Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
25. kvě 2011

@jankatr jo to s tím žehlením taky tak dělám,páč by mě z toho asi fakt už jeblo 😀 co se nemusí,složím a uklidím,ale za ten měsíc už se nakupilo i to na žehlení 😀
@adrosek tak musím tě ujistit,že i dneska mě Míša hodila bobana na deku 😅 ,ale pak jde a oznámí mě že je tam bléé 😀 u ní mě příjde,že se bojí na nočník vykadit a taky mě ještě počůrala sedačku-naštěstí máme koženkovou a na ní mám taky deku,protože je to studený,takže dneska zvládla posrat a počůrat dvě deky 😀 😀 Ještě teda k těm plínám-tohle mě přesně taky napadalo,že když jim dám i spoďáry,tak si myslej,že mají plínu......

jankatr
autor
25. kvě 2011

U nás to teda fakt platí - protože i ten Matěj se kterým to bylo složitější ho vůbec donutit na ten nočník - tak jak má ten zadek holej tak sedí na nočníku co chvilku a pořád se raduje že tam něco má. Ale jak má spoďáry tak si ani nedá říct, natož aby šel sám od sebe. Vlastně když nad tím tak přemýšlím tak z 90% když se počůrali tak měli aspoň slipečky. S holým zadkem - párkrát spíš Kubík a to když někde udělal bobek ale tam mi přišlo že prostě nechtěl s tím bobkem na nočník ( U Dana jsme to měli taky ale ten to fakt zadržoval dokud nedostal plínu a dalo mi hoooodně práce ho to naučit - a i s tou plínou se schovával a jsem na 100% přesvědčená že za to můžou tatínkovy ksichty nad tím jak to smrdí 😠 😠 😠 a do teď s ním mám kvůli tomu občas debaty když dělá že je mu z toho na zblití) Jednak podle mě přehání kvůli tomu aby je nemusel pokaděný přebalovat a hlavně to má vliv na psychiku těch dětí - ale tenhle boj asi nevyhraju 🙄 Jsou chvíle kdy je ten můj chlap vážně na zabití... 🙄 🙄 🙄

crca
25. kvě 2011

@jankatr tak to jsou chlapi asi všechny 😀 😀 Jenže kdyby jsme my ženy neměli takovou trpělivost,tak by chlapi vymřeli,protože by jsme je my ženy zabili 😀 😀 Michal třeba v tohle je v pohodě,tak ví,že to jsou děti,i když občas taky už pronese"kdy už se naučíte kadit sami,kdo to má utírat" 😀 😀 ,ale mě někdy vytáčí to,že furt říká"ať si zvykaj" 😠 ano,ale jak na co a jak kdy,taky z nich nechci mít nějaké putinky,chudinky,ale.....,teď jsou nachípaný a sundavaj mě boty venku a běhaj bu´d v ponožkách,nebo i to si sundaj a on mě řekne,ať se otužujou 😠 ,proč tak vyvádím,když je půl hodiny naháním 😠 -samozřejmě-on k nim pak nevstává v noci,nedávává jim antibiotika,sirupy,prášky,nebojuje s nima přes den,kvůli vysátí rýmy,kapičkám do nosu.......a takhle bych mohla pokračovat 😠
Poslední dny mají zase taky nějaké to svoje příšerné období 🙄 nic nestíhám,furt je někde naháním-v neděli je měl Michal před barákem,jak opravoval auto a Matese jsem pak vyndavala ze skleníku 😀 trochu to tam babí přerovnal 😀 a pak se mě diví,že chci,abych si teda aspoň něco udělala,aby je vzal aspoň na dvě hodiny někam 😀 když on sám je neuhlídá 😀 Prostě my jsme ženy dokonalé 😀 😀 Taky nám přišly sandálky od mého táty a jeho ženy 😵 Máme zase od Santé a jsou super,mají vyšší kotníček,což se mě líbí...

adrosek
25. kvě 2011

-no já jsem zvědavá,nechávám je lítat tedy s holým zadkem,jenže Aduš má pomalu občas histerák že ji nechcem dát plinku a gatě,stále volá plinku a gatě když ji jej sundám,no bude to asik boj si myslím bo už nevím

jankatr
autor
25. kvě 2011

@crca Tak my jsme teď taky věčně vyzutý - ještě že je teď tak teplo. S tím skleníkem to je dobré 😀 😀 😀 . Jinak u nás je to podobné - to jsou furt řeči že nic nedělám že na co si stěžuju když jsem na mateřský, ale když je má chvíli obstarat sám tak je za chvilku s nervama pryč.

