Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
28. črc 2009

luzza: kačka rodila císařem, ale měla nějakou jinou anestezii. Neměla umrtvené nohy a hodně jí to bolelo 😔 😔 🙄 Hlavně čištění dělohy, tu jí vyndali na břicho, aby ji vyčistili, to mě tedy hodně překvapilo 😕 😕

sorbona13
28. črc 2009

veruleg: pozdravuj Lenulku a držím palce, aby jí bylo brzy líp.
lea: já kojím najednou, když se vzbudí jen jeden, tak probudím i druhého, aby se nerozhodili. Nějak si nedokážu představit, že bych je kojila zvlášť, to bych pak asi celý den nedělala nic jiného. I když i teď mám občas pocit, že celý den jenom kojím 🙂 Mně se kluci taky budí po 2-3hod., Nejvíc vydrželi 4 hod., ale to předtím vypili oba skoro 60ml, takže jim to ty 4 hod. vydrželo.
S tou procházkou nám bylo řečeno, že se ven chodí od 2,5kg, ale když bude hezky a teplo, tak není důvod, proč na kratší procházku nejít. Jen je nutné vyhýbat se místům, kde je hodně lidí.

zanetik
28. črc 2009

Ahojda děvčata, jdu vás aspoň pozdravit..zběžně jsem vás dočetla, tak gratuluju Kačce k chlapákům a taky Artepě, nebojte režim si každá brzy uděláte 😉
Já už kojím jen 2x denně, ale asi jsem si to udělala tím, že holky od těch 22h spinkají do 6h rána a když se nekojí dýl než 6h, tak se přestává tvořit mlíko, takže si pěkně zaplatíme za Bebu 😒
Jinak i když jsou příkrmy od ukonč.4měsíce dr. nám řekla, aby jsme ještě měsíc počkaly a je fakt, že asi tím jak se dvojčátka rodí menší, tak aspoň holky jsou tak o měsíc opožděnější proti těm co rodily se mnou a jejich děti měly třeba o 1-2kg víc, ale nevadí, všechno doženeme.
Dneska nám přijdou matrace, tak půjdou od srpna asi kočky každá do své postýlky...
Tak se holky držte, hlavně nestresujte a v klidu...

zanetik
28. črc 2009

Jo a k těm vycházkám, my šly domů po týdnu v pátek a další středu jsme byly na 2h venku a to byl konec března, ale zrovna bylo pěkně slunečno a Verunka z porodnice šla s váhou 1970g, takže byla venku (dr. nám to dovolila) a měla tak 2kg, nemyslím si že záleži tolik na váze...

veruleg
28. črc 2009

Sorbi :super fotky od kacatka to A a B zabalene. Naoplatku mi Kacku moc pozdravuj. 🙂

Luzzi : nalada doma nic moc. Dominik je pryc treti den....a uz nemuzu dockat az bude zpet. Jaksi se mi doma nenachazi pochopeni v nicem. 😖 Ja jinak psych. tak na stridacku. nejlip je kdyz jsem fyzicky tak unavena az jsem ze vseho otupela.
Viky mel dnes desnou noc.Od tri jsme prakticky nespali.Po piti se zacne kroutit...pak pul hodky vyprdujem pak ho ulozim 10 minut je klid a pak je nevrly a chce zase pit a tak dokolecka. Vytuhl az po 7 hodine rano ale sem tam se zakrouti.Nejhorsi ty zvuky co vydava, clovek ma pocit ze se dusi, nebo ze bude blinkat...chudak maly.Snad to prejde. Ted ale spi uz 3 hodky.....pres den to jde 😕
Jo ale myslim ze asi slysi...reaguje jen lehce. Co me ale pobavilo uz dvakrat a to ze se lekl vlastniho prdu 😀 😀 😀 😀 😀

