Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

alik30
5. led 2009

Ani nevím, co přesně ta riziková poradna znamená. U nás ve Zlíně je v nemocnici, ale asi je to spíš kvůli zvýšenému dohledu. Hádám, že tam mají asi lepší vybavení na kontrolu mimin než můj gynekolog.
Mě to moje tělo nějak samo říká, co mám dělat. Taky bych courala po městě, ale pak mě bolí břicho, mám výčitky, tak to prostě nedělám. Bohužel se nemůžu k ničemu dokopat ani doma a pak to tak vypadá, ale co už. Ono 1300g není taková hrůza. Je pravda, že naši prcci měli podle utz v 31. týdnu trochu víc, i když ten utz asi zkresluje.
Nám to tak nějak s tím pohlavím vyplynulo ze situace. Chtěli nám ho říct ve 21. týdnu, ale to už nám to bylo nějak jedno. A teď už to ani neřešíme, ale lidi okolo nás jo 😀

andra76
5. led 2009

Kámoška co porodila nedávno holčičku mi volala a její manža mi říkal že malá pořád jen jí ,sere a bleje
tak večer jdu na záchod protože jsem dlouho nebyla na velké ,trošku to šlo ,ale na papíře krev hned jsem si dala mastičku mastu a laktobacilus aby jsem šla lím na záchod a dneska ráno mám zase malinko průjem a bolí mě konečník , ale snad se to sparví.Horší bylo že jsem vůbec nespala,nemohla jsem zase dýchat a tak jsem usla až kolem půl 3 no a o půl 5 jsem se probudila a už jsm nezabrala ,to dáchání je dost nepříjemný je to jakobych měla ucpaný nos nebo co,prý je to v těhu normální.
pravá strana dneska zase bolí ale hlavně že jsou v pořádku bobánci ,teda aspon doufám.
Ve čtvrtek jdu na mč a na krev a pak už mě moje dr. předá do poradny ptro ryzykovky,chtěla jsem to už kvůli tomu že je to přímo ve fn ol. kde chci stejně potom rodit. není to že jse jde do nemocnice ale je to poradne kde se sledují těhulky co mají budto nějaký problém nebo dvojčátka a u nás ve fn je to přímo vedle car jde jsme chodily(přímo dveře vedle)

luzza
5. led 2009

ahá
to jsem nevěděla,co je to ta riziková poradna..tak dík 😉
alíku - jó,1300 už je good 😵 pomáhaj děťátkům,co maj půl kila i méně 😉 ...ale je to boj 😒
takže ty už jsi za vodou 😉
andri
a nemáš hemoroidy? teď to tu někdo psal...tuším sněhul,nebo kdo...
v těhu je to častý...

alik30
5. led 2009

andra, souhlasím s luzzou

luzza
5. led 2009

Adri,
tady je něco k těm tvým problémům...
Hemoroidy v těhotenství
Proč se objevují zrovna v těhotenství nebo po porodu ?
Jeden z důvodu je zácpa, která se objevuje již na začátku těhotenství a obvykle přetrvává až do porodu. Vlivem hormonu - progesteronu - se snižuje tonus (napětí) a motilita (pohyblivost) tlustého střeva. Zvýšené vstřebávání vody a elektrolytů vede k zahuštění obsahu střeva. Dalším důvodem je tlak těhotné dělohy na tlusté střevo a cévy. S rostoucím dítětem v děloze dochází ke zvyšování nitrobřišního tlaku, dochází k rozvolnění vaziva a svalstva. Vazivo a svalstvo se stává méně pevným a to vede k povolení žilní stěny. Tyto změny podporují vznik hemorhoidu již během těhotenství, nebo po porodu, kdy se ještě přidává aktivní tlačení při vypuzení dítěte.
Jak se hemorhoidům ubránit ?
Je důležité si uvědomit, že těhotenství není nemoc a pokud Vám váš gynekolog nezakáže pohyb, je důležité nepřestat se hýbat. Denně stačí třicetiminutová procházka. Dbejte na dostatek vlákniny v potravě a denně vypijte mininálně dva litry vody.

