Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

brusle
23. únor 2011

@jankatr klidně, kdybys prodávala ještě něco, ráda se mrknu 🙂

myska77
23. únor 2011

ahoj holky,
jak se mate, my meli dneska silenou noc, Mates ve 12 zacal ricet v postylce a byl desne vyspalej a chtel si jit hrat, takhle blbnul az do 3 do rana a nakonec jsem ho tam dali a museli nechat vyrvat. Jsem dneska jak prejeta vlakem 🙄

@brusle poslala jsem Ti IP.

lenulinka21
23. únor 2011

@myska77 ajejky ☹ myslím, že měl jen takový výpadek to děti mývají...
i já už tohle zažila u Tomáška.
HOLKY jinak jsme zjistila, že těm našim mamutkům stačí jen HODKÄ spánku po obědě 😅 😝
takže si to zkrátili. Ale za to večer jsou brzy tuhoni 😀 😀 a člověk má klid na TV (pokud tam něco ovšem hraje)

jankatr
autor
23. únor 2011

Tak to já se musím pochlubit - už dva dny po sobě se mi povedlo ty naše draky "učíst" do tuha 😵 😵 😵 Tak že bysme se konečně naučili usínat s pohádkou??? 😕 😉 🙂

lenulinka21
23. únor 2011

@jankatr 😀 😉 tak to je super to ti chválím, jakýkoliv uspávací prostředek
je fajn 😉 já jsem tvrdák 😀 od mala usínají sami bylo TO někdy těžké, ale naučili se 🙂 a
hl.se to vyplatilo.

jankatr
autor
23. únor 2011

No jo - já je taky nechávala usínat samotný - jenže ted začali vylejzat z postýlek a zdrhají a já marně hledám způsob jak je tam udržet aby usnuli. Teď večer jsem přečetla asi 30 stran Devatera pohádek - a stejně sotva jsem zavřela dveře - tak byli na nohách a vzápětí z postýlek venku - a to se zdálo že spinkaj - Daník už byl dávno tuhej a ti dva měli mejdlo.

janicka.slunicko
24. únor 2011

Ahoj holky dneska jdeme s Ríšou na krcní,ma přirostlou tu uzdičku pod jazíčkem a nemuže ho vubec vytahnout,tak snad to bude už mit dobré...snad brouček nebude moc plakat. Valča bereme sebou a manžel sní bude venku jezdit,totiž s kočarem se tam nedostaneme,to je v...zrovna je tam takova zima ,a mame tam bejt v pul devaté.fuj to se mi nechce vubec ven...

adrosek
24. únor 2011

,-ahojík mamky,hezký den všem přejeme,tady je zima jako blázen unás,ale i tak na chvilku odpoledne vyrazíme ven,at se vyvětráme
-myska nám se to tak stalo den před silvestrem to co u vás,no výpadek zřejmě jak píše lenulka
-tak my sme měli od neděle zase veselo,chytnuli sme nějakou žalud.virozu všeci,nejprv začla Aduš z neděle na ponděli v noci zvracet,tak bylo do rána veselo,chudinka ale nejmilejší na tom bolo,že vždy jak se vyzvracele tak řekla A je too,pak si zase lehla a na chvilku spočla a zase,no veselo,v pondělí vnoci sem bola já na řadě,pak byl manžel taky doma v úterý snáma a odpoledne v úterý začla Sáruš a tu to teda sebralo asik nejvíc,byla úplně vyřízená chuda,jenže sní sme si užili teda,jak stále zvracela tak měla samo žízen že,jenže když sme ji chtěli dát po troškách napít tak byl řev ale totálně histerický že se nemůže napít sama,když se napila sama tak pak za chvilku to vzápětí všechno vyzvracela,no a vnoci to samé,sousedi si museli říct že ji tady snad mučíme jak řvala histericky
-no dneska už to snad bude dobrý,ještě moc nechce jíst tak snad už sme ale z nejhoršího venku

jankatr
autor
24. únor 2011

Tak a máme tu další "puntíky" Dneska se nám vyloupnul Kubík a mám pocit že Maťula bude následovat - nějakej sem tam pupínek má taky ale u něj si ještě nejsem jistá jestli jsou to neštovice - ale asi budou 😉 - tak to snad budem mít kompletně za sebou 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
24. únor 2011

@janicka.slunicko Proboha co to je za špitál nebo kam vás to poslali že tam neprojedete dveřma???? Vˇždyť 80cm je norma i kvůli vozíčkářům 😕 😕 😕