My byli na prvni vychazce taky asi paty den...az byl koupen kocar. Ted chodim spis k veceru kdyz neni takove vedro. A s vahou mudr nic nerikala.... 😨

adrosek
28. črc 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny moc dneskq
-tak my boli na vycházce asi po týdnu a něco,nám dr.řekla že až budou mít ces tři kila,alre šli sme dřív,bylo hezky tak proč ne a taky sme boli jen na chvílu
-jinak naše Aduš veru taky vydává takové zvuky,navíc ona stáler tlačí to je hrozný,takže si taky vytlačuje kýlu aji,tlačí aj když spí nebo tak zkřehotá či co,hlavně když je najezená to mám nejradši to pak více ublinkává jak tlačí stále

sorbona13
28. črc 2009

zanetik: možná by se to mlíčko dalo ještě zachránit, kdybys začala v noci odsávat...
veruleg: pozdrav vyřídím, kačka bude moc ráda, chudák si to pěkně vytrpěla

jankatr
autor
28. črc 2009

Zanetik jenom tím nočním vynecháním to asi nebude - mě kluci spí od 20:00 do 6:00 a s mlíkem jsme uplně v pohodě. Přes den kojím tak po 3 hodinách ale hlavně pořád hodně piju - tak 4-5 l za den, a z toho tak přes litr Meltu s mlíkem - tak nevím jestli to má takovej účinek - ale mě to chutná - vařím si ji večer a piju ji druhej den studenou. 🙂
asi jsou kluci takový pijavice že to přes den zachráněj 😅

lenulinka21
28. črc 2009

Ahoj MAMINKY 🙂 🙂

Tak jsme DOMA po 7 dnech. Ufff- ale byla to fuška ten můj poporodní stav ☹
Ale s každým dnem snad bude líp 🙂
Kluci jsou v pořádku jen já mám obavy hl. s KOJENÍM. Občas mi to nejde no jak kdy.

Něco málo jsem vás dočetla tak snad se máte s miminkama dobře. 🙂
Kluky kojím tak, že zbudí se jeden tak pak zbudím i druhého na kojení.
A dávám jim jak si řeknou-děláte to taky některá takhle???
Nebo je budíte přes den cca co 3hodky jak mi radily v porodnici???

Mám v tom chaozzz ale to chce čas, že? Tak poradte novopečené mamce 😉

adrosek
28. črc 2009

-ahojík lenulinka,tak tě vítám doma konečně

zanetik
28. črc 2009

Tak já je ze zčátku budila i doma aby přibývaly na váze a oni si oak zvykly sami, pak si to upravily dle potřeby, teĎ papáme tak po 3-5-4h i když oniby vydržely dýl, ale to mi pak moc nepřibývaly a to musej, aby je v 5kg mohly očkovat, tak je očkovala místo ve 3měsících, tak ve 4 a to měly 5,2kg, takže tak tak...tak musejí pít těch 150-160ml 5x denně i když kdybych to nechala na nich, tak by jim stačilo 4x denně...
Tak problém u mě nebude melta, ale taky množství tekutin, snažím se pít, ale je fakt, že jsem pila a piju málo, jen po porodu jsem byla asi měsíc žíznivá, tak to přispívá...nemám ani co odstříkavat, už to nebudu hrotit, budu je kojit dokud něco bude a za 3měsíce začneme s příkrmem i tak jsem ráda, že jsem je kojila skoro 4měsíce každý jídlo a teď 2x denně...

luzza
28. črc 2009

ahoj holky 🙂
nám dneska nešel do čtyř proud 😝 plánovaná odstávka kvůli novostavbám...
tak jsme byli na obědě u našich 🙂 a sousedka pak vozila 2 hodinky holky v kočárku 🙂
takže byl po řízkách relax 😀

zítra jedeme na kontrolu s kyčlema,tak se strašně bojím,aby holky neztrávily zbytek léta v těch abdukčních kalhotkách ☹ ☹ ☹

luzza
28. črc 2009

žanetko
já kojím ve 20 hod a holky spěj do 3 do 4 hod... to máš 7,8 hodin... to by nemělo vadit..
ale když mlíčko není,tak se tím netrap 😉 kojit 4 měsíce dvojčata je KRÁSNÝ 😅

