Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
23. únor 2012

@jankatr já nastupovala na RD v půlce prosince 09 tam mě to už dopláceli nějakých 3022kč-to už byla vlastně část RD a od ledna 2010 jsem už brala klasicky plný RD těch 7600kč,ale fakt si zajdi pokud máš možnost na to kontaktní,měla by ti to spočítat a nebo na tu OSSZ,tam mě vyplňovala papír a byli tam nějaké dvě položky k mateřské a od toho se to asi odvíjelo 😉 za zeptání nic nedáš 😉

maharall
24. únor 2012

Ahojky, holky prosím Vás už jste na noc bez plínek? My jsme měli dnes premiéru první noc ale dávala jsem je vyčůrat, sice Honzík se mi jednou počůral, ale to je jedno na první pokus to jde. Ale chci se zeptat je dáváte jako že je budíte ať se vyčůraj a nebo jesli to necháte na nich jestli se vzbuděj.... Díky za odpověďi...

crca
24. únor 2012

@maharall my máme ještě plíny na noc,nebudím je netahám je z postýlky 😉 Teď mě matěj tři noci za sebou udělal to,že si plínu v noci sundal,že chce čůrat,tak jsem mu řekla ať se jde vyčůrat-mají nočník v pokojíčku,vyčůral se a jelikož jsem byla líná vstát z postele a dávat mu plínu,tak jsem mu řekla ať si jde zpátky hajnout 😀 -lehnul(bylo kolem půlnoci) a ráno sice měl počůráno,ale bylo to čerstvé,takže se vlastně počůral až kolem té půl sedmé 😅 Ale nehrotím to,plínu ráno nemají suchou ,ba naopak jsou prodojený,takže je ještě brzo je odnaučovat-nevydrží.nechávám to zase na léto,přeci je to lepší,je teplo a když budu prát tak to zase rychle uschne a večer zase dáme čisté 😅 Ale když řeknou,že plínu nechtěj,dávat nebudu.Máme ty chrániče matrace.... 😅

maharall
24. únor 2012

@crca no, já bych to taky nehrotila nějak ani nebudu, ale večer je už přemlouvám aby si plínku vzali tak jsem to chtěla zkusit, ale právě nevím jak to máme praktikovat ☹ . Ty chrániče na matraci máme taky to je super věc. A mám i peřinu na střídačku, když se jedna pere. Mě to doma uschne to prádlo za den takže to je taky rychlý, ale léto je lepší to je jasný 😀 .

crca
24. únor 2012

@maharall taky měli takové období,že nechtěli,ale "vždycky jsem "je přemluvila 😀 Ale teď když s tím začnou tak to asi už zkusím,jenže to bych je musela dát vyčůrat tak půlhodiny po usnutí,protože když jdu spát ve 22hod,a sáhnu na ně,tak jsou kolikrát durch 😅 A to jdou vyčůrat ještě před spaním 🙄 Takže prostě to zatím moc cenu nemá 😖

jankatr
autor
24. únor 2012

@crca Tak jsem to počítala - já už to přešvihla - tím jak jsem tam šachovala s tou Mateřskou na začátku, tak jsem měla rodičák jen do půlky října. Takže už mám asi přečerpáno. Nevím teda přesně jakej je tam limit - ale mám pocit že nějakých 220 tis ne?

@maharall
@crca My teda na noc plíny ještě jo - peřiny mají jen jedny, a v paneláku je to na prd se sušením. Tak to nechávám až na léto 😎 to už přežijem.

crca
25. únor 2012

@jankatr Jojo limit je těch 220tis 😅

jankatr
autor
25. únor 2012

tak to já už mám i přečerpáno 😀 😀 😀

crca
25. únor 2012

@jankatr tak to hlavně teda nikam nelez ať to ještě nemusíš doplácet 😀 😀 Znáš úřady 😀

jankatr
autor
25. únor 2012

no práávěěě 😀 😀 😀

crca
27. únor 2012

Holkyy tak mě dneska volala paní z jedné firmy kde jsem se byla ptát na práci,mám to pod barákem,sice ten 3směnný ,ale to už by se nějak udělalo,jenže oni chtějí od června a tak mám smůlu,protože zatím ani nevím jestli mě je vezmou do školky a když tak až asi od toho září 😒 No uvidíme.... 😖

crca
29. únor 2012

kdepak jste babule??? 😀 😀

maharall
29. únor 2012

Ahojky holky, já nějak nestíhám sem ani napsat, Honzík má vyrážku nějakou tak jsme byli dnes po doktorech a v pondělí jsme zas byli s Haničkou v Hradci na kontrole ( týden po narození jí operovali měla neprůchodná střeva) tak to máme rozlítaný týden teď. Ty jo @crca to je smůla s tou prací, je to na nic když nevíš jestli je vezmou do školky nebo ne nic se nedá naplánovat 😠 . My jinak jsme tedy už bez plínky a dám je jednou vyčůrat když jdu spát a pak to vydrží do rána a počůral se mi jen jednou Honzík tu první noc myslím že jsem to už psala. Šlo to docela snadno až se divím tak doufám, že nebude žádný krok zpět, ale jsou v pohodě nijak to neřeší že by chtěli plínu nebo tak něco jsem docela ráda. Včera jsem si volala do školky jestli už vědí termín zápisu a bylo mi řečeno, že to budou vyhlašovat rozhlasem 😅 tak doufám, že to uslyším 😢 a zrovna budu doma. Teď musím poslouchat všechny kraviny co hlásej v rozhlase 😀 . No jsem se nějak rozkecala a jak se máte vy?

