Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
27. dub 2012

-ahojík mamky,hezký den všem přejeme
-ještě nerodíme,ale vpondělí už ano,jdem ráno na příjem a pak dopol.plánovaný císař takže už at je to za náma
-taky sem chtěla říct,že nám nakonec vzaly holky do školky,v útrý večer nám to volala ředitelka takže sme moc rádi
-co vy jak se máte,konečně začíná být hezké počasí že tak se dá chodit stále ven 🙂

crca
28. dub 2012

@adrosek jééé tak to na pondělí držím palce a bude mít hězký datum 😀
Konečně je hezky,ale pořád fouká takový hnusný vítr 😒 My dneska slavili 😵 ale teda nažraná jsem jak puk 😀 K obědu jsem dělala kachnu se zelím,pak byl dort a na večer grilovačka 😀 Děcka jak cikáňata 😀 My byli u zápisu teď ve čtvrtek a od 7-11.5 budou výsledky :-/ Tak držte palce

maharall
30. dub 2012

@crca ahojky po delší době, nějak nestíhám, taky čekáme na ortel ze školky akorát my máme delší čekací dobu ale do 10.5. by jsme to už měli vědět, tak snad nám je vezmou raubíře. A ty už práci nějakou máš?? Já zatím ne budu muset něco začít shánět až budeme vědět jestli je vzali nebo ne. Dodatečně přejeme vše nej nej ke třetím narozkám dětičkám a nejví nejvíc nejvíc zdravíčko. Držím palce ať to vyjde a dětičky vezmou do školky 🙂 .

crca
30. dub 2012

@maharall děkujeme za přání 😉 Já práