Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
6. led 2010

-ahojík mamky,tak přeji všem hezký a zasněžený den 🙂 teda unás,sme zapadnutí jako hrom,takže se ven ani nikam nedostanu,pač bydlíme na kopci a tady se odhrnuje snad až naposledy,až když si vzpomenou že tady někdo bydlí 😉 takže smola,byla jsem odházet aspon sníh před barákem z vjezdu at se manžílek dostane pak domů,pač pokud bude stále sněžit tak nevím jak by sem vjel,je tam moc příjemně takže škoad že nepůjdeme ven,stím kočárkem tady jezdit unás totiž je problém vtom sněhu
-myska tak všechno nej nej knarozeninám,hodně lásky,zdraví hlavně a pevné nervy na mimča 🙂 pořádně si to užij teda,máš to super naplánované,taky si říkám že bych kolikrát na celý den někam vypadla,jenže ces týden to nejde unás a o víkendu málokdy,pač mívá manžel služby zase někdy,tak si to užij
-jinak sorbonka tak snad oněco lepší noc ne 😒

sorbona13
6. led 2010

holky, když vaříte doma příkrmy, kupujete bio zeleninu? Já včera koupila mrkvičku od babylove, podle etikety měla nějvětší podíl mrkve (80%), oproti např. Hami, která měla jenom 69%.

myska: máme to všechno nějak nastejno, jenom nevím, kdo od koho opisuje 😀 Jenom já mám narozky až v únoru. Přeji ti vše nej, hlavně zdravíčko a jen ty nejhodnější děti 🙂 Jo a pořádně si ten zítřejší den užij, tiše závidim 😅

myska77
6. led 2010

Adri, Sorbi, diky moc za prani, uz se moc tesim na zitrek az vypadnu. Uz mi tady z toho slusne hrabe.

Adri ten snih je super, zimu miluju, mohla by trvat cely rok 😀
Sorbi, kdyz jsem jim varila, tak jsem nekde cetla, ze bud kupovat bio zeleninu nebo mrazenou, ta neni urychlovana dusicnanama a tudis je lepsi nez ta z Hypermarketu. Pocitala jsem ale naklady na vareni doma. (Benzin do kramu, pak tu zeleninu, kure do toho, elektrinu na sporak a jeste muj cas) a vyslo mi levnejsi koupit za 18 kc tu sklenicku, takze vareni zatim vzdavam., To se radsi budu venovat klukum, Uvidim casem az budou jist podobne jako my, tak to prestanu koupovat. Ale ted se mi to nevyplati.

Jdu si dat k obedu boruvkove knedliky, tak dobrou chut, kdo jdete taky jist 😵

adrosek
6. led 2010

-no taky jsem nadtím přemýšlela že ted to je lepší asi kupovat a pak posléze vařit jak říkáš myska
-já mám taky knedlíky,ale povidlové tak se už těším na ně taky,dobrou chut

blucka
6. led 2010

Ahoj holky,
tak cast tych roznych papierov mam potvrdene, vybavene veci v praci(dovca, dane...) a v pondeli sa chystam na CSSZ pre potvrdenie, to si nakupim bombony az si obalim nervy 😉 .
Holky, my mali taku noc ako este nikdy 😠 , Adamek vstal v 3.14, zachvilku zobudil Sebika a robili blbosti az do 6, Adam odviazal polku mantinelu v postielke, stale sa daval na brucho a Sebik mu do toho vyskal, myslela som, ze ked sa nabastia bude klud a oni nic 😖 .Dufam, ze sa to dnes nebude opakovat.
Myska, zajtrajsok si krasne uzi, vsetko naj, naj... 🙂
Holky, ja som asi hrozne vyberarava, ale mne tie kupovane papania moc nechutia(ja viem nie su pre mna 😀 ), tak im vacsinou robim doma, ale nemam pocit, ze by mi to bralo nejak cas.
Sorbi, ja sa snazim kupovat bio, ale nie vsetko kupim v bio kvalite, pride mi ze je dost roziel v podiele zeleniny/masa v prikrmoch od roznych firiem.

veruleg
6. led 2010

ahoj holky

Mysko : vse nej k zitrejsim narozkam 😉 Uzij si volny den. Ja dnes byla dopo plavat a odpo sel Dominik s Vikym na prochazku tak jsem si polezela s knizkou....tady je dnes st. svatek, tak jsem si po dlouhe dobe trosku uzila.

