• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

11. července 2013 
Ahoj maminky,
my mame dnes presne 6.mesiacov :grinning: , neuveritelne ako to leti.
Boli sme dnes na ko a Sebicek nam meria 73cm a vazi 8,24kg a Adamko 72cm a 7,98kg, myslela som ze uz maju tych 8,5kg, zdaju sa mi dost tazky.... :wink: No a Sebika ta pohodicka stale neopustila, ten aby sa otocil....jedine ked chce chytit psa, ale ten chudak uz uteka.
Citam tu o spinkani, holky hlavne to vydrzte, co ine aj zostava :wink:, Luzz, to si neviem predstavit á2hodky vstavat, sila. Mne sa kluci dobre zrovnali, dufam, ze uz natrvalo :slight_smile: , spia mi od 19 do 7, potom este lenosime do 8 v nasej posteli.
Aj u nas je krasne bielo, len aby to vydrzalo do Vianoc. Myska ja chodim tiez kukat na stromcek na balkon :wink: . Tentokrat to budu krasne Vianoce s tymi nasmi drobcami :dizzy_face: :dizzy_face: .
17. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
-ahojík mamky,tak vás zdravím a konečně sme doma vklidu
-dneska sme byli u dr.a řeknu teda jezdit vtom sněhu s kočárkem jako mazec docela,ještě že to máme ale kousek a stále z kopce no a pak do kopce,ale to se nechávám vyvést MHD to bych asi nevytlačila jako
-tak máme 7.kg a 65cm Sárinka a Adélke skoro 7.5kg a 67cm,už máme začít s příkrmama,takže dneska dostaly brokoličku a zítra ji dostanou taky a dám jim tam brambor ktomu a uvudíme a postupně budeme zvyšovat aby vypadlo polední kojení,taky jim zkusím dát na svačinku ovoce tak snad nedostanou nějakou alergii na to
-holky co dáváte ovoce,stalo se vám že by se vám u nich objevila nějaká vyražka?Mám ovoce od Sunárku to 100% tak uvidím jak jim to bude chutnat
-no a očování nic,pač kašleme jako hrom obě dvě takže až na Silvestra jdeme tak snad se do té doby dáme do pořádku
-jinak holky co vnoci tak vstáváte často se držte,věřím že je to ale na palicu že?
-taky se chci zeptat ještě,ten brambor a vůbec tu zeleninu pak můžem vařit v normání vodě nebo kojenecké?
17. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Adrosek, hezke vahy :slight_smile: , to by si si dala do toho kopca v snehu :wink: , ja mam len maly kopcek, ale ked videm nahor tak funim jak lokomotiva :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Ja ovocie davam jabko, banan, hrusku, mali aj broskev ale to mi nechceli.
Nevarim ani zeleninu ani brambory, davam do pary, ale ked robim ryzu tak v kojeneckej, bo jej davam trochu aj do jedla az to neni tak huste.
17. pro 2009 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
-jojo blucka taky bych funěla,já snad funím aj na rovine
-takže to vaříš v páre ju teda všechno
-taky jak dlouho si dávala jeden druh zeleniny,ty 2-3dny a pak další nebo méně
17. pro 2009 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: napodobne
Vsetko davam do pary.Vzdy som sa snazila aspon tie dva-tri dny, bala som sa ze keby nejaka alergia tak az viem z coho.
17. pro 2009 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
-hej hej děkujem za odpovědi
-tak uvidím jak jim to bude šmakovat a už nahrazuješ polední kojení jen příkrmem tedy
17. pro 2009 v 15:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ako kedy, ja moc na nich netlacim, ze musia to spapat cele, uz teraz sa nam castejsie dari papat na obed len prikrm, ale trvalo nam to skoro 1 1/2 mesiaca.
17. pro 2009 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
-no jasně blucka,taky na ně nebudem tlačit,prostě jak si řeknou a hlavně jak jim to bude chutnat spíše,dáváš už aj maso
17. pro 2009 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
jojo, uz asi tyzden a su to riadny masozravci :grinning: , presne tak oni si povedia kolko chcu prikrmu, maju cas.
17. pro 2009 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
-jasné netreba je do toho nutit
-za jak dlouho si jim dala aj to maso tedy,tak za týden nebo déle
17. pro 2009 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
no u nekojench doporucuju od 5.mesiaca no ja ho dala asi pred tyzdnom, vy by ste uz asi mohli..ale to radsej niekde mrkni...
17. pro 2009 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
-no nám dr.říkala že můžem postupně,zeleninu a pak maso už aj tak uvidím dám to postupně
17. pro 2009 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
adri
já jim maso přidala po dvou týdnech zeleniny...
17. pro 2009 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
holky
poraďte mi někdo recepty na dobrý kašičky na noc,neinstantní,ale doma dělaný...
ty instantní mi při dvojičkách mizej přímo před očima a jsou dost drahý... 1 krabici kaše mám na 2 a půl dne...
tak bych jim chtěla zkusit vařit nějakou dobrou doma...
navíc už dvě jsme vyhodily,páč jogurtovou od SUNARKY nechtěj a OBILNOU s ovoci od HAMI taky ne... :angry:
všeobecně maj rádi kaši bez ovoce... přitom ovoce k svačině zbaštěj jak nic...
ujížděj hlavně na rýžových od SUNARKY a od NUTROŠE... ale nechci,aby jedly jen instant...
jak to máte s kašičkama vy???
17. pro 2009 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
-ahojík luzza,já ještě kaši nedávám žádnou tak nevím,ale chtěla jsem zkusit instatní taky posléze,ale jak říkáš vyjde to tedy dost draho,takže nevím zatím
-jak jim dáváte to ovoce,kojila si je pak ještě potom ovoci ze začátku nebo ne
17. pro 2009 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky
tak to nechapu...tady u nas v Rakousku kolem dokola hory cca 1500 m.n.m. a snih nikde....max.poprasek na vrcholcich :angry: :angry: :angry:

