Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
2. srp 2011

@jankatr 😀 😀 😀 to asi skoro všechny děti, co znám jako fakt TA Hyperakt. se dává mnohem později....
v tom případě máme tady u nás NEJ kapacitu... 😝 😝 která to dokázala určit ještě před 2 rokem života..
Fakt "palec nahoru" 😀

jankatr
autor
2. srp 2011

😀 😀 😀

luzza
2. srp 2011

zdravíme všechny dvojmamky a jejich dětičky 😉 🙂 a posíláme trochu kultury 😉

https://www.youtube.com/watch?v=MNKYnQ2FZz4
luzza
4. srp 2011

@lenulinka21 ahoj kočko, v první řadě tě chci uklidnit 😉
to, co jsem od tebe četla, nejsou žádné hrůzy, v pozdějším věku to na něm nikdo nemusí poznat...

náš Dominik má oficiálně ADHD diagnostikovanou až na počátku 3.třídy!! Ale s příznaky se potýkal prakticky od kojeneckýho věku... O ADHD víme s Jankou své a určitě Ti potvrdí, že to není na oběšení 😉 hlavně se obrnit trpělivostí vůči Tomíkovi a bojovností vůči okolí (hlavně škole!!) a pak se to dá zvládnout 😉 oni ty ADHĎÁČCI Ti přinesou zase jiný obohacení 😉 jsou bezprostřední, upřímní a ve většině případů jsou obdaření obrovským smyslem pro humor 😉 a co měj hlavně na mysli!!! NEOVLIVŇUJE TO INTELEKT!! Dominikovo IQ se stále vyvíjí v pásmu nadprůměru 😉 Navíc máte výhodu, že se s ním může začít pracovat už v tak brzským věku... Všechno to dožene!!! Jinak Domíno má dominantní pravý oko a levou ruku... Takže se dráhy kříží...Vzhledem k tomu, jaký to měl být údajný problém v učení a zručnosti... u nás už žádný problém není 😉
Hlavu vzhůru!!! Vyroste z něho úplně normální kluk, jen to bude mít trochu jiný průběh, než u Pavlíčka 🙂
Tak se netrap a vydrž 😉

luzza
4. srp 2011

@lenulinka21 klidně mi písni na mail, ten kontroluju každý den 😉 lucie.mozna@gmail.com

lenulinka21
4. srp 2011

@luzza především díky za uklidnění... 😉
Ono to byl v prvé řadě šok.... jako, že toho má tolik... přece jen:

-porucha pozornosti s hyperaktivitou
-PM retardace(opoždění neví se o kolik odhadem je tak na 19 měsících)
-okohybná vada
-opoždění vývoj řeči

jako mám pocit, že se to zlepšije... ale Pavlíček potřebuje taky svoje... 🙂
Zapojili jsme tu ranou péči snad i ONI nám pomůžou s ním pracovat.... 😉 Ještě nás 1.9. čeká to ušní(v přir, spánku) a oční...ufff aspon, že je to vše v jeden den 😉
Luci v tom učení vše¨ho možného jááá už ho podezírala z DYSPRAXIE jako, že je totálně nešikovný (vkládačky, kostky apod) jenže když ON tohle nepředvede u NEUROL. tak ona ho hned majzne o několik měsíců zpět ☹ ☹
Ted už něco umí z toho, ale průser, že u TOHO nevydrží tak snad nám To uvěřííííí 😀 udělá pár vkládaček (asi tak 2 kusy a mizííííí).... a co nadělám...NIC..... 😖
V životě se přiznám, že jsem nebyla trpělivější, věnuji se mu co TO jde... ach jooo chudák někd Pája ještě, že je syneček samostaný, zabaví se sám, ale jak on vidí, že jsme moooc s Tomínkem, tak chce taky svoji pozornost. ☹ někdy si hold popláču jaká jsem neschopná ale aspon se uleví.