@adrosek No to jste si teda taky "užili" 😖 😖 😖

janicka.slunicko
24. únor 2011

jantskr,no on ma soukromou ordinaci, ta čekarna je pidi mistnost a je do schodu,jak ja bych je tam tahla,no to je nou koment... Jinak na Ríšu kouknul se a říkal že by ho musely uspat ale že je nedonosenej se šantem tak radši ne,ale že se by se mohlo stat že mu to zase zaroste,že tak stim jazíčkem nehejbe,ale až začne opakovat slova po me tak mame dorazit a že se uvidí jak to bude...tak jsem rada že brouček aspon ušetřejí...

adrosek
24. únor 2011

-janka tak snad to budete mít,at to máte za sebou
-jojo užili a snad už bude klid,dneska sme byli celé odpoledne venku bylo krásně,sice zima ale dobře,taky je nechávám pěkně šlapat po svých,ale moc se jim nechce opičkám mojim,mám na ně ty vodítka co má aj myska myslím a je to super věc

jankatr
autor
25. únor 2011

@janicka.slunicko No tak snad už aspoń budou větší a bude tepleji tak to bude jednodušší 😉 A je fakt že je asi zbytečný ho teď trápit pokud by to mohlo zas zarůst.

adrosek
25. únor 2011

-holky chcem se zeptat jak dáváte prckům oběd,dáváte polívku a hned další nebo jen polívku a pak až se vyspí tak další

lenulinka21
26. únor 2011

@adrosek jj někdy jen polévku a po obědě až se vyspí tak druhé jídlo 🙂
a někdy obě najednou když je hustá polívka tak druhé až po vyspání.

myska77
26. únor 2011

@adrosek ja jim davam polivku a pak hned druhe, kdyz se vyspi (15-15.30), tak maji uz svacu, to bych jim uz hlavni nedavala. Nekdy, kdyz maji hodne toho vareneho jidla (treba kralik s br.knedlikem a spenatem) tak se uz tesi a poliku nechteji.

luzza
27. únor 2011

@adrosek holky ráno dlouho vstávají a opravdu HODNĚ snídají 😀 (mlíko, tousty, jogurt, ovoce) takže před spaním mají jen polívku a po spaní druhé...když jsem dávala hlavní jídlo před polednem, tak ho snědly jen trochu. .ale po spaní by zblajzly i příbor 😉 😀

luzza
27. únor 2011

jinak dnes po probuzení nelča pronesla zatím nejdelší větu!! 😅 😅 zněla : " Euí távej, píde teta a Mijan! " Včera večer sme jim řekli, že až se vyspinkaj, přijde teta se strejdou (Milanem) 😀

jankatr
autor
27. únor 2011

@luzza Luzzi já ti tak závidím jak ty vaše holky povídaj .... U nás je to pořád stejný - ukazujeme a hučíme - ale abych jim nekřivdila - přidali slovíčko - "ma" (tma)

Jinak teda musím říct že průběh neštovic u Kubíčka daleko horší jak u Dana a to se všude říká že čím starší tím horší... Má toho podstatně víc - hlavně na hlavičce - to je jeden pupínek vedle druhého a myslím že je má i v pusince. Ale on mě tam nepustí. A hlavně má vzadu na krčku dvě takový bulky - tak mám strach aby k tomu neměl ještě příušnice. Zítra jdeme k dr. tak uvidíme.

myska77
28. únor 2011

Janka tedy zni to silene, snad to budou jen ty nestovice at to Kubik nema tak narocne.
@luzza ty vase holky fakt nemaji chybu 😀

Holky mate deti jeste v detskych postylkach nebo uz ve velkych? Me uz lezou ven a uz to musime vyresit. Bud jim prevrtame postylky uplne dolu a dame pryc tu postranici nebo musime koupit jednu postel. Mame palandu, takze jeden muze spat dole, ale druheho zatim nahoru dat nechci. Chteli jsme jim koupit nove postele az do toho baraku, takova ta auticka. Ted musime koupit asi neco uz sem do bytu. Taky me desi to vecerni uspavani. a hlavne teda odpoledni, Proste je tam bouchnu a jdu neco delat a oni si usnou, ted budou porad vylezat a ja budu taky protivna, protoze se nevyspim. jak to delate vy a co ty postele. diky

jankatr
autor
28. únor 2011

@myska77 Tak je to dobrý - on toho má na té hlavičce vysetého hrozně moc a prý je to k tomu -říkala že se to stává a zmizí to s těma neštůvkama tak se mi ulevilo 😉 🙂
A může to být i ve spojitosti s virozama. Na příušnice by to bylo prý zepředu u ouška nebo těsně za uchem - tam co doktoři prohmatávají třeba při angíně.

