Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
29. zář 2009

Ahojda, tak jsme se včera v pořádku vrátily, ale přítele cestou chytly záda, takže jsem za hranicema převzala řízení a jela tu hroznou cestu, kdy se od 16h začaly lidi vracet z prodlouženýho víkendu 😒

Jinak k těm příkrmům, říká se že by se mělo začít, když se děti začnou zajímat o to co jíte vy, samo s ohledem na věk, jestli jen krmíte nebo i přikrmujete, nebo jste na UM. My začaly cca v 4,5měsících zeleninou, mrkvičkou ve skleničce 2dny, potom brokolici, pak nějaký brambory se špenátem, pak jsem začala vařit holkám doma když už se to vyplatilo např. brambor s mrkví, brambor s cuketou, b+ květák, brokolice atd. asi v 5měsících jsme k večeru začaly dávat ovoce, ale syrový nechtějí, tak to trošku podusím a přidám trošku Beby kterou pijou a to jim chutná (i když dneska jsem dala jen hrušky a jelikož jsou šťavnatý, tak jsem umixovala jen je a taky už chutnalo), střídáme to s přesnídávkami, no a asi v 5,5m jsme začaly dávat k večeři kaše. Takže teď jíme ráno v 8h mlíko, pokud nespinkají, tak kolem 10h sušenky Safari, ale většinou spinkají, tak v 11:30-12h zeleninu a podle porce trošku mlíka, v 16h mlíko, v 18h ovoce (přesnídávka), ve 20h kaše a pak jdeme spinkat 😅
Tak takhle nám to vyhovuje...jen mám trochu problém s tekutinama, o pití moc nestojej, jen v těch vedrech.

Sorbi tímhle většinou končí kojení, ale nechci strašit, třeba se to upraví 😉

Mysko, zkus ten tvaroh ten by mohl fakt pomoci, mě tedy většinou stačila teplá sprcha a kojení...

sorbona13
30. zář 2009

ahoj holky, máme za sebou kontrolu na neurologii, kluci naprosto super, prý odpovídají korigovanému věku 6ti týdnů, takže cvičit nemusíme. Jen mi sestra ukázala, jak si s nimi hrát a pomáhat jim, když leží na bříšku, tak aby se sami zvedli na ručičkách. Mám jim přidržet zadeček a ručičky jim dát tak, aby se na nich mohli sami zvednout. Další kontrolu máme za 6 týdnů. Jenom jsme dostali vynadáno, že se kluci přežírají, mají vypít 150ml/kg/den a včera vypil Honzík 650ml a Kubík 630ml 😅. Asi je přestanu vážit a nechám tomu volnej průběh, přinejhorším si budou ublinkávat jako doposud. Oba už dokáží vyjímečně vypít i 160ml na jeden zátah 😕

zanetik: já bych řekla, že Kubíka trápí prdy, když se nekroutí, tak papá krásně.

myska77
30. zář 2009

Ahoj holky,

Sorbi: Ty do nich fakt dostanes 150ml na jedno jidlo? Ty blaho, to by se zblili i mi kluci 😀 Fakt bych je uz taky nevazila, oni si sami reknou, kdyz budou hladovi. Jednou si daji vic, jednou min. Je dobre, ze nemusite cvicIT.

Diky vsem za rady s tim ucpanim, delam uz psi kusy a mam to uz v patek tyden ucpane. O tvarohu i masazich vim a delam, ale nic nepomaha. Ted mi jeste Christous zase poranil bradavku takze rvu jak zvire pri kojeni. Jsem lina odstrikavat uz a davat jim to z lahve, ale asi na to zase najedu.

Zanet: ste sikulky jak to takhle pekne zvladate, na pul rocni deti uz toho jite tedy dost, jen tak dal.