Bluci : ja taky zatim varim....no teprv treti den. Tady v Rakousku ten rozdil BIO nebio neni tak velky v cene. Ta prace mi taky neprijde, ze by to bylo nejak narocne. Mam koupene i nejake sklenicky z DM, ale zatim jsme nezkouseli. Viky teda zacal s brokolici, dnes plus brambor....no zadna slava. V podvecer mu delam jahlovou kasi a nastrikam tam trochu mojeho mlika a to dal aspon par lzicek.

Sorbi : hodne stesti s prikrmy 😉 Nam doktorka rekla, nezacinat mrkvi, ze ta dost zatuhuje. Tak tu zkusim az za par dnu.

myska77
6. led 2010

Bluci, Veru: diky taky moc za prani 😵

Veru tak to si mela taky pekny den, odpocala sis trochu? Kdyz si manzel vezme kluky a nekam jdou, tak akorat doma gruntuju, takze nesmim byt doma, kdyz si mam odpocinout. At vam prikrmy chutnaji, za chvili bude Viky papat o 106 😀 Zalezi jestli uz je ready na prikrnmy nebo ne. My zacali v 5.mesici a klukum to silene chutnalo, uz za 3 dny jedli plnou davku. S tou mrkvi nemam takove zkusenosti, on asi kazdy reaguje jinak. Ja jim mrkev vzdy pridavam do nejakych prikrmu, ktere mi neprijdou tak dobre, mrkvicka je pekne sladoucka a moc jim chutna.

Bluci: teda pekna noc, to sis uzila. Oni jak se jednou rozdovadeji tak nevi,kdy prestat. Jednou se mi tohle taky stalo a za boha jsem je nedokazala uspat, tak jsem je nechala blbnou a sla spat 😵

luzza
7. led 2010

mysi
vše nej k narozkám 😉 😉 😉 užij si je 🙂

bluci
nám pediatr všem doporučuje začít s mrkvičkou právě pro její výbornou chuť... mrkev zatuhuje až v případě,kdy jí snědí hodně velký množství,jinak to nemá vliv 😉 a navíc tvoje mlíko furt působí projímavě,takže nevidím problém 😉 přeju vikouškovi,ať se brzy rozpapá a máte všichni radost 😉 🙂

adrosek
7. led 2010

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-my se dneska konečně dostali ven teda,bylo hezky,sice cesty nic moc hlavně chodníky,takže to byl občas docela boj stím kočárkem
-jinak já zatím dávám kupované věci,ale spousta sme dostali takže pak zkusím vařit,takže říkáte že raději bio zeleninu mraženou ju,mají to všude?

blucka
7. led 2010

Luzz, to bolo asi pre Veru, ja tiez zacinala s mrkvickou, moji kluci po zacati prikrmov maju stolicu niekolkokrat denne 😅.
Adrosku,ja ked vidim aj peknu zeleninu nebio tak kupim, o tej mrazenej ako pise Myska som nepocula, tak neporadim.

sorbona13
7. led 2010

Ahoj holky, dneska jsem vás zanedbávala, měla jsem návštěvu a pak bylo dost práce, ale zaplaťpánbůh za to 🙂 Aspoň přijdu taky na jiný myšlenky 😉
Dneska byli kluci strašně hodní, dopoledne spali 2 hodiny a odpoledne 1,5hod. a pak ještě krátce okolo páté hod. Kuba dneska snědl lžičkou 120ml kaše, Honzík si dal po přemlouvání 140ml a ještě pak chtěl dokojit, je to takový malý otesánek 🙂 Pak ještě chvilku řval v postýlce, ale nakonec usnul. Dneska po dlouhé době zase jedli přes den po 3 hodinách, to už se dlouho nepoštěstilo, většinou vydrželi max. 2 hodiny. Ale zato celé odpoledne ublinkávali, asi toho vypili najednou hodně. Od soboty začínáme s příkrmy, zatím budu dávat 4 dny mrkev babylove (mudra mi řekla, že mám dávát mrkev 14 dní, ale to se mi zdá dost dlouho, alergie by se snad projevila už dřív, no ne?) a pak přidám mrkev-brambor. Až se dostaneme na plný příkrm bez dokojování, tak začnu vařit. Jen pořád nevím, jestli mám kupovat bio nebo obyč 😨 Zítra zajedu nakoupit a uvidím, co tam budou mít a za jaké ceny. Zase si říkám, že my taky jedli obyč zeleninu a vyrostli jsme 😅

