Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
27. lis 2009

-zanetík ahojík,hrozně to letí teda to je fakt jako,taky mám dojem že sem nedávno došla z porodnice a ony už budou mít půl roku v prosinci,se nenadějeme a půjdeme do práce a ony zachvílu do školy

adrosek
27. lis 2009

-zanetík holky jsou super teda a jak jsou už velké,to je paráda a jak pěkně sedí atd.no už je snima sranda že

sorbona13
27. lis 2009

Ahoj holky, dnešní noc celkem v pohodě, spali od 18.30 - 22 - 1.30 - 6 - 7.30, kéž by to takhle bylo každý den. Jinak už je přes den krmím po 2,5 hod., asi si ze mě předtím dělali srandu a chtěli pít po 1,5 hod., ale vždycky si jen tak 3-5 min. ucucli, tak jsem jim to zredukovala a tu hodinu holt musí navíc ještě vydržet, snad budou i dobře přibírat, uvidíme.

myska: já jsem to v TV viděla a hned jsem si vzpomněla na naše začátky, i když kluci takhle malincí nebyli. Jak jsem viděla to prostředí (kluci leželi na tom samém "pokoji"), tak jsem měla slzy v očích a dosmrti nepřestanu být všem doktorům a sestřičkám vděčná.

zanetik: kluci zatím nemají vůbec žádné potíže ťuk ťuk, odpovídají korigovanému věku a nemusíme ani cvičit vojtovku. Holky jsou naprosto úžasňácký, jak se krásně smějou, to je nádhera 🙂

zanetik
27. lis 2009

Sorbi, tak to jsem moc ráda to ti přeju, kolik vážej? Já myslím, že přibírat budou...
Holky jsou smíšci...v pondělí jsme byly v mateřském centru na focení, celou dobu byly vysmátý a když jsem Nelu oblíkala v sedě tak sebou nečekaně sekla na záda i když jsem ji držela za mikinu, dala si do hlavičky a jen na jedný fotce máme náznak smíchu...

adrosek
27. lis 2009

-zanetík to muselo být super vtom centru,hlavně jestli jste si to užily
-holky ještě chrupkají tak jsem aspon něco poklidila,jinak budeme doma ☹ počasí je škaredé

sorbona13
27. lis 2009

zanet: Honzík má něco přes 5kg a Kuba je o +- 150g lehčí 🙂 Když se narodili, neměli ani kilo ...

adrosek
27. lis 2009

-sorbonka tak to jsou hezké váhy no ne 🙂 jen tak dál

jankatr
autor
27. lis 2009

ahojky - jsem ostuda - už jsem tu dlouho nebyla - no přiznávám kajícně že jsme se i s Artep tak nějak zasekly na Facebooku na "akvárku" 😀 😀 😀 - Když ony ty rybičky jsou tak krááááásněěěěěě potichoučkuuu 😅 😅 😅 (když se vypne zvuk 😅 )

Jinak kluci už mě pěkně prohánějí - Mates už to taky hezky rozlezl takže než jednoho odnesu už mi prchá druhej - nicméně pozitivní na tom je že jsem nějakou záhadou někde zapomněla už asi 3kg 😵 😵 😵
Kubík už by se nejraději stavěl - ale zatím jen za ruce - ještě mu nějak nedošlo že by to šlo i za šprušle u postýlky.
Zoubky už mají každý dva - takový pěkný perličky 🙂 Ale pořád bojuju s Kubíkem u jídla (teda pokud to není jogurt nebo přesnídávka 😠 )

Luzz - myslím že kluci už budou mít taky 2kg rozdíl - za týden se jdem vážit tak uvidíme.

luzza
28. lis 2009

no jani konečně!!!! 😅 😅 😅 😅 ty ostudo!!!! 😀 😀 😀 😀
já vám dám facebook!!!! 😝 😀

myska77
28. lis 2009

Ahoj holky,

Janka jsme rady, ze ses na nas taky prisla podivat 😀 ten facebook 😀 No pekne Ti klucici utikaji, aby ses nam za chvili nevytratila z toho hubnuti.

