Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
29. lis 2011

@adrosek Jéé koukám,že čekáte chlapáka 😵 -gratuluju 😉 Já už mám dárky 😀 kamarádky švagrová dělá ve výrobně hraček,a tak má i slevy a tak mě dala jejich stránku na netu ať si vyberu a ona mě to přes ní objedná 😉 Mám toho celkově za 670kč-no je to děs,ale když to vydělíte dvěma.... 😅 a mají toho dost a to ještě není s tou slevou 😉 Objednala jsem jim ten terč na ty míčky s tím suchým zipem,pak házení kroužků,Míše kabelku,Máťovi kamion,pak takové ty vodní hry jak se to mačká těma čudlama 😅 a ty kasičky s tím červíkem,jak tam vložíš minci a on to schrábne dovnitř 😀 a Míša má od té kamarádky hluboký kočárek.Jinak také jsem zatím v tom názoru,že letos stejně ještě z toho nějak moc mít vítr nebudou,,ale kupovala jsem už spíš ty společenské hry a naučné-jinak plyšáci ani náhodou,mají toho spoustu a stejně sï s tím nějak extra nehrajou a panenek má Míša taky dost,takže letos výběr nic moc,ale za ten kočárek jsem ráda 😵 Ještě bych chtěla teda koupit tu plastelínu Play dooh,jsme nějak tvořiví,tak už u toho taky vydrží 😀

adrosek
29. lis 2011

@crca jojo je to chlapeček tak tatka je pyšný a těší se tak jako všichni otatní teda,no vidím že toho máte požehnaně,já koupila kufříky každé,stále by něco otvíraly a schovávaly tak tam si můžou skládat jak chtějí,pak vláčkovou kolejnici dřevěnou stím si hrozně vhrají když je to v nějakém koutku a pak každé batužek čmelí medvídci ja je večeníček,to unás fičí a ještě to aj hraje tu písničku když to zmáčnou tak ajinak už nevím co právěže bo si říkám že jim to aj stačí,doma mají plno krámu a stejně si stím už vším nehrají a pak taky buou daší blbosti od babiček

crca
29. lis 2011

@adrosek teď jsem psala té kamarádce seznam a Máťa tam má ještě ten opasek s tím nářadím a helmou 😀 Ale je to takové to za málo peněz hodně muziky 😀 Prý to bude tak za 500Kč po té slevě,tak když to vydělíš těma dvěma,tak toho mají za 250kč každý až až 😀 Právě že u babičky má Máťa traktor s vlekem,Míša to nádobíčko a ještě jim chce něco dokupovat,něco pošlou z Kladna z mojí strany,něco ještě po tajmu manžel 😀 To víš já mu prásknu všechno co chci koupit a on pak ještě něco dovymýšlí a je to nakonec překvápko i pro mě 😀 Loni jim koupil houpačku,udělal k tomu hned prkno které se přivrtalo ke stropu a tu houpajdu tam hned nasadil a ani jsem to nevěděla,že něco tvoří 😀 Jen mě řekl,že přijde balík-v tom byla ta houpajda,ale jelikož jsem nevěděla,co to je a pro koho,tak mu přeci nebudu rozdělávat balíček když je pro něj 😉 Mu chodí pořád něco na motorku-jen to podepíšu převezmu a tím to končí 😀

crca
29. lis 2011

Jo a ještě zítra budu na netu,pak už na nějakou chvíli ne,končíme s tím co máme a musíme objednat u jiného tak nevím jak dlouho to potrvá,takže jen kdybych si na to nevzpoměla zítra,tak aby jste věděli a ozvu se co nejdřív 😀 Kdyžtak Jankatr na mě má mobil,tak kdyby něco písnu jí 😀