Dneska jsem vytahla kluky zase po dlouhe dobe ven sama a malem jsem u toho umrela, takovych kramu, deky, plastenky, tasku a moji bundu a jeste dva kluky do ruky, no fakt sila. Jeste priberou kazdy kilo a budu doma zavrena porad. Jak ja chci vytah. Nohy uz mam jak kulturista od tech schodu 😀

blucka
30. zář 2009

Mysko, to je uz fakt dost dlho co to mas ucpane, tak ma este napadli homeopatika,uz ma fakt nic nenapada. 😒Hlavne sa snaz to mlieko dostat von. Mne ked ho odstrekla segra na pohotovosti, mala som pocit, ze je to moja smrt. 😢 To ze si bez vytahu ti fakt nezavidim, to si neviem predstavit.
Zanetik, diky za tipy, my asi zacnem s prikrmami tak za mesiac, podla toho co mi povie dr..

myska77
30. zář 2009

Bluci tak si me tak vydesila, ze jsem hned nasadila tvaroh a zacala zase odstrikavat. Najednou se v te ucpane ctvrtine na bradavce objevil takovy bily neco jako bedar, tak jsem jeste vic zatlacila a najednou vylitnul takovy dlouhy asi pul cm dlouhy spuntik a pak desivy proud mlika. Zacala jsem to odstrikavat a odstrikala jsem asi 50 ml z te ucpane casti a najednou mam prso o velikost mensi. Fat super pocit. Vubec jsem netusila, ze se to muze takhle ucpat, no zaplat panbuh, ze je to venku.

blucka
30. zář 2009

Mysko, tak to je super, ze sa ti podarilo uvolnit prsnik, neni to sranda, mohla by si si z toho zadelat na paradnu mastitidu a to fakt sranda neni. Tie mliekovody su rozne zatocene a niekedy staci malo a takto sa ucpaju.Ked si to uvolnila tak to uz bude lepsie a lepsie... 😉

zanetik
1. říj 2009

Blucko mě dr. řekla, že v 5měsících můžeme začít, tak jsem nevydržela a začala asi o 10-12dní dřív, ale myslím že to ničemu nevadí, holky si už sami přitahovaly k pusince jídlo co jsme jedly my, byly kojeny jen trochu už, tak co. A s tím prsem to musela být fakt úleva...nejlepší je domácí léčba co? 😅

rojcata
1. říj 2009

ahoj holky,

sorbona - me takto vyvadel Domisek u prsa, jak pises - hysterick kricel, poustel se a byl to desnej boj, taky sem ho musela vzdy odlozit, nebo pochovat nejak uklidnit a pak sme to zkouseli znovu, nekdy se chytil a sal a nekdy u toho usnul, delaval to kdyz mel boleni. Me se tedka Domisek vzdy hodinu a pul po jidle z niceho nic silene rozbreci a nejde ho uklidnit, vubec nevim co mu je ... jestli dostane boleni nebo ma hlad??? nekdy se dokaze po ctvrt hodce zklidnit v naruci a nekdy ho prilozim - chvilu ji a pak usne...

Jinak sme ode dneska taky zacli brat zelezo. Jak jim ho davate, normalne na lzicce, nebo do 2O ml caje?? Sem jim ho dala na lzicce a ksichtili se , ze sem se musela zacit smat 🙂

Holky a doktorka vam deti meri na preventivni prohlidce, me je jen zvazi, zmeri obvod hlavicky, zepta se jestli neco nepotrebuju a jdem dom, navsteva asi na 5 min, joo jeste si kazdeho poslechne ...

luzza
1. říj 2009

ahoj všem 🙂
jen hlásím, že žiju 😀 nový NTB stále nemáme,ale manža se snaží sehnat jinej...tak snad vás nebudu zanedbávat dlouho... 😉
holky jsou šikuly, otáčí se samy na bříško a rádi si na něm hrajou 😀 a chytaj všechny hračky v dosahu 🙂
krásně se chechtaj, vískaj a broukaj 🙂 🙂 samý ge ge ga ga ááá oooo 😀 😀 😀 je to sranda
nelinka válcuje svou velikostí a hlavně délkou elišku... nela měřila ve 4 měs 67 cm a eliška necelých 62 cm 😠
za 14 dní nás čeká poslední hexa... zítra kontrola kýly... a jednou za 14 dní jezdíme na rehabku a dál cvičíme doma... na rehabce nás moc chválej,jak se holky celkově zlepšily...tak jsem taky ráda 🙂
se spinkáním nic moc...nela spí celou noc, eliška vstává kolem půlnoci a kolem třetí 😒
zatím jenom kojíme... i když nelča ze mě nespouští oči,jak něco jím 😀 😀 😀 tak jsem zvědavá, jak bude po tom půlroce baštit 😉
zatím pa všem 🙂 🙂 🙂

artepa
1. říj 2009

Ahojda, tak zase zdravím po delší době. Holky, jak to děláte, že ještě síháte net. Já mám pocit, že jsem absollutně nechopná a nic nestíhám. Docela vám některým závidím, že dětičky spinakjí celou noc. Už aby to u nás taky nastalo. Není to sice nějak hrozné, ale já jsem už pěkně nevyspalá a někdy mám pocit, že spím za pochodu. Děti už mají svůj jakýs takýs režim. Vstávají okolo 6 ráno na "snídani", pak jíme mezi 9 a 10 a jdeme na procházku a další jídlo je v 1, většinou zase jdeme ven pak se jí mezi 4 a 5 hodinou koupeme okolo 7 a následuje večeře a většinou děti hezky usnou a spí až do dvou do rána. Takže je fajn, že už se i něco dá naplánovat. Jen je potíž s těma lahvičkama. Než je naměřím, ohřeju, pak sterilizace a tak. Kojení by prostě bylo pohodlnější, ale holt mlíka je už málo. Odstříkávám už jen ráno a večer a přidávám to do beby. Přemýšlela jsem, kdybych děti začala přikládat pravidelně (nebo bych odsávala každý krmení), tak jestli by se mi zase nezačalo tvořit mlíko. Ale obávám se, že je to pro mě časově nezvladatelný, už takhle nemám čas si dáchnout.
Děti jsou jinak šikovné, hezky zvedají hlavičku (i když Domískovi se poslední dobou moc nechce 😒 ), smějou se a Eliška se nám už 3x přetočila z bříška na záda. Příští týden jdeme na 4měsíční kontrolu a asi i na další hexu. Vyšetření oušek nám dopadlo dobře, tak jsme měli radost. Nevím, jestli bysme neměli jít i na nějaké neurologické vyšetření, ale doktor nás zatím nikam poslat nechce, tak snad jsou děti vpořádku.
Jinak v poradně nás doktor jen váží. Neměří ani dýlku ani hlavičku. Zacvičí s nima, poslechne je, vyslechne si můj seznam dotazů 😅 , dá insturkce a jdeme ven. Býváme tam docela dlouho.
Tak a vzhledem k tomu, že tohle píšu už asi půl dne, tak si už nic nepamatuju. Děti jsme právě uložili, tak se letím najíst, odsát, přes koupelnu a snad brzo spát.

artepa
1. říj 2009

Tak jsem ještě hodila oko a chtěla jsem ještě reagovat na vyvádění při jídle. Děti teda většinou během jídla nebrečí, ale naučily se si několikrát v průběhu jídla říhnout a vzhledem k tomu, že je krmím najednou, tak je to docela fuška. Domísek pak někdy po prvním říhnutí začně u lahvičky "cvičit", vypadá to, že by jíst chtěl, ale strašně se u toho vzpouzí, takže naloká spoustu vzduchu, takže zase potřebuje říhnout a furt dokola. Bohužel si neumí říhnout v polosedě, vždy je musím hodit přes rameno. Zachvíli ze mě asi bude rambo 😲 .

sorbona13
2. říj 2009

ahoj holky, jak se dnes máte? My úplně na prd, v noci Kuba hrozně řval při kojení, asi toho ani moc nevypil. Myslela jsem, že je to další z jeho bojkotů kojení, 4 dny za sebou vždycky chvíli pije, pak se začne kroutit a strašně řvát. Vůbec nechtěl usnout, nakonec jsem ho ukonejšila a ráno měl teplotu 39,5°, takže jsme jeli k doktorce, tam měl 38,5° a teď musíme chytat moč, jestli nemá zánět močáku ☹

rojcata: já dávám maltofer (železo) rovnou do pusinky. Ze začátku to byl boj, ale teď už jsou zvykllí a nebrání se.

luzza
2. říj 2009

sorbonko
to mi jelíto,že máš starosti 😨 ☹ tak koukej napsat,jestli už je Kubíkovi líp... myslím na vás...

