Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
24. lis 2009

- ja mam pro kluky krem od Chicca na zimu a zda sa mi dobry, hlavne kluci ho znasaju. Veru, infadolan poznam, ja som ho pouzivala ked som mala podrazdenu pokozku.
-Sorbi a nechcu sa kluci prsom len ukludnit? Ked si nic moc nepotiahnu...u nas je to podobne, obcas sa casto budia, skusala som aj mliecko ale to vyprskli a musela som dat dudlik 😒 a hned zachrnia.
-Adrosku, mi hovor o pocasi, u nas tiez uz vseliako na hlavu 🙂 ...

myska77
24. lis 2009

Ahoj holky,

vy ste teda psavci 😵 Sorbi vydrz, to prejde, presne tohle mi kluci delali nedavno, v noci se budili porad, s prsem se jen pocicmali a sli zase spat a pres den jsem taky kojila po 1,5 - 2 hodinach, byla jsem desne vystavena. Trvalo to asi tyden, v te dobe jsem nakoupila vsemozne kase a Nutrilony, ale stejne nic nechteli. Ted zase kojim pres den po 3 hodinach a po usnuti v 6 se vzbudi ve 2 a pak az v 6-7. Je fakt, ze jsou drive vyspani, ale kdyz je nakojim v tech 6 tak nekdy usnou jeste do tech 8, nekdy ne.

Jinak mam taky krem od Bubchenu a od Nivei, oba do mrazu a vetru a krasne voni. Infadolan jsem jim davala na potnicky a podrazdenou pokozku.

adrosek
24. lis 2009

-tak my jsme byli na procházce a bylo dobře,občas sluníčko zalezlo sice ale to nevadí,holky spaly aspon hodinu víc ne tak budou asi protivní ted večer pokud neusnou ještě do koupání,dneska sme sami,manžílek má službu a přijde až zítra ráno ☹

sorbona13
24. lis 2009

myska: moc díky za rady, koukám, že ti naši kluci to mají všechno podobně 🙂

sorbona13
24. lis 2009

myska: a kojila jsi je, i když si jenom ucucli, nebo jsi jim dala dudlík?

adrosek
24. lis 2009

-zítra jdeme na kontrolu na RHB tak jsem zvědavá jak pořídíme 😉

myska77
24. lis 2009

Sorbi, no nechtela jsem je kojit, to je jasny, uz kvuli jejich zazivani, ale kdyz jsem jim dala jen dudlik tak za chvili desne rvali a stejne to skoncilo kojenim. Tak abych si usetrila cas na spani, tak jsem je radsi prilozila. Fakt to bylo narocny, ale nastesti to preslo. Po kasich i umelym mliku to nebylo lepsi a akorat jsem ztracela v noci cas odstrikavanim, tak jsem je jen kojila. Jen Te upozornim, pokud tedy budou Tvoji kluci stejni jako ti moji, tak si pak zase tezko zvykali na 3 hodinove intervaly pres den a chteli porad po 2 hodinach. Musela jsem s nima chodit vzdy ven, aby tu 3.hodinu byli jeste v kocare a to mi desne rvali, tak jsem chodila do poli, kde to nevadilo. Po 3 dnech se zase uklidnili a ustalilo se to zase na 3 hodinach. Treba to bude u vas jinaci. Preji Ti klidnou dnesni noc, snad se trochu vyspis.

adrosek
24. lis 2009

-myska tak to musel být mazec tedy,když si musela jezdit do pole,tak hlavně že se zase naučili ces den po 3.hod

adrosek
24. lis 2009

-holky tak dobrou noc

luzza
25. lis 2009

dobré ranko dvojmamky 🙂 🙂

luzza
25. lis 2009

holky
v baráku se mi objevil sršeň 😨 😨 😨 nechápu,kde se tady vzal 😨 😨 😨 pokusila jsem se ho zabít,ale málem jsem spadla ze schodů,jak jsem před ním zdrhala 🤐 🤐 🤐 🤐 momentálně se někam schoval 😕 😕 já se snad pos... 🙄 🙄 🙄

sorbona13
25. lis 2009

myska: moc díky za info, mně to kojení přes den nevadí, ale ty noci jsou hrozný. Dnešní noc ještě celkem šla, kojení bylo 18.30 - 22 - 2.30 - 6 a v sedm vstávali. Ale začali si od půl šestý v postýlkách povídat, jsou hrozně ukecaní, takže mě stejně vzbudili .... S tím dudlíkem je to u nás to samý, hned ho vyplivnou a chtějí prso, dnešní noc ale opravdu pili a neflákali se.Jenom Kuba ráno v šest moc nechtěl, tak jsem jim dala v 8 znovu a za chvíli je dám asi spát.

luzza: sršeň, to snad není možný!! Příroda se asi zbláznila 😕

myska77
25. lis 2009

Luzzi: teda, doufam, ze ho brzo najdes a zlikvidujes, bud opatrna prosim Te.

