Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
11. pro 2009

...no jo mliecko od maminky je najlepsie 😵 ..a oni to vedia 😀
Kluci mi na chvilku zaspali, tak idem pripravit obidek a sup do postielok 🙂 . U nas opat prsi, z prechadzky zas nic nebude.

adrosek
11. pro 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny,unás je taky opět škaredě takže taky nikam nejdeme,tak smůla
-já si taky chystám obídek a za chvilku dám holky chrupkat do postýlek aspon na chvilku

myska77
11. pro 2009

Ahoj holky,

Bluci: jsem rada, ze slysim jak se mate hezky, pekne papate a rostacite 😵 Mas pravdu, Hami je super a dneska mi ten spenat taky malem sezrali i se sklenickou. Uz mame za sebou taky dost zeleninky, pozitri najizdime na kombinace s bramburkama a pak dam taky uz masicko. Vy uz mate 8 kilo, teda to se Ti pronesou, my mame 6,2 a uz hekam ted, ale je fakt, ze telo si zvykne na vse.

Sorbi: ano, ohrivam to v mikrovlnce, dam do misticky a v ni to ohreju, staci na 15 vterin a je to akorat. Az snedi celou sklenicku tak ji tam dam celou, ale az to sni cele, tak jim zacnu uz varit.

Jo jinak jsme byli rano na plavani zase a uz ve VELKEM bazenu, no super, fakt si to kluci uzili a byla sranda, dohromady tam byla 4 miminka vcetne nas a trevalo to 30 minut. Viz zmrzla jsem byla ja nez kluci, ti by radili jeste ted 😀 Je to mnohem lepsi nez ty vany. Uz se mohli potapet co hrdlo raci a vice mene byli spis pod vodou nez nad ni 😀 😀

sorbona13
11. pro 2009

myska: ty zvládáš jezdit do bazénu s klukama sama, nebo tam byl s tebou manžel? Já chci od nového roku taky chodit do bazénu, ale přes týden je manža v práci, tak asi budu muset ukecat nějakou kamarádku.
Kluci dneska plavali poprvé na bříšku a strašně se jim to líbilo, od zítřka začínáme cvičit na míči 🙂

myska77
11. pro 2009

Sorbi ano, manzel chodi se mnou, sama s nima plavat nemuzu, to bych je nepobrala 😵 Kazdy patek si bere homeoffice, tak tam chodime. Na brisku je to super a to pockej az se zacnou potapet, to bude sranda. Od Noveho roku chceme zacit chodit uz do velkeho plaveckeho bazenu, Mudra rikala, ze po 3.hexe uz muzeme. Sice jsem zvedava na ten chlor, tady mame slanou vodu, ale uvidime.

adrosek
11. pro 2009

-teda myska tak vy tak plavete,já se chci taky podívat po nějakém plavání,ale jedině o vikendu kdyby něco bylo a to ne vždy,podle toho jak by měl manžel službu,ces týden to nehrozí vůbec aby snáma chodiul tak uvidíme

jankatr
autor
11. pro 2009

ahojky - tak u nás se zas marodí - Daník je doma už druhý týden ale minulý týden byl spíš preventivně aby nedonesl něco ze školky, no a od pondělí byl takovej nějakej naskřapanej tak jsem ho ještě nechala. Jenže ve středu už nastoupily i horečky tak jsme skončili u Mudr. A bohužel nejen s ním ale i s Kubíkem - oba mají horečky. Daník navíc ještě pořádnej kašel. Dneska jsme byli na kontrole - protože toho Kubíka se ty horečky drží pořád - a výsledek je ten že má CRP 84 ale nevíme z čeho - ouška jsou čistý a moč se nám dneska nějak nezadařilo nabrat (nejen že se nám pytlík odlepil a Kuba do něj nic nenačůral ale ještě ke všemu ho pěkně pos... 😝 ) Tak nevím uvidíme co z toho vyleze.
No a u Daníka říkala že to vypadá na zánět průdušek a že by tam mohl být i nějaký přechod k zápalu plic. Něco se jí tam nezdálo když ho poslouchala, ale pak to rozkašlal a už to tam nebylo. Navíc si stěžuje že ho bolí bříško - a to se prý taky může stát u toho zápalu že to může nějak působit na bránici a pak bolí to bříško.