adrosek
2. říj 2009

-ahojík holky,tak se hlásím po delší době,já byla zase na 4.dny u rodičů,děláme nové balkony na domklu tak at nejsme vtom nepořádku tak jsem jela k rodičům
-jak se tady máte všechny co,něco jsem stihla dočíst,mě se holky ještě neotáčejí an bříško sami a obráceně,hračku si udrží jen chvilku sami a většinou jim ji musím dát do ruky,myslíte že jsou nějak po zadu nebo to přijde samo
-jinak cvičíme dále,v pondělí jdeme na kontrolu tak uvidíme
-sorbonka tak at se brzy uzdravíte tedy

blucka
2. říj 2009

Ahoj maminky,
Zanetik, no ja tento tyzden mam max1xmaterinu pre nich, tak si myslim, ze po 4 mesiaci zacneme s tymi prikrmami, bo kluci uz toho aj hodne vypiju. No s tou mastitidou to bola sila, potom sa mi objavila znovu retencia a veru domaca liecba zabrala 🙂 .
Adrosku, moji kluci si tiez udrzia hracku sami len chvilocku a musim im ju vlozit do rucky, Adamkovi sa asi 2x podarilo prehodit z bruska na chrbat,ale to si myslim, ze bola len nahoda, aj ked koukal co sa to deje 😀, nemyslim si ze by boli pozadu, jednak kazde mimco je ine a v knihach pisu ze sa pretacaju v 4 mesiaci a na to maju este 2 tyzdne. Tak dufam, ze je vsio ok.
Sorbonka, tak az je vsetko ok.

myska77
3. říj 2009

Ahoj holky,

Sorbi: drzim palce at je Kubik brzo v poradku a zadny zanet se nepotvrdi.

Luzzi: jsem rada, ze uz mas s nami aspon nejake spojeni a ste v poradku. Kolik cviku uz cvicite z toho Vojty? Ja jsem poprosila neurolozku, aby nas taky poslala na tu rehabku, jen aby kluky zkoukla. Tak nam dala zatim jeden takovy udrzovaci cvik, aby meli stabilnejsi oporu na rucickach pri konikach.

Artep: ja si myslim, ze by ses zase mohla rozkojit, kdyz je budes casteji prikladat pri kazdem krmeni a pak je tedy dokrmis z lahve, nastimuluji si mlicka kolik budou potrebovat. Jde o to, zda si na lahev uz moc nezvykli. Ale sikovna laktacni poradkyne by je odnaucila i to. Ja to vzdy chci vzdat, kdyz mam retenci nebo prasklinku na bradavce, ale kdyz to vyresim, tak je to opravdu uspora casu a nemusis ztracet cas tim odmerovanim a sterilizaci.

Holky me kluci dnes normalne vydrzeli spat 10 hodin (od 7 do 5 do rana), to se jeste nestalo a pak rano od 5 do 9, no fakt pohoda. Bylo to asi tim, ze vcera jsme je znicili k smrti 😀 Rano meli plavani, pak 4x denne to cviceni a vecer jeste koupacka, asi toho meli dost. Me tedy malem vybouchla prsa, bala jsem se dalsi retence, ale naskesti vse OK 😵

Ted jedeme po navstevach, 3x narozeniny malych kamaradu, 2x narozky v rodine, no bude to mazec. Tak pekny den vsem.