Sorbi: no vidis, uz se to bude jen zlepsovat. Me dneska spali od 17.30(dokonce) 😵 do 04 a pak do 07. Ve 4 jsem mela prsa jak balony a sla odstrikat a v zapeti se probudili. Nejak jsem se citila uplne prespana, protoze jsme s manzelem sli spat v 9 vecer, byli jsme uplne KO 🙄

jojo s tim povidanim, kluci taky pusu nezavrou jak je den dlouhy, ale je to roztomile 😀 Reaguji si na sebe a clovek by az rekl, ze si povidaji, vzdy mluvi jeden a pak druhy, asi mu vysvetluje svuj nazor na vec 😀 😀

sorbona13
25. lis 2009

myska: to je asi ta tajná řeč dvojčat 😉 To spaní ti tiše závidím 🙂 Jenom mě zneklidnuje, že mi kluci za včerejšek zase nic nepřibrali 😠

myska77
25. lis 2009

Sorbi zbytecne se stresujes kazdodennim vazenim, me dokrotka rekla, at se na ko vykaslu, ze to ma vyznam az tak po tydnu. Pokud nervou hlady a to asi ne, kdyz je krmis co 1,5 - 2 hodiny a dari se jim dobre, tak to nech na nich. Taky jsem zvedava kolik mi kluci pribrali, pristi tyden jdeme na 2.hexu. Minule meli 5,6 a ted to bude po 6 tydnech od tehdy, tak uz se budou blizit 7 kilum, jsou desne tezci.

luzza
25. lis 2009

sorbonko
já myslím,že bys je už nemusela denně vážit,vždyť už jsou velký...a ta váha hrozně kolísá...já myslím,že tě to zbytečně nervuje...určitě krásně prospívaj 🙂

holky
ten sršeň někam zalezl,už ho nemůžu najít...asi se nechtíc probudil ze zimního spánku 😒

jinak na té řeči dvojčat něco bude 🙂 přijde mi to hrozně srandovní a zároveň mě to dojímá 🙂 hlavně my to máme tak,že nelunka má takový hlubší chrapláček a elinka má hlásek jako konipásek...manžel říká,že by mohla dabovat kreslený postavičky 😀 😀

luzza
25. lis 2009

jak říká myska 😉

adrosek
25. lis 2009

-dobré ránko mamky,taky přeji hezký den
-luzza teda dávej pozor hlavně
-no stím povídání je to unás to samé,vydrží kecat třebas hodinu jako,hlavně potom raním kojením po 6.hodine a pak ještě kecají než zase usnou na chvílu

lucy82
25. lis 2009

Ahojky dvojmamky. Dlouho vás pročítám a chtěla jsem se zeptat jak dlouho vám asi trvalo než si děti vytvořily nějaký režim? A jak jste to měly s papaním? My máme večer vždycky šílený hysteráky, mléko mi sice teče i samo, ale prostě holky brečí tak dlouho a tak se vztekají že je musíme ještě dokromovat Nutrilonem a to potom hned usnou. Moc děkuji za rady, jinak přes den chtějí papat třeba každý dvě hodiny i každou hodinu a půl, už jsem z toho na nervy, nic nestíhám:( Ani se pořádně najíst nebo se dojít v klidu vysprchovat. Přes den taky moc nespí jedině v kočárku.
Ještě jednou děkuji 🙂

adrosek
25. lis 2009

-ahojík lucy,vítám tě mezi námi,no stím režimem,nám to trvalo asi dva měsíce možná aj více bych řekla,jenže my jsme dlouho bojovali se žloutenkou,že jsem je nesměla kojit,ale odstříkavala jsem a pak převařovala a pak jej krmila teprve,taky s kýlou tříselnou,takže Adélka byla dost uplakaná atd.krmila jsem ces den co 3.hodiny a to aji vnoci a tak do dvou měsíců,pak si to sami natáhly hlavně vnoci,nyní je přes den krmím jak kdy,někdy co 3.hodiny a někdy vydrží déle aji,taky je dokrmuji na noc Nutrilonem,pač moc toho nevypijou jak jsou unavení,stím že nic nestíháš to věřím,já to měla taky tak,ale měla jsem tady skoro 2.měsíce stále někoho,manža nejprve,pak mamka moje a pak babička takže to nějak uteklo a holky se daly dohromady,tak pevné nervy a neboj bude líp 🙂

