Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
13. lis 2011

Ahojky děvčata 😉 Tak bojujeme s uklízením 😠 včera už jsem se nas..a,vysypaný dvě bedny s hračkama a oni se honili-to mě tak nevadilo,ale měli jít do vany tak říkám uklízet......(no asi jsem byla naivní 😀 )Matesova odpověď NE(s výrazem obličeje jako polib mi 😠 )na to dneska už dojel,včera jsem jim řekla,že dokud si ty hračky nenahážou do těch bedýnek,tak do té doby se nepůjdou koupat-nekecám,púl hodiny jsem nad nima stála z vařečkou,než začali uklízet 😠 dneska byl stejný scénář dopoledne a Mates na to jeho NE teda dojel,že už jí dostal přes prdel 😝 to je teď nehoráznej smradík 😀
Hele chci se zeptat,kolik máte zubů?Teda ne vy,ale děcka 😀 Je možný,aby rostla další stolička??Míša mě od včera říká,že bolí-a ukazuje do pusy jakoby na dásno ke stoličce,ale nateklé to nijak nemá,a nebo už to tak nenatýká jako když byli malinký 😅 Namažu jí to vždycky calgelem a dobrý a třeba zase odpoledne že bolí,jinak je v pohodě 😅
Dneska jsem na vycházce zkoumali led-zamrzlou louži,když utíkali k další-to bylo na louce,je to tam rozježděné,proto ty louže,tak než jsem stačila říct pozor klouže,tak Matěj prásk na zem 😀 😀 no jo jenže se trefil zrovna do kousku kterej nebyl moc zamrzlej a prdelinou projel až na vodu-co vodu,bláto 😀 koukal jak puk,ale dobrý,kombinéza na vyprání,ale hlavně,že byla sranda 😀 😀

kristaly
14. lis 2011

@jankatr nevím, jak vaše dětičky, ale naše i docela hezky baštěj (tedy zatím) a dlouhý mají být po kom (mám 1,80m) 😅 , takže jsem nakonec ráda, že jsou to oba kluci (baskeťáci), u holky se na to kouká jinak (vlastní zkušenost). Ale musím teda říct, že začátky jsme měli kruté, rodila jsem skoro o tři měsíce dřív ☹ , Josífek měl dokonce jen 990g, je to zázrak, jak se ze všeho vykřesali 🙂 , bojovníci naši 🙂 .

@crca Ahoj, teda u vás je taky živo, už když si přečtu pár příspěvků zpátky, tak mě to na jednu stranu těší, že nejsme sami, kdo má doma o zábavu postaráno, vím, je to trochu škodolibé, ale vážně mi tohle pomáhá vědět 😀 . Přesně vím, co znamená výraz (polib mi...), který popisuješ. Jenže když oni dokážou být ve druhé minutě tak šibalsky k sežrání, že nevím nevím, jaký bude výsledek naší výchovy... Někdy mám pocit, že nemám vůbec žádnou autoritu a jsem jim dobrá akorát na to mazlení, když oni chtějí 😠 . Jediný co vím, že asi musíme vydržet - jsi dobrá, že jsi dokázala trvat na svém a donutila je uklízet ! 🙂 Ohledně zoubků, myslím, že druhé stoličky rostou tak kolem těch tří let? Mrknu ještě do googlu 😵 .

Mějte všichni co nej další týden, ať jste všichni zdraví a posloucháte se navzájem 😉 !!!!

crca
14. lis 2011

@kristaly ono už mě to fakt donutilo vytrvat,protože je to doma pořád jak po výbuchu 😠 to se jim člověk chvilku vytratí z pozornosti a z obýváku je kůlnička na dříví a už jsem se prostě sekla a řekla si a dost,lítám kolem nich celý den,tak ať už se taky snažej,věk na to mají 😉 Ve školce to za ně taky nikdo nebude uklízet......Včera Míša stihla ještě rozbít skleněný dvířka u stolku od televize 😅 ,ale nerozbila je teda nějak schválně,nebo v zápalu praní apod,prostě je chtěla jen zavřít a prásk ho a v půlce se normálně rozlomili,naštěstí je u toho bezpečnostní sklo,takže žádné hromady střepů a ani nebyly ty kraje ostré--naštěstí jsem u toho byla,tak jsem reagovala v klidu 😀
S tím bolením chodí i dneska a v noci docela pobrekávala,jsme jí to zapoměli naa noc namazat,tak asi to fakt bude stolička 😲 Nojo no,tak na první zub jsme čekali do 9 měsíců,tak teď je zase budeme mít dřív 😅