crca
4. srp 2011

@lenulinka21 tak ani tady nepiš že jsi neschopná 😠 😀 teď to neber nijak zle,ale já mám děti o.k(teda doufám 😅 ) a neschopná si příjdu skoro pořád i já 😀 😀 a taky si pořvu,když už je to na nějaké hranici mých možností chápat je 😀 Te´d teda musím zaťukat......jsou milionový 😅 zase čerpám energii z období klidu 😀
A jinak......když už jsme u té neschopnosti 😀 Tak si připadám neschpúná oproti Luzze 😀 To,že si Máťa už pozpěvuje,to jo,matlá sice 3 písničky dohromady,ale má snahu,ale proti luzze 😕 Klobouk dolů 😉 mě by nevydrželi ani před tou kamerou 😀 Jak to děláš@luzza 😀 ?

lenulinka21
4. srp 2011

@crca jj máš recht 😀 😀 mou energií je Pavlík HOLKY fááákt to je zlaté dítě dokonce už 2 dny nemá plínu na spaní... 🙂 dělá mi hodně radost, je samostaný, pořád jsme si myslela, že Tomášek to od něj vše okouká ☹ ☹
a že Pája je jeho motor.....zase mi je do pláče, když vidím "zatím" tu realitu.... 😢
a @luzza a její princezny???? no coment když vidím co vše umí, jak si spolu hrají mluví atd tak to se nedá s těma mýma ani porovnat..... 😀 😀
Tomášek je i agresivnější (né vždy) ale bije i Páju a bezdůvodně a ten pak chudák neví proč??? Bije i mě a manžela... prostě jen tááák

HOLKY ale možná přeci jen jedno POZITIVUM (snad) dneska byl Tomík HODINU bez plíny a nepočůral se...
nedávno čůral co 5 min 😕 ...na koberec takže to nemělo smysl...ale dneska???? taková změna jsme si jistá, že TO zadržoval???

Myslíte si , že si to už uvědomuje???? Díkec za každou radu/názor... 😉

myska77
5. srp 2011

@lenulinka21 Leni, hodina bez pliny je sice fajn, ale spis bych se u nej soustredila na ten celkovy rozvoj a nezatezovala bych ho ted nocnikem. hodinu to mohl vydrzet, ale rika si sam, ze se mu chce? pozna, kdy se mu chce jit curat? kluci vydrzi bez plen i cely den, ale to je musim porad honit, venku si treba nereknou jak jsou zabrani do hry. Takze to jeste nepoznaji sami a nejsou na nocnik zrali, takze to nehrotim. Fakt bych Toma nechala dejchat. Vim, ze to ted mas tezke a mas asi depku ( i z toho jak ted pises), ale povznes se nad to. I Luzza Ti psala, ze to neni takova tragedie a ze vseho se dostane. 🙂

lenulinka21
5. srp 2011

@myska77 jj jen jsem To zkoušela... 😉
Když je ted to teplo, tak at se taky "provětrá" 🙂 Taky je to "blbý" když Pája je bez plíny (i na spaní) a Tomík
ho pozoruje jak čůrá do nočníku...vždycky jsme si myslela, že Pája je takový jeho MOTOR...ale on od něj okouká
jen samé "blbiny" 😀 😀 musím se smát......
Ke všemu co bere ten ENCEPHABOL tak je to neřízená střela, co je agresivní, vzpurný, bije nás a taky Pájinka...samo, že mi je to pak líto, a trestat Ho nemůžu...když ON neví která bije... je to těžké ☹ ☹
Neuvěřitelně se vzteká, háže s věcma, něco není HNED tak je zle, odnáší to brácha a já? pak ryčím v kuchyni 😢