adrosek
8. led 2010

-dobré ránko mamky.tak unás sněží a sněží no mazec jako 🙂 ani ven se nedá jít,sme tady zapadnutí takže smola a silničáři nikde,unás je to vždy až naposeldy bych řekla
-tak jakpak ste spali všeci,snad byly noci vcelku ok 😉
-tak já jak uložím holky tak jdem odhrnovat sníh,jinak bychom zapadly úplně

stazina
8. led 2010

AhojHolky, všechny vás moc zdravím...moc často sem nechodím, protože nemám moc času, ale potřebovala bych od vás radu...po jak dlouhé době od porodu jste kojíci mamky dvojčat dostli MS? Klukům už je přes půl roku, kojím a mences nikde...né, že by mě to nějak výrazně vadilo, ale přece jen by mě to zajímalo...tak pokud se vám bude chtít některé napsat, budu ráda. děkuju a at vám broučci rostou!Pa

adrosek
8. led 2010

-ahojí stazina,já ji taky ještě nedostala a když jsem byla naposledy u dr.na kontrole tak mi říkala,že pokud budu kojit tak ji klidně nemusím dostat celou tu dobu takže aj klidně rok prý,takže je to asi normální

blucka
8. led 2010

Ahoj holky,
deticky pekne spinkaju po obidku, dnes v noci to bolo fajn, snad sa pomalinky zrovnavaju do starych kolaji 😅 .
Adrosku, aj u nas sype a sype, vsade krasne bielo, to odhrnovanie mas miesto cvicenia 😉 .
Stazi, ja nekojim od 4mesiaca a menzes mi dorazil 5mesiacov od porodu a mam ho skoro kazdych 14dni 😠 , tak bud rada, ze este nic.
Sorbi, to bolo za odmenu, ze zvladas tie noci 😉 .

adrosek
8. led 2010

-jojo blucka je to cvičení,nevadí mi to,aspon se trocha vyvětrám když nemůžeme ven,ted sem znova odmetla balkony a jak holky zaspí tak jdem znova před barák a zase dokola,myslím že to bude sypat celej den dneska

sorbona13
8. led 2010

ahoj holky, včera a dneska začali kluci po dlouhé době vyžadovat jídlo po 3 hodinách, dřív nevydrželi dýl jak 2-2,5 hodiny, tak se to snad všechno začne obracet k lepšímu. Jenom trochu víc ublinkávají, asi se pěkně přežírají. To nechci vidět, až budou blinkat i tu mrkev 😠 Od zítřka začínáme s příkrmy. Koupila jsem skleničku mrkve a mrkev + brambor, můžu s tou mrkví + bramborem začít hned po 4 dnech čisté mrkve, nebo mám dát třeba 3 dny mrkev, další 3 dny brambor a potom až brambor + mrkev?
Představte si, že předvírem jsem mluvila s kamarádkou a ta mi říká, že se jí zdálo, že čekám holčičku a včera tady byla švagrová, tak jí to vyprávím a ona na to, že se jí zdálo v noci to samý 🙂 Tak teď hlavně, aby se to nevyplnilo 😖

adrosek: já dneska odhazovala sníh už 2x a začínám závidět všem, co bydlí v bytech 🙂 I když až tolik mi to taky nevadí, aspoň se provětrám 🙂

stazina: já menzes taky ještě nedostala, jeden čas jsem se bála, aby z toho nebylo další mimi (nemůžu brát ze zdravotních důvodů antikoncepci), ale pak jsem se dočetla, že to je normální.

