Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
25. únor 2010

ahoj holky

No jak to tak sleduju tak Vikous asi bude posledni bezzubak 😀 😀 Jinak rychlost plazeni se den ode dne zvysuje. 😵

Mysko : co ten nehet? Jednou jsem mela strzeny na noze a neda se na to zapomenout 😖 Tak at si rychle vpohode. 😉

adrosek
26. únor 2010

-ahojda mamky,tak přeji hezký den všem
-myska tak sis užila aspon chvílu klidu že,no taky se chci zeptat co ten tvůj nehet,jak se to hojí co
-já byla včera taky u holiče,kámoška hlídala a já se byla stříhat
-neboj veruleg,my taky ještě u Sárinky nemáme žádnej zoubek a ani náznak tak nebudete sami bezzubí 😉

myska77
26. únor 2010

Ahoj holky,

diky za optani, nehet byl do vcera sileny, neslo se niceho dotknout, premyslela jsem co mi s tim ta manikerka provede a ona mi to normalne prelepila tipem, zbrousila a pak klasicka uprava gelem. Rikala, ze ten nehet pod tim normalne doroste, jen byl husty ten pohled jak lepi lepidlo na zive maso. Ted musim davat bacha, abych si to zase nestrhla, to by uz sel gelovy snad i s celym clankem prstu 😀 😀 jeste to docela boli a je citlive, ale o moc lepsi nez predtim.

Do vcerejska jsem taky mela depku, ze kluci nemaji zadne zuby a pak vecer blbnu s Matesem a koukam, ze tam ma dve prorezane carky, tak jsem letela hned za Christikem a on taky 😵

Adri: tak sis taky odpocala na chvili, pomuze to, kdyz si deti nekdo na chvili vezme, co?

Na me nejak pada jarni unava, jsem jak chodici mrtvola a na nic energii.
Taky me vcera nasr... jedna pani z kocarkycz.cz, chteli jsme koupit 2 autosedacky Romer Jet 2010 a ona posla jen jednu a jeste navic model 2009 Jette, je uplne jina, na dva emaily vubec nereagovala, telefony taky nikdo nebral, samy zaznamnik, a kdyz jsem se dovolala byla neprijemna, arogantni a pak mi to i polozila. Tak manzel volal na jine cislo a rekl, ze tuhle spatnou posilame zpet, a ze ocekavame ty 2 2010 Jet. No ja byla cely vecer tak nasrana, jen doufam, ze ted neco poslou. Uz jsme zaplatli tu jednu na dobirku 4660,-, priste rozbaluju kazdy balik. Jak si muzou dovolit poslat jinou sedacku nez clovek chce? Pry je potrebovali doprodat rekla ta protivna baba me.
No nic, uz jsem se zase rozcilila, tak jsem vas jen chtela varovat. My jdem plavat, pa.

sorbona13
26. únor 2010

Ahoj holky, jsem tu jen na skok, Kuba má rýmu jak trám a trochu kašle, takže pořád odsáváme, nemůže pořádně spinkat, chudák ☹

jankatr
autor
26. únor 2010

Mysko tak to se ti vůbec nedivým že tě tak vytočila - co je vám po tom že to potřebujou doprodat - to přece není vaše věc - kdyby aspoň třeba nabídli jestli je nechcete s nějakou výraznou slevou, ale v každým případě jedině po předchozí dohodě s vámi - tak potom dejme tomu... - ale takovýhle jednání to je fakt na ránu 😠 😠 😠

Holky netruchlete kvůli zoubkům 😅 je sice fakt že ti naši dva šoumeni už mají každej 6 zubů - ale na druhou stranu třeba Daník měl první zoubek až v 11 měsících a to si ho ještě prorazil o gauč- takže to kapku urychlil 😅 😉 🙂 - Aspoň vás nekoušou 😉

luzza
28. únor 2010

ahoj holky,
máme doma tátu,tak moc na netu nejsem... 😉
v pondělí máme ráno nástup na dětský chirurgii a doma snad budem ve středu...
takže dnes bude velký balení 😝
Jirka si vzal na celý týden dovolenou, takže tam bude vždycky přes den s námi...návštěvy jsou od 8 do 20 hod, takže je tam ve dvou snad zvládnem,ještě spolu večer vykoupem a pak jirka pomaže dom...trochu se bojím,jak budou reagovat na cizí prostředí, hlavně s usínáním...taky nevím, čím tam ty děti krměj,takže radši nějaký jídlo berem sebou...
tak kdybych se už neukázala,tak se tu mějte prima a myslete na nás 😉