Jít s ním v poslední době ven??? To chce velikou dávku trpělivosti a nervů.. ☹ Jako To že každý čumí po nás je mi tak FUK ale já to pak držím v sobě 😠 dokonce jsem si zapálila cigáro...na nervy (bývalý kuřák) já vím je to blbost, ale mám snad poprvé v životě DEPKU

myska77
5. srp 2011

@lenulinka21 Tak to Ti verim, ze ses z toho hotova, nechces si vzit k sobe nekoho na pomoc na par tydnu nez se to usadi, nejakou chuvu nebo specializovanou sestru, abys mela cas se venovat chvili jen jednomu, nebo jen nekoho kdo Ti uvari a uklidi? A Tomik je agresivni az po tech lecich? Treba by mohl brat i neco jineho bez techto vedlejsich ucinku, fakt nevim jak Ti pomoc. Je mi jasny, ze clovek ma nervy jen jedny a obcas je toho na cloveka uz moc, a kdyz je to delsi dobu v kuse, tak uz si pripada jak v pekle. Taky se mi kolikrat chce uz brecet jak to ve me kypi a jsem pak protivna na vsechny kolem a servu deti i manzela, vecer si dam Martini a jdu spat. Rano vstanu s tim, ze zase dalsi sileny den prede mnou. Kluci jsou ted taky dost zivi a ja mam mononukleozu a unavovy syndrom a nikoho k ruce ani na hlidani, takze zhruba tusim co umi psychika, i kdyz Ty mas depku z jineho duvodu. Pokud pojedete do te Prahy a kamosce by se to nehodilo, rada vam poskytnu azyl i auto, muzem vam s manzelem pohlidat deti a vy si muzete vyrazit za zabavou a odpocinkem 😵

lenulinka21
5. srp 2011

@myska77 díky MOC za milá slova.. 😉
ono to jsme na tom stejně "hlídání" veškeré žádné.....rodiče (moji) pořád pracujou a tak trochu na nás "serou"
sorry za To slovo 😅
Manžel má jen máti a ta má 76 let takže je to pasé...Manžel stále v práci slušně nás živí je osvč...
ale nemůžu po něm chtít at je více doma.....dělá co může a je hoodně unavenej+své nervy se zakázkami... 😒
Každé rano vstávám s pocitem, že to bude "lepší" teda aspon jeden den... 🙂 ještě, že v noci spí to naše božátko
je mi ho hodně líto, když ON za to nemůůže je ještě maličký... 😢 😢 tudiž ho ani netrestám ON neví proč......
A ikdyž náhodou ujedu tak je To ještě horší...

S tou Prahou se uvidí zatím jsou diagnozy takové co jsem tu psala hooodně se může ještě změnit/zlepšit v což MOC doufám 😉 je ještě malej a máme na to rok. jako na druhou stranu ta krejčířová z té prahy je KAPACITA
na tyhle děti a 100%diagnozu by nám dala. My jí máme jen od neuroložky což podle jiných nemusí NIC znamenat...jedno vyšetření si říkám, že není určující 🙂 E-mail na ní mám a kdyby už náhodou tak u té kámošky bych mohla i přespat apod věci 🙂 jela bych jen s Tomínkem manžel by měl Pavlíka...samozřejmě všechno je to jen TEORIE a mooooooc děkuji za nabídku to se ceníííí. 🙂 kdybych tam nakonec jela stavila bych se na ty vaše KLUKY podívat když se známe jen z diskuze.... 😀 😀
Vím že očičko se dá vyřešit opožděnost snad dožene a to ADHD to chce notnou dávku trpělivosti ted to hodně dělají i ty léky.

luzza
6. srp 2011

@lenulinka21 Leni, s Domínem jsem zažívala opravdu peklo..navíc jsem byla hrozně mladá (13 let zpět) a o ADHD ještě nebylo velké povědomí... byla jsem nešťastná..zoufalá..okolí se na mě dívalo jako na neschopnou matku nevychovaného a podivně se chovajícího dítěte... dělala jsem plno chyb, v zoufalství jsem zkoušela všechno a tím domčovi spíš ubližovala...
a dnes??? Je úžasnej 😉 a to se věc začala řešit až v osmi letech!!