kristaly
14. lis 2011

@crca tak jsem našla, že druhé stoličky rostou mezi 20. a 30. měsícem, to znamená, že jste vlastně v normě 😉 . Pane jo, nás to tedy taky už čeká 😀 . My se zase od září potýkáme stále dokolečka s 5. a 6. nemocí, už mě to neba ☹ být pořád zapikolovaný doma a nesmět ven.

crca
15. lis 2011

http://www.hvezdyeuronics.cz/user/361?fb_commen...
PROSÍME O HLÁSEK 😀

@kristaly já už na to přišla,žádný zoubek,ale aftík má na dásnu 😒

kristaly
15. lis 2011

@crca jeee, chůdě malý, tak ať se aftík brzy zhojí 😨 . Jinak s tím hlasováním, koukla jsem a dala hlas hned tomu prvnímu dítku (Markéta Motyčková), ale teď teda nevím, jestli jste to vůbec vy? Pokud ne, pisni, kde najdu vaší fotku, ať to můžu napravit 😉 .

crca
15. lis 2011

@kristaly jo jo to jsem já 😀 poslala jsem právě svůj link 😉 Jinak k tomu afu...není to tak dlouho jsme měli aftozní stomatitidu,takže to že má jen jeden,je vlastně procházka růžovým sadem 😀 -no snad se jí to nijak nerozjede a zůstane to u toho jednoho 😒
Jinak jsem včera koupila děckám ještě ty zateplené šusťáky fleesem,rukavice ,teplé ponožky,punčocháče-no a litr je skoro v prd..i 😅 a to jsem kupovala u ťamanů 😀

kristaly
15. lis 2011

@crca tak to jsem ráda, že jsem mohla přispět hlasem 😉 . Aftozní stomatitida musela být dost nepříjemná, z čeho jste ji měli? Dá se tomu vůbec zabránit?
Gratuluju k nákupu 🙂 , sice jsi o litr svobodnější 😀 , ale vem si, kolik bys za tolik kusů utratila normálně v obchodech? Byl by to větší ranec. O těch zateplených šusťákách jste tu už někde psaly, že? Zní bezva, asi se po nich taky půjdu mrknout. Nemáte nějaké tipy na rukavice, aby je děti chtěly nosit? Mě kluci stávkujou a prostě si nic na ruce nevezmou, a to je maj už teď po chvíli úplně zmrzlý ☹ , nerada bych zas, aby onemocněli kvůli takový banalitě.

jankatr
autor
15. lis 2011

@crca tak koukám že vztah k úklidu mají ty naše děti uplně stejnej 😅 - teda abych to upřesnila k úklidu který se po nich vyžaduje. Ale z toho zas když já dám něco někam jinam než normálně tak se míněj zjančit a nedají pokoj dokud to není tam kde to má být - zkrátka uklízet si po sobě to ne, ale buzerovat maminku... to by jim šlo 😠 😅 😀 A nebo pak naopak jsou aktivní i tam kde být nemají - potřebuju je honem v poledne nahnat do postele, tak hračky odstrčím stranou - stejně je za hodinu zas vytáhnou - a snažím se je ukotvit v posteli - jenže najednou Kubovi někde něco přecvakne a on prostě musí vylézt z tý postele a jít to uklidit a nedá si říct ani za boha aby se na to vyprdnul. I kdybych mu měla dát na prdel - prostě když musí tak musí... někdy mám pocit že ty jeho utkvělý myšlenky jsou až chorobný... 🙄 Ale asi je to v tomhle věku tak nějak normální.

hlásek tam samozřejmě máš 😉

@kristaly tak to budou asi pěkní čahounci 😅 😅 😅 s tou výškou jsme na tom stejně - taky mám 180cm takže naprosto přesně vím o čem mluvíš.