jankatr
autor
29. únor 2012

Jsem K. O. 🙄 🙄 🙄 v práci nestíhám... navíc má Maty nejspíš mononukleozu - horečky pořád kolem 39oC-místy spíš ke 40oC 😖 😖 😖
navíc pořád řešíme jak s tím autem - autobusem absolutně nestíhám....

padá na mě nějaká hnusná depka.... 🙄 🙄 🙄

crca
1. bře 2012

@jankatr JÉŽIŠ jANI mononukleozu???A neměl to už někdo?? 😕 Upřímně s tou depkou jsem na tom dneska stejně 🙄 ,ale až příjde Michal z práce,tak jedeme aspoň do bazénu 😅 Včera táááák nááádherně,sluníčko,teploučko,děcka teda zmáchaný jak žaby,ale byli jsme skoro 2 hodiny venku 😵 Zato dneska 🙄 .....mlha jak pralese,zatačeno,mrholí.....snad bude o víkendu líp,Michal jede na víkend pryč,tak by mě asi už jeblo 😀

jankatr
autor
1. bře 2012

@crca Jednou už nás s tím strašili ale nepotvrdilo se to.Zatím mi to řekla jen podle jaterních testů, virologie bude až po neděli. Ale podle toho co má zatím výsledky to prý nejspší bude opravdu ono. Takže školka se odkládá... 🙄 🙄 🙄

crca
2. bře 2012

@jankatr Já jsem věděla,že už to u vás právě bylo...byť se to pak nepotvrdilo 😒 tak ať jste brzo fit,to je blbá nemoc a hlavně musí být na dietě,což 3 letému těžko vymluvit,že nemůže tohle a támhleto,já nesměla nic slaného,smaženého,mastného-no držte se 😒 a hlavně ať se to aspoň zase nepotvrdí 😉

jankatr
autor
2. bře 2012

no naštěstí ty jaterní testy nejsou až tak hrozný takže s tou dietou to prý nemusíme nijak přehánět. V podstatě může normální stravu pro takhle malé dítě. Akorát to smažený by neměl.

crca
4. bře 2012

@jankatr tak co,už je aspoň bez teplot? 😒 Venku už to smrdí jarem,teda ale zasrajděný jsme šíleně,když jdeme ven 😖 to je bláta a vody....už nevím co jim dávat na sebe 😀

crca
5. bře 2012

Kde to vázne??? 😀 Holky my jsme včera něco zažili(teda spíš to prožívá holka),šli jsme se projít na kopec(máme ho za barákem,jen otevřu branku),bylo krásně a jdeme a jdeme a já v takové kotlince něcoi zahlédla,přišlo mě to jako srna,která je zakrvácená....no já debil že?jenže to mě nenapadlo.....šli jsme dolů kouknout a opravdu mrtvá srna,která ale měla vykouslou jen část krku a neměla přední nohy 😖 docela mě to vylekalo,tak jsme šli domů a zavolala jsem sousedovi(je myslivec),ono,mě to spíš přinutilo jít dolů to,že jsem si řekla,co když je to nějaký zarněný člověk.,nebo dítě....Nojo,ale i když jsem hned dětem říkala,že se to stává,že asi byla nemocná,nebo stará,nebo jí kousnul nějaký pejsek...Máťa to pobral a dobrý,ale Míša!!Je jak zaseklá gramofonová deska a pořád"šunka mtvá 😀 (srnka mrtvá)umžela?,to by mě nevadilo,jenže večer šli spát a Míša se po půl hodině vzbudila,tak jdu za ní a po hodině jsem to vzdala a šla taky spát-ona pořád vzhůru a že se bojí... ☹ nebrečela nic,jen že se bojí,tak jsem zvědavá dneska,protože dneska o tom taky pořád mluvila 😒 No nakopala bych se do zadku,že jsem tam lezla,ale prostě když nevidíš co to přesně je.... ☹ a hlavně,jetli tady fakt nějaká svině co trhá zvěř,tak se už bodjím s nima na kopec 😒 Toť naše včerejší drama,dneska byli děcka milionový, 😵 ale radši jsme se odpoledne šli projít na jinou stranu 😀

jankatr
autor
5. bře 2012

@crca Tak to je fakt hnusnej zážitek... 😒 a navíc tohle je zrovna takovej věk kdy ty děti tomu na jednu stranu prd rozumí a na druhou stranu si to dost berou a pořád to řeší... ☹