máme v rodině tříleté děťátko s autismem.. neslyší na své jméno, téměř se nesměje, nesnáší lidi natož děti, nemazlí se s rodiči, jsou pro něho jen věc, která zapadá do jeho prostředí... jsou s ním izolovaní od okolí a přátel, maminka je ve fázi apatie a tatínek dělá, že žádný problém neexistuje.. odmítají pomoc od kohokoli,věř, že by si to s tebou hned vyměnili!!
posíláme Ti mnoho sil a povzbuzení 😉

jankatr
autor
6. srp 2011

@luzza s tím autismem to musí být fakt hrozný 😒 😒 😒

@lenulinka21 Jak píše Luzza - je to sice mazec ale dá se to zvládnout - fakt je že bude potřebovat hodně pozornosti a pak bude zlatej - tyhle děti vypadají jako děsně zlobivé ale jen v případě že nemají nějakou činnost - teoreticky to mám zmáknuté - prakticky je to horší - kvůli těm malejm to fakt nezvládám a Daník pak řádí jak černá ruka - ale hodně pak pomůže třeba i školka - tam ty děti opravdu dokážou zapojit když my už doma nevíme kudy kam. - paní učitelka ve školce říká že Daník nikdy nezlobí - jen se někdy nudí a pak vymejšlí a je to přesně tak. A taky jsou většinou dost nahlas... 😀 potřebují nějak ventilovat tu přebytečnou energii takže věčně nějaký hulákání, bubnování na cokoli a pod. Někdo kdo to nezná by řekl že zlobí ale já už vím že když dělá "jen" kravál - tak je vlastně hodnej 😅 😅 😅 Na to soustředění jsou pak už od šesti let i léky které tomu pomáhají, tak snad to i v té škole nějak nakonec zmáknem. Ale opravdu obrovskou výhodu máme v tom - jak už napsala Luzza - že dneska už se na to dost berou ohledy. Dokonce mi v ped.psych poradně řekli že kdyby byl fakt problém tak je prý i možnost asistenta do školy. Protože ty děti fakt nejsou hloupý - naopak většinou jsou to děti s nadprůměrnou inteligencí, jen mají problém udržet pozornost. Měli jsme na základce spolužáka a podle toho jak se projevoval si myslím že měl přesně tuhle diagnozu - jenže tenkrát se na to ještě nehrálo - vůbec nevnímal učitele, byl roztěkaný atd. ale v tom co ho bavilo vynikal - chemie, fyzika.... a dneska je z něj inženýr a dělá někde v německu 😉 🙂 takže nezoufat 😵 😵 😵

jankatr
autor
6. srp 2011

tak a nás je doma o jednoho míň - včera nám Daník odjel s babičkou do Chorvatska a dneska už se nejspíš někde cachtá... 😎 😎 😎 když tak koukám na ten humus za oknem tak mu tiše závidím... 😝

luzza
6. srp 2011

@jankatr jani nestraš, tady je kráásně 😨 😨 😨 Máme dnes oslavu 🙂 🙂 tak doufám, že to proběhne na zahradě...

luzza
6. srp 2011

Domčovi je zítra 13, ale slavíme dnes 😉

jankatr
autor
6. srp 2011

@luzza tak snad vám to vydrží - tady chčije už od rána 🙄 🙄 🙄

myska77
6. srp 2011

@luzza Peknou oslavu a vse nej 😵
@jankatr tady v Praze je nadherne, desny vedro, radsi bych za vami do deste, leto nesnasim ☹ Rano jsme byli v bazene s klukama a nadhera, skoro nikdo tam jeste nebyl a kluci blaznili jak prdli. Dlouho jsme ted v bazenu nebyli, tak jsem i ja byla rada. Ted odpol. pojedem na kola a cestou do minizoo. Pekny den vsem.

luzza
6. srp 2011
lenulinka21
6. srp 2011

@luzza ajejky... ☹ ☹ autismus, to byl můůůj strašák naštěstí nám Ho hnedka vyloučila, Tomík se mazlí,
má krásnej oční kontakt, apod věci... 😉 Taky znám EUTISTU 3,5 chlapec matka je v péči psychiatrů, otec se o něj stará.. 😢 😢 smutný příběh.... s tím, už se bohužel nedá dělat NIC....