Mimochodem holky - poslední měření a vážení u Dana - držte se - v necelých sedmi letech má 134cm a 37,5kg 😲 😲 😲 tak mám takovej pocit že než doroste do puberty tak budem shánět prodlouženou postel 😝 Někde jsem četla že děti mají (ted si ale nejsem jistá jestli ve dvou nebo dvou a půl letech) zkrátka někde tou dobou - polovinu své budoucí výšky - a Dan měl tou dobou metr.... 😝 😝 😝

crca
15. lis 2011

@jankatr opět se budu opičit 😀 s tím cvaknutím to je Mates,po sobě uklidit to ne(i když teda musím říct,že od toho rošamba jde a uklízí a ještě huláká na Michalku"Mišalko uklízej!" 😀 ),ale jak píšeš,je teda hroznej detailista 😅 My jdeme třeba po cestě a tam ležej kameny nabarvený bílou barvou,mají to sousedi,aby jim nevjížděli auta na trávník před barákem- a Máťa jde,najednou kouká a říká"obláceně,musíme otočit" 😀 nebo něco někam dám-položím na rychlo a on"tam dáme maminko viď?" a ukazuje tam kam to fakt patří 😀 Jooo Míša ta je pravej opak,kde jí co upadne,tam to nechá..... 😅 ,ale abych jí tak nekřivdila,tak někdy má taky dny pečlivosti a detailu 😀 Hele to bude fakt Daník čahoun,to jsem měla já ve 4.třídě 😀 134cm a 34kg 😀 ,ale tak zase je chlap 😉
@kristaly ta aftozní stomatitida,je fakt hnus hnusovatej,je to virové,takže zabránit se tomu nedá a nejhorší je,že na to ani nic není!!Jen pití heřmánku-pokud aspoň pije,ale jinak žádné tlumiče bolesti těch aftů co měla po celé puse,dásních,jazyku...-naštěstí jsme měli lehčí variantu a teda horečky jsou taky u toho,v noci mě lezla bolestí skoro po zdi a já jen u ní seděla skoro brečela,že jí nemůžu pomoc 😔 hroznýýý!!!!
Hele ty kalhoty jsou fakt super,já je koupila za 150kč-jedny teda 😅 ,ale je to ten pevný šusťák a uvnitř je flees,jsou fakt teplý a nepromoknou jen tak 😉 Hele mě taky nechtěj moc rukavičky a násilím jim je neoblíknu,takže když nechceš tak nechtěj a máš vidět jak za chvíli škemraj o rukavice sami 😀 ,mají je třeba chvíli pak je zase sundaj a tak furt do kola-neboj myslím,že když jim bude fakt zima,tak si je sami vezmou 😉 Ty děcka jsou fakt teplomilnější,kiolikrát když jsem viděla v zimě děcka,hrabali se ve sněhu bez rukavic---já ten sních jenom vidím a klepu se 😀

crca
15. lis 2011

Jinak teda k těm zubům-holka sice nic,ale mě začal růst poslední moudrák 😅 ještě,že máme doma ten calgel 😀 bolí mě od toho i ucho a jak když mám angínu-krk 😖 ,ale zatím dobrý,že by to byla nějaká bolest to ne,jen je to nepříjemné 😅 .Mám už všechny-asi jsem totálně zmoudřela 😀 😀

kristaly
16. lis 2011

@jankatr hezký, Daník je chlapák 🙂. Koukla jsem na Tvůj profil a musím říct, že máš nádherný kluky 🙂 a přijde mi, že si jsou všichni tři hodně podobní.
Když nám neurolog při prohlídce našich mimineček předpověděl, že budou mít v dospělosti 190cm, musela jsem se smát a neuměla si to představit (bere se to nějak od cm rodičů. Manža je asi jen o půl čísla větší než já ). Ale teď tomu dost začínám věřit 😉.