Mates už je naštěstí od středy bez horeček - taky od té doby řádí jak černá ruka. Já jsem byla včera v práci a byla to teda pakárna... 😒 o víkendu funguje jen infolinka kde zrovna jsem a hlídá a řeší uplně všechno. Zvedání telefonů, rezervace na brzký odjezdy, posílání smluv, hlídání peněz... atd... no měla jsem toho večer plný zuby.... 🙄 🙄 🙄 pořád rozdělaných deset věcí najednou, do toho furt telefony a další nový a nový problémy - asi mě z toho brzo trefí... 🙄

crca
6. bře 2012

@jankatr a ty chodíš které dny do té práce?Ono já se do práce taky těším,ale taky budu po pár týdnech nadávat 😅 😀 Včera večer Míša dobrý,dneska teda zase ze srnkou začala,ale už je to mírnější,jsem jí řekla,že sice umřela,protože asi šla kam neměla,ale že se narodí znova a třeba jí v létě uvidíme na kopečku jak papá travičku,tak už to pobrala líp 😉 Při tom,koukali na Michala když stahoval králíka,když stahoval beránka,taky se ptala,ale řekli jsme že nám tady nechali masíčko a že šli zase k jiným lidem 😅 a v pohodě,na toho staženého králíka koukali a ještě se smáli,že vypadá jak žába 😀

jankatr
autor
6. bře 2012

@crca Zatím to mám pondělí, středa, čtvrtek a k tomu sem tam sobotu nebo neděli je nás tam pět a vždycky jde jedna v sobotu a jedna v neděli - takže každej pátej víkendovej den.

a jinak máme dobré zprávy - Infekční mononukleoza se nepotvrdila 😵 😵 😵 doktorka mluvila něco o tom že dneska se tomu říká nějaký syndrom mononukleozy nebo co - že to nezpůsobuje jen jeden virus to zvýšení monocitů ale je jich víc. A my naštěstí máme nějakej jinej než ten na tu mononukleozu. Je to zmatený ale já už si to pořádně nepamatuju - podstatný je že jsme už zdraví.

crca
6. bře 2012

@jankatr huráááá,no vidíš,gratuluju 😉 to je dobře,že se nepotvrdila 😉

jankatr
autor
6. bře 2012

jojo - takže ve čtvrtek hurá do školky 😵 dneska jsme konečně pořídili i bačkůrky 😅 - brzo co? na to že měli nastoupit od prvního 😀 😀 😀
mohli by sice už hned zítra ale to je blbý - to jdu ráno do práce a byl by to šok. Ve čtvrtek půjdu na odpoledne takže nemusím spěchat a bude to v klidu. 😉

jankatr
autor
7. bře 2012

hmmm tak už zase neee 🙄 🙄 🙄 včera jsme byli chvíli venku a Mates má do rána pěkně hnusnej kašel. Přes noc byl děsně zahleněnej uplně mu to tam bublalo, ráno když jsem odcházela do práce tak se babičce zrovna pozvracel z těch napolykaných soplů a taky proto že jak není uplně zdravej tak je protivnej a řve a když řve tak většinou zvrací i normálně.... naštěstí pak už to bylo v pohodě nicméně kašle pořád - akorát se to změnilo spíš pro změnu na takovej ten suchej dráždivej (zajímavý úkaz 😕 by mě zajímalo kam se mu ty sople z včerejší noci najednou poděly)
Takže školka se opět odkládá... 🙄 🙄 🙄

crca
7. bře 2012

@jankatr No,vy si teda užíváte,ale musím říct,že teda Matěj(můj 😀 )má neustále také rýmu,je to už měsíc-neli dýl a pořád ho má jakoby plnej,smrkat nechce,na vysavač už je agresivní 😀 ,ale stejně nic nevytáhnu,tak nevím...Míša ta mě taky včera začala chrchlat,ale začala jsem jí dávat ten Thymomel a dneska dobrý,ale ta rýma u Máti už ěm štve,sice spí pěkně,ale chrápe,teda spíš taky jakoby bublá.... 😒 No uvidíme,ještě to nechám,zkusím koupit ještě nějaké kapičky do nosu a když to nezabere,tak asi radši zajdeme k dr.,jenže já mám strach,aby jsme nešli na mandle,ale na druhou stranu se bojím,aby mu to nevlezlo do uší 😅 Je to dilema 😒

jankatr
autor
8. bře 2012

No jestli máte problémy s ouškama tak by ta nosní mandle měla pomoct. Nebo aspoň trošku. U nás je to právě Matěj kdo to všechno odnese - asi jak je takovej drobek nebo já nevím. Ten kašel ho děsně dráždí, chudák se nemůže ani vysmrkat, a pak když pšikne tak má nudli málem až na krk... 🙄 🙄 🙄

crca
9. bře 2012

@jankatr tak problémy s ouškama jsme nikdy neměli,ale že má pořád tak tu rýmu,nic hrozného teda,ale má,ještě zkusím koupit nějaké ty kapky a uvidíme no 😅 Jeden den mě příjde,že už je dobrej a druhej den zase huhňá 😖

jankatr
autor
10. bře 2012

Hurááááá konečně máme nové autíčko 😎 😎 😎 - nebo spíš "koráb" 😅