@jaknkatr úplně krásně jsi mi to napsala až mě to nakoplo ted hooodně pozitivně.... 🙂 😉
Tomík potřebuje hodně pozornosti, má hodně energie, skoro snad nejde unavit stále má tzv, "něco" mrčí a vzteká se kvůli všemu... 😒 Jako má i dobré dny ale jen díky 10000000% mé péči na úkor Pavlíka...
Jsme ráda, že v dnešní době se TOHLE řešííí..... 🙂 kdysi by ho strčili bůh ví kam a nebo mu nádávali do nechychovanců a pod..... hlavně at je mentálně v pořádku a tu "opožděnost" dožene.... bo pak nevím jak to udělat když příští rok BUDE školka 😒 dát Pavlíka samotného??? nebo dát je oba až ve 4 letech???? nechce se mi je rozdělovat....

jankatr
autor
6. srp 2011

@lenulinka21 Leni ono by to možná nebylo špatné dát je každého zvlášť - Aspoń bys pak měla dost času se mu věnovat bez výčitek že zanedbáváš Páju, a tomu by ve školce bylo dobře - bude tam mít spoustu dětí a nudit se nebude. Navíc většinou to školky dělají tak že dávají sourozence do jedné třídy takže by tam pak Tomík měl zastání 😉 A on za ten rok udělá obrovskej pokrok - uvidíš 😉 😉

@luzza Tak vám to počasí přece jenom vyšlo 😵 😵 😵 super fotečky 😉 🙂

luzza
7. srp 2011

@lenulinka21 neřeš co bude za rok 😉 ta situace může být už úplně jiná.. 🙂 s tou agresivitou Tomíka to zatím moc neřeš... to ho přejde.. k ADHD se totiž často pojí impulzivita (Domi má dodnes), ale kolem třetího ročku už bude schopen chápat a ve velký míře i ovládat chuť do někoho tlouct.. 🙂 zatím to nedokáže ovládnout 😒 Domíno sice nikoho nebije 😀 , ale to, že třískne s klávesnicí a rozbije ji, je ještě lepší varianta té impulsivity... 😉 dokonce nám psycholožka DOPORUČILA,abychom ho nechali hrát pc hry typu box nebo jiný boje 😅 takže i zdánlivě škodlivá zábava může být někdy prospěšná... 😅 úžasně se při tom vybije a vyřádí.. 🙂
s tím rozdělení dětí... já nevím, jak to máte vy, ale holky jsou na sebe strašně fixovaný...když jedna druhou nevidí, jsou nervozní a jakoby nejsou ve svý kůži... asi vážně mají syndrom dvojčat... ale to nemusí být váš případ 😉 třeba se kluci bez sebe lehce obejdou 😀 ale aby to pája nebral tak, že jeho dáváš "pryč" a Tomík "může" být s tebou... určitě máte v okolí i speciální školky!! to by se mi zdála lepší varianta...mohli by tam chodit spolu.. 🙂

ale stejně si myslím, že předbíháme 😉 bůhví, jak na tom bude za rok... zbytečně se nervuješ dopředu... nakonec můžou nastoupit ve třech letech oba do běžný školky... nech to uzrát 😉

luzza
7. srp 2011

@myska77 to mě mrzí, že máš stále problém s mononukleozou ☹ a únavovým syndromem ☹ neumím si to představit... znám paní tady z místa bydliště s ú.s. (měla ho po borelioze). a ta nedošla ani do koupelny, aby si vyčistila zuby 😖 staral se o ní manžel... trvalo to skoro rok!! ale dneska už je úplně OK, chodí do práce... je pohodová 🙂 ale muselo to být peklo... nechápu tu sílu, která dokáže takhle ochromit člověka...kterej je pro ostatní vlastně na pohled zdravej...chjo...moc ti přeju, aby si se z toho co nejdřív vyhrabala a aby ti zase život "chutnal"... 😉

crca
7. srp 2011

@luzza opožděně gratuluji 😉 fotky hezký s tím velkým bráchou je to kouzelný 😵
@lenulinka21 asi tady holky poradili všechno,já v tom nemám přehled ani zkušenosti 😅
@myska77 mononukleozu jsem měla taky 😖 a neumím si představit ještě k tomu únavový syndrom ☹ z mononukleozy jsem byla vyřízená,tak se hlavně brzy uzdrav 😉
Jinak včera perlila Míša-bohužel v tom horším slova smyslu ☹ Nejdřív si přibouchla prst do dveří a odpoledne si zarvala bříško pod palcem u nohy do řetězu od té "Harley" ☹ Michal byl s nima venku a nejednou řev,tak k ní michal běžel a začal vyšilovat-já už myslela že nemá snad palec 😅 (pardon za ten smajlík,ale jsem nějaká víc už otupělá na úrazy dětí a jak reagoval Mchal mě spíš pobavilo 😅 )no je pravda,že to není hezké,ale dala jsem jí hned Nurofen na bolest-bylo to před koupáním,tak jí Michal dal do vany na židličku,umyl jí,protože byli fakt špinavý a upocený,hlavně tu hňácu umyl,protože sekal a jak lítali v tom tak nohy zelený,nastříkala jsem na to ten Dettol a dala na to ten fáčovej čtvereček s Framikoinem a Infadolanem-jsme si mysleli jak nebude moc chodit..........opět nás utvrdila v tom,že děti snáší bolest líp než my 😀 ráno vylítla jak čamrda a dobrý 😀 Ale chyba hlavně její,pořád jí říkám,že si má vzít botičky-ale to nee,to musí lítat na boso 😠 No hlavně že to nedopadlo hůř 🙂
Dneska je neskutečné dusno venku 🙄 a te´d se pěkně zatáhlo a vypadá to na buřinu-koukám na tyto stránky

http://www.pocasicz.cz/radar

lenulinka21
7. srp 2011

@luzza Luci noo právě nám se nechce je rozdělovat.... ☹ taky pája by to mohl vnímat že ho odstrčuji apod....
je tady školička logopedická a oční pro normální děti... 🙂 takže kdyby náhodou tak by mohli nastoupit společně. Jen nevím jak je to s plínama... pač takové děti jako je Tomík mají plíny "dlouho" ale někde se to toleruje néé,?
@crca koukám, že u vás je taky "veselo" v jiném podání... jooo ty úrazy dětí z toho mám vždycky strach... 😒
až se někdy divím, že ty naše tornády zatííím NIC a to máme na baráku mega jezírko hloubka 150metrů..
jj nástrahy jsou všude..a opatrnosti nikdy dost....
Jak to není na nemocnici tak se to dá zvládnout..... 😉 🙂 Míša bude asi taky do všeho hrrr co??? 😀

crca
7. srp 2011

@lenulinka21 no právě že je,do všeho jde po hlavě,vůbec jí nevadí,jestli je to vysoko,nebo daleko 😅 že může spadnout??No a co 😖 a hlavně se nepoučí,Máťa ten má aspoň trochu respekt a přemýšlí než než něco udělá 😀

luzza
7. srp 2011

@lenulinka21 leni, s těma plínkama to je na dohodě... žádná vyhláška jim to neukládá 😉 ve speciálkách to je samozřejmost, že můžou mít plíny a v normálních školkách je možný se dohodnout... u nás to jde 🙂 znám jednoho nedonošenečka, kterej nastoupil normálně ve třech letech (i když byl opravdu hodně opožděnej) a plínky měl ještě rok potom!! a pro učitelky to problém nebyl... takže fakt je to o lidech, no...

lenulinka21
8. srp 2011

@luzza Luci a ten syneček co byl nedonošenej nastoupil do normální školičky??
Já myslím, že je to "indi vindi" 😉 a na konkrétních jedincích...učitelkách.

HOLKY ani Vám sem raději nebudu psát Tomáškovi pokroky bo byste se smáli 😀 😀
Pač to co se třebas naučil tak vaše ratoslesti dělali někdy loni... 😝 (psáno z legrace) at mi tak nehrabe... 😀

jankatr
autor
8. srp 2011

@lenulinka21 Leni naopak - klidně ty pokroky napiš - protože u něj se pak cení dvojnásob 😵 😵 😵