Zanet to je skoda, ze holky nebudou vysmaty na te fotce, ale vy jich mate urcite spoustu, kde se rechtaji od ucha k uchu. Holky jsou nadherny, koukala jsem Ti do albicka. Jsou uz jak dospele a v tom sportaku jsou k sezrani 😀

Sorbi: 5x krmis od usnutik do vstavani a tomu rikas v pohode? To Te fakt obdivuju, ja bych uz byla pod drnem, jsem zase nejak unavena v posledni dobe a to se kluci budi jen jednou v noci. Doufam, ze nejsem zase tehotna 😅

zanetik
28. lis 2009

Ahojky, tak jsem hodila 2 fotečky do alba z focení, fotky krásné, škoda že se nesmějou, ale jsem ráda, že jsem ji utišila, aby nebrečela.
No a co se mi nestalo dnes...máme ty lehátka a holky v nich sedí a poskakujou po obýváku a Nela se dnes asi tak natahovala po skříňce, až se převrátila a na hlavičku, na čele boule a modřina...na to že je to pro děti do 3let, tak nevím nevím mám strach je v tom samotný nechávat, oni pořád poskakujou ☹
Sorbi, tak to jsou fakt kluci pašáci...si myslím, že kluci to doháněj líp, jako váhově...
Tak se musím přiznat, že já facebooku ještě v životě nebyla 😅
Mysko nebereš žádnou antikoncepci?

jankatr
autor
28. lis 2009

Zanetik - krásný fotečky - a ani nevadí že se tak moc nesmějou - je to takový zasněný... - holkám to moc sluší 😵 😵 😵

No jo - já vím - dyť se stydím - ale když ono to tak pěkně uklidnuje 😀 😀 😀 Přijdte si taky zahrát 😉 😵

jankatr
autor
28. lis 2009

s těma lehátkama je to teda síla - taky mě vůbec nenapadlo že by se to mohlo převrátit 😲 😲 😲

Mysko neboj - toho se fakt nebojím - mám z čeho ubírat 😅 😅 😅 - už mám "jenom" 89kg 😝 😝 😝 Navíc nedávno jsem potkala holčinu od nás z baráku - taky má dvojčata tak jsme se o tom bavily a ona mi na to povídá - neboj - to nebude věčně - od té doby co chodíme na procházky bez kočáru, rychlostí nula nula nic zas jenom tloustnu 😅 🙄

adrosek
29. lis 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím po pauze menší,měla jsem tady mamku tak nebyl čas
-janka konečně si tady opět mezi náma
-jinak Adélka se nám už od pátku sama otáčí na bříško,ale zpátky ji to ještě nejde 😒 tak pak mrčí že nemůže zpět

luzza
29. lis 2009

adrosku,až na to přijde, tak už se bude točit jak vrtulka 😉 😀

žanetko
taky nevím,že se lehátka můžou převrátit 😨 😨 jinak krááásný fotečky 😵 😵 😵

janko
vaše fotky prohlížíme doma všichni 😀 a zatím největší úspěch měla ta tvoje chlapská grupa ve vaně 😀 😀 😀

veruleg
29. lis 2009

ahoj holky..pekny zbytek nedele preju vsem 🙂

Adrosku : no Viky taky porad mrci....kdyz ho nakonec prevratim na zada tak je ve vterine na brise a po chvilce zase mrci....no bude to sranda nez se to nauci ve vsech smerech. 😵

Zanet : krasne fotky. Holky maji ty kukadla. Drive bych rekla ze obe vypadaji spis na pritele, ale ted je jedna cely on a druha spis na Tebe. Pujdete i do tertiho ditka?

