zpet z kontroly. Viktorek mi udelal opravdu radost. Posledne pribral udajne jen 70g a ted za tyden nabral 350g, takze ma 2920g. 😅 😅 😅 to me konecne neco rozveselilo

Sorbi : no super taky 😉 Jinak my porad cekame na tu pitevni zpravu. Detska doktorka si ji vyzadala, ale asi to chvili potrva.....tak rada bych uz to uzavrela 😔

lenulinka21
16. črc 2009

VERU: to jsou svělé zprávy 🙂 Je vidět, že Viktorkovi od
maminky chutná.Mám z vás radost-tak jen tak dál... 😉

SORBI: vy děláte pokroky snad každý den. 🙂 🙂 snad už brzy budete doma.

luzza
16. črc 2009

teda veru
to nabral krásně 😵 😅
do melty si dávám asi třetinu hrnku mléka 🙂
sorbi
to by bylo príma,kdybyste šli domů dřív 😵 když jsou kluci takový pijavice 😀

luzza
16. črc 2009

zanetko
to jsou ty tvoje kočindy ale šikulky 😵 je fajn,že ste si to užili 🙂 🙂

jankatr
autor
16. črc 2009

Sorbonko - kluci jsou teda šikulky - to je dobře že jim tak šmakuje - aspoň už je budeš mít brzo doma 🙂 🙂 🙂

Verul - Viktorek se taky snaží 😉

Bluci - když tě bolí bradavky - nezkoušela jsi místo odstříkávání kojení s kloboučkem? Je to šetrnější na prsa. Jinak že děti pěkně tahají a opravdu pijou (ne jen tak popotahují bradavku) poznáš když se jim koukneš na ouška ta spodní část se jim mele jako by tak trošku "stříhali ušima" 😉

Kacatko - to zvládneš - už to máte za pár. Drž se kočko - a pokud jde o tchána - NO COMMENT 😝

luzza
16. črc 2009

janka má výborný nápad s tím kloboučkem!!!!

jankatr
autor
16. črc 2009

Tak dneska jsem tu první (nebo včera poslední... 😕 😅 ) jestli se vám bude chtít - jukněte a můžete nám dát i nějakej hlásek 😉 🙂
http://jankatr.galerie.cz/3541694-deti#49710491
http://jankatr.galerie.cz/3541694-deti#49710499
http://jankatr.galerie.cz/3541694-deti#49710512

zanetik
17. črc 2009

Ahojky dvojmamky koukám samé dobré zprávy 🙂
Veru to teda bude z něj za chvíli chlapák 😉 a Sorbi tvoji kluci tímhle tempem taky 😉
My asi za chvíli končíme s kojením, asi tím že nekojím v noci mlíčka ubývá, takže teď většinou kojím ob jídlo, aby se nějaký mlíčko udělalo, ale i tak jsem ráda za ty 4měsíce který holkám budou v pondělí.
Jinak já od porodu každý den snídám Caro, je fakt výborný a doporučovaný pro kojící.
Mě teda ze začátku bradavky taky bolely, někdy jsem odpočítavala minuty kdy dokojím, ale časem to přešlo.

luzza
17. črc 2009

žanetko
já bych byla šťastná,kdyby nám to ty 4 měsíce vydrželo jako vám 🙂 🙂 myslím,že u dvojčat je to úspěch... 🙂
oni ti už prospinkají celou noc?? 😅 😅 to je paráda 🙂
a CARO mám doma furt a piju ho často... i před těhu 😉 jen jsem nevěděla,že je taky dobrý na kojení 😅

luzza
17. črc 2009

jani
asi jsem pomalejší 😀 ,ale poraď jak hlasovat 😅

veruleg
17. črc 2009

ahoj holky

tak kacatko vcera nahodila tchana a unas se to vcera pekne semlelo. Tchan me pred svagrem a svagrovou a tchyni a manzelem obvinil ze NEDELAM VUBEC ALE VUBEC NIC jen ze se staram O Vikyho. Tak proc jsem unavena. Pak zacal vytahovat jak jsem se mela v tehu dobre, jak jsem nemusela nic delat. Copak ja si nevybrala rizikove tehu s lezenim a tech jeho kosil co jsem jeste predtim vyzehlila. Ted jim taky poklizim psa a ptaky a uz jsem parkrat uvarila obed. Nase veci si taky zehlim sama. No bylo to opravdu prijemne to slyset. Takze jsem vlastne leniva vyzirka. nejhorsi je ze u nich musime jeste min. 2 mesice bydlet nez se muzeme nastehovat zpet do vlastniho bytu. 😔 😔 😔

zanetik
17. črc 2009

JJ jsem spokojená s těmi 4měsícemi, myslím, že kdybych je budila i v noci po 4h a kojila, že se mlíčko nebude ztrácet, ale upřímně jsem ráda, že se všichni vyspíme, tak uvidím jak dlouho mi vydrží ještě kojení ob jídlo, vím že někdo kojí třeba jen večer.
Caro je fakt lahodný a dobrý na kojení, možná to tam i píšou a můžou to děti od 6let 😉
Tak já pověsím další pračku asi už 10 od příjezdu a letím na zahradu, škoda že jsme letos nepostavily bazén, ale kdo ví kdy zas bude teplo, zítra se má rapidně ochladit 😒

lea77
17. črc 2009

ahoj holky, zdravím Vás, musím Vás postupně nějak dočíst.
Dneska jsme přijeli domů.
2.7. se nám narodili dvojčátka, máme páreček ...Radečka 2500 gr a Ivanku 1940 gr.
Rodila jsem v 37tt + 6 takže donošené dětičky. Ivanka byla chvilku v inkubátoru, kvůli váze a teplu, ale jinak dobré.
Napište mi prosím jak to děláte s kojením, jestli dodržujete nějaké 3 hodiny nebo je kojíte jak si řeknou ????
Malý by pořád jedl, vzbudí se a křičí a otvírá pusinku. No nedělám nic jiného.

blucka
17. črc 2009

Ahoj maminky,
dakujem za radu, zacala som opat pomaly prikladat a tuk, tuk zatial dobre 😵 .Len dufam, ze ty moji flegmosi piju dost, ale ked priberaju. 😉
Skusim aj ja tu Caro kavu, to som tiz nevedela, ze je na mlieko.
Zanetik, kojit 4mesiace by bolo super 😉 .Deticky su sikulky ked tak krasne zvladli cestu.
Lea, blahozelam k miminkam, ja som ich zo zaciatku budila cez den po 3hodkach a v noci po 4 a teraz ich necham aj cez den po 4hodkach ale to vydrzime vacsinou len vonku.Nas Adam je tiez velky jedlik, ale bolo mi povedane, aby vydrzali aspon 2hodky bez jedla a aj on si zvykol.
Veru, to "cumim"to je moc"prijemne"pocut taketo reci zrovna teraz ked si na seba s mimcom zvykate a je vsetko nove. Tie reci si nevsimaj a len to tam vydrz tie dva mesiace.
Kocky, nedavali ste niektora miminu Nutriton na reflux? Ja som to vcera skusila prvykrat a vznikla mi z toho husta kasa a deti mi to vobec nechceli a to som tam dala toho este menej ako pisu.Tak to nam asi nepomoze.