Jak na ně když už je máme ?
Pro místní ošetření můžeme použít většinu dostupných mastí a čípku. Při krvácení je vhodné k místnímu ošetřování přidat i celkově působící tablety . Vždy je však dobré poradit se s Vaším praktickým lékařem nebo gynekologem. Pro milovnice přírodní léčby je možné použít masti a čaje z léčivých bylin (některé jsou uvedeny v odkazu terapie), pozor ale na Kokošku, která může vyvolat silné děložní stahy. Mám i jednu velice dobrou zprávu, v šestinedělí se většinou hemorhoidy upraví samy.

andra76
5. led 2009

luzza v pohodě JÁ SI ŘÍKALA ŽE TU RIZIKOVOU PORADNU MÁM URČITĚ BLBĚ NAPSANOU 😲 ☹ 🙂 ALE SKÁČE TADY PO MĚ PES TAK ANO NEMYSLÍM. 😨

andra76
5. led 2009

no hemeroidy přímo nevím ,ale měla jsem s tím trochu problémy sem tam i dřív ,ale je pravda že jsem nebyla asi týden na záchodě a ted už jo ,musím si brát lactobacilus aby jsem chodila líp,má totrochu spojitost i s tou mojí endoškou.no ale pokud by se to mělo zhoršovat tak půjdu k dr. ale asi my stejně dá jen mastičku nebo něco.kterou mám stejně doma.ted už mi to nekrvácí byla to jen taková trošička krve , ale svědí to a pobolívá.no uvidíme -já musím mýt prostě všechno.
luzz díky za info budu se ním řídit ,ale jak moc chodím tak cítím hodně podbřišek ,hlavně mi pomáhá ten lactobacilus a gynd. mi ho doporučila i na ten svědivý výtok , no uvidíme.

downhamka
5. led 2009

Dobre ranko holciny a Stastny Novy rok!
tak jani nenapinej nas tolik, ja jsem taky oznamila nas parecek 😉 hned, proooosim.
Tinko napsala jsem ti do IP, jak se ti libilo v tom Koline? My tam vyrazime za 14dni, tak doufam, ze bude z ceho vybirat. No do Brna na vystavu se dvacateho urcite nedostaneme, tak alespon v tom obchode.

jinak vse vypada ok. Ve stredu do poradny, tyden potom na cukrovku - bude otrava a dvacateho na 4D utz, mozna uz bude pozde a misaci budou moc utlacovani, ale uvidime. Sla bych driv, ale to by tady nebyl manza, takze to vyslo az skoro na 28tt.

Holky tak zatim, pozdeji si vas doctu, musim si jit totiz koupit bundu, moje uz na me praska 🙂 😀

andra76
5. led 2009

downhamka tayk uvažujem nad 4d ultrazvuku kdy je nejlepší na něj jít? nevíš náhodou? já jdu ve 20 tt na genetiku a tam 4d dělají taky že bych se poptala.

adrosek
5. led 2009

ahojík holky,taky vás všechny moc a moc zdravím,tak sem se snažila vás dočíst tedy,no já nevydržím nevědět co to bude,jsem moc zvědavá.Jinak rýma snad trocha přechází,sice pomalu ale dneska vnoci som spala už líp,ani vkrku mě už nebolí,tak dneska ještě budu raději zalezlá doma,sice je tam sníh a chtěla sem se jít vyvětrat,ale raději to vykurýruji pořádně.Holky může se stát něco miminům,když sem tak nachlazená,teploty naštěstí nemám,no já už přemýšlím snad nad vším.Jinak mě taky dneska trocha pobolívá břicho tak snad je vše ok,dneska bych se měla taky dozvědět všechny výsledky odběrů co nám bral ve 12.týdnu před vánoci,tak se bojím.
Jinak se opatrujte hlavně všechny 🙂

adrosek
5. led 2009

Tak hlásám že všechny výsledky dopadly ok tak se mi ulevilo a ted zase čekat dál do kontroly,abych konečně zase viděla ty naše mrnouse.