sorbona13
29. lis 2009

Ahoj holky, víkend zase utekl jako voda. Kluci už spinkají, dneska jsme byli u prababičky, tak toho přes den moc nenaspali, vždycky mi ty návštěvy nějak naruší jejich režim 🙂

myska: já už jsem si na to vstávání tak nějak zvykla, navíc se mnou vstává manžel, kluky mi přinese, pak cca 8-10min. pijou a odříhnutí jsou taky raz dva, takže bdím mezi kojením max. 15min, to už je super, když si vzpomenu na naše začátky doma, kdy jsem spala max. 2 hod. v kuse. Ty taky nebereš antikoncepci? Já se toho taky bojím jak čert kříže, ale antiko brát nemůžu, mám špatnou štítnou žlázu a hormony mi dělají neplechu ☹
Ale zase si říkám, že když plně kojím, tak by to musela být sakra náhoda, kdybych do toho vlítla, no ne?

janka: ty si koukám pěkně užíváš, docela dobrá odtučňovací kůra ti tvoji kluci 😀

sorbona13
29. lis 2009

holky, ještě dotaz, jaký budete kupovat jídelní židličky? Nám je koupí rodiče k vánocům, tak zvažuju, jaký budou asi nejlepší.

myska77
29. lis 2009

Ahoj holky,

Sorbi: antik.neberu, nechci si telo zase zaneradit dalsima hormonama, chci se nejdriv dat dohromady. Ja ji brat sice muzu, ale zatim taky nechci. Se mnou taky vstava manzel a jsme taky hotovi za 15 minut, ale jsem velky spac, 12 hodin spanku je tak akorat 😀 coz se mi nikdy nepovedlo.

Zidlicky budem kupovat ty z IKEI, jsou az od 10 - 11 mesicu pry, ale do te doby je budu krmit v lehatkach, nechci utratit za zidlicky 4 tis. za jednu. Jinak jsem hledala na netu zkusenosti a dost holek si pochvalovalo polohovatelne Chicco Poly 2v 1 nebo Jupiter Brevi. Ale one jsou dost drahe.

Janka: je to fakt, ze az se clovek s nima bude plouzit, tak pujdou kila nahoru. Ja v posledni dobe jim desne sladkyho a to jsem ho vzdycky nesnasela. Telo potrebuje asi rychlou energii. 😵

adrosek
29. lis 2009

-my máme dřevěné stoličky,jednu sme dostali a další ještě dostaneme,ale jsou to takové co se dají složit a je znich židlička se stolkem

jankatr
autor
29. lis 2009

Sorbi neboj - však oni tě za chvilku taky proženou 😀 😀 😀

Myska - taky pořád něco futruju 😀 😀 😀

Luzz - to jo - je to pěkná smečka 😅

jankatr
autor
29. lis 2009

Jo a Maty už má 3. zoubek 😎 😀

luzza
30. lis 2009

jani
nelince vyrostly během pár dní všechny čtyři 😅 a začalo to jedničkama nahoře, místo dole 😅

adrosku
my máme taky tyhle židličky...ale ty staré, co byly ještě za nás...ale nedám na ně dopustit, mělas jsem ji i při domískovi... ty nové, co prodávají teď už jsou židlička a stoleček zvlášť a dřevo je užší a lehčí, takže roční chlapeček od kamarádky nadzvedne celej stoleček, když chce...takže je to hodně nestabilní...tak na to pozor..stojí málo, cca 700 kč,ale kvalita nic moc...takže buď připlatit za lepší a nebo si pořídit ty klasický starý 😉 😀

adrosek
30. lis 2009

-ahojík mamky,tak všechny zdravím dneska,no my máme taky ty staré takže si myslím že jsou nejlepší taky
-tak dneska snad vyrazíme konečně ven zase na chvilku,sice tam fouká,ale tak sluníčko se snaží vykouknout tak aspon na chvilku,holky zabalím a to půjde
-ve čtvrtek jdeme na očkování další tak snad to bude ok
-luzza ty když jim dáváš ten příkrm tak jen příkrm vpoledne,už žádné mlíčko potom na zapití