lenulko
vítej kočko zpět 😵
já holky nebudila,dávala jsem jim jak se vzbudily... budit se mají jen ty menší dětičky...holky měly 3kg..takže nebylo třeba... a než jsem se vpravila do kojení,kojila jsem je zvlášť... a když už jsem měla jistotu,že to obě zvládaj dobře, začala jsem je kojit současně 🙂

luzza
28. črc 2009

veru
ten prd mě fakt rozesmál 😀 😀 😅
a kdy se Dom vrátí??... už bys ho potřebovala,viď??
snaž se být statečná a měj tchánovce na háku 😉 😎 věčně tam nebudete 😉
a to spinkání se Vikouškovi brzy srovná,neboj... je na nějakej režim ještě malinkej...ale pak tě překvapí,uvidíš 😉 🙂

sorbonko
musí to být zvláštní,po takové době zase všichni spolu 😅 😅

chudák kačátko 🤐 🤐 je vidět,že to, že někomu nesedne spinál není zase taková vyjímka ☹ ☹ vím co je to za ostrou bolest 🤐 🤐 chce se vám umřít 🤐 🤐 a těch pár minut vám připadá jako rok...
hlavně že jsou všichni tři v pořádku 🙂

luzza
28. črc 2009

adrosku
aduška má kýlu? pupíčkovou?

zanetik
28. črc 2009

Tak já si to taky myslela 3,5měsíce to bylo v poho a pak se to začalo rychle snižovat...taky to bude tím, že málo piju, jenže já se prostě nedonutím, spíš si ani nevzpomenu ☹ a možná je to i dědičný, mamka nás kojila s bráchou oba 3měsíce a ze dne na den přišla o mlíko, u bráchy prý letěla ráno v sobotu do lékárny 😀

luzza
28. črc 2009

žanetko
já myslím,že berunky ti prospívaj krásně 😵 😵 😵 vůbec se nenervuj,dala si jim hodně 😵 😵 takže to ber v klidu 🙂 a když se ti bude zdát,že už mlíčko prostě není,tak jim dáš jiný 🙂 jsi náhodou moc šikovná mamča 🙂

jankatr
autor
28. črc 2009

Zanetik - jak píšou holky - z toho se nestřílí - ale pokud bys to chtěla ještě zkusit rozkojit, tak myslím že kdybys něco udělala s tím pitným režimem a zkusila je před každým příkrmem přiložit tak by to třeba ještě šlo - ale to pití je fakt moc důležitý.
Já teda vypiju tak min. 5l za den - ale je fakt že po skleničkách bych to nedala - takže pořád sebou vláčím flašku 1,5l a snažím se na každý napití vypít co nejvíc to jde. A když už si naleju něco do sklinky - třeba chlazenou meltu - tak jedině do půllitru to pak dáš ty litry jako nic. A hlavně - a to jsem se naučila už u Daníka - když jdeme kojit tak první co udělám tak si nachystám k ruce to pití, a zatímco pijavičky sajou - tak já saju taky - protože jinak na to taky zapomínám - člověk pořád odbíhá a furt má něco na práci a pití se furt odsouvá... - a tyhle chvilky jsou jediný kdy na to mám čas a klid.

Ale i kdyby to už nešlo - tak jak píšou holky - 4 měsíce na dvojčátka jsou uplně super 😉

Lenulko - já kluky budila jen v porodnici - a doma už jsem je nechala ať si to řídí sami - a oni už sami vstávali tak po těch 3 h přes den a po 4h v noci 🙂

