Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zuzka72
5. dub 2011

@jankatr nestraš....to se mám na co těšít 😀 😀 😀

luzza
5. dub 2011

@jankatr jo jo, platit školku od září do praktickýho nástupu dítěte do školky je už častá praxe...bohužel... 😒 ale platit za školku, kdy už nepobíráš rodičák, aby si dodržela hromadný nástup, který je zákonem danný V ZÁŘÍ mi přijde mnohem stupidnější ☹ ☹ ☹ ☹

luzza
5. dub 2011

@zuzka72 zuzi, moc se omlouvám, že to tady tapetuju stěžováním a tebe ignoruju 😉 😅 neboj, já tě vnímám a všechno čtu 😉 🙂 jen jsem toho tak plná, že si musím ulevit 😝 😉

zuzka72
5. dub 2011

@luzza jasný...ale jako nechápu, čemu se divíš 😀 😀 😀 snad víš, že žiješ v Česku 😝 tu je možné vše 😀 😀 😀 😝 bohužel ☹

luzza
5. dub 2011

@zuzka72no to máš vlastně pravdu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jankatr
autor
5. dub 2011

@luzza
@zuzka72
škoda mluvit a škoda se rozčilovat.... 😠 😠 😠 😠 je to fakt děs... 🙄 🙄 🙄 Ale když nad tím tak uvažuju tak z jejich pohledu je to vlastně docela praktický - takhle platí jen ti co jdou později, ale při téhle úpravě budou od zápisu platit všichni 😠 😠 😠

zuzka72
5. dub 2011

@jankatr prosím tě a máš nějakou fotku kde je na klukách vidět ten rozdíl??? a kde jste koupily tyhle super bundičky https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jankatr/albu...

adrosek
6. dub 2011

-ahojík mamky hezký den přeji všem
-vidím že tady rozebíráte školky,no my se už taky boli ptát a mě řekla že mě stačí až v lednu a únoru bo jak mají zápis,ale jsem teda zvědavá jako,navíc mě zase řekla že dávají přednost rodičům,kteří pracují už a né těm kteří se starají a mladší mimino doma ještě tak nevím teda jako
-pak jsem se ptala kámošky která už lítala kolem zápisu pač ten její ma jít od září do školky,ale byla ve 4 školkách a v každé byla na 60 místě a to berou tak 20 dětí prý,no říkala že mazec jako že vůbec neví co bude dělat když ji jej nevezmou jako,je to fakt děs teda a to chtějí at chodíme brzy do práce že po mateřské,ale aby rozšířili školky tak to ne,no já jsem taky zvědavá tedy
-no stím ukládáním odpoledne jsem to už taky zkoušela stím čtení,stále se vrtí a melou,ale mám dojem že bych tam musela sedět bůhví jak dlouho než usnou,večer je to v pohodě to lehnou a chrní hned jenže proto že odpoledne nespí a jsou fakt unavené že

brusle
6. dub 2011

luzza, jankatr
no já koukám, pořád jsem nějak vnitřně počítám s tím, že si domů přivezu dvouapůlkilový droběčky, i za tu váhu bych byla ráda, ale vůbec nepočítám s tříkilovými 😀 😀 😀 😀 to by bylo jenom bezva.
čas ukáže, jdu koncem týdne na velký UZV v 30tt, tak jsem zvdědavá, kolik mi to kámoška napočítá
Holky, s těma školkama je to děsný, já už teď vím, že se nejpozději kolem 2 let miminek BUDU MUSET vrátit do práce, protože jinak bych z toho úplně vypadla, a zatím je u nás ve vzduchu varianta soukromých jeslí alespoň na 2 dny v týdnu. Ale to, že by mi je pak nevzali do školky, o tom jsem snad ani neuvažovala, brala jsem to jako samozřejmost 😖 No jo no, u nás je fakt asi možný všechno ☹ 😒 😠

sweethy
6. dub 2011

@brusle taky jsem se i těšila na maličké miminečka, ale nedočkala jsem se 😀 Vendulka 3kg, Štěpánek 3,4 kg 😅

brusle
6. dub 2011

@sweethy tak to je už kolikátá odpověď, co mě přesvědčila o tom, že je možné donosit tak velký miminka 😀
Váhově bych tomu odpovídala, jsem teď 30 tt a přibrala jsem 14 kg, ale každý týden kilčo nahoru s přehledem klidně dám.
Jestli se můžu zeptat 🙂 , kolik jste tak celkem s mimi přibraly? Jen tak pro zajímavost..... a za jak douho po porodu jste to měly dolů? Kolik z toho zůstalo v porodnici hned? 🙂

lenulinka21
6. dub 2011

@brusle já přibrala 27 kg 😝 😀 a nezůstalo mi NIC jsem zpátky na 62 kg

@luzza jsem v šoku 😠 😠 teda to je systém, je vidět, že v čr je možnýýý snad všechno....
spoustě z nás v práci drží místo a jak píšeš budeme odvádět daně apod a nakonec
zjistím, že mi dítka nevemou do školky???? Kde sme jako??? bordel nehorázněj 😠 😠
Stát tady zase nahrává akorát nezaměstnaným a flákačům... musím se brzdit pač bych byla sprostá 😀 😀