@adrosek a odměny taky nezabírají??? Na Matese to kokino docela zabralo - ale je fakt že jsem ho dala tak aby na něj viděl ale nemohl a striktně dodržela to že mu ho nedám dokud tam něco nebude. A když něco do nočníku udělal Kuba tak jsem mu ho dala tak aby to Matěj pořádně viděl že fakt brácha za to něco dostal - a on je tak vyčůranej že to fakt dost rychle pochopil.
Dneska mě Kubík mile překvapil - že jsem mu sundala doma suchou plínu dokonce i po tom co jsme byli na kontrole na ušním což je vždycky dost histerie (a vůbec se mu nedivím 😖 po jeho zkušenostech ) a u toho se děti většinou počůraj. A to ji měl na cestu do města, u doktora a ještě pak zpátky a nákup - no dobře dvě - dvě půl hodiny.

adrosek
26. kvě 2011

-ahojík mamky,hezký den přeji

@jankatr no ani odměna unás moc nezabírá zatím tak uvidím,sotva jsem sundala Aduš plinku po noci a nedala ji další tak bola histerie jako blázen a stále dokola opakuje dej plinku a brečí u otho jak divá,no zkusím to stále stěmi kokinami tak uvidím ještě jinak už nevím tedy pak 😠

crca
26. kvě 2011

Ahojky,tak včera se Míša namalovala jako maminka 😀 😀 Bohužel použila na to centofix 😀 kdyby jste jí viděli,škoda,že mě nenapdalo jí vyfotit 😀 Malovala si řasy,jenže to bylo pod okem a vypadala jakoby dostala přes držtičku,jakoby měla moncla 😀 ,naštěstí to šlo docela dobře dolů,jelikož byla namazaná krémem,tak se to nedostalo tak na kůži................
@adrosek hele a zkusila jsi jí v tom nechat? 😅 Mě dělali a dělaj teda i doteď taky histerii když je chci přebalit,tak jsem je v tom prostě nechala a bylo 😅 a přišli sami,že doju(dolu) pínu(plínu) 😅 dneska byla Míša dopoledne bez plíny,když jsme byli doma a pořád se jí ptám opět jestli chce čůrat-ne ne.Pak se zase tak schovávala a tak jsem jí dala nočník na její úkryt a říkám jí-tak já ti dám nočníček sem,buď schovaná,já koukat nebudu 😅 a hle,ona se vyčůrala........přitom když běhá nahatá tak očůrává nočníky jak zběsilá a je jí jedno kde je a kdo tam je 😖

jankatr
autor
26. kvě 2011

@crca 😀 😀 😀 to musel být úžasný pohled 😀 😀 😀

U nás je to stejné - jak mají něco na sobě a začnu se ptát tak odpověď je ne. A když jsou s holejma zadkama tak čůrají klidně na třikrát - u toho se ještě porvou o nočníky 😀 😀 😀 (máme je po Danovi a jeden je zvířátko a druhej uplně obyčejnej) A nebo choděj z jednoho na druhej ale vždycky tam ještě něco vymáčknou 😅 Jako když pejsci očůrávaj patníky 😀
Ale musím říct že včera, dokonce i Mates jak jsme dojeli od toho doktora - tak hned naběhl, sám si sundal plínu, sedl na nočník a vykadil se.
Ale asi je to fakt o tom že mají volnou ruku a já se jim do toho víceméně nepletu - mám pocit že když začnu tak to spíš sabotujou. A taky jsme se naučili dělat HURÁ - zvednem ručičky a hulákáme - a to je děsně baví - takže tu po každém úspěchu pěkně společně hulákáme jako na lesy a jim se to děsně líbí - jen vyskočí z nočníku už dávají ručičky nahoru a hulákají "Huááá" - no a Mates tu ruku hned vzápětí nastaví a doplní "bobo" a čeká na kokino 😅 😀 vyčůránek jeden mrňavá.

A dneska mě dokonce překvapil ještě víc - šla jsem mu dát plínu na spaní a on najednou začal ječet, že neé, vyskočil a utíkal se vyčůrat a pak teprve si ji nechal dát 😵 😵 😵

jankatr
autor
26. kvě 2011

Jo a taky jsem jim včera koupila na písek takovýty Crocsíkový botičky (samozřejmě ne originál -na to fakt nemám 😝 ) ale ukázalo se to jako velmi prozřetelná myšlenka - protože už se utíkají sami vyčůrat, jenže nechtěj pomoct, musej sami, a pak si čůraj do bot - a s těmadle je to v pohodě - vytřu mokrým ubrouskem, pak suchým a vesele pokračujem 😎 😎 😎

crca
26. kvě 2011

@jankatr jojo taky už jsem o tom přemýšlela,že by to chtělo nějaké gumovky,jenže u nás jsem žádné neviděla-teda je jich dost,ale ne v jejich velikosti 😒 protože to je jak píšeš,ani mě nejde o ty tepláky a ponožky,ale ty boty 😀 Ono to fakt nechce tlačit,nejlepší je je nechat,taky jsem je nenutila chodit a naučili se to 😉 Jinak pár foteček,byl u nás ten skákací hrad s klouzačkou,pak je jedna ještě z narozenin.....