Dostali oba antibiotika a máme přijít příští týden. Daník to chudera oplakal protože před pár týdnama začal chodit do vodních skautů a tenhle víkend měli jet na vánoční výpravu - a on se na to děsně těšil. Navíc se Robert domluvil že by jel s ním - za mlada skautíky vedl, tak že by tam jel spíš jako výpomoc než jako tatínek. A to bylo další neštěstí - když už jim to jednou slíbil a oni s ním počítají tak by bylo blbý kdyby nejel. Takže byl Daník smutnej nadvakrát - jednak proto že nemůže jet a zadruhé proto, že bude táta pryč. Bylo mi ho fakt líto. ☹

Takže takhle my to teď doma válčíme... - já se teď jen modlím aby to nebylo nic horšího - mám docela strach z tý prasečí chřipky - přece jenom je to všude a Robert marodil minulej týden a vzhledem k tomu že jezdí po celý republice a potkává se s různýma lidma... 😖 a samozřejmě - jako soukromník - dokud může chodit tak k doktorovi nejde a doma nezůstane... 😠

blucka
11. pro 2009

Pocujem na plavanie same chvaly, tiez by som s nimi chcela niekam do bazena, no musim nieco najst po novom roku 😉 .
Myska, no ono je to fakt dost fuska ich nosit, snazim sa ich mat na rukach len ked fakt musim, ale bez cvicenia by moj chrbat skoncil... 😠 a minuly tyzden ma chytili slachy na rukach...

sorbona13
11. pro 2009

Honzík se dneska poprvé otočil na bok a od tý doby to dělá pořád 😵

myska: tak to má manžel dobře zařízené v práci 🙂
janka: to mě mrzí, že takhle marodíte, tak ať je brzy líp.

blucka
11. pro 2009

Janka, tak az ATB rychlo zaberu a kluci su rychlo fit, to je fakt smola, ze Danika nechas preventivne doma a aj tak ochorie☹

adrosek
11. pro 2009

-ahojík jani,jé tak to e mi líto že ste nemocní teda,no hlavně at ste brzy fit
-no já nevím jestli taky ale nebudeme nemocní,Sárinka začíná nějak pokašlávat a snad aj má ucpaný nos tak nevím nevím ☹ jen doufám že ne,pač ve čtvrtek nás čeká druhá Hexa a pokud budeme nemocní tak nic zase ☹

jankatr
autor
11. pro 2009

adrosku tak to se držte ať jste v pořádku.

jj Bluci - je to pech 🙄 🙄 🙄

luzza
12. pro 2009

Jsem OK,jen nám ve čtvrtek vypadl net...udělali až teď spojku 😖
Jinak!!! V pátek holkám píchli SYNFLORIX... měly v noci reakci jako prase...Nela měla teplotu až ke 40C!! Eliška téměř 39C...
váhy v 7 měs Nela 8,20kg a Elis 6,46kg ....ozvu se později,máme fofr...pa pa

janeto
12. pro 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu ale mám dotaz. Kamarádka, co má dvočátka si na mimibazaru koupila kočárek (korbičky vedle sebe), ale nebyla tam taška. Nevíte, kde by se dala koupit samotná taška ke kočárku pro dvojčata? Nějaká větší. Děkuju moc. Janet

myska77
12. pro 2009

Ahoj Janet, ja mam napr.tasku od Emitexu, je vodeodolna a ten popruh se vejde na dvojite madlo. Jinak se tam vejde vetsina tasek ale. Nebo napr. Easy walker dela sve vlastni tasky, stoji ale dost.

Luzzi: Jezis, chuderky holky. Uz je to lepsi, podarilo se vam to srazit ty teploty? My meli Prevenar a v pohode. At ste brzo fit.