crca
6. dub 2011

@brusle Já přibrala nějakých 17-19kg,no člověk by řekl nic moc na dvojky 😀 ,ale všechno jsem měla v břiše a tak to i zůstalo 😠 Teď 2 roky po porodu mám pořád 6kg na víc z původní váhy 😠 Ale je zajímavé,že poslední měsíc mám pocit,že hubnu 😀 kalhoty co jsem si kupovala po porodu,mě nějak plandaj 😅 ale mám to břicho,jsem jak v 5měsíci,ale když lehnu na záda tak mám lavor 😀 Potřebovala bych fungl nový šatník 😖
Jinak teda koukám,že se všichni hlásíte do školek 😲 úplně mě nahlodává červík,že s nima pojedu taky,je to u nás teď 13.4 😨 ,ale když jsem se tam byla ptát v prosinci na podmínky a pod,tak mě řekl,ať nepočítám s tím,že mě je vezmou,že mají přednost maminky co mají práci a děti které fakt dovršili aspoň 3 let.Ale tohle pořád taky řeším,je to jako bludný kruh-Takže když počkám do příštího roku-Zápis je tak v půlce dubna-my jsme 28.4,firma kde jsem pracovala tak zkrachovala,takže se to bude pěkně točit-když půjdu hledat nové místo,tak se mě zeptají od kdy můžu nastoupit,což nebudu vědět,když půjdeme k zápisu,tak nebudu mít potvrzení o práci-tudíž mě je nemusej vzít 😠 a na to abych si našla práci za týden???No nevím,mám z toho docela trauma,babí je sice v důchodě,to by problém(aspoň dočasný nebyl(,ale stejně-potřebuju práci a ne hlídání 😒 Jen se chci zeptat,jak to chodí na tom přijímání,musím mít děti sebou?Asi jo co?Co po nich všechno chtějí.....

crca
6. dub 2011

@lenulinka21 jojo tohle mě taky žlučí,vše pro rodinu a zatím jim jen podrážej nohy-mě přivádí k šílenství i to,že u nás je rodina.matka-invalidní důchodce(nic závažného na ní nepozoruji 😀 ),dcera-no ta je trochu mimo,ale samostatná a otec-teď už v důchodě,ale ofic a ty ženy mají 10000kč měsíčně důchod-teda každá 😕 ,dcera nedělala nikdy.....No Koment 😖

jankatr
autor
6. dub 2011

@zuzka72 bundičky jsou z MMB - jinak je to NEXT - takže i když nejsou nové - byly celkem drahé - ale já se do nich zamilovala a vzhledem k tomu že všechno ostatní jim kupuju věci tak kolem 50,- za kus (plus mínus) a nebo to mají po bráchovi - tak jsem se se tentokrát rozhodla to dát - bylo to kolem 350,- (už nevím přesně - kupovala jsem každou zvlášt) Ale byl to dárek k vánocům 😵 a jsou fakt boží 🙂 😉

@brusle Taky jsem si říkala jaký budou maličký když jsou dva - Daník měl 4 kg když se narodil tak jsem si říkala že tentokrát budem mít aspon "malý" miminka a ne rovnou takový chlapy 😀 😀 😀 a ono prdlajs 😅
Jinak podle přibírání se to vůbec posuzovat nedá - s Danem jsem měla cca 25 kg nahoře 😝 a to byl sám - tak jsem se dost hrozila toho kde skončím s dvojčatama - a ono to bylo uplně v pohodě - přibrala jsem jenom 14kg a v porodnici nechala skoro všechno 🙂 🙂 🙂 Škoda jenom že mi to nevydrželo 🙄 🙄 🙄 😝 😝 😝

@sweethy taky pořádní drobečkové 😵 😉

jankatr
autor
6. dub 2011

@crca No co vím tak tady chtěli děti vidět, ale byli tam i rodiče bez dětí - ono spíš asi jen aby měli představu jak na tom to dítě je a tak. Ale na co se ptali, moc si to od Dana nepamatuju a kluky jsem tam neměla protože nás už ve školce znají 😀 😀 😀 Ale myslím že jen takové jestli ví jak se jmenuje, nějaký barvičky a tak... ono hlavně ty děti stejně ještě do té doby hrozně poskočí 😉

jankatr
autor
6. dub 2011

Takhle moc se máme rádi 😵 😵 😵

jankatr
autor
6. dub 2011

@zuzka72 tady je to docela vidět 😉

adrosek
6. dub 2011

@brusle já přibrala skoro 30kg s holkama,hned 20kg jsem nechala v porodce,pak těch dalších 5 jsem nějak shodila hned jak jsem došla domů šlo to samo a těch dalších 5 jsem postupně pak nějak dala dolů ale už s mojí pomoci teda jsem musela,takže ted jsem už zpatky jak jsem mívala plus minus jak kdy

adrosek
6. dub 2011

-no mě pokud holky nevemou do školky jako tak jsem nahraná pač nevím co budem dělat,moji rodiče oba dva pracují,tchyně je sice v důchodě ale má obchod a navíc jsou jak naši tak manželovi rodiče od nás 60km vzdálený,což na jednu stranu mě to naprosto vyhovuje ale na druhou skrz hlídání je to když to doslova řeknu-na hov... 😠 takže uvidíme tedy,navíc se děsím toho taky,že jak začnou chodit do školky tak posbírají ty školkovské nemoci nejprv jedna a pak druhá no a už vidím jak budu týden vpráci a oni ve školce a hned lehnou tak jak mě tam pochválí 😉

smilers
6. dub 2011

Ahojky, prominte, ze Vam sem lezu, jen jsem tu zabrousila

@luzza cetla jsme o tom,ze je nejaky novy zakon, co se tyce skolek, tyka se to i zpetne? Ja mam holky do skolky prijate, mam i rozhodnuti, ale nastupuji az v lednu, protoze jsou narozene v prosinci, taktze ted nechapu, jak to budou delat, kdyz jeste pred uzakonenim se delal tento postup 😕

adrosek
6. dub 2011

@smilers máš moc hezounké holčičky,to musel být záhul zpočátku co no aj nyní určitě,stačí mě ty dvě opice moje

smilers
6. dub 2011

@adrosek diky a napodobne 😵 , narocne jeto se vsema detma 😀 , ale ano, ted uz je to vetsi zahul, deti bych nekdy odstrelila na MArs😀

jankatr
autor
6. dub 2011

@smilers ty máš můj bezmezný obdiv - stejně jako jedna moje spolužačka co má taky trojčata - dvě děti jsou mazec ale tři najendou.... 😝 to musí být fakt záhul - hlavně si nedovedu představit teď tohle období co máme my - protože ti naši opičáci jsou jak urvaní ze řetězu a na ulici už vůbec - ale já mám aspoń na každýho jednu ruku -ale jak se to pak dělá se třema - když člověk má ty ruce jenom dvě???
Já mám někdy i tak honičku a jsem vděčná za to že ten starší už je tak velkej že mi třeba občas jednoho přidrží aby neutek a pod.
Jinak nám o nějakých změnách zatím neříkali - a na rozhodnutí teprve čekáme - ale taky s dost velkými obavami 🙄

adrosek
6. dub 2011

@smilers jojo to věřím,to znám ten pocit na odstřel 😠

smilers
6. dub 2011

@jankatr 🙂

jo, nase deti jsou taky jak urvane ze retezu, ale ven s nema chodim spolecne s mamkou, ted toto obdobi riskovat nebudu, jak rikas , mame jen dve ruce🙂 a nastesti mame zahradu, takze tam si holky hodne vyhraji

no ja uz nastesti rozhodnuti o prijeti mam, ale vubec prave nevim, ze vstoupil v platnost nejaky zakon a ani v TV jsem nic nezachytila, no tak snad to nebude zpetne a vemou me je opravdu v tech 3 letech
@adrosek 🙂

luzza
6. dub 2011

@smilers tak to čéče nevím...já myslím, že když už je rozhodnuto o přijetí, tak by se to měnit nemělo 😕 😕
a nová zpráva je!!! p.ředitelka mi napsala email, že požádala pana starostu o mimořádné jednání a vymyslela, jak zákon obejít městskou vyhláškou!! 😅 😅 😅 nechce se smířit se stupidními výplody našich zákonodárců 😝 😝 tak to vypadá, že v našem městečku zvítězí zdravý rozum 😉 a já se budu moct po tříletém rodičáku vrátit zpátky do práce 🙂

luzza
6. dub 2011

@smilers ještě jsem Ti chtěla říct, že máš krásný trojlístek 😉 😉 😉 pravidelně vás šmíruju už od těhu 🙂 😉 stejně je to zázrak to pozorovat 🙂 a pokaždé skláním obdiv nad tím, že to zvládáte 😉 jste prostě holky šikovný 😵 😵 😵 😵 hele a jak to třeba provozujete s nočníkama nebo záchodem?? 😅 😅 mě přijde, že tam trávím půl dne, jak se holky střídají, tak nevím, jak bych tam furt lítala se třema 😅 😅 😅 nebo když se vypravujeme k doktorovi nebo na koupání...upínání a vyndavání z auta, aby mi zbytek dětí někdo nepřejel 😅 😅 😅 jak se to proboha dělá s třema kouskama??? 😅 😅 😅 musíte být fakt boží 😵 😵 😵 😵

luzza
6. dub 2011

dnes 🙂

smilers
7. dub 2011

@luzza tak aspon, ze tak s tou skolkou co🙂 No aj se v tomto state endivim uz nicemu, bohuzel 😠

jinak diky 😅 tvoje cacorky taky pekne rostou a jste sikovne, ze uz mate plinku jen na noc, to u nas nehrozi, holky sice nocnik a wc zajima, ale to ej tak vse, jen jedna se me do nocniku vycura a rekni si, ostatni reknou az je dokonano, takze u nas to snad bude jistit leto, kdy je necham proste bez plinek a dej se 😀

co se tyce jizdy kamkoliv, tak vzdy jezdim s manzelem a nebo mamkou, ja ridicak nemam 🙂
jinak hezke foto🙂