@crca jste si tedy fakt užili s těma aftama v celé pusince, to si člověk neumí představit ani u sebe, natož u prcka, natož když se s tím nedá skoro nic dělat ☹. Mě stačí blbá rýma u kluků a taky mi je jich v noci strašně líto, když nic nepomáhá a smrkat se ještě nenaučili....
S rukavicema mi asi fakt nezbývá, než čekat, až si řeknou, jak píšeš, jen jestli se vůbec dočkám. Včera mi buleli na cestě zpátky z procházky a myslím, že to bylo z důvodu zmrzlých rukou ☹, chjo, no nenadělám nic. Dnes ráno jsem jim zkoušela navlíknout pískací rukavice ještě z loňska, tak si je Fanda doma v poho navlíkl a chodil v nich a hrál si snima, ale ven s nima prostě nepůjde, má přeci svůj rozum 😖. Pepína jsem nepřekecala ani doma. Hlavičky naše dubový...
Hmmm, moudrák si asi počkal až zmoudříš z dětí - bych tipovala hihihi. A pomáhá ten calgal takhle dospělýmu? Já ho vlastně nikdy nechutnala...

crca
16. lis 2011

@kristaly A myslíš,že kdyby jsi jim řekla,že budou mít ručičky v teplíčku když si vezmou rukavice,že by si je nevzali?U nás to docela zabírá 😀 Ten Calgel docela zabral,bylo to taky jediné co nám na zuby zabíralo a mě teď taky 😀 asi jsem fakt zmoudřela 😀
Dneska jsem byla u dr.konečně s papírem na tu pojišťovnu,kvůli tomu opaření Matýska a musela jsem vzít kočár 😀 Pěšky by sice došli,ale spěchala jsem měla jen do 3,o půl 2 mě vstávali,takže mazec a auto máme v opravně 😠 už týden 😠 vzala jsem ten velký,ne golfky,přeci jen byli víc krytý,ale bylo relativně teplo,svítilo sluníčko,ale cestou zpátky už si říkali o rukavičky 😅 ,teda ale nadřela jsem se 😀 už jsme ho přes rok nepoužívali 😀 ,ale zase jsem si zavzpomínala na miminkovské časy 😵

jankatr
autor
16. lis 2011

@crca Tak to jsi teď chytrolín 😉 😅 Já už je mám všechny i vyrvaný -nějak tý chytrosti na mě bylo moc 😀 😀 😀
Jina na zuby nám dobře zabíral i Kanistad (nebo jak se to píše)
S tím Daníkem je to fakt mazec - hlavně on je takový malý-velký dítě - dost často to svádí k tomu brát ho jako velkýho a pak si člověk uvědomí že po něm chce věci na který má vlastně ještě čas. A hlavně vypadá divně když kluk co vypadá jako druhák se chová jako školkový dítě 😅 😅 😅

Jinak abyste v tom marodění nebyli sami - Mates už dva dny měl horečky, a hrozně špatně v noci dejchal, byla jsem s ním včera ráno u doktorky a nic hrozného to podle ní nebylo - akorát mu udělala CRP - to vyšlo docela dobře takže ATB žádný. Tak prej jenom kapky do nosu, něco od horečky a sirup proti kašli.... No ve výsledku to dopadlo tak že jsem ho ještě ten den večer sbalila a jela s ním na pohotovost - protože jak večer usnul tak prostě fakt nemohl prodýchnout - vždycky třeba třikrát - čtyřikrát jakoby chtěl natáhnout pusou, ale pořád se jen stahoval krk a vzduch nemohl projít, pak ho to probralo tak se pomlel a konečně nadechnul, a vzápětí na novo. No fakt hrozný - asi chápu jaký máš pocity když máte tu laryngitidu. No nakonec prej je to akutní bronchitida dali nám nějakej sirup a je to o chloupek lepší - sice má pořád problém to prodýchnout ale i když ztěžka tak přece jen to protáhne. Ale musí to být hrozný - vlastně se celou dobu co spí v podstatě dusí... - no mě by už asi odvezli v nějakým záchvatu hysterie. On to naštěstí snáší docela dobře, ani nebrečí - spíš je z toho otrávenej a unavenej - což se není čemu divit když se prd vyspí. No ale už aby to bylo za náma... 🙄 🙄 🙄