kristaly
30. lis 2011

Ahoj holky, tak koukám, že máte všichni už dárky pro děti skoro nakoupené, u nás se vše nechává na poslední chvíli, ale jak už jste taky zmínily, mám pocit, že ti naši prckové to ještě po této stránce tak neberou, spíš jde o samotnou atmosféru Vánoc - těším se jak malá holka, že si to užijeme všichni víc než jiné roky. Hraček mají mraky, takže nějaké po stromkem sice budou, ale nechceme to přehánět, dostanou hrabla na úklid, sady autíček a něco ještě vymyslíme (potřebují hlavně nějakou skříň s poličkama, kam ty všechny hračky budem uklízet, zatím je máme v bednách a všude po bytě a začíná to být hrůza, např. autíčka potřebují nutně garážovat!). Minulý rok jsme dostali sáně a ani je vlastně moc nevyzkoušeli, tak snad letos bude kvalitní sníh a užijem si je.
Ohledně Mikuláše jsme se dohodli s manžou, že on se převlékne za Mikuldu a uděláme si malou soukromou mikulášskou doma - pozvem babi a dědy, snad to bude fajn. Zkusila bych s nima letos i oslavit Barborku, zavěsím punčochy do oken a ráno v nich budou mít nějaké drobnosti, uvidím, třeba je to tak nebude brát, ale za pokus to stojí.
Mějte se krásně, a užijte si krásný začátek prosince !

jankatr
autor
1. pro 2011

Holky - mám ze sebe radost - právě jsem vymyslela úžasnou věc (jen ještě aby to pak fungovalo tak jak bych chtěla) vybavím během vánoc a prvních jarních měsíců (tudíž narozenin našich třech ratolestí) celou famílii bruslema 🙂 🙂 Pro sebe a pro Daníka jsem objevila takovéty 2 v 1 Pro mě tyhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=45490131 a tyhle Daníkovi http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16063182, klukům na vánoce takové ty kačenky na led a v dubnu pak k narozkám tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22174188 Ještě musím zjistit kam se poděly manželovi lední brusle a sehnat kolečkový pro něj a pofrčíme celá rodina 😵 😵 😵
Jinak kluci dostanou ještě pod stromeček kolobrndu a Daník ji dostane v lednu k narozkám - pro něj už je to několikátá tak chci pod stromek spíš ty brusle aby bylo větší překvápko 😉

adrosek
2. pro 2011

@jankatr to je jako moc dobrý nápad,to budete pojízdná celá rodina

kristaly
2. pro 2011

@jankatr super jsi to vymyslela ! Už se těším, až napíšeš, jaké byly pod stromkem reakce 😉. Už vidím Vaše rodinné PF-ko "probruslíme se rokem 2012" jupíííí 😀 . Držím palce, ať to vyjde 😉 .

jankatr
autor
4. pro 2011

no teď jde ještě o to jak to bude v reálu - s tím jak málo má Robert času a podobně..., ale doufám že to všechno klapne.

jankatr
autor
5. pro 2011

Tak za chvíli to přijde.... 😝 (čertíky tu ve smajlících nemaj 😅 )

crca
5. pro 2011

Ahoooooj 😀
@jankatr taky mě napadlo něco ve stylu sportu,ale jak píšeš,že Robert moc času nemá,tak u nás je to na stejno a žlučit se s nima sama nebudu 😀
A teď k Mikuláši-někteří co koukají na můj facebook,tak vědí,že jsme jeli parní mašinou Mikulášskou jízdu,bylo to fakt skvělí a děcka byli úplně u vytržení 😅 Matýsek ten okomentoval snad každej kámen co zahlíd-jůů hele týýjo 😀 ,no Míša klasika..koukala z okna a jen když jsme zastavili tak jen prohlásila-etě pojedem? 😀 Pak procházeli vagonem čerti a spol. a super,dostávali sladkosti,ty adventní kalendáře,perníčky...prostě fakt hezkej den a ani se nějak nebáli ve stylu brečení a hysterie 😠 😀 jen se schovávali a Mates se culil 😀
Dneska udělal čerta Michal,pěknej,tak akorád,žádnej super děs,jsem si říkala,aby to zvládli-no,měli jsme asi přitvrdit 😠 já mám divný děti 😀 Matěj klasika,sice zdrhal,ale smál se a Míša ta se běžela schovat pod deku 😀 ,ale bez brečení či jiné újmy na psychice dětí-za což jsem ráda,ale vzalo to bez účinku.....Když řeknu Matějovi"že zavolám čerta"tak mě v klidu odpoví "joo"a ještě se směje 😠 😅 Takže asi tak...
Net už nám jde,z toho telefonu je to na prd,dostala jsem se jen na Facebook a Seznam,na Koníka mě to hodilo,že je to velké 😠 Až to trochu sesumíruju,tak hodím pár foteček,jen z toho dnešního výstupu mám jen video 😅