luzza
5. led 2009

andrej
věř,že to asi hemoroidy jsou...jen mírný,nejspíš 😉 příznaky máš přesný.
a s tím 4D- já jdu taky ve 20.týdnu...holky,co mají 1 mimi chodí klidně po 24.týdnu,ale u dvojčat je to lepší dřív,pak už jsou tam moc narvaný 😀
dow
teprve teď ti praská bunda?? 😅 😅 mě už dávno praskla 😀 😀 tak mám novou a občas nosím i manžovu péřovou vestu 😀 😀

luzza
5. led 2009

adrosku
mě řekli,že výsledky ve 12.týdnu mi ani říkat nebudou,že nemají zatím žádný význam...že až s odběrem v 16.týdnu se výsledky porovnávají a nějak odečítají 😕 že konečný výsledek je až oba odběry dohromady 😕
tak nevím...ale asi už ten první odběr může ukázat nějakou významnou patologii,si myslím 😉
a nachlazení se neboj 😉 hlavně hodně lež a pij hodně tekutin,miminkům se nic nestane 😉

adrosek
5. led 2009

no tak uvidíme,možná pak budou brát ještě další,brali mi to dauna a takové ty protilátky a kdesi cosi ještě,tak alespon něco.tak asi všude je to jiné.Jinak odpočívám stále ale už bych se chtěla jít aji vyvětrat trocha.V pátek jdem k zubaří tak snad už to bude ok.

luzza
5. led 2009

adrosku
ty odběry dělají všude 🙂 je to v celý republice,neboj 😉 je to na záchyt vrozených vývojových vad,zopakujou to ještě v 16.týdnu 😉 jinak v tom 12.týdnu k tomu ještě nabíraj krevní obraz,krevní skupinu a odběr na antierytrocytální protilátky,takže dost zkumavek,viď?? 😅 😅

luzza
5. led 2009

adri
zubaře nesnáším 😖 byla jsem tam v listopadu a na únor mě pozvala znovu 😝 musíš mít 2 kontroly za těhu 😒

adrosek
5. led 2009

jojo přesně tak stěmi odběry jak píšeš
no já se zubaře taky bojím dost tedy,nechávala sem si vždy všechno umrtvit a ted asi nebudu umrtvovat budu to muset vydržet

luzza
5. led 2009

holky
my už máme pro mrňousky káru 😵 😵 😵
mám ji v albu 🙂 🙂 🙂

adrosek
5. led 2009

no tak super tedy,já už mám taky vybraný jen jej pak musíme objednat takový jako si vybrala zanetik

luzza
5. led 2009

jo jo adrosku 😉 já vím...četla jsem to tady 🙂

adrosek
5. led 2009

ale ten tvůj je taky pěknej,on je hluboký a pak se zněj dá udělat sporták že

luzza
5. led 2009

jo jo,jsou k němu vložné tašky (ty jsou béžové) a nánožník (ten je černý)
na fotce je jen ta sportovní verze...
jen zatím nemám tašku,chci koupit nějakou univerzální...ta originál je zbytečně drahá...

adrosek
5. led 2009

jojo zvlášt se to dá vždy levněji dokoupit že?

luzza
5. led 2009

jo jo 🙂

adrosek
5. led 2009

taky uvidíme jak a co budeme kupovat

zanetik
5. led 2009

Ahojky tak jsme zpět z HK s dobrýma zprávičkama, cystičky jsou úplně pryč, plodové vody máme dost a holky mají 880 a 982g.
No nic dnes nedočítám, jdu ležet, mám hroznou rýmu, kašel a asi zvýšenou teplotu, všechno mě bolí, tak zítra papá

adrosek
5. led 2009

zanetik tak to je super,hlavně že je vše ok,tak honem pod peřinu tedy,asi se ten bacil tady šířil aji mezi námi co

luzza
5. led 2009

žanetko
tak to jsou krásné zprávičky 😵 😵 a šup šup do pelíšku 🙂 😉

adrosek
5. led 2009

jojo hnem pod ěřinu

luzza
5. led 2009

tady stále chumelí,sousedi jezděj s řetězama 😕 a já mám jet zítra ráno na kontrolu na gyn 😖