Viky uz chrni tak resim resty :wink:

Bluci : mas parni hrnec? Jakou znacku. taky o tom uvazuju...porad :astonished:
17. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
-holky,ale kdybych to nevařila na páře tak v jaké vodě třebas ty brambory
17. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
adri
já už vodu neřeším...ani nepřevařuji,ani nepoužívám kojeneckou... můj mudr řekl,že od půl roku můžu používat normální vodu z kohoutku :wink:
17. pro 2009 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
adrosku
zpočátku jsem je po ovoci vždy dokojovala... (tak 10 dní...) to jim stačil ten 100ml kelímek 100% ovoce od Hippu nebo Sunárku... ale potom jim to bylo už málo,tak jsme začali s přesnídávkama,ta je přecejen dvojnásobná :grinning: tu snědí celou teprve teď! a už nedokojuju!!
ráno jen kojím
dopoledne přesnídávka bez dokojení
pak masozelenina k obědu a chvíli potom je dokojuji kvůli žízni...
pak jen kojo
pak kaše bez dokojování
a před spaním kojo
17. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
-ještě potom ovoci třebas dopoledním dokojila si je ještě
17. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
adri
ta jedna krabička kaše je na pět porcí :unamused: to mi přijde málo :unamused: musím furt mít doma víc krabic do foroty :angry:
a za 2 dny je kaše za 70 kč v pr... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2009 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
jojo děkuji luzza
-no taky to tak začnem provádět pomalu,no a stěma kašema to věřím teda,no nevím jak to vymyslet,musíme na něco přijít jinak se nedoplatíme že
17. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
adri
jenže já budu určitě líná ještě večer něco kuchtit,tak už se vidím,jak zas beru v obchodě plno dalších kaší instant :grinning: :grinning:
17. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
-ahojík mamky,tak vás zdravím a přeji hezký den,snad ste měli noce pokud možno klidné nebo v rámci možností
-my sme po jídle a za chvílu dám holky chrupkat zase aspon na chvilku,dneska budeme doma pač je škaredě a zima a navíc stím kašlem nechci moc chodit ven snima
-no jo luzza to mi povídej,mě se taky nic nechce na večer takže nějaké kuchtění asik taky nebude
-holky,je ta kaše jako nutná nebo můžem dále pokračovat stím,že je kojím večer a pak je dokrmím Nutrilonem a krásně mě vydrží až do rána,nebo by bylo lepší jim dát už tu kaši
18. pro 2009 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj dvojmamky, dnešní noc teda nic moc, kojo v 18.30 - 22 - 23 (jenom Honzík) - 2 a v 5 vstávačka. Navíc nechtěl Honzík zase večer usnout, tak jsem mu dala odstříkaný mlíko s kaší, ale vypil jenom 40ml a pak zase chvíli řval a nakonec usnul. Vzbudil se v jedenáct a strašnej řev, myslela jsem, že ho bolí bříško, tak jsem zkoušela rourku, jestli se nevykaká, ale nakonec se uklidnil až u prsa.