artepa
3. říj 2009

Sorbi, ať jste co nejdřív vpořádku.
Tak jsem si tu libovala, jak mají děti už režim a teď už 2x v noci vstávali úplně jinak 😖 .
Holky, kdo z vás krmí z lahviček, taky vám děti pijou lahvičku na několikrát? Mě to někdy připadá jak boj. Vypijou cca půlku (někdy i míň), chtěj říhnout, pak to vypadá, že by si dali zase, ale u lahvičky protestujou, tak je zase musím ponosit a třeba až za dalších 10 minut brečej, že chtěj ještě. Takhle spolu bojujeme tak hodinu. Kdyby nebylo toho, tak bysme snad byli do půl hoďky najezený, ale takhle ne 😖 .
Co se týká braní hraček, tak jsem pomalu začínala mít starosti, že děti hračky nějak moc neberou. Koukaj na ně, ale že by se po nich sápali, to ne. Poslední dobou ale když jim hračku vložím do ruky, tak jí chvíli udržejí a Eliška si jí dokonce i směrovala do pusinky. Musím asi stejně dětem na některé věci ty 2 měsíce odčítat.
Momentálně to vypadá, že se mi zase dělá zánět 😖 . Celý den mi bolí prso a začíná být zarudlé, tak jsem zvědavá, zda to nějak rozchodím. Bohužel ale, když mě to takhle začne zlobit, tak mi zase ubyde mlíka, tak nevím, zda se zase pokoušet rozkojit. No uvidím. Teď má na 3 dny přijet mamka, tak třeba bude čas to zkoušet. Sama to moc nezvládám a manžel už moc není příznivcem těchto mích pokusů.
Jinak se taky musím pochlubit, že jsme tento prodloužený víkend zvládli 3denní výlet k našim.
Jo a chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo zkoušeli nosit děti v šátku nebo v nějakém nosítku. O něčem takovém uvažujeme, ale nevím, do čeho jít. Šátek jsem měla půjčený, ale nějak mi nešel uvázat a následně do něj malého nasoukat. Možná jsem ho měla moc dlouhý, nevím.

blucka
3. říj 2009

Artepa, mne takto vyvadzal u papania z lahviciek hlavne Adamko, tak som im predlzila intervaly a teraz papaju tak po 3,5-4hodkach, je to lepsie, aj ked vecer trochu vyvadzaju nadalej, ale je to asi, ze su uz unaveny. Ked vyvadzali aj po takej dlhej dobe, tak som im strcila cumle a vacsinou sa ukludnia, ked nie znovu ponuknem flasku.
S tym zanetom je fakt blbe, ze toho mliecka vacsinou ubude......mne sa teda nepodarilo zvysit v nom laktaciu.
My deti nosime v klokankach a su z toho nadseny. 😵

sorbona13
4. říj 2009

Ahoj holky, přeji pěknou neděli. Kubíkovi bylo už v pátek večer dobře. Jeli jsme pro jistotu do Motola na kontrolu, protože se nám nepodařila odchytit ta moč, nakonec se to po cestě podařilo, takže ji tam hned vyšetřili a všechno OK. Poslali nás i na ORL, jestli to není zánět středního ucha a ten se taky nepotvrdil, takže závěr byla viróza. Dostal paralen a nurofen na noc a ráno už byl naprosto OK, i se začal zase smát. A taky přestal bojkotovat kojení, už dvakrát mi u prsu vůbec neřval a krásně pil. Asi na chudáka předtím už něco lezlo a trpěl nechutenstvím.

zanetik
4. říj 2009

Ahojda jdu se vám pochlubit...Verunka byla dnes docela protivná (k večeru), nemohla usnout, Nela už byla vyspaná, tak jsem s ní dělala psí kusy a nic, tak jsem ji dala na zem, že spát teda nebude, že po koupání usne u kaše, taky že jo...ale ještě před tím mi přítel říká, tak koukni na zuby, tak hledám očima, dásna světlá, nenateklá, hledám prstem všechno hladký a jak se vrtěla, tak mi sjel dole prst jakoby za dásno a BYLY tam... 2 ...cinkají i o lžičku 😅 😅

rojcata
5. říj 2009

Ahoj,
tak vas po vikende vsechny zdravim
Artepa - no u nas je to nekdy taky boj, Tedik vypije tak 90, pak si potrebuje odpocinou, odrihnout a trebas za 10 minut pokracuje, jindy to vypije najednou (pije 6x denne po 120ml), jindy se u toho desne vzteka a rve, ale to protoze je uz unavenej a chce spat - prijde mi, ze se nemuze rozhodnout jestli jit spat nebo se najist 😉 a nekdy silene rve ze chce jist, vypije 60 ml a pak si s tim hraje ...
No jinak moji kluci Tedik jde po hracce zasadne levou a to i kdyz mu ji davam k prave ruce. A Domisek obouma. Ale taky jim tu hracku musim dat do ruky. My jak chodime na rhb, tak nam tam vzdycky reknou, co by meli v dany tyden delat, jestli odpovidaji, co mame pocvicit, abysme je jakoze rozvijeli a tak. Tedik odpovida 2,5 m - svymu korigovanymu veku a Domisek je bohuzel o trochu pozadu ... tedka nam pridala cvik jeste na boku, takze uz mame tri cviky.
Jo a pokud si zacnu myslet ze mame nejakej rezim, tak mi kluci ukazou, ze mi na rezim prdi. Maj dny kdy prospi mezi jidlem cele tri hodiny, pak si tri hodky hrajou, a tak a jindy mezi jidli tak hodku spi a pak si hrajou. No proste asi zadna pravidelnost ... u nas se vse meni zaroven s vetou ,, uz sme si zvykli,, nebo ,, tedka vzdy, pravidelne,, 😉