jankatr
autor
16. lis 2011

teď teda ale nevím - zrovna se koukám na nějaký stránky o co přesně jde - a většinou je to o kašli ale ten on skoro nemá... - a tom špatným dýchání ani zmínka - tak nevím jestli to nebyl zas nějaký zásek vedle.... 😕 😕 😕

crca
17. lis 2011

@jankatr a namáte taky tu laryngitidu 😕 ?Mě u toho Matěj někdy kašle-což je na jednu stranu fajn,protože to už podchytnu,ale taky mě minule ani nezakašlal,nic,ani rýma,ani kašel a najednou jsme volali rychlou 😒 což mě právě dost zmátlo,protože fakt ani přes den ani v noci nezakašlal 😠 ale to je taky to počasí a ty inverze a smog 😠 u nás teda bylo krásně,svítilo sluníčko a čiasto,ale dneska je teda fuj tajbl 😝
Holky u jakých jste pojiš´toven?Pořád se to s tou VZP nějak mele,tak mě napadlo,jestli nepřejít k jiné,ale znáte to,nakecaj všechno možný a nakonec to bude ještě horší než VZP 😔 😀

myska77
17. lis 2011

@jankatr Chudacek prcek, Jani to mi neprijde jako Bronchitida, tohle miva Christik a je to vzdy laryngitida, nadherne pomahaji zirtekove kapky, ta sliznice splaskne a dite muze dychat, chce to proste antihistaminika, takze i dithiaden je dobrej. Ten zirtec je na predpis, nebo pokud mas doma ty prasky Zirtekove na alergii, tak se pry da vyjimecne pouzit i ty. Chcistik to ma docela casto, nasadim k tomu i Mucosolvan, aby prave zacal kaslat a jak si muze odkaslat, tak kapky Sinecod na noc spolu s tim Zirtecem, aby se mohl vyspat. Takze to vypada, Mucosolvan 1-1-0, Zirtec 0-1-1, Sinecod 0-0-1. Drzim palce, ono to rychle opadne ty prvni zachvaty, ale je to potreba dolecit, jinak se to vraci. Jinak tohle duseni i bez kasle se paradne ted v zime resi dychanim v otevrenem okne, to s nim delam vzdy, kdyz ho to chytne, cepici, zabalit do periny a na balkon 😀

myska77
17. lis 2011

@crca my jsme u OZP a dobry. Nic po nich tedy nechci, ale cokoliv jsme resili, tak slo hned. Proplatili nam i plavani atd. Co resis u VZP, nejses spokojena?

jankatr
autor
17. lis 2011

@crca
@myska77
No já jsem se právě té doktorky na pohotovosti na to ptala a prej že laryngitida to není... ale byla tam taková mladá, tak nevím jak moc jí můžu věřit.
Jinak my jsme u 205 - je to bývalá česká národní - a jsou s někým spojení - teď je to tuším průmyslová nebo jak.

crca
17. lis 2011

@myska77 Ne neřešíme nic 😀 jen mě to tak napadlo,protože pořád vyhrožujou dr.že nebudou brát ty co jsou u VZP,že neproplácí 😖 ,nic jsem po nich taky nic nechtěla,kromě dvou výpisů 😀

myska77
17. lis 2011

@crca to fakt doktori vyhrozuji? vzdyt u VZP jsou 2/3 naroda.