Janka vy z toho taky nevyjdete, budte opatrni a at mate vanoce v klidu a ste uz zdravi.

adrosek
12. pro 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím
-tak kašlík se nám bohužel rozjel u Sárinky,teploty nemáme a doufám že nebudou,ale očkování se nám zřejmě vyhne ☹ opět,ale tak co už nadělám,hlavně aby bola brzy fit tedy pokud to nechytne ještě Adélka
-jé luzza tak to muselo být teda,no tak hlavně aby už nic nebolo vnoci tak se držte

luzza
12. pro 2009

...pokračování....
holky měly úplně rudý tváře a furt brečely... nevěděla jsem ke který dřív... ještě že to bylo v pátek v noci, kdy už je jirka doma 😝
dala jsem jim nurofenový čípky,ale za chvíli se po nich úplně posrajdily, takže přišel na řadu panadol baby sirup a ten teda zabral dobře a rychle, takže doporučuju...
i dnešek ještě za moc nestál, holky už jsou bez teploty, ale nejsou ve svý kůži... furt pobrekávaj nebo spěj...
snad se z toho dneska vyspinkaj a bude líp...
tohle jsem fakt nečekala 😨 🙄
a za měsíc jdem na přeočko 😖 😖

luzza
12. pro 2009

jo a jak jsem si myslela, že se Elince objevila zase tříselní kýla, tak to není kýla, ale nějaká uzlina 😒 , v pátek nám náš pediatr udělá ultrazvuk...naštěstí ho má v ordinaci, takže nikam nemusíme...
přesto si dělám starost ☹

jankatr
autor
12. pro 2009

Luzz tak to je fakt blbý že měly takovou reakci - snad to bude příště v pohodě. Kubík to měl naštěstí bez problémů. Zato si to vybíráme teď.
A aby toho nebylo málo - tak už má horečky i Matýsek 🙄 🙄 🙄

blucka
13. pro 2009

Luzz, teda taka reakcia ☹ , my sme mali horucky az po druhej, snad to u vas po 2,bude lepsie.
Jani, u tych dvojcat je to ako kruh, ochorie jeden a s velkou pravdepodobnostou aj druhy ☹
Adrosek, to je smola, hlavne nech sa Sarinka rychlo uzdravy.
Ach jo holky, az su tie vase klubicka rychlo fit...
U nas su teda kluci zatial ok, ale bojim sa, ze v tomto obdobi nas tiez choroba nemine.
Peknu nedelu, uz 3.adventnu 😵

janeto
13. pro 2009

Myska, diky moc!!

Az jsou vase deti brzo zdrave!!!

myska77
13. pro 2009

Luzzi a myslis, ze je to tim, ze to byl ten Synflorix nebo proste bezna reakce po ockovani. Deti sice nekdy maji teploty po tech ockovani, ale clovek stejne vzdy doufa, ze nic mit nebudou. Nasi kluci byli jen 2 dny spavi a takovy presli mrazem. Jeste, ze Ti ten Panadol zabral, ja mam s nim take dobre zkusenosti. Snad ste si to vybrali ted o vikendu a v pondeli uz bude vse v normalu.

Janka: vy se taky drzte, chuderka Matysek, at mu to brzo klesne brouckovi.

Adri: ockovani dozenete, hlavne at je Sarince dobre a vsichni si muzete uzit vanoce.

sorbona13
13. pro 2009

Ahoj holky, víkend zase utekl jako voda, ještě 14 dní a jsou tady Vánoce 🙂. Nakonec jsem skončila zase u plného kojení, večer před spaním ještě odstříkávám a dávám to klukům druhý den večer z flašky. Kuba to vůbec nechce, asi mu stačí prso a Honzík včera po kojení vypil 90ml 😕, dneska asi 30ml. Ten Sunar jim nedělal dobře, Kubu bolelo bříško a oba měli trochu průjem. Oni to UM asi nepotřebují, za týden přibrali 110g Honzík a 170g Kubík. Ještě to vydržím ten měsíc až dva a pak už budou dostávat příkrmy. Horší je, že se mi totálně rozhodili se spaním, každý spí jinak dlouho a i jindy chce usnout, takže si za celý den skoro neoddychnu. I když je uspím oba v kočáru, tak se Honzík po půl hodině vzbudí a Kuba chrní třeba 2 hodiny v kuse.

janeto: já mám tašku na kočár obyč. z Lidlu a dávám ho na jedno madlo Easy Walkera. Záleží, jaký má kamarádka kočár.