jankatr
autor
5. pro 2011

@crca no tak u nás to bylo tak od každýho trochu - čert teda přišel pořádnej (i když to byla holka) ale dostal instrukce moc se neukazovat - takže výsledek - Daník ten byl tak nějak na vážkách - dělal hrdinu ale bylo vidět že jistej si moc není, Matěj hysterka a klíště (což se dalo čekat) ale za půl hodiny už taky na nějaký řeči o čertech moc nedal. No a Kuba ten to přešel se svým obvyklým "vykuleným výrazem" ale vůbec neplakal 😉 Hoši odevzdali dudlíky (každýmu jsem zavázala hromádku do pytlíčku - měli jsme jich tu ve finále asi patnáct - jak se postupně ztrácely, přikupovaly a následně pak objevovaly) tak je pěkně odevzdali s tím že to Mikuláš s čertem donese nějakým miminkům co teď někde pláčou - protože oni už jsou velcí kluci 😉 🙂 - takže dneska jsme usínali bez dudlíků - zatím musím zaklepat - docela to šlo - otázka jak si to nechá Mates vysvětlit v noci až se vzbudí - no ale uvidíme.

Ta jízda mašinkou musela být super - škoda že tu něco podobnýho taky nedělají.

crca
7. pro 2011

@jankatr Taky každý z jiného těsta 😀 Holky já jsem na mrtvici 😠 Změnili jsme toho neta-nejdřív jsme byli u Tyhana a teď přešli k O2,jenže vůbec se nedá k ničemu přihlásit,jde mě jen Modrý koník,ale Seznam,facebook,Internetbaking nejde 😠 😠

jankatr
autor
7. pro 2011

@crca To je divný... 😕 😕 😕 A zkoušela jsi jim zavolat? Třeba je to nějaká ptákovina 😉

Jinak bez dudlíků zatím fungujem - tak snad to vydrží 🙂 🙂 🙂

crca
7. pro 2011

@jankatr jojo hned jsem jim volala vše je dobrý 😠 Copak ten Seznam,nebo face,ale ten Internetbanking mě štve,vše platím přes to,nemusím lítat do spořky a mám výdaje líp pod kontrolou 😠 S dudlama gratuluju 😉 Přeci jen jsou rozumný,před rokem by to asi bylo horší 😀
My teda teď zase máme dny D 🙄 to je katastrofa,neposlouchaj,vztekaj se,všechno musej sami,takže jeden rosvítí,druhej taky chce,takže zhasnu a zase rozsvítí druhej a to je tohle příklad jen banální 🙄 😀 Jsou jak z divokejch vajec,perou se,mlátěj se..... 😅 hrůza 😀 Máťa je nachcípanej tak začínám trnout zase,kdy na nás vybafne laryna 😒 Jo a hele dneska jsme byli venku asi 3/4hod,chumelilo,děcka teda lítali a chytali vločky,byli jsme jen u nás na kopci na louce,ale boty měli totálně durch!! 😠 Měli ty co máte i vy 😅 takže průser,protože to nechci vidět v zimě 😖 Zkusím jim to pak naimpregnovat,ale děs......