jankatr
autor
28. únor 2011

@myska77 U nás je to stejné před dvouma týdnama zjistili že se dá vylézt a od tý doby je to mazec - hlavně musí chlap za sebou ráno zamykat - páč oni teď rovnou vylezou a jdou za mnou, takže mě většinou vzbudí až jsou v ložnici 😠 😕 😅 - tak bych je nerada honila někde po baráku 😝
Jinak Mates teda pokud je "zalepenej" a nesundá spací pytel tak zatím nevyleze - ale Kuba už to umí i s tím spacáčkem - prostě přišupajdí v pytli 😅 😅 😅
S uspáváním jsem to měla jako ty - teď teda čteme pohádky - zatím to funguje - v poledne bývají do 15 min. na ťuhýka - večer je to horší ale taky to tak nějak jde - mají postýlky přistrčené k posteli - každej z jedné strany aby mohli vylézt na ni. A buď usnou v pohodě když jsou dost utahaní - nebo je taky učtu jak po obědě - a když ani po hodině čtení nepřestanou řádit tak už dostanou na zadek a pak už většinou usnou.
Kdyby nebylo Matese tak Kuba ten většinou usíná v pohodě - jenže Mates to je taková Motorová Myš a pořád ho poňouká - vždycky se vysouká z pytle - vyleze z postele - případně sundá i pyžamo a vleze Kubovi do postýlky a řáděj.

myska77
28. únor 2011

@jankatr koukam, ze ty mase Matese dame dohromady, jsou to stejni ponoukatele a raubiri. u nas by taky Christik hned spal a rano i dlouho a nerval by, jenze Mates to vzbudi, pak zacne volat mama, pak tata, a kdyz se nikdo nedostavi tak rve, at si pro nej laskave dojdem. No nevim hlavne jak to v tom pokoji usporadat, je to nudle a palanda je na jedne strane u zdi a nemuzem k ni prirazit dve postylky. jeste to promyslim. jdu se vykoupat, david ted zase odletel do stredy na sluzebku, tak musim rano vstavat ke klukum ja 😅 to me zabije, nesnasim rana 😒

jankatr
autor
28. únor 2011

No - já už k nim nevstávám 😅 oni vstávají ke mě 😠 a to už neukecám 😀 😀 😀 Dokud vydrželi v postýlkách tak si tam třeba do osmi kolikrát i do půl devátý prndali a hráli... a maminka si mohla přispat - teď v sedm naklušou do ložnice a mám po srandě... 😝 😝 😝 Na rozdíl od Daníka kterej se nechal v tomhle věku utáhnout na flašku s kakaem, pěkně si s ním lehl ke mě do postele a tulil se ... tihle dva jedou na plný kule jen co vytáhnou pérka z postýlky a do večera se nezastavěj - hlavně ta tryskomyš mrňavá 😀 😀 😀

lenulinka21
1. bře 2011

@jankatr @myska77 nedávno jsme tohle řešili s manželem že, co prej bude až nám
budou vylízat z postýlek 😅 a na NIC jsme moc nepřišli.
Zatím teda nevylízají, ale je to otázka dní možná hodin 😀 😀 když totiž spí u babiček v postelích
tak z nich vylézají a uspávání se protahuje. Doma je OBA položím a je klid 😎 stejně tak i na noc ale
obávám se že to brzo skončí.

jankatr
autor
1. bře 2011

@lenulinka21 Neboj - ještě mají chvíli čas - kluci začali až tak před 14 dnama 😀 😀 😀

myska77
1. bře 2011

Ahoj holky, tak dneska kluci vstavali v 6, poprve od 6 mesicu, asi se pripravuji na letni cas. A to jsem je vcera serala, byli jsme cely den venku. Janka jak pises, od rana jedou na plny kule. Oba venku z posteli, nejdriv si vyhazeji periny ven, aby padali do mekkeho a pak vylezou, ja se v loznici zamkla, ale asi jim budu zamykat i pokojicek, aby nesmejdili po byte. Zitra jim dam tu postranici pryc.

lenulinka21
1. bře 2011

@myska77 jééé my dnes taky vstávali brzo 😀 😀 něco na tom
bude, že se asi připravují na letní čas hi hi.
Ti naši už nám nějakou dobu všude otvírají dveře a tak jsme v celém bytě otočily
KLIKY směrem nahoru a je klid 😀

luzza
1. bře 2011

ahoj kočky... 🙂
tak nám tatínek upravil postýlky už před pár měsíci...a to tak, že ta ležící plocha je jen kousek nad zemí... takže postranice není možné přelézt...jak jsou vysoko... 🙂 ale za měsíc budem kupovat ty junior postele (160), takže uvidíme, jak tam vydrží... 😅
když spěj u babičky ve velké, tak teda nevylézají... a když se vzbudí, tak taky ne... zavolaj a počkaj, až pro ně babi dojde 🙂
jak to budou dělat doma, uvidíme... třeba je budem nahánět po ložnici 😅

luzza
1. bře 2011

jinak ty juniorky si zatím necháme taky v ložnici... zatím nemám odvahu je nechat v noci samotný...