luzza
28. únor 2010

jo a ještě něco... 😅
šli jsme si v pátek k pediatrovi pro předoperační vyšetření a náš pediatr má pro nemoc zavřeno...
tak jsme jeli k dr. ,která ho zastupuje a ta nám řekla,že nám předop. vyš. neudělá,že ošetřuje jen akutně nemocný děti 😅 😅 😅
tak jsem volala do špitálu,co mám jako dělat 😅
byli tam naštěstí ochotný a řekli,že nám předoperační udělaj v nemocnici 😉
tak jsme najeli asi 50 km zbytečně 😅

luzza
28. únor 2010

holky
bude se vám to zdát neuvěřitelné... (asi jako nám)...
ale Dominik se osypal a má neštovice (přesto,že je proti nim očkovaný)
takže holky nám do špitálu nevezmou... 14 až 28 dní je inkubační doba...
volala jsem do špitálu, co máme teda dělat a řekli, abychom vůbec nejezdili... dostaneme náhradní termín...
je to vůbec možný????????????? 😨 😨

myska77
28. únor 2010

Luzzi: tak to je teda pech, po tom vsem, co jste absolvovali. Jak je mozne dostat nestovice, kdyz je clovek ockovany? Aspon by to melo mit mirnejsi prubeh, nebo to na to nema vliv?
Asi jsem to nekde preskocila, ale proc jdes s holkama do spitalu, vim, ze ste valcili s kylou, ale to byste tam nebyli tak kratce.

Dneska se Matysek zacal posazovat, sundali jsme mu teplaky, aby mu to pri plazeni neklouzalo a on se mohl zblaznit a hodinu tu silel na kolenou a pak si zacal davat nohy pod sebe a jednou se mu to povedlo, byl z toho uplne paf 😀

Holky, kdo uz davate odpoledni svacinu jinou nez mliko, kdy jim davate mliko, aby meli tech pul litru? My zatim davali v 7 rano snidani a ve 3 odpol.mliko. Dneska jsme zacali byli jogurt a muzou se po nem utlouct, pak ale samo uz nemaji misto na mliko. Nenapada me, kdy jindy jim to mliko dat.

Sorbi: co noveho s Kubikem, uz se lepsi?

lucy82
28. únor 2010

Ahojky holky, jdu k vám pro radu, ještě jsem neměla vůbec čas dočíst knížku o spaní do konce, ale holky teda ta jedna mi nechce teď v noci spát 😒 Probudí se třeba v jednu ráno a chce si povídat a hrát a nechce usnout, můžu ji uspávat jak chci ale nic nepomáhá. Pít nechce ,ani prso ani flašku. Nakonec už je tak utahaná že zabrat nedokáže a řve, čímž probudí tu druhou. Dneska usnula Sofi ve tři a mezitím se Nela několikrát budila že už taky nezabrala, takže jsme usnuly až kolem páté ráno, a Sofi už v šest byla vyspalá. Jsem zoufalá, unavená a nevyspalá.
V knížce píšou nenechávat moc spát přes den, ale mě Sofinka přes den spí tak dvakrát deset minut, víc ani ťuk, ani v kočáře nespí.
Navíc nám začala bojkotovat pití, trvá to už 14 dní, přes den toho moc nevypije a když tak s řevem, večer u toho taky šíleně řve, ale nakonec to vypije a odpadne. Nechápu dřív bumbala tak krásně a teď předvádí tohle. Neměly jste to taky tak někdo?
Začaly jsme už s příkrmy, zatím jen mrkvička, ta jim šmakuje, ale sní pár lžiček ale mlíko už nechce, dneska jedla ve 12 naposledy, a pak až v šest a to jsem to do ni musela cpát aby se najedla. 😒 ☹

myska77
28. únor 2010

Ahoj Lucy, no teda, pekne Ti holky davaji zabrat. Nejsem samozrejme prebornik na tu knizku, asi nejvic ji tady ma nastudovanou Luzza, ale jelikoz ty mas deti mladsi nez 6 mesicu, tak v noci jeste neni dobre praktikovat tu metodu, aby spaly celou noc a mely by pit, kdykoliv si reknou. To, ze se budi casto v noci i jen tak na pohrani si, ma pry ma radu pricin.