sorbona13
30. lis 2009

ahoj dvojmamky, dneska je celkem hezky, kluci spali dopolko na terase a teď už zase řádí 🙂 Jejich nejoblíbenější hra je teď pást koníčky a přitom sežrat všechno v dosahu, jak nemají něco v puse, tak je řev. A taky začali do hraček na hrazdičce kopat nohama, ještě chvíli a začnou si je rvát do pusy 🙂. Jak se připravujete na Vánoce? Já letos nic nepeču, něco určitě napeče máma a tchyňka a já se na to vrhnu až příští rok 🙂
Jenom musím připravit pohoštění na 23.12, přijede hromada kamarádů, tak snad nebude velký mejdlo, abych pak nestrávila štědrý den uklízením. Kdybyste měli typy na rychlý jednohubky apod., tak sem s nimi 🙂

myska77
30. lis 2009

Ahoj holky,

tak stavim ohradku, uz mi normalne utikaji a musim je davat do bezpecne vzdalenosti od sebe, protoze Mates se doplazi k Christikovi a cuci na nej a chmata mu na oblicej 😀

Ja budu asi neco malo pect, ale musim to delat vecer az kluci budou spat, takze zalezi na unave.
Sorbi ja delam ruzne rychle pomazanky, u nad je treba oblibena cernekova. Jen do vanickoveho tvarohu namackam cesnek podle chuti, osolim a je to. Davam to na rohlik na kolecka a navrch treba orech nebo jen petrzelku nebo vubec nic.
Pak delam mrkvo-celerovou. Celer a mrkev nastrouham v pomeru jak kdo ma rad, smicham bud jen s bilim jogurtem nebo opet tvarohem, trochu zakapnu citronem a osolim. Je lepsi druhy den, kdyz se odlezi a chute se prolnou. A nebo rybickovou (tunakovou), konzervu sprotu v tomatove omacce nebo tunaka dam do misky, nadrobno cibulku a okurku, osolit a je to.Taky je lepsi odlezena. Vsechny jsou desne rychle, zdrave a fakt dobre.

myska77
30. lis 2009

Jo a jeste me napadlo neco uplne k uzrani. Na chleba s maslem na kosticky nebo rohlik na kolecka s maslem das jen na ctvrtky nakrajena susena rajcata. Jsou to takova ta ve sklenicce nalozena v oleji. V kramech je maji vetsinou u oliv. Nebo jednohubky na paratko: kostka balkanskyho syru, na to napichnu olivu a navrch znovu to susene rajce. Pekne to vypada a je to nam nam 😀 😀

luzza
30. lis 2009

mysi
já jsem 100 let za opicema...sušený rajčátka neznám 😅 😅

adrosku
holky už od soboty jedí 2 příkrmy... dopoledne 100% ovoce od sunárku nebo hippu a po poledni masozeleninový příkrm. Po tom ovoci i po tom obídku je ještě dokojím!! Po tom ovoci se napijou docela dost,ale po tom obědě jen trošku,asi jsou přecpaný 😀 ... 😉

sorbona13
30. lis 2009

myska: moc díky za tipy na pomazánky, to je fakt rychlovka. Na ten balkán s olivou a sušeným rajčetem už se mi sbíhají sliny 🙂

Kluci jsou odpoledne na zabití, když je kojím, tak se odtahujou a řvou, pijou max. 5 min. a už nechtějí, tak je kojím zvlášť a u toho je houpu, ale moc to nezabírá a skoro vůbec se nenapijou. Zkoušela jsem do nich zase nalejt Nutrilon, Honzík si trochu dal, ale prskal u toho a Kuba ani ťuk. Teď jsem je dala do postýlek, Kuba usnul a Honza řve jak tur 😖

myska77
30. lis 2009

Luzzi: ty rajcatka jsou fakt skvela, ja to davam i do testovin, na panvi udelam cibulku, slaninu, olivy na kolecka a tahle rajcatka a pak ten misung dam na spagety, je to rychle a k uzrani 😎
Teda holky Ti krasne papaji, taky se uz na to krmeni tesim.

Sorbi: Ty se s nima natrapis s tim jidlem. Clovek by jim udelal i knedlo vepro zelo, aby neco snedli, vid 😵