@jankatr no at uz je to cokoliv, hlavne, kdyz pomuze lecba a Matyskovi se ulevi. Jak mu ted je? At muze zase radit jako driv, jestli blbne jako ten muj malej ptak (Mates), tak mas poradne veselo. Porad rikam, ze je to jmenem ta povaha 😀

jankatr
autor
17. lis 2011

@myska77 No ted je to tak že přes den řádí jak černá ruka ale myslím že je to i tím že je přetaženej protože je nevyspanej - protože i když vypadá že je v pohodě - tak jak lehne a usne tak je to pořád na prd. A jak nemůže pořádně dejchat tak se pořád budí. A s tím pak souvisí i to že nejen že řádí ale taky je pěkně protivnej jak je unavenej - no zkrátka už aby byl zdravej... 🙄

@crca Přesně kvůli tomu jsem od nich odešla ale to bylo ještě než se narodili kluci - a tenkrát se mi to celkem vyplatilo - dostala jsem příspěvek 6000 na různý potřeby pro těhotný a kojence - a dokonce nám z toho tenkrát proplatili ty malý autosedačky. Dalo se tam dát všechno možný. Ale taky to pak zkrouhli, a jak se sloučili s tou druhou pojišťovnou tak to vůbec strašně osekali - vyloženě mají vyjmenovaný seznam věcí na který to jde použít. A když máš něco co má třeba stejnou účinnou látku ale jiný název tak už to tam nedají. Takže si myslím že dneska má většina maminek problém to vůbec vybrat. Nedávno mi ten seznam posílala kamoška co má teď malý dvojky, jestli nemám nějaký účtenky z lékárny a popravdě - nic z toho co tam bylo jsme nikdy nekupovali. Tak jsem si právě říkala ještě že jsme to tenkrát chytli za včas - kdy to bylo omezený jenom tím - že to musí být buť pro těhuli nebo pro mimčo.

Jak je to teď to nevím - v poslední době jsem od nich nic nechtěla a nějak jsem se ani po ničem nepídila.

kristaly
18. lis 2011

@jankatr koukám, že jsme na tom skoro všichni podobně, ať už je to laryngitida, bronchitida, zápaly plic, záněty průdušek.... Je skoro jedno, jak se to jmenuje, každopádně chápu, jak to rodiče hlavně napoprvé vyděsí, je to hnus fialovej ☹ . U nás má Fanýsek slabé průdušky, většinou se mu to rozjede v době, kdy se začíná v bytech topit, tj přelom září/říjen začíná chrčet (je to takové nepříjemné pískání jak při nádechu, tak výdechu). Minulý rok jsme to zažili poprvé a skončili jsme v nemocnici 😠 , což fakt nikomu nepřeju. Zase to mělo ale jednu výhodou, že se člověk dozví víc a je holt zkušenější pro příště, takže nás to letos už tolik nevyvedlo z míry 😉 . Jsme vedeni na alergologii, kde nám předepsali spreje budiair (jako prevence od října do března) a ventolin (při nemoci), takže pravidelně foukáme a je to fakt lepší. Dřív se tomu říkalo astma, ale teď nám dr. vysvětlila, že u takhle malých dětí se o astma zatím mluvit nedá, bo pokud se dobře brzy léčí, většinou to během pár let vymizí.
Dřív jsem si myslela, že to má Fanýsek kvůli předčasnýmu porodu (neměl úplně dovyvinuté dýchací ústrojí), ale jak to tak poslouchám kolem, trpí na to i spousta donošených dětí 😒, hlavně tedy kluků, takže bůh ví, jak by na tom Fanda byl jako donošenej....
Každopádně přeju, ať už je Matýskovi lépe a i doktorka ať Vám dá něco, čím tomu pro příště zabráníte
😉 . Vím, že je to pak otrava a pakárna, jak pro děti, tak pro rodiče, tak se držte !!!!!

jankatr
autor
18. lis 2011

@kristaly No teda taky si to pěkně užíváte... 😒 Fakt - od té doby co mám děti tak plně dávám za pravdu když někdo přeje "hlavně to zdraví" protože to ostatní je ti k ničemu pokud zdravíčko schází... 😔 😔 😔

jankatr
autor
18. lis 2011

@kristaly a odkud ty vlastně jsi? Koukám že máš fotoblog na slovenském adminovi - to kvůli utajení nebo mají slováci benevolentnější adminy? 😅 😅 😅 Protože poslední dobou jak to tak sem tam čtu je tady docela slušná cenzura 😠

kristaly
18. lis 2011

@jankatr jsem ze severních Čech a profil jsem si vytvořila nedávno, bo jsem přispívala a chodila hlavně do diskuze o extrémních nedonošencích, omylem jsem zrovna najela na Slovensko 🙂, ale už jsem pak mávla rukou, že to vlastně možná i bude lepší kvůli anonymitě, nechci se se svými dětmi úplně tak zveřejňovat... Zdraví fakt není klišé ani pro nás 😅 .
Už to má Matýsek lepší? Doufám, že jo.... Doporučuju co nejvíc zvlhčovat vzduch a co nejvíc větrat, ale to už asi víš 😵 .