jankatr
autor
26. kvě 2011

@crca To je bomba - jsou to šikulky 😅
Já se teda přiznám že jsem je koupila u ťamana za nějakých 90 kč, ale zas v tom nebudou nikde moc chodit - protože oni se na tom písku stejně vyzouvaj a takhle je aspoń jednodušší jim to obout když utíkají čůrat. A navíc si to krásně obujou i sami. Na nějaký delší chození bych jim je ale nedávala - přece jen to nejsou pořádné botky. A hlavně -dávám jim do toho i ponožky - protože jak je tam takovej ten páseček co se dává bud´dopředu nebo dozadu tak ten puntík kterej to drží je tam tak divně že by měli odřený nožičky. Protože je maj ještě takový ty rozplesklý. Daník s tím má taky problém - má plochou nohu takže to taky nemůže nosit na boso.

adrosek
27. kvě 2011

-ahojík mamky,tak vás zase zdravíme všechny
-no dneska počasí etda nic moc,teda aspon unás 😠 začalo pršet tak sedíme doma ☹
-no opět trénujeme nočníky a zatím teda nic moc,opět se mi vyčůrala mimo Sáruš,Aduš ještě zatím nic tak jsem zvědavá co předvede,mám tady nechana kokina aby na něj viděly a že bude koko když bude ee tak nevím tedy,jsou to opice

crca
27. kvě 2011

@adrosek U nás taky leje od rána,ale díky bohu za to-MÁM VYŽEHLENÉ!!! 😀 Musím se pochlubit-od rána jsme bez plíny(teda plínu jsem jim dala teď na spaní a ani jedna nehodaaa 🙂 Akorád asi bude problém fakt u té Míši 🙄 Sice se vyčůrala do nočníku v pohodě,ale pak najednou zase ten její postoj a tak opět fráze-jestli chceš kakat tak pojď na nočník a že ne a šla pro plínu 😒 tak se jí ptám,chceš plínku?A ona že jo a už si lehala,což není obvyklé 😅 -dala jsem jí plínku a za 5 min říká bléé a fakt tam měla bobana 😒 Nechci jí nutit násilím na nočník,ale takhle to praktikovat teda moc nechci ☹ ,aspoň že tam čůrá 😅

adrosek
27. kvě 2011

-no tak unás už taky leje pěkně,takže to odpoledne vidím na nějaký koutek at se mě ty opice vyblbnou
-jinak unás opět jedna nehoda za druhou,když se jich zeptám jestli chtějí ee tak ne a pak za chvíli Sára stojí a čůrá na zem,Aduš etda se trošku vycvrkala na nočník a pak bez nehody,ale vidím že to bude těžké snimi teda se Sárou určitě,ted mají plinku na spaní a tak určo bude načuráno pěkně vní 😠 😠

crca
28. kvě 2011

Ahojky jak zvládáte s dětma tohle fuj počasí 😖 ?Jinak se musím trochu pochlubit-Michal je s dětma u jejich prababičky(Michalova babička) a já konečně probrala moje hadry a vytřídila a normálně už oblíknu i kalhoty před těhu 😵 od března mám 5 kg dole ani nevím jak takže jsem už skoro na své váze a já jsem z toho tak vyplesklá 😀 akorád teda ta cejcha 🙄 sice rifle zapnu,ale na triko na tělo to není,ale jsem ráda,teď jen dokoupit nějaké nové oblečení 😅 protože mám hromadu věcí na doma,ale do města mám jen dvě trika 😀

jankatr
autor
28. kvě 2011

@crca jéééééééé - tiše závidím 😅 😅 😅 Jak to děláš ??

crca
28. kvě 2011

@jankatr Ani nevím,diety žádné nedržím,jen asi jak jsme furt venku,tak nestíhám jíst a hlavní spouštěč byl tenkrát když asi umřel malej té kamarádce 😒 Blbá situace na hubnutí,ale..........Bylo mě všelijka na jídlo jsem neměla ani pomyšlení a už to zůstalo 😀 akorád že nestíhám 😀 Ale i párkrát jsem vypila jablečný ocat,když jsem si vzpoměla a vzpomenu 😅 Dneska mě děcka utopili pro změnu telefon,tak jsem zvědavá jestli to rozchodí 😅 Naštěstí mám ještě jeden tak jsem jen přehodila sim karty,v tom druhém mám Oskara,ale jen jako erár 😅

jankatr
autor
29. kvě 2011

@crca Šikulky 😀 😀 😀

crca
30. kvě 2011

@jankatr No to jsou 😅 ,jenže je asi po telefonu,sice všechno běhá jak má,akorád mě to nechytá signál 😖 prostě ani čárka a když tu simku dám do druhého tak v pohodě 😒

jankatr
autor
31. kvě 2011

🙄 to nevypadá dobře... - cos měla za telefon?