Kdyz nechce pit, tak muze vyzadovat jen Tvou pritomnost a ponuchnani se, to se da odbourat po 6.mesici tou metodou.

Pokud ale rve a chce si hrat, souvisi to s dennim rezimem. Ja zase cetla, ze cim dele a casteji dite spi pres den, tim kvalitneji spi v noci, plati to jen do 6.mesice, pak uz plati to co rikas Ty, davat mene, pred usnutim by nemelo spat aspon 4 hodiny a pry staci jen 2x spanek. My spali napr. do 7.mesice 4x denne (2x dopo a 2x odpol.) a kdyz proste neusnuli kluci sami, tak jsem je treba pul hodky houpala na balkone v kocare a pak vyndala - trochu si odpocali a nebyli tak servani, jinak byly v noci hysteraky a nechteli usnout teda ani uz nemohli. Po case si navykli na ty presne hodiny a spali bez houpani. pak jsem spanky ubirala a dnes staci 2 denne.

Neznam Tve holky, ale pokud se v noci probudi a ne hlady, neuspavala bych ji, chodila bych tam pravidelne po delsich intervalech ji vzdy prikryt a pohladit a hned bych odesla. Nezvedala bych, nechovala, nechala bych at zabere sama. Bude to psychicky narocne vydrzet pripadny rev, mozna pokud mas moznost ji dat na cas do jine mistnosti at tedy aspon ta druha muze spat. To udelala Luzza. Mozna bys mohla zkusit tu metodu, i kdyz jsou holky mladsi, preci jen rikas, ze se nebudi hlady. Nastav si presny rezim a zkus ho dodrzovat. Je to takhle tezke radit na dalku, jen muzu napsat vlastni zkusenosti. Nam tohle delal chvili Mates, ten si treba hodinu povidal a pak vytuhnul, po 5 minutach jsem tam chodila prikryvat, nemluvila jsem na neho. Od 6.mesice jsme najeli na metodu a 3.noc spali od 19 do 7 a je to tak do dneska.
S tim jidlem bych mozna zkusila jine mliko, pokud kojis nebo mas Nutrilon, zkus dat Sunar, u nas pomohl. Nebo ji treba natahni casy jidel, ne po 3 hodinach, ale po 4, to myslim delala Blucka. Sofi vyhladovi a pak si treba da. Me Mates taky bojkotoval mliko, taky jsem se ptala holek a Blucka mi poradila nutit nutit a nutit, 3 dny byly peklo, Mates u toho rval, ale pokud to nedojedl, nesel z lehatka, pak se to srovnalo.
Drzim Ti moc palce, je o beh na dlouhou trat.

luzza
28. únor 2010

mysi
měli jsme jít na kýlu... je to krátkodobá hospitalizace...
to očkování stálo 1500 ! 😠 😠 má to mírnější průběh, nicméně je infekční 😒

myska77
28. únor 2010

Luzzi: to je pech, ze ta kyla nakonec potrebuje operaci, to vas hospitalizuji vsechny? No asi ano podle toho co pises, bude to asi narocne. S tim ockovanim to fakt nechapu, tak proc se deti ockuji, je to jen business? Jen z lidi tahaji penize.

lucy82
28. únor 2010

Mysko moc děkuji za rady, holky spí s námi v ložnici, už jsem přemýšlela je dát spát jinam, ale nevím, mám ještě strach ☹ Sofi přes den usíná sama, prostě szavře oči a spí, ale jen těch deset minut, pak se probudí, a můžu jí dávat do postýlky do ložnice stejně je po deseti minutách vzhůru.
Dřív jsem kojila ala Sofi mi začala odmítat prso, takže teď už kojím jen v noci, přes den jsem to vzdala, vždy se na falšku těšila a pila nádherně. Máme Sunar, koupila jsem Bebu ale ani tu nechce, ona se k tomu ani nechce přicucnout, dudlík dudlá ale dám ji flašku a nezkousne to. Zítra to zkusím celý den s Bebou a uvidím jestli se to nezlepší.
Nejhorší je že je takováhle od té doby co manžovi zemřela babička, prostě na den přesně to sedí, je plačtivá, ukňouraná, nesoustředěná, utahaná, no nevím asi je to blbost, ale jen to prostě sedí. Babička holky nikdy neviděla, jen na fotkách. Už jsme to k ní nestihly ☹