crca
18. lis 2011

Dobrý večer dámy 😀 teda zase jsi mě @jankatr vzala slova z úst 😝 😀 ,že od doby co mám děti a někdo mě přeje hodně zdraví,tak už mě to nepřichází jako klišé,ale fakt 😉
@kristaly my když měli poprvé tu laryngitidu,tak klika byla,že jsem s ním jela dopoledne k dr.že nějak divně sýpe a ona mě upozornila,že kdyby něco v noci,tak hned volat rychlou a taky že jsem volala.....,ale nevím co by bylo,kdybych k ní nešla,jestli bych ho nechala a čekala na ráno-což by byl problém,protože se vlastně dusí-ani radši nedomýšlím ☹ teď už mě to tak nevykolejuje,už mám čípky, a vím co dělat-i když stejně při rychlém a nečekaném záchvatu stejně volám RZS 😀 ,jenže co mám jiného dělat,já nemám nervy na to,čekat půl hodiny jestli se mu to zlepší nebo ne 😅 .Teď naposledy to bylo spíš takové humorné,protože byl duben,venku teplo a u toho se má dýchat studený,ledoví vzduch-Máťu to chytlo,já s ním vyběhla(zabalený v dece) na balkon,aby se nadýchal ledového vzduchu a ono venku 12stupňů 😅 ,takže zase zpátky a k mražáku 😅 ,jenže u toho mě brečel a nechtěl strčit hlavu do mražáku,ale u toho už jsem volala teda RZS a operátorka to slyšela jak dýchá,takže věděla,že to není na lehkou váhu a prý kdyby přestal dýchat,tak ať volám hned zpátky,že teď to ukončíme,že už jedou 😅 no na mě šly mdloby 😒 ,ale sestra v sanitě,mě řekla,že u takhle malých dětí,je lepší tu rychlou zavolat a nečekat-ono totižu nich nikdy nevíš jak zareagujou 😒 a i když tvrdím,že do nemocnice k nám na dětské nikdy více 😠 tak v tu chvíli to neřeším a jsem ráda,že jedem 😅
My se teda držíme zatím super,ale mám takové tušení že ne nadlouho,právě to topení doma a ven a domů a ven....no uvidíme 🙂

kristaly
18. lis 2011

@crca no jsou to slušný šoky s tou laryngitídou, jste si taky užili... A "veselá" historka s hledáním studeného vzduchu v dubnu není tak od věci, nedávno mi vyprávěla sousedka, jsem nevěřila svým uším, že volali pohotovost letos v srpnu v těch největších pařácích, se jim dusil roční syn ☹, laryngitida je fakt sviňucha 😠 . My zas tento říjen preventivně tak větrali, že jsme z toho kromě Fandy všichni nastydli, nejvíc to odnesl Pepča, který chrchlá a vykašlává doteď 😠. Je to paradox, udělá to dobře jednomu, přitíží se druhému.... vrrrrr. Určitě je fakt dobře raději se poradit s odborníkama a volat rychlou, než čekat, naprosto rozumím.

crca
18. lis 2011

@kristaly jojo,taky jsme jí chytli v srpnu,ale to jsem podchytlajen Prednisonem a to se říká,že se to děje jen v přechodovém období,jaro,podzim.Já jí měla když jsem je čekala 😀 byl leden,mě 28let a prý se z toho vyroste,takže nevím 😀

jankatr
autor
18. lis 2011

Matymu už otrnulo a řádí jak černá ruka 😅 a i když teda ji místama fakt na zabití - tak zaplaťpánbuh za to.