jankatr
autor
7. pro 2011

@crca Hmm tak tos mě nepotěšila... 🙄 🙄 🙄 No uvidíme třeba ta impregnace pomůže. Jinak my dneska byli akorát ráno u doktorky, Matěj má jít v neděli do špitálu kvůli té nosní mandli, tak jenom na předop. vyšetření. No ale hysterka jak blázen - doma řval hodinu - protože jsem se o tom neuváženě zmínila nahlas a v ordinaci předvedl další tóčo. A to ho jenom poslouchala a koukala mu do krku - tak nechci vidět jak to bude vypadat v tom špitále... 🙄 🙄 🙄
Pokud jde o to jak vyváděj - je to sice už asi ohraný - ale zas musím napsat že to u nás vypadá asi tak jako u vás. To samý je s vypínáním televize a pod. Každej musí udělat všechno co ten druhej. A jsou jak urvaný vagony... 😝 😝 😝
A jak je teda možný že ti nefunguje ten internetbanking - když je podle nich všechno OK??? 😕

adrosek
8. pro 2011

-ahojík mamkytak váss zdravím opět po pauze
-kukám a čtem že se vám děti vztekají a perou td.no unás je to to samé,jsou to holky ale perou se to je děs,štípou se,koušou se,bijou se nazájem no děs,už mě lezou na nervy občs tim když už to tak musím říct,no a se tlevizí,když jim pustím občas pohádku a pak to vypnem tak sára pomalu má histerák že jem to vypla,takže ji pak maí zakáanou na nějakou dobu,no td mají nějaké vztekcí období prostě až hrůza 😠

crca
8. pro 2011

Ať žije vztekání 😀 Jo chtěli dneska pustit krtečka u toho se dorvali kdo ho pustí, 😠 sedli koukali,já že jdu jen přiložit do kamen.....za těch pár vteřin,Michala šla za mnou a Mates si vzal židličku a sežral uzený maso(plátek) co byl k obědu k čočce 🙄 tak jsem se nasrala,vypla Krtečka a to jste neviděli(no asi teda jo 😅 )ten hysterák od Matese 😠 ,ale já už nevím jak na ně 😖

@jankatr prý to bude s nějakým zabezpečením co máme v počítači,ale to mě hlava nebere,já se v tom sice nevyznám,ale nechápu když jen přejdu na jiný net,tak to počítač nepobere? 😠 Teď jsem zkusila kliknout na Seznam na maily a najelo hned,ale Face a banking nejdou stále tak já tomu nerozumím 🙄 Švára je teď marod,tak pak se na to koukne,ale příjde mě hovadina předělávat počítač kvůli jinému netu,prostě jsme napojený na net tak to snad má jít 😒 To mě je pak k prdu 😀 Co mě je platné že to teda fičí o 106,že to načítá skvěle,když se ale k ničemu podstatnému nedostanu 😀

jankatr
autor
8. pro 2011

@crca hmmmmmmm tak tomu fakt nerozumím 😒 😒 😒
Ten histerák si umím představit docela živě - uplně stejně jako tu "samoobsluhu" 😠 😠 😠 taky parchatíci furt někam lezou a všechno berou. Už nevím kam to před nima dávat. - jedině snad věšet na lustr... 🙄 🙄 🙄

jankatr
autor
8. pro 2011

přidávám pár fotek z Mikuláše - musela jsem vyfotit i ten náš úžasnej zvěřinec co kluci dostali - ty zvířátka byly prostě neodolatelná 😀 😀 😀