zanetik
8. led 2010

Ahojda dvojmamky, zdravíme v Novém roce, bohužel nějak nemám čas si tu povídat, což mě mrzí...
Holky si přes svátky zvykly, že je tatínek doma, nosil je, kravinky a oni teď po mě pořád lezou, ale buď si obě hrajou, nebo po mě lezou, jsem z nich vyřízená...do toho Nela měla v neděli 39,4 od zubů, oboum se derou všechny čtyři vrchní zuby, tak jsou i takový protivný bych řekla chvílema...nevím jak je zabavit, spolu si hrajou chvíli, než Verunka Nele něco veme a je řev, nebo něco prováděj, viz. včera, Verča ukradla pískomilům pítko a pila z něch a lila kolem sebe vodu, tak jsem to šla uklidit a mezi tím mi sebrala Nela odloženou láhev na zalévání kytek, tak se zalila taky a celou kuchyň no máme doma veselo, celý den je najednou tak dlouhý...ven chodíme tak na hodinku, ale problém je že nám opravujou výtah, takže musím sjet s kočárem a pak je po jednom odnést, tak mezi tím ta druhá doma mezi dveřma řve, že chce taky, pak řvou dole, že jsem je tam nechala, doma sedět na chodbě nabalený,tak padaj a nemůžou se hýbat
Jinak Nela se pomalu snaží ze sedu do stoje, v postýlce to zkouší asi týden, ale Verunka už je ve stoji raz, dva, hlavně u konferenčího stolku, kde krade cukroví , staví se u všeho co jen trochu jde, jak si k nim sednu, že si s nima budu hrát, tak hned u mě stojej a nevím koho dřív chytat...teď seděj proti sobě v sedačkách a tleměj se na sebe...když jsem se šla po obědě namalovat, tak si dávaly závody kdo bude u mě v koupelně rychleji a hrozně se řechtaly, škoda, že v takových situacích nemá člověk kameru
Je toho tolik co bych ráda psala, ale třeba to ani nebudete číst a Nela už řve, protože ji Verunka vzala knížku, to je taková cíťa...

veruleg
8. led 2010

ahoj holky 🙂

Zanet : no to si teda uzivas s holkama. Uplne mi tekly slzy jak jsem to cetla...to s tim pitkem od piskomilu bylo fakt dobre i ta lahev na kytky 😀 😀 😀 A ty zavody za Tebou do koupelny....jen tise zavidim 😔

Luzzi : pochopila jsem ze to bylo pro me. Tak Viky se rozjedl.....varim od pondelka. Zacinala jsem 2 dny brokolici a od stredy brokolice plus brambor. Dneska snedl tak 15 lzicek.....budu se muset podivat kolik toho jako je, ale pak chtel stejne dokojit.
Vpodvecer mu davam jahlovou kasi a to da par lzicek. Jak tu kasi tak tu brokolici trochu nareduji mojim mlikem aby tam citil tu znamou chut.
Dva dny se nevykakal, zato pak to stalo za to 😲 😲 😲 skoro jako kdyz se toci zmzrzlina.......predvedl se na prebalovaku frajer 😲 😲
Mrkev dam v nedeli.

Holky varite z te kojenecke vody ? Tady se to jaksi nevede, tak snad mu z te normal vody nic nebude. Jo jinak mu delam tu jahlovou kasi, neb tady v DM maji ryzovou jen mlecnou a kukuricnou nemaji. Doktorka nam ale rikala, ze muzeme pohanku, jahly, kukurici, ryzi......to vse je bezlepkove.

Stazi : ja to zatim taky nedostala 😵

Sorbi : my mame s tim snehem pech.....Kdyz jsme byli ve Svedsku tak moc snehu nebylo, ted jsme prakticky v Alpach a jen lehky poprasek. Takze manzel zavidim vsem tu kalamitu doma 😖

zanetik
8. led 2010

Veru ono není zas tak moc závidět, jo je sranda, ale taky jsem k.o kdyby nespaly v noci, tak si snad pořídím nějakou holku na vození, abych měla aspoň chvíli klid 😅 , ale jak budou chodit sami a bude venku hezky bude to lepší...

adrosek
8. led 2010

-jojo zanetík asi to není tak lehké že,no už se na to těším teda,bud to docela mazec jak to tak sleduji,hlavně at ste zdraví a opatrujte se

myska77
8. led 2010

Zanet mas doma pekny mazec. Je to zmena, kdyz nejede vytah, vid? Ja je nosim do kocarkarny od narozeni, mame to 3 patra a ted, kdyz je musim nabalit, tak je to taky mazec, vzdy tecou curky potu i ze me. Tak preji, at vam ho rychle opravi.

Stazi: ja to taky jeste nedostala, porad kojim.

Veru: kase a prikrmy (zacali jsme v 5. mesici) delam z normalni vody, v Praze mame dobrou. Ja micham mlecnou bananovou s ryzovou a dlabou oba.