Jinak u nás se zas marodí - Maty zas má od soboty horečky 🙄 🙄 🙄 a do toho co chvilku kadí - i když sice takovou hustější kaši, ale přece jen už to není normální - protože je to dost často za den. Včera jsme byli u dr. tak mu dělala výtěr - prý tu teď řádí Campilobakterie (něco jako salmonela akorát to má prý lehčí průběh) Naštěstí zatím není nijak dehydratovanej ale máme dávat pozor aby se to nezhoršilo. BOhužel jsme na ten výtěr došli pozdě, takže to posílali až dneska a výsledky budou čt-pá - tak jsem zvědavá. Horečky zatím pořád zůstávají takže sedíme doma... Dneska zůstal doma i Daník páč měl ráno taky nějakej řídkej případ tak snad nebude další v pořadí (od té doby naštěstí dobrý - musím zaklepat)

crca
31. kvě 2011

Jani to mě mrzí ☹ ale musím se přiznat,že asi fakt něco řádí,protože minulý týden mě kadili taky několikrát a takovej řiďunk,ale jsou bez teplot,tak nevím,nejela jsem k dr. te´d už jsou na normálu,ale dneska to nějak chytlo mě 😒 najednou křeč do břicha a už jsem musela,bylo to teda asi třikrát a nic jiného mě není 😅

jankatr
autor
31. kvě 2011

No my to vlastně ještě nevíme co to bude - čekám na výsledky stěrů - budou až koncem týdne. Zatím je to ale spíš tak, že větší problém než s průjmem máme s horečkama. Nurofen to sice srazí ale jak přejde účinek tak má zas přes 39 🙄 🙄 🙄

adrosek
1. čer 2011

@jankatr to mě tedy moc mrzí jako,snad se to brzy upraví a bude to vpořádku,hlavně ty teploty aby přešly ty jsou dosti otravné a hlavně oni jsou jak přejeté mrazem že unich,tak nám pak dej vědět co vám vyšlo ztěch stěrů tedy
-no my se zatím držíme,možná trochu rýma unás začíná ale to není tak zlé ještě dokud nejsou teploty že,doufám že nás nic jiného neskolí
-no stále trénujeme ten nočník a zatím bez úspěchu tak doufám že to chce čas a že si holky sami řeknou
-copak máme s myskou dlouho jsem ji tady neviděla

crca
1. čer 2011

@adrosek tak jen tě chci uklidnit....dneska jsem dopoledne mluvila se sousedkou,má kluka 2,5 roku a říkala,že už je z toho na nervy,protože totálně bojkotuje nočník 😅 ani na záchod nechce-prostě plínu 😅 tak vy máte ještě čas-dneska zase Máťa předvedl kousek 😀 když jsme doma tak jsou bez plíny,ale dneska koukám,že je louže na lině a Máťa kňučí a říká-dolů 😀 no já nechápala,ale Míša na mě začala volat bléé a čučela Máťovi do gatí a on tam měl hovno 😀 Teď tady řádí pěkná buřina,tak snad budou chrnět 😠 včera když usnuli tak za půl hodiny začal sekat pole traktor a Mí´ša se vzbudila asi po 20 min 😠

adrosek
1. čer 2011

@crca no snad ano a brzy to doženeme,pokrok je že už neřveme když nemají plinku,občas tam aj usedí ale to musím přemlouvat jako 😠 za koko

jankatr
autor
1. čer 2011

Tak pořád horečky přes 39 🙄 🙄 🙄

adrosek
1. čer 2011

-tak to mě mrzí janka,chudatko malé ☹ ☹

jankatr
autor
1. čer 2011

Tak dneska jsme konečně usínali bez horečky (musím zaklepat) Dala jsem mu před spaním panadol 4 hodiny po nurofenu tak snad tahle kombinace pomůže

adrosek
2. čer 2011

-dobré ránko mamky všem přejeme

@jankatr tak snad už to bude jen lepší a budete konečně bez teplot 🙂 🙂
-tak včera večer opět nehody s nočníkem,nejprv se mě Aduš vyčurala na zem a pak ještě ktomu vykakala 😠 😠

jankatr
autor
2. čer 2011

Hurááá - konečně noc bez horeček - tak snad už se ubíráme k lepšímu 😵 😵 😵