luzza: to je teda hrůza, chudinky ☹

janka: vy z těch nemocí jen tak nevyjdete ☹ Tak držím palce, ať je brzy líp.

adri: to odložené očkování není žádný problém, hlavně, aby bylo Sárince dobře na Vánoce 🙂

adrosek
13. pro 2009

-ahojík mamky,tak víkend uběhl zase jako voda
-janka tak teda chudáčci,když né jeden tak duhej a pak nakonec všeci že,no at jste brzo fit hlavně a teploty už skončí
-luzza tak hlavně aby bolo líp už a byli ste bez teplot to je hlavní
-sorbonka tak tedy nakonec jen mlíčko,tak asi jim to stačí ne a když jim Sunar nedělal dobře,ten Nutrilon si už zkoušela nebo ještě ne tedy?
-no to mě nevadí že nás nenaočkuji,hlavně aby byly holky fot to je nejdůležitější pro mě,jen říkám že škoda že to mohly mít za sebou,no Sárinka se pěkně rozkašlala chuděrka takže dáváme Mucosolvan junior,jen at nedostane teploty ještě hlavně

sorbona13
14. pro 2009

ahoj dvojmamky, dnešní noc celkem v pohodě, vstávačka ve 23 - 3.30 - 6.15 a teď už zase chrupkají, tak se musím rychle nasnídat a vyndat prádlo ze sušičky.

adrosek: zkoušela jsem ještě Nutrilon Comfort, ale ten je ještě horší než Sunar ☹ Takže mám doma dvě krabice UM naprosto k ničemu, asi si ho budu dávat do kafe 🙂

luzza
14. pro 2009

dobré ranko
mysi
holky všechna očkování zvládly bez problémů... jen po tom synflorixu takhle hořely 😒

myska77
14. pro 2009

Dobre ranko,

Luzzi: jojo myslela jsem to tak, jestli to bylo tou vakcinou tikm, ze je ted nova a plno lidi jeste s tim nema zkusenosti, tak Ti ani Mudra nerekla jak az velke teploty z toho muzou byt, ale vse je asi individualni.

Ja Sorbi taky prechazim k plnemu kojeni. Sunar mi uz kluci pijou, ale v noci ho stejne nepripravuju, je to doba nez to zchladne. Davam jim ho uz jen vecer pred spanim. Mates se naucil vstavat po hodine 45 a je to fakt sila, vzdy si jen pozuzla a staci mu to. Po dudliku rve, takze chce vzdy prso. Christika nechavam uz spat a nebudim je stejne, ten vydrzel celu noc a jen jedno krmeni ve 3. Doufam, ze se mu to zase upravi Matesovi, je to takovy vycurany mimino, vsechno musi mit, kdyz si dupne a to je u nas fakt vojna, ale v noci se mi ho nechce nechat rvat na cely barak, tak mu holt vyhovim 🙄

sorbona13
14. pro 2009

mysko: co to čtu, tohle přece nemůžeš vydržet! Hlavně, abys zase neskončila na kapačkách. Já kluky budím, jak se vzbudí jeden, tak dostane automaticky napít i druhej, i když Honzík by asi vydržel spát dýl. Oni se budí stejně napřeskáčku. Dneska zase jedí přes den po hodině 😠

adrosek
14. pro 2009

-ahojík mamky,tka vás zdravím všechny,koukám že máte krušné noce myska,no tak hlavně vydržet že,sice už je to asi záhul a dost vyčerpávající teda
-sorbonka taky máte veselo ces den tedkom co,snad ty mimča se upraví zase a bude to ok

myska77
14. pro 2009

Sorbi: no vzdyt ja uz taky melu z posledniho, ale co mam delat. Nema cenu jim v noci delat pokazde lahev, protoze ji stejne nevypijou a akorat to vyleju, coz je skoda. Takze Matesa kojim jak si rekne, doufam, ze to prejde a bude spat zase celou noc. Mlika mam dost, takze tim to neni. Pres den mi vydrzi ty 3 hodky, to si zas uzivas Ty. Ti prckove, vid, ti nam davaji. 😒