A Sofi taky nechávám vyhladovět, ale nemusí jíst třeba ani 6 hodin a stejně tu flašku nechce, nakonec to teda vypije, zpívám u toho, hladím ji, měním pozice krmení prostě aby se najedla. Přes den ji nechám 4 hodiny klidně a stejně se o jídlo nepřihlásí, a když jo tak to stejně nechce. No už budu bláznit, ale vydržím prostě ji to budu nabízet častěji a snad se vzpamatuje 😅

jankatr
autor
28. únor 2010

Lucy ono to s tím klidně může souviset - děti vnímají pocity a nálady rodičů takže se to na ně může svým způsobem nějak přenášet

Jinak ale moc neporadím protože jsme nikdy takové problémy nemuseli řešit.

Luzzi to je teda fakt pech 🙄 🙄 🙄

luzza
28. únor 2010

holky
to očkování je na H... 🙄
fakt vyhozený prachy 😝

myska77
1. bře 2010

Lucy: fakt to umrti s temi problemy muze souviset, to souhlasim s Jankou, deti jsou dokonaly barometr nalad. Clovek muze byt pred nimi vesely a tvarit se nevim jak, ale deti pravou naladu vyciti. holka drz se, asi se to hned nezlepsi, ja zkusila psi kusy a jen, kdyz Mates pochopil, ze s jidlem ani se spanim nic nenadela, tak se sklidnil a prestal delat kraviny.

Luzzi: to teda, tak proc ty deti ockujou? co rikala doktorka na to, ze to dostal?

luzza
1. bře 2010

mysi
pediatr řekl, že jsou i případy, kdy děti onemocní i přes očkování... 🙄

sorbona13
1. bře 2010

Ahoj holky, Kuba je už od včerejška v pohodě, nejhorší byla páteční noc, jak nemohl moc dýchat, tak se pořád budil, ale v sobotu už zase spinkal v pohodě a dneska už jenom občas odsaju a vyplachuju Liberanem a Vincentkou. Honzík to naštěstí nechytl, i když taky trochu chrochtá, tak mu z nosu nic neodsaju. Teď chrupkají venku pěkně na vzduchu. Teď nevím, jestli už s nimi můžeme jít v sobotu plavat, aby to nebylo moc brzy, co myslíte?
Včera jsme měli oslavu narozenin, kluci se plazili po zemi a pořád se řehtali, Honzík pořád špulí pusu a vypráví a taky se už oba staví na kolínka, Honzík skoro pořád a Kubík jen občas 🙂

luzzi: to snad ani není možný, slyším poprvé, že by dítě onemocnělo i přes očkování, máte fakt smůlu 🙄

lucy: to máš doma peklo, ale ono to spaní celou noc je opravdu až od toho 6. měsíce, do té doby bych tu metodu vyřvání neaplikovala. Je pravda, co píše Myska, že čím víc spí děti přes den, tím líp pak spí v noci, u nás to tedy tak bylo a platí to stále. Jenom tedy nevím, jak bys měla Sofinku uspat, když ti nespí ani v kočáře ☹ A s tím jídlem nevím, jak poradit. Kuba mi taky bojkotoval kojení, ale nutila jsem ho tak dlouho, až nakonec podlehl a teď baští pěkně, i když občas taky ještě zazlobí.

myska: jaký teď máte denní režim?

myska77
1. bře 2010

Sorbi tak super, ze se Kubik uz lepsi.

Nas rezim se ted upravil na od 19 do 7 spani, v 7 snidane (mliko), v 9 svaca (ovoce/presnidavka), 9:30 spani do 11:15, 11:45 obed, 13:30-14:15 spani, 15:00 svaca (mloko a jogurt) pak v 18:15-30 vecere (kase), 18:45 koupani, 19:00 speji.
Spime ted 2x denne, dopol 1,5 az 2 a odpol 1x 45 minut. V 10.mesici jim to zacnu presouvat na jeden odpoledni spanek.