myska77
9. pro 2011

Ahoj holky,
hlasim se po pauze, byli jsme s Christikem ve spitale na odstraneni pistele, kterou mel na krku, tedy na zobrazeni, jak je to dlouhe a kam to vede. Ani nebudu dlouze popisovat ty horory sehnat predoperacni vysetreni se dvema detmi a pak nastup do spitalu. Meli nas pustit a druhy den vzit na vykon, ale ouha, kvuli debilni certifikaci spitalu nesmeli porusovat pravidla a nechali si nas tam hned. Tak jsem si vymohla aspon, ze muzu dojet domu pro veci. Takze zase dite do auta, domu, do 3.patra, zabalit a zpet. Pak ze me 2 dny neslezl, v noco nechtel byt v te jejich kovove posteli, tak byl se mnou na pogumovanem rozkladacim kresle, vubec jsem nespala, bla bla bla, na dlouho. Do 11 nespel jist ani pit a pak poblil celou dobu po operaci. A nasralome, ze mu to ani nevyndali, jen zjistili, kde to je a ze pry druhy (tedy 3.den nam to vyndaji). Jsem jim podekovala, ze si pro nas jede manzel, a ze chci propustit, proste jsem si to vydupala. Dostala jsem z toho vseho menzes o 10 dni driv z tech nervu, ale uz jsme doma a vse super.

myska77
9. pro 2011

Jo a taky den po tom jsem klukum sebrala pleny 😀 jsem se nastvala jak je to drahy, uz jsou tyden v boxerkach a super, uz i kadi do nocniku, vse trvalo 2 roky a 5 mesicu, ale uz i jezdime aute bez plen i na vychazky. Vim, ze jsme tu asi posledni, ale mam radost. Jdu vas docist at vim co se deje.

jankatr
autor
10. pro 2011

@myska77 tak to docela dobře chápu že tě to vytočilo... - někdy je ten přístup fakt za trest. Já si naštěstí na naši nemocnici v tomhle ohledu stěžovat nemůžu - když jsem byla s Kubou na té mandli - leželi jsme na dětským - on měl super postýlku - asi o půl metru kratší než moje ale jinak skoro jako velká postel - elektrický polohování - sundavácí zábrany, takže přes den jsem měla postel na nejnižší polohu aby se mu tam dobře lezlo a na noc jsem mu ji zvedla nahoru, takže byla stejně vysoká jako ta moje, zábranu jsem nechala jen z jedné strany a tu postel přirazila k mojí - takže jsme měli v podstatě letiště 😉 A hlavně - jsem měla i já normální postel. Máme tu fungl nové dětské oddělení - takže všechno je nové a pěkné.
Zítra si to jdem prubnout znova tentokrát s Matějem 😅 takže budou bez nosní mandle všichni tři.

Jo s těma plínama jste šikulky - a to už jste i na noc bez plín nebo jen přes den? Ono i to je úspěch 🙂 My teda na noc ještě plíny máme a když s nima jedu autem nebo jdeme někam dál tak jim ji taky ještě dám - ono teď v zimě je to na prd. Kde je pak převlíkat, a v noci zas - sušit postel když se počůrají - to už asi nechám zas až na léto. Ale i tak je to úspěch - protože když někam jedem tak ji mají většinou jen tak pro jistotu - hlavně Kubík je šikula že si fakt i s tou plínou řekne a chce se jít vyčůrat.

crca
11. pro 2011

Včera jsem napsala román,ale když jsem to odklikla,tak mě přestal jít net 😠 Zajímavé,že dneska mě všechno klape skvěle i Servis 24-internetbanking 😕 😀
@jankatr Ať vám to dneska klapne co nejlíp 😉
@myska77 gratuluju k akci kulový blesk s plenama 😀
U nás je dneska taky premiera a to v tom,že si je babí vzala před oběděm ven,pak šli na oběd k ní a i tam spěj 😀 poprvé mimo domov a beze mě 😀 tak jsem zvědavá,nevolá tak snad usnuli 😀

myska77
12. pro 2011

@jankatr Drzim moc palce at to jde hladce, budete tam pres noc, uz tam ste tak dej pak vedet. S tema postelema zavidim, to vis, blba Praha, spitaly tu jsou fabriky a na pohodli se nehledi.
Na noc jim ty pliny jeste nechavam, nekdy se probudi se suchou, nekdy s mokrou, to jeste riskovat nechci. Ale planuju to udelat do dubna nez se prestehujem do toho baraku, at tech zmen pak nemaji moc. Taky jim uz odebiram mliko, porad ho chteji 3x denne a to stoji taky prachy.
@crca kdyz nejde net tak me to taky vytaci, kolikrat sem taky pisu romam a pak mi to zmizi, tak si dam tyden pauzu a napisu znova 😀 mate odvaznou babicku, ale je to pohoda mit chvili klidu co?