Sorbi: ja bych jim dala rovnou mrkev s brambory po te mrkvi. Brambory samotne zas tak dobre nejsou. Ja dala klukum 1.den mrkev, 2.mrkev brambor, 3.kvetak, 4. brokolici, pak spenat a pak uz vse s bramborem a pak hned jsme najeli na kombinace s masem. Moc jsem se s tim neprdela 😀 Kluci vzdy snedli kazdy celou sklenicku 125ml tak je nesetrila. Dneska jsem jim nabidla vodu v hrnecku a byla sranda jak si ho hned sami drzeli a pili z nej.

luzza
8. led 2010

jo jo omluva to bylo pro veru 🤐 😀 😀

downhamka
8. led 2010

cauky holky, tak se zase po dlouhe dobe hlasim. Zanet kdyz jsem te cetla tak mi pripominaji ty vase rostandy nase! Mam je v ohradce, protoze jinak by nam tady rozborili byt. Berou si hracky, chudak maxik si necha vsechno vzit a lilka se jen smeje. Nejradeji si hrajou s kartackama na zuby, asi jak jim ted rostou tak je bavi si masirovat dasne, berou si je navzajem a krenej se na sebe. Lilka taha maxe za usi, to je pak revu""" Ja mam problem, ze max mi nechce v noci spat, jeste ho kojim, nemuzu ho za zadnou cenu odstavit. Jelikoz jsem na ne uplne sama, jsme pres zimu ve Francii, tak jsem utahana pres den jak kun. Manzel prisel s napadem je dat do jestli, alespon dve rana v tydnu, dobry napad, ale toho papirovani a navic ockovani!" ale snad si trochu odpocinu. 😉 Lilka uz se stavi, ale jeste nechodi, maxik sedi podrzi se na kolinkach a leze. Lezou oba! Lilka zpiva a hybe celym telem, kdyz jim pustim jejich muziku, no nekdy se nasmeju. Dostala jsem novy mobil, tak si je nahravam a vecer se s manzelem pobavime 🙂

luzza
8. led 2010

já taky zatím neměla menzes...

dnes jsme byli poprvé na plavání 😵 😵 😵 jsme úplně nadšení 😵 😵 😵 holky se řechtaly,cákaly furt kolem sebe..no sranda 😀 voda slaná,teploučká a vzduch teplý jak v sauně 😅 takže fakt paráda 😵 už se těším v pátek zas 🙂

nela se nám pořád staví...dnes chtěla navštívit elišku v postýlce,tak se tam na ní dobejvala...maj je u sebe..takže podlážka z postýlky je už na dně 😠

u nás sněhu tři prd... 😝 😝 😝 bydlíme kousek od Sněžníku...takže tu máme jak v obrázcích od Lady 😅

mysi - my jsme s hrnka z dm maximálně spokojený 🙂

žanet - to je krása,ten váš kolotoč 😀 😀 taky nás to čeká 😉 🙂

luzza
9. led 2010

holky,nevíte někdo jak uvařit jáhlovou kaši?? 😨 nevím poměr jáhel k vodě...

luzza
9. led 2010
luzza
9. led 2010

tak jáhlová kaše je už v těch našich žroutkách 😅 😅

udělala jsem ji takto:
4 vrchovatý lžíce jáhel propláchnout,spařit a znovu propláchnout...
pak se vaří ve 400ml vody 10 min
pak 6 odměrek sunaru a 4 sušenky sunarka
rozmixováno...

holky nechaly každá tak tři,čtyři lžičky,takže nám toho moc nenechaly 🙄

stazina
9. led 2010

Ahoj Holky, tak moc děkuju za odpověd, ted jsem teda v pohodě.. 🙂 tak dokud budu kojit, tak to asi nemusím čekat , co?Já si dělala test,a el u nás by to musel být zázrak, mám ekluky po ivf. A holky, ještě jedan otázka. taky mte jedno mimi víc uplakané , víc vyžaduje pozornost, více se chová...? Říká se, že je to většinou béčko , a u nás tomu tak je. tak mě zajímá , jak jste na tom ostatní...tak jo , musím, zatím , pa

veruleg
9. led 2010

ahoj holky

Luzzi : ja Viky zatim davam tu jahlovou instantni z DM (asi ji maji i v CR), ale taky pak budu varit. Zatim mu to delam jen z vody a pak naredim tim mojim mlikem....pak pry se to da treba jen s vodou a s jablecnym pyre.Tak uvidime. Dnes mela premieru mrkve a snedl uplne vsechno a to odpovidalo male sklenicce nebo i vic. Pak jsem ho stejne musela dokojit....tak asi bude zrout 😅 😅

jinak u nas uz teda taky sype snehem celou noc a cely den 😕