rojcata
5. říj 2009

sorbona - sem rada ze uz je vam lip, mame toho uz tak hodne a kdyz k tomu jeste onemocni mimi, tak je to narocne a to asi hodne psychicky

adrosek
5. říj 2009

-ahojík holky,taky vás zdravíme dneska
-tak my jsme měli dneska lítací den po nemocnici,boli sme tam skoro celý den hrůza ☹ ale zase máme všechno vyřízené tak jsem ráda,byli jsme na Rhb tam sme dostali pochvalu,ale taky další cvik na boku,ten je tedy dost hroznej,pěkně u něj holky řvou ☹ takže jich máme celkem 3,tak co už hlavně že to pomáhá,ale tímpádem tase více času to zabere,pak sme byli na hematologii na kontrole KO a železa,to budeme vědět až zítra tak snad to bude taky ok no a pak ještě na chirurgii s Adélkou ohledně té tříselné kýly,tak zatím nic a kontrola za půl roku,pač od té doby co cvičíme tak nám neleze ven,tak uvidíme tedy
-jinak stěma hračkama,tak někdy se jim podaří si ji vzít když ji držím u nic,ale většinou jim ju musím dát do ručičky

sorbona13
6. říj 2009

ahoj dvojmamky, jak se dnes máte? Já jsem právě objednala klukům návštěvu instruktorky pro plavání kojenců, přijede k nám domů, ukáže nám plavání, masáž atd., tak jsem na to zvědavá.
Jinak kluci jsou oba zdraví jak rybičky (ťuk ťuk), krásně se smějou a snaží se pást koníčky. Na neurologii nám ukázali, jak jim pomoci, aby hezky pásli, tak to praktikuju 4x denně. Někdy pasou krásně, ale někdy se jim nechce. Přestala jsem je vážit před a po kojení a vypadají spokojeně, tak jim asi nic nechybí a taky bych řekla, že tolik neublinkávají. Dřív jsem je kojila tak dlouho, dokud nevypil každý alespoň 80ml a možná proto tolik ublinkávali, jednou si dali třeba 80ml a potom klidně i 160ml. Teď to vypadá, že si vypijou co potřebujou a tím že nevím, kolik vlastně vypili, tak je dál nenutím do jídla a oni nemají tak nacpaný žaludek a neublinkávají.

myska: ty jsi byla na kurzu babysigns, jaký to bylo? Já o tom dost vážně uvažuju a ani cena není tak hrozná, 879Kč včetně všech materiálů.

myska77
6. říj 2009

Ahoj Sorbi: jojo, byli jsme tam, bylo to super a mame dost materialu, hned tam Te nauci asi 16 znaku, je to dost lehke a celkem logicke ty znaky. Ma to pry cenu tak od 8.mesice, kdy to deti vnimaji a jejich motorika schopna neco ukazat. Jinak na to plavani kojencu chodime taky tzv.,,vanicky", je to noérmalni hluboka vana, stejne tak plaveme i doma a kluci pak vetsinou spi celou noc jak jsou asi utahani. Moc je to bavi. Tak dej pak vedet, jaka byla ta vase instruktorka. Dobre, ze uz kluky nevazis, nebudes ted vystresovana s mililitru a oni si taky daji kolik budou chtit. Porad plne kojis? Ja jo a fakt super, ze se clovek nemusi patlat s flaskama. Ale desive mi padaji vlasy, ale fakt silene. A jelikoz je to hormonalni, tak na to nic pry neni a nema cenu brat. Tak spis proto premyslis jak dlouho je jeste budu kojit.

rojcata
6. říj 2009

myska - me taky padaj sillene vlasy, si pripadam jako chemoterapii, sahnu do vlasu a v ruce mi jich zustane hrst ☹, sem se zacla cpat tedka aspon trochu vitaminama, tak doufam ze to prejde, protoze jinak budu do konce mesice bez vlasu

jankatr
autor
6. říj 2009

ahojky - dlouho jsem tu nebyla - kluci marodili, počítač nám selhal a tak nějak celkově nebyl čas... 😝 Tak vás aspoň všechny zdravím a přeju abyste prožili krásný podzim v plném zdraví 🙂 🙂 🙂

Jinak do poradny jdeme pozítří tak jsem zvědavá kolik budou kluci mít - před měsícem to bylo Kubík 8,3kg a 68cm a Matýsek 7,1kg a 64cm

To železo bere u nás Matýsek ale už ho máme prý v normě - nicméně ještě tak měsíc ho prý má raději brát. Já to ze začátku míchala s čajem a bylo to naprd, akorát toho bylo víc a bylo to hnusný furt. Ze lžičky mi toho vždycky polovinu vylil a teď to dělám nakonec tak, že jsem si natáhla tu odkapanou míru do kapátka - okoukla kolik toho je a teď už to rovnou nabírám tím kapátkem a najednou mu to stříknu do pusy. Mám to v lahvičce od Vigantolu (vitamín D - která je rovnou s kapátkem)

Zanetik - to už máte slušný jídelníček - já zkusila před týdnem mrkvičku a hoši teda jaksi neee - 😝 😝 😝 prostě jsem to do nich nedostala - zkusila jsem to namíchat se sunarem, pak dokonce udělat do flašky samotný sunar ... - ani omylem - nahodí škleb a konec. Dneska jsem zkusila tu skleničku s brokolicí - tak trošičku toho snědli - tak snad už to půjde. Jinak asi budem kojit nadosmrti 😀 😀 😀

adrosek
7. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím dneska všechny 🙂
-janka tak hlavně jestli jste už fit a vše je vpořádku
-no já jsem taky zvědavá kolik budou mít holky příští týden,nemáme už váhu tak si je nemůžem zvážit
-jinak já je zatím jen kojím taky,občas jim zkusím dát ještě nutrilon,když se mi zdá že málo vypily ale většinou nechtějí

sorbona13
7. říj 2009

ahoj holky, měla jsem tady kamarádku, tak se hlásím až teď. V noci mi kluci moc nespali, tak jsem jak přejetá tankem. V noci se mi budili po 3 hodinách, snad to bude dnešní noc lepší. Je s nima čím dál větší legrace, smějou se na hračky a vůbec vyžadují už hodně pozornosti. Cvičení sice nemáme, ale snažím se s nimi 4x denně zkoušet pasení koníčků, jak nám ukázali na RHB.

myska: zatím plně kojím a myslím, že jim to stačí, včera měli 3895g a 3650g. To kojení je fakt super, taky si to pochvaluju a hlavně hodně ušetříme, tak doufám, že nám to vydrží co nejdýl 🙂 Máš doma nutrilon pro jistotu, že by tvoje mlíko klukům přestalo stačit? Já nic doma nemám, ale uvažuju, že nějakej obyč. nutrilon koupím.

adrosek: když se mi zdá, že mají kluci ještě hlad, tak jim dám třeba po hodině znovu napít z prsa, většinou si jenom trochu cucnou a odpadnou 🙂

zanetik: jé, první zoubky a hned dva 🙂

sorbona13
8. říj 2009

ahoj dvojmamky, přidala jsem pár fotek do alba: http://picasaweb.google.cz/rhejtikova/10Rijen2009#
Kluci mi konečně od rána usnuli, Kuba zase stávkuje u kojení a strašně řve, teď jsem je kojila zvlášť a byl klid. Asi se nechce dělit s bráchou. On zlobí u kojení jak kdy, někdy je v pohodě a krásně pije a někdy zase strašně řve, tak ho nechám a kojím ho pak zvlášť, nebo nenápadně přisunu Honzíka, když se Kuba nedívá 🙂 Celkem kovbojka.