blucka
28. črc 2009

Dobry vecer maminky,
Kacatko, moc, moc blahozelam k detickam, maju krasne vahy, tak aby ste boli co najskor doma 😉 .
Adrosku, tak to je super, ze bili klesnul 🙂 .
Sorbi, bomba ze pojdete dom, ak teda uz nie ste 😅 .
Luzz, odvcera mam kalhotky, Adamek nam ich trochu bojkotuje, ale musi vydrzat, 13.8.ideme na ko, tak som zvedava. Vam drzim palce, aby ste ich uz nemuseli. Luzz, maju ich stale na sebe, alebo im davas pauzu? Ja im ich obcas dam dole, lebo na boku je to s nimi tazko 🙂 .
My sme od vcera vyfasli AR mlieko, davam im ho na striedacku s materinou a musim zaklopat, ze zvracaju menej.Zajtra ideme na ko, tak uvidime kolko sme opat pribrali...
Zanetik, tiez si myslim, ze je super, ze si ich tak dlho kojila. 🙂

luzza
28. črc 2009

bluci
kalhotky sundavám jen při přebalování a při koupání 😀 😀 jinak je mají pořád...brzy si na ně zvykly...
a na boku opravdu být nemůžou 😖 ale to nevadí... hlavně ať se jim kyčličky srovnají 🙂 my už je nosíme měsíc 😖

luzza
28. črc 2009

bluci
to je dobře,že AR vyhovuje 😵 😵

luzza
29. črc 2009

dobré ránko 🙂
holky sice spaly až do 4 hod,ale pak už chtěly pít v 6 a v 8 znova 😠
ted v lehátkách přemýšlej,jestli ještě spát,nebo ne a já je občas zhoupnu 🙂

u nás je nádherně,svítí sluníčko 😵 takže dnes na kyčličky pojedeme vyletněný 😀

adrosek
29. črc 2009

-ahojík holky,tak přeji hezký den všem
-jojo luzza pupíkovou kýlu,leze ji ven pupek,jenže když sem ji to přelepila tak jak má jemnou kůžičku tak se ji pak strhla aj kůžička trochu,jenže ona stále tlačí,nevím proč jestli už to má tak zafixované jak nemohla prdět nebo nevím,pořád tlačí takže si ji vytlačí ještě víc zřejmě,ale uvidíme ještě,do roka se to může upravit prý

luzza
29. črc 2009

jo jo adrosku
většina z nich se úplně zatáhne 😉 🙂

sorbona13
29. črc 2009

Ahoj holky, s tím kojením, já je budím po 3, max. 3,5hod. a vypijou napřeskáčku vždycky 20-30ml z horšího prsu a 50-60ml z druhého prsu, takže je střídám, každé kojení jim prsa vyměním.

Jinak první noc doma naprosto super, tím, že mi manža pomohl s přebalováním a odříháváním jsem spala celých 2,5hod. v kuse 🙂

blucka
29. črc 2009

Ahoj maminky,
Luzz, ja som sa nechala "ukecat" a prvu noc som to Adamkovi dala dolu, ale dnes uz pekne spinkali, snad si zvyknu.
A ja som rad, ze po AR zvracaju menej. 🙂
Adrosku, kolko ti asi vypiju deticky, ja mam pocit, ze tym mojim dablom uz 130ml je malo?
Sorbi, to je parada... 😉

luzza
29. črc 2009

sorbi
to je dobře,že táta pomáhá 😀 a ty je vážíš po každém kojení? 😨
bluci
mě doktorka řekla NESUNDÁVAT 🙂 ,tak jsem byla poctivá a fakt to nosily pořád..za 2 dny si zvykly a ted jim drží nožičky od sebe úplně samy 😀 😀

luzza
29. črc 2009

tak my za chvíli vyrážíme na ty kyčle... 😉

blucka
29. črc 2009

...tak a uz sme doma z kontroly, pani doktorke sme sa pacili, vsetko je ok a vypada to tak, ze nasi bobani hlady netrpi 😀 😀 , Adamko ma 4870g a Sebik 4660g, priberame o 106. 😀
Luzz, musim byt tvrda, 😀 ved je to pre ich dobro.

sorbona13
29. črc 2009

luzza: zatím je vážím po každém kojení, ale možná se na to časem vykašlu a budu vážit jen jednou za den po koupání, abych měla kontrolu, že přibírají. V porodnici jsem je musela taky vážit po každém kojení, tak jsem tak nějak zvyklá.