luzza
25. lis 2009

lucy
neboj se a vydrž!!!! ono se to za pár dní zklidní... ty začátky jsou šílený,já vím... 😉 ze začátku jsem kojila taky hrozně často a nepravidelně...a kojím ještě teď 😉
s tím režimem se tu názory různí...
já holky nechávala žít 😀 😀 😀 spinkaly,když byly unavený...jedly,když měly hlad... ven jsme chodily podle toho,jak se to hodilo mě...dodržovali jsme jen čas večerního koupání a ukládání ke spánku
teprve mezi čtvrtým a pátým měsícem jsme začaly dodržovat trochu pevnější časy krmení a spaní přes den...
docela to funguje, i když né 100% 😉
jednou vstávaj v šest,jednou v půl osmý...tak ty časy spánku a jídla samozřejmě nesedí... ale máme to tak,že pokaždé,když jsou 2 až 3 hodiny vzhůru,dávám je spinkat a bezproblémů za chviličku usnou...
přeju hodně sil a štěstí 😉 🙂 😵

zanetik
25. lis 2009

Nazdárek dvojmamky,omlouvám se za absenci, ale konečně jsme opravovaly byt po vytopení, tak už jen strop v koupelně a v kuchyni a nějaký drobný dodělávky to už jde...no a s holkama je to mazec, obývák mají přeplazený raz dva, takže mám při vaření oči pořád na zádech nejradši se mnou vytírají a vysávájí to je klid v lehátkách, i když i tam si chvíli hrajou, ale třeba Verča z něj každou chvíli visí hlavou dolů, taky v nich přehopsaj obývák a mám strach že se převrátěj.
Jinak Nele už se prodral konečně i druhej zoubek, tak máme dvě zubatky dole mají jedničky
Musím jít dodat do alba nějaký fotky, aby jste věděly o čem mluvím.
Jinak holky už zase spinkají celou noc, min. týden se mi Verča budila o půl 4 zbudila i Nelu, tak jsme daly mlíčko a po 1-2hodinové pauze jsme spaly do 8h, ale asi tím že byla nemocná, kašel ještě trochu máme...
V pondělí jsme byly na 8měsíční prohlídce Nela má 7220g,67,5cm a Verča 7400g,69,5cm, takže už ji Nela asi nedoroste.
Hned jak budu mít chvilku musím jít kouknout na vaše albíčka zatím papá

blucka
25. lis 2009

ahoj maminky,
dnes bucham sampus, kluci spali celu noc 😀 😀 😀 , to je nieco 😵 . Sice si od 6 zvatlali, tak jak spominate je to sranda, su naspapanie. 🙂
Zanetik, to si ma pobavila, ja uz sa tak na to tesim ked to bude aj unas 🙂 .
Luzz, ty jo srsen, davaj si fakt pozor.
Luccy, ono sa to uzpravi, ja mala stejne pocity pocas sestinedelia ( stale plakali, ja znicena...) a potom ako carovnym prutikom sa vsetko zlepsilo, rezim sme ziskali tak po mesiaci a pol, ale stale sa to upravuje podla ich potrieb. Ja som ich teda nechala vyvztekat hlavne Adama a zrovnal sa, papat som nedavala skor ako za dve hodiny, naucili sa a boli akoby mali v brusku budiky 🙂 my sme mali problem koli refluxu, musela som odstrekavat a zahustovat, ale aj to sa zvladlo, takze neboj, bude to stale lepsie a lepsie... 🙂 🙂

sorbona13
25. lis 2009

luzza, myska: oni mi za min. týden skoro nic nepřibrali, proto je teď každý den vážím, jsem nervózní, jestli mám dost mlíka pro oba ☹

lucy: já se klukům snažila režim udělat, ale ve chvíli, kdy to začne fungovat do toho najednou přijde nějaký spurt nebo nemoc a hned je všechno jinak.

zanetik: ahojky, tak jste konečně z nejhoršího venku, to je fajn 🙂 A holky taky krásně prospívají, je neskutečný, jak ten čas letí. Ještě si vzpomínám, jak jsme tady prožívali tvůj porod a holkám už je 8 měsíců 🙂

zanetik
25. lis 2009

No někdy si říkám, zlatě když ležely a spaly, to jsem toho udělala, teď mi doma spinkaj max. půl hodinky a na střídačku 😒 , ale zase když tady na mě Nela huláká MAMAMA tak je to krásný, nebo když se za mnou po zemi plazej s radostí, že je vemu do náruče a oni vás obejmou...Verča to je takovej malej čertík, ale zase milovnice, ta mě obejme líbá mě 🙂 každý období má svoje + a - je to ale krása...a to že jim je už 8měsíců mě docela děsí...chci si to užít a ono to utíká, zachvilku půjdou do školky, já do práce a to už není ono 😒
No nic jdu oblíknout Nelu, ta už si schrupla, Verča spinká a pak jedeme s mamkou k. dr, cestou se stavíme mrknout na nějaký dárky, tak jsem zvědavá...zatím papá mějte se fajn a hlavně buďte zdraví 😉