Luzzi: vy uz jite k odpol.svace taky jogurt vid? Kdy davas holkam mliko, aby mely tu davku 200-500 ml? My mame mliko rano cca 250 a k odpol.svace jim ted davam jogurt a uz mlika tolik nedaji. Davam jim v mezicasech vodu, ale kdy dat to mliko?

luzza
1. bře 2010

mysi
já ráno kojím (netuším,kolik vypijou...)
dopolední sváča je bílý jogurt hollandia smíchaný s přesnídávkou
oběd klasika masozelenina
odpoledne kojím
o něco později mají kousek pečiva nebo ovoce
večer kaše
a kojení před spaním

holky jsou docela žravé... to jsem s nikym neměla...

myska77
1. bře 2010

Luzzi: jo tak to delam podobne, teda misto kojeni davam uz umele, ale chtela jsem nahradit to odpol.mliko uz necim jinym, Mates mi to ale ted cele vyblil, tak jeste pockam a budu pokracovat jen s mlikem. Diky

adrosek
1. bře 2010

-ahojda holky,tak vás zdravím všechny
-no mě nějak holky začaly stávkovat u jídla nevím proč,vždy všechno pěkně spapkaly ated jenom pár lžiček a nechtějí,začli sme jíst v kuchyni tak nevím jestli je to tím teda nebo jak a co,snad se to zsa upraví brzy,nesetkaly ste se stím

myska77
1. bře 2010

Adri neboj, zase zacnou papat. My taky krmili nejdriv v obyvaku, do kuchyne jsme presli az s prikrmy. Nejdriv cuceli kolem a vsechno si prohlizeli, otaceli se porad a v celku toho moc nesnedli. Za par jidel uz se zase cpali o 106 😀

luzza
1. bře 2010

adri
mě holky hůř jedly, když jim rostly zoubky... taky jsem měla strach... taky snědly sotva pár lžiček... a pak zase z ničeho nic začaly dlabat 😉

luzza
1. bře 2010

holky
a aby toho nebylo málo, tak niky má nějaký slabší zánět močových cest... trochu ho pálí, když dočůrává 😒
takže si vzal na pyžamo župan,má dvoje fusekle a chlastá urologickej čaj...doufám,že jsme to zachytili v počátku a ten zánět zaženem... 🙄

myska77
1. bře 2010

Bluci: to me mrzi s tim zanetem, osvedcene babske recepty jsou prava Plzen 12 nebo brusinky. Ty to dokazou rozehnat vic nez urol.caj. Moje mama trpi na mocove cesty a pivo nebo brusinky vzdy nasadi hned jak neco pociti. Osobni zkusenost nemam, ja vzdy dostanu antibiotika.

blucka
1. bře 2010

Ahoj maminky,
snazila som sa vas aspon v rychlosti precitat az viem co mate nove... 😉
Luzz, ja som tiez nejak nepostrehla, ze idete na kylu a s tym ockovanim je to fakt sila a este blbo nacasovane co 😒 ....
Sorbi, tak to je fajn, ze uz ste lepsi 🙂 , ak to bola len ryma tak by som s nim plavat sla, aspon mu ta voda krasne pretiahne dutiny.
Adrosek, mne to kluci taky obcas vyvadzaju, musim to do nich nacpat aby aspon nieco zjedli.Nejak to neriesim, niekedy proste nemaju asi moc chut..
Dnes sme mali prvykrat jogurt, to bola basta 😀 , od soboty si Adamko sada sam a tvari sa strasne dolezito ako frajer, plazi sa dopredu a ako by mal trisku v zadocku 😀 , Sebicek je flegmos,proste 😅 ma cas 😅 . Zajtra ideme 1x na cvicenie pre kojencov, som zvedava ako sa im to bude pacit.
Lucy, u nas je tiez problem s bumbanim mliecka u Adama, rano mu dam flasku a to papa po 14hodinach a mlieko odmieta, ale niekedy sa bez problemov chyti, ako pisala Myska robim psie kusy, pretoze mi casto odmieta flasku aj v priebehu dna, ale ked ho zacnem pohupovat tak napokon vypije vsetko, proste je to dramatik 😀 .Ale tvoje holky su fakt male aby uz odmietali mliecko, skus to aspon vecer skusat s mliecnou kasou.Vydrz to...k tomu spani asi by fakt pomohlo keby spinkali sami, ked sa prebudi a povida si tak at, u nas taky obcas,ale necham ich vykecat, obcas poplacu, ale napokon zaspia.

blucka
1. bře 2010

tiez som pocula, ze brusinky su na zanet mocaku vyborne...a hlavne vela, vela vody

luzza
1. bře 2010

holky
jo jo, kvanta tekutin jsou ideální... 🙂
škoda,že ještě nemůže tu plzeň 😀