crca
12. pro 2011

@myska77 koukám,že prosinec je měsíc radikálních změn 😀 My pijeme mlíko teda už jen ráno a večer,ale tenhle měsíc už jsem taky nekoupila tolik Sunaru,ráno jim dávám povětšinou už normální mlíko s kakaem a večer jak kdy,ale na noc spíš ten Sunar,nebo naleju normál mlíko a aby to měli plnotučný,tak jim tam přihodím 4 odměrky Sunaru 😅 a na tom se taky ušetří 😀 Takže nemám doma už 6 krabic,ale jen 3 😀 Dokoupit můžu kdykoliv,ale když mě pijou normální,tak už je chci zvykat,sice v tom Sunaru jsou i ty vitamíny 😀 ,ale ať už ve 3 letech pijou jen to normální 😉 Když budou ve školce tak holt se za ten Sunar bude muset platit školka 😀
Teda k tomu klidu...můžu ti říct,že jsem tak zdegenerovaná,že když spali u babí,tak jsem je pořád hledala kde jsou 😀

myska77
12. pro 2011

@crca je to nezvyk je nemit u sebe. Kdyz zlobi, chces at nekam vypadnou, a kdyz nejsou doma, clovek by je chtel u sebe a ponuchnat 😵 S tim mlikem, me taky pijou normalni, ale ten Sunar je podle me uz jen ritual, proste maji radi tu svoji flasticku a taky jsem byla rada, ze maji hodne tekutin. Ted jim to vysazuju za ,A" kvuli cene a pak to nocni mliko kvuli plenam, az je nebudou mit na noc, tak by se nalohnili mlika a v noci se pocurali, tak je chci uz odvykat. A stejne si myslim, ze to doporuceni pit mliko do 3 let vzeslo z drivejska, kdy nebylo tolik vitaminu nebo deti nemely pestrou stravu, ale v dnesni dobe je to potreba tak do toho roku. Doktorka mi to sama potvrdila tehdy, kdyz Mates mel tu alergii na mliko. Bala jsem se o vapnik a viaminy a ona rekla, z pokud ji vse, tak to nemam resit. Jojo a zmeny jsou potreba, at si smradata zvykaji, zivot neni pericko 😎 Tky se tesim az budou ve skolce, chci byt do konce pristiho roku jeste doma, at si odbydem nemoci ze skolky a pak od ledna 2013 do prace, pul roku sice budem jit asi rohliky, ale co.

adrosek
13. pro 2011

-ahojík mamky všechny zdravíme
-myska taky gratuluji k akci bez plinek
-no taky si říkám vždy že s těším až půjdou k nějaké babičce a když tady nejsou tak je zase przdnej barák a šílený klid a smutno po nich
-myska a vy už mát jsitou školku,no já se toho docela děsím že mi j nevemou,ale modlím se aby ano tak uvidíme

crca
13. pro 2011

@adrosek Páni teda tobě přibývají ty týdny tt 😀 To je vidět jak to letí 🙄

myska77
13. pro 2011

@adrosek no my si ji radsi pojistili predem. Tam, kam se budem stehovat mi je nevezmou, to uz mi rekli tak jsme si to zaplatili vedle ve vesnici. Oni berou vzdy mistni, ale kdyz jim das ,,sponzorsky dar", tak je vezmou🙂)) Holt jinak to neslo. Ale jsem rada, ze vim, ze nekam pujdou, ta nejistota me drtila.