myska77
25. lis 2009

Sorbi, me kluci taky nektery tyden nic nepriberou, ale behem tech 6 tydnu priberou vzdy tak 1,2 kila, to znamena v prumeru 200gr.za tyden, ale nektery nepriberou nic a nektery treba 380gr., uz jsem to sem psala a Sama si mi psala, ze je to hodne. A to prave tyden predtim nic nenabrali. Oni ted uz fakt nerostou rovnomerne jako do 3.mesice. A nebo se porad s mudrou, ale podle me mas mlika dost a delas vse dobre.

sorbona13
25. lis 2009

myska: asi je fakt budu vážit jenom jednou týdně a přestanu se stresovat, je fakt, že vypadají spokojeně a neřvou vyloženě hlady a hlavně, kdyby měli hlad, tak si snad ten nutriĺon vezmou, ne? V úterý jdeme k Dr., tak se s ní ještě poradím. Mně kluci přibírají podobně jako tobě, taky okolo 1kg za 6 týdnů 🙂

myska77
25. lis 2009

Ahoj Lucy, otazka je, jestli Ti holky vecer rvou tim, ze jim nestaci mliko nebo ze jim tece rychle. Taky muzou rvat, protoze jsou pretazene, davali jsme kluky spat nejprve v pul 8 a to byl desny boj s jidlem i s usinanim, tak jsme sli po pul hodinach niz a niz az jsme skoncili na 18.hodine a je klid jak s jidlem, tak s usinanim. Pokud Ti ale po Nutrilonu usnou hned, tak jim to spis z flasky tece lip nez z prsa, uz nemaji vecer asi silu. Jak je mas ted velke? Bylo by skoda zvyknout je na flasku, pokud ti kojeni nedela problemy. Je ale fakt, ze flasku tady obcas pouzije kazda.
S tim rezimem jsme to vsichni mely stejne, chce to cas nez se to zabehne a deti najedou na rezim. My uz ve 2 mesicich mely pravidelne davani do postylek, ted do kocaru na balkoj a dodrzovali jsme pevny cas koupani a usinani, asi jak pise Luzza. Pres den se Ti to bude menit s tim jak deti budou mit spurty. Je mozne, ze ted maji spurt, proto chteji casteji, ale jinak se snaz dodrzovat ty 3 hodinove intervaly, uz kvuli jejich zazivani, pozdeji je dobre mit pres den tak 5 - 6 jidel az budou vetsi.

Drzim Ti moc palce a neboj, bude lip 😵 😵

lucy82
25. lis 2009

Holky moc vám děkuji, holkám je ted měsíc a pár dní, je pravda že dneska jsou celkem v pohodě a dodržujeme ty 2 až tři hodinky na papání. No s tím spaním to musíme ještě nějak vypilovat, my je máme přes den v jedný postýlce a až jdeme spát tak do ložnice vezeme postýlku z obýváku a jednu přendáváme do svojí postýlky. JE to většinou tak kolem deváté hodiny. Tak to je asi špatně že? To bych je asi měla dát do ložnice už kolem sedmý hodiny a dát tam chůvičku abych věděla jestli spinkají. No jsem z toho jeliman někdy tak se omlouvám že mám tak blbý otázky 😀
Je fakt že jsou pak mořná přetažený na sání protože chvilku sají docela dost vehementně a pak najednou jen cucají, přitom jim to teče okolo pusinky. A když je odtáhnu a dám odříhnout tak během pěti minut řev a řev tak jsme myslely že jsou to prdíky, ale prdí hezky a když jim člověk dá prso tak opět tahají ale nestačí jim to, byly by schopní být přisátí hodinu a stejně by měly málo. Nutrilon tahají jak diví, během dvou minut má jedna 60ml v sobě a jde spát, sama a bez dudle, prostě usne jak pařez 😕 Jedna dneska spala od sedmi do jedný do rána a druhá chtěla papat ještě kolem desáté a spala až do čtyř. Jinak se pak ale budí po těch 3 hodinách.
Koupeme ob den a vždy kolem té šesté hodiny. No snad to zvládnu to šestinedělí je asi fakt na palici u všech 🙂

adrosek
25. lis 2009

-tak na Rhb dobrý,ale ještě musíme cvičit,dala nám jiný cvik tak zase bude řev