luzzi: až nějakej recept na tu kaši seženeš, tak mi hoď prosím info, taky jim budu radši vařit. Jinak myslím, že se dá prostě rozvařit a rozmixovat rýže a přidat do MM nebo UM.

veru: já mám parní hrnec Tefal a nemůžu si ho vynachválit, má i funkci Vitamine+ pro zachování co největšího množství vitamínů. Vařím v tom i rýži, ryby, zeleninu... Koukni na http://www.tefal.cz/All+Products/Elektrické+vaření/Steamers/Products/Vitamine+Plus/Vitamine+Plus.htm

adri: a chutnají holkám ty příkrmy? Myslím, že když ti holky o Nutrilonu vydrží do rána, tak je kaše zatím zbytečná.
18. pro 2009 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
-ahojík sorbonka,takže si se moc nevyspala jak tak koukám
-jo zatím jim to chutná tak uvidím tedy,včear měly brokolici a dneska měly na svačinku ovoce a na oběd dostanou brokolici a ktomu jim přidám brambor,zítra to samé a pak zkusím zase jinou zeleninu,ale ještě je vždy dokojím,dokud si neřeknou že nechtěji to mlíčko v poledne
18. pro 2009 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
holky
tak jsem vymyslela tuto variantu... je o DOST levnější! :sweat_smile:
koupila jsem SUNAR a instantní rýžovou krupičku od NESTLE... bude to rychlý a cenově příjemný :wink:
a dál jsem koupila ty instantní nemléčný kaše babylove z DM (jsou taky levný),ty budu taky přidávat k sunaru :wink:
holky jsou na kaši zvyklý a mlíko z flašky nikdy nepily,takže jíme ze lžičky kaši...ale pokud ti adrosku holky pijou z flašky sunar,tak bych na kaši nespěchala,když ti tak hezky spí :wink: :slight_smile:
18. pro 2009 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
sorbonko
to s tou rýží jak píšeš jsem dělala dominikovi a miloval to :wink: :slight_smile:
ale ta rýžová krupička je pohodlnější :grinning:
18. pro 2009 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
luzzi: ty jsi holka šikovná, Sunar doma mám, tak ho aspoň použiju :slight_smile:
18. pro 2009 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
Veru, papanicko im robim normalne v hrnci na sitku, u tchyni pouzivam hrniec co spominala Sorbona, Tefal.
Adri, pokial ti holky spinkaju do rana, tak by som to neriesila s kasami az potom ked im to prestane stacit.
Luzz, aj nam vydrzi kasa tak na 2 a pol porcie, no nic moc, ja kupila tiez v DM, ale mliecnu za 50 a ta im tiez chutila.
My sme boli dnes este na chvilku v obchodaku a tam je lidi :angry: esteze sme vyrazili rano, musim vam napisat taku milu prihodu, mala som Sebika na rukach a vzdy ked sa na neho niekto pozrel tak sa nahlas rozchechtal, taky bol zlaty, ludia sa na nom smiali a otacali za nami. :slight_smile:
18. pro 2009 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek