Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
12. dub 2011

@luzza spíš ji maj nastartovanou tak bezvadně že je nic nepřekvapí 😉 sousedka určitě závidí tak zdravý dětičky 😅 😀

smilers
12. dub 2011

@luzza 🙂 zvladam to normalne, kdyz jsou vsechny nemocne, sice je to nekdy na palici, ale da se to 😉 tak ja bydlim s nasema, mame dvougeneracni domek na vesnici, takze me pomahaji jak muzou, coz jsme rada, ale i tak jsme porad s holakma, i kdyz bych mela odpocivat, tak jsme s nema, em to proste neda 😀 😀 ja jsem an ne sama od rana cca do tech 15h, pak dochazi rodice a manzel ten jezdi domu v tech cca 18h, takze navecer ho mam doma, coz jsme rada

Jinak to je Gabinka, je od holek nastesti jinaci vzhledove 😀 , ale jak ma clovek cas pozorovat , tak Nela i Kika uz jsou fakt jine

jankatr
autor
12. dub 2011

@smilers jéééé zrovna teď jsem vás viděla na Face booku - respektive holky - ve fotkách k podpoře petice za zachování hranic pro záchranu předčasně narozených
Takovej trojitej úsměv se nedá přehlídnout 😀 😀 😀

smilers
12. dub 2011

@jankatr 😀 😀 jsme vsude, ne, sice jsem to podepsala, ale nevim, jestli to zrovna pomuze, nato aby se petice vubec ujala je preferovano kdyz uz pisemny podpis, no uvidime, bylo by to skoda, kdyby se ta hranice posunula, kdyz to ve vetsine pripadech jde i bez trvalejch nasledku, no jsme zvedava 🙂

luzza
12. dub 2011

@jankatr když sousedka je taky zdravotnice 😒 tak mi to trochu vrtá v hlavě... ale nechci se tim stresovat 😝 😉
@smilers takže do těch 15 hod máš určitě kolotoč 😉 🙂 ale v baráku je to jiný, viď?...taky jsem ráda, že je hned po snídani vyhodím na dvorek 😀 oni tam plácaj bábovky, houpou se, vozej kočárky...takže když je pěkný počasí, jsou až do oběda na dvorku.. 😉 Tak Gábinka je to 😉 😀 😀 Každopádně jsou to kočky všechny 3 😵 😵 😵

luzza
12. dub 2011

dneska nás zahnal vítr a déšť domů už po desáté hodině 😒

lenulinka21
12. dub 2011

@luzza jj to je ta výhoda báraku 🙂 po snídani je šupneš pěkně na zahradu a máš
vystaráno 😉 to my známe barák jen o víkendech a sezona před námi 🙂 tak se mooc těšíme
S těma nemocema se není potřeba stresovat stejně to člověk neovlivní 😒 ale já myslím, že je lepší
když nemocné nebývají ono ve školce si to ty děti vyberou sami to je prý snad nejblbější
období ☹ ... a co dr nebo sestra to jinej názor...

@smilers 😀 😀 vy jste mediální hvězdy sluneční soustavy hi hi 😀 😀

crca
12. dub 2011

@jankatr Upřímnou soustrast 😔 Ale napsala jsi to dobře,mamka mě umřela na mrtvičku v 52 letech,před 4 roky a i když to bylo náhlé,tak si říkám taky ,že to měla aspoň rychle.Usnula a už se nevzbudila ☹ Takže fakt představa,že by byla ochrnutá a nesamostatná,tak to dopadlo "jak nejlíp mohlo"......Brácha "to samé" po nehodě,ale prý kdyby se probral,tak by měl poškozený mozek na 70%,do týdne zemřel a i když to bude znít blbě,tak se nám už i ulevilo 😒 No koukám,že tady poslední dobou žádné dobré zprávy 😒

@luzza Jojo skončili jsme na Jipce,ale jen na tu noc a dopoledne už jsme mašírovali na normální pokoj 😅 Mohla jsem tam s ním být a byla po celou dobu,Míšu hlídal tatínek-chuděra měla vojenské galeje 😀 😀 ,ale ne,úplně v pohodě,jen mě zamrzrlo a překvapilo,že se ke mě moc nehlásila 😠 😀 Zato Máťa ten je teď šílenej,pořád by se nosil,pořád řve,dnešní noc katastrofa 🙄 ,pořád sýpe a já jsem na nervy,nejhorší je,že neodkašlává-nebo spíš on vůbec nekašle,takže se neodhleňuje 😒 ,pořád jsem jak na trní co příjde v noci 😒 To už je fakt na palici 😔

smilers
12. dub 2011

@luzza jj, v baraku ej to parada, v byte by to byl des, i kdyz moje kamaradka bydli v byte s trojkama a starsi synem samo plus manzel, no ja holky ted muzu vyhodit tak leda na zahradu a tam je musim stejne hlidat, mame tam rybnicek🙂 na dvur bych je musela taky hlidat, ted ho opravujeme

@lenulinka21 😀 diky, ale medialni opravdu nejsme, ale te slunecni soustavy proc ne😀😀

jankatr
autor
12. dub 2011

@crca takže taky nic veselého... 😔 ale je to tak jak píšeš - snažím se na to dívat z té strany že bych se sama nerada dožila toho aby se musel o mě někdo starat. A on byl opravdu do poslední chvíle hrozně aktivní - jen mu vadilo že mu zakázali lézt na stromy... 😅 (byl zahradník tělem i duší a běžně šplhal po žebříku kvůli prořezávání větví a tak). On by se zbláznil kdyby kolem té zahrady nemohl běhat.

luzza
12. dub 2011

@lenulinka21 to máš pravdu, náš Domíno byl taky celkem odolný dítko a ve třech letech, kdy nastoupil do školky to bylo furt něco 😒 hlavně ten první rok.. 😖 rýma, kašel, horečky...na střídačku...pak se to nějak uklidnilo a byl klid 🙂 tak mi je jasný, že to s holkama jiný nebude 😉
@crca teda ty jsi mě taky zdrtila ☹ s mamkou a bráchou ☹ jsi moc statečná...!
u nás na jipce mohou být rodiče jen přes den a ve 20 hod. je vyhodí a můžou přijít až ráno 😒 tak to buďte rádi... 🙂
a matýska to nenutí kašlat, když je zahleněnej?? takže spinkáte spolu, když je nemocnej?? se moc nevyspíš, viď 😒 písni, jak to s ním vypadá..doufám, že líp...
@smilers v bytě s trojkama a bráškou??? 😅 😅 fákt?? tak to jsou dobrý 🙂 🙂 musí to být sehraná rodinka 😉
s tou zahradou... my máme zvlášť oplocenou takovou menší část dvorku, z které nezdrhnou a nejsou tam žádné nástrahy 😀 😀 je tam jen pískoviště, klouzačka, houpačky a taková část na sezení...jinak další cestička je zahrazená 🙂
taťka se chce dát do stavění minidomečku s prolejzačkou... tak jsme zvědavý... žádná moderna to nebude... jen z materiálu co dům dá 😉 😀

luzza
12. dub 2011

jinak Nelinka začala používat označení svojí osoby JÁÁ 🙂 a má z toho zjevnou radost 🙂 neříká JÁ JSEM ale jen JÁ. Třeba JÁ PAPALA POJÍVKU... JÁ KOUKALA NA PÁNA... Eliška se furt označuje jménem 🙂

luzza
12. dub 2011

nejradši je poslouchám, když si povídaj spolu... 🙂 tuhle jsme s jirkou vybuchli smíchy, když nelinka okřikovala večer elišku 😅
byly samy v ložnici, měly spát, eliška tam něco zpívala a nelča na ní : ELÍJO!! NEPÍVEJ!! MUSÍŠ SPÁT!! TICHO!! ZOBÍŠ!! PÍDE MÁMA!! no my byli mrtví 😀 😀 😀

luzza
13. dub 2011

jinak máme problém 😒
holky přestaly pít mlíko 😒 úplně!! nejdřív jedna do týdne i druhá ☹ zkoušela jsem i mlíko s příchutí a teď i kakao.. ale jen si čuchnou a ani se nenapijou!! přitom dřív měly mlíko rádi a vypilo ho až dost ☹ tak nevím, co ještě zkusit 😒
jinak jogurt nebo pudink jedí, i sýry...ale mlíka ani hlt 😝 nevim, co blbnou...

crca
13. dub 2011

@luzza tak já taky pak šla spát na normální pokoj,ale když brečel,tak mě zavolali 😉 My teda spolu spíme už dlouho 😀 máme udělané letiště v pokojíku a spím tam s oběma 😀 S tím kašlem je to na plech,právě že vůbec nekašle,pořád má ten kašel(když už teda zakašle)takovej suchej,ale dneska se rozkašlal a řekla bych,že se mu to začíná uvolňovat 😅 Teda doufám,dneska jsem s nima sama přes noc,manžel jel něco montovat od práce a přijede až zítra na večer,tak snad se nebude nic dít ☹ Z tohodle jsem na větvi a na nervy,když jsem sama doma a jsou nemocní 😒

luzza
13. dub 2011

@crca tak vám přeju klidnou noc, bando 😉 🙂

adrosek
14. dub 2011

-ahojík mamky,všechny vás moc zdravíme
-já byla unašich od neděle do úterka a pak jsem tady měla ještě babi do dneška tak vás nestíhám,musím vás pak dočíst postupně
-jinak se nám pěkně pokazilo počasí že to je děs jako,zase trčet doma a vymýšlet něco,včera sme to ryskli a šli ven aj tak,naštěstí nás chytlo jen mrholení jak sme pajdali večer domů
-jakpak se máte mamky jinak,ste ok všeci bo jak?

crca
14. dub 2011

Zdravíme 😉 No noc byla lepší,jen Máťa chytl kašel,ale hurááá,začíná odkašlávat 😅 tak snad je to zažehnáno,ale zase naopak,dala jsem mu teda ráno Mucoslovan na odkašlávání a hodil šavli,tak jsem mu to vrzla do čaje,po chvíli se napil,a za okamžik zase šavle 😒 tak jsem to nechala jestli to byla náhoda.....po čase se šel zase napít a po chvíli stejný scénář 😒 Takže čaj jsem vylila,evidentně mu nesedí ten Mucosolvan a volala jsem dr.co můžu dát místo toho,tak prý můžem Hedelix,tak uvidíme,ale ty mu nikdy nic nedělali tak jsem zvědavá 😕 A dorazili jim Endurka 😅 Sice to mají k narozkám,ale vybalila jsem to hned viz.foto 😀 Taky jsem objednala dort,nakonec to vyhrála mašinka s vagonem a ten vagon je plný ovoce s tou želatinou-no, cena teda 610kč 😅 ale když oni nemají žádné dorty co by se dali dát pro dvojčátka a hlavně pro páreček a na to,abych kupovala každému jiný dort 😕 to by asi neklaplo.Dort jsem vyfotila z počítače,mají ho na web.stránkách 😉

jankatr
autor
14. dub 2011

@crca Super fotečky a dort vypadá taky moc dobře - když tak koukám na to ovoce - tak to bude asi mňamka 😉 😵

crca
14. dub 2011

@jankatr Já jsem to právě vzala kvůli tomu ovoci 😅 Jinak teda změna-Matýsek měl i srajdu,před koupáním jsme mu jen tak změřili ještě teplotu a měl 38,6 🙄 Ale vůbec na to nevypadal,snad je to jen k zubům.Před mlíkem jsem mu ještě dala aspoň Nurofen sirup,že se z toho třeba vyspí a vyhodil to taky,takže dneska zvracel 4x 😖 Usnul během minuty a když usnula Míša tak jsem na něj sáhla a teda fajruje ☹ to zase bude noc a hlavně zase na víkend 😒 Já už si připadám jak neschopná,že neudržím děti aspoň týden zdraví 😀 Už z toho začínám fakt šílet 🙄

jankatr
autor
15. dub 2011

@crca Teda vy si to zas vybíráte ☹ ☹ ☹ Tak at je brzo líp... 😕

adrosek
15. dub 2011

@crca to mě teda mrzí,tak at je hlavně co nejvíc lépe a ste brzy fit všeci 🙂
-luzza stím mlíkem to doženete na těch jogurtech a sýrech ne,ikdyž je to sice škoda,to je ale zajímavé že jim přestalo chutnat ze dne na den teda že?
-no my ještě dáváme holkám 2xdenně Nutrilon,ale chcem jim jej pomalu od něj odnaučit a dávat jim jen mlíko obyč bo s grankem aleson a pak už normálně jej popíjet jako na svačinku atd.

crca
15. dub 2011

@jankatr
@adrosek Vybíráme si to řádně,ale asi to jsou fakt ty zuby,dneska měl sice ráno 37,3,ale nepoznala bych to,kdybych ho pro jistotu nezměřila a dneska ani srajda,ani zvracení,kdyby to byla viroza tak by to měl ještě aspoň den dva a byli jsme i venku a v pohodě.Přes den byli úplně super,snad se zase chystá klidové období 😀 😀
@luzza Pokud ti jedí jogurty a sýry tak bych to nijak neřešila-víš co ušetříš? 😀 😀 My máme Sunar dvakrát denně,ráno a večer,tak 160ml-180ml,jenže Matěj nejí sýry,ale aspoň jogurt si dá a Míša ta zase nemusí jogurty,tvarohy apod.,ale sýry může na husto 😀 Minule mě vlezla do lednice-já nic netušíc a vytáhla půlku sýra taveného co je v takovém tom střívlku 😀 😀 ,pak přišla celá umatlaná a to jí prozradilo 😀 ,ale odpoledne jim dám normální mlíko-zase,Míša ta nemusí kakao a Matěj ten by normální mlíko samotné nevypil 😅 No blázinec hadr-jsme ve fázy kdy každému musím dávat něco jiného 😅 Máťa vždycky říká "kafe"Já si ho totiž dělám s mlíkem,takže barva je stejná a jak to vidí tak chce taky "kafe" 😀

adrosek
16. dub 2011

-dobré ránko mamky,přejeme hezký den všem,snad ste měla každá klidnou noc pokud možno 🙂

jankatr
autor
16. dub 2011

@crca Jo jo jsout to pěkný příšerky s tím jídlem 😅 U nás hlavně Mates - Kuba ten většinou sní všechno ale Mates rejpne pak mi podá talíř, zakroutí hlavou, prohlásí něco jako "necu" (nechci) a tím končí. Ale zas když mu pak něco jede tak se divím co se toho do něj vejde 😀 😀 😀

luzza
17. dub 2011
adrosek
18. dub 2011

-ahojík mamky,přeji všem hezký den
-luzza ty videa jsou super,holky jsou moc veliké šikulky

crca
18. dub 2011

@luzza Teda ty videa jsou fakt úžsný ale trochu jsi mě uťápla sebevědomí 😀 Jsem si myslela,jak mám šikovné děti a oproti těm tvým jsme hluboko na ještě miminkovské šňůře 😀 😀 🙄

myska77
18. dub 2011

@luzza holky jsou k sezrani. Taky cile babovkujem a smetacek je nejvetsi kamos. Jojo, stara dobra brambora, tuhle rikanku snad bavi kazde dite. My ji predvadime od roka a kluci se vzdy rezou smichy a jeste ,,leze leze brouk" 😀

Holky musim nahlasit uspech, kluci uz spi i odpoledne po prohlednuti 1 knizky (cca 5-8 minut), pusu, papa mame a odchazim. Ani jednou nevylezou ven a do 15 minut je tam ticho a speji - chrnej tak 2,5 az 3 hodky. Konecne muzu zase chodit s nima spat a nemusim s nima drncat v kocare. Trva to 14 dni to odpoledne a vecer uz dyl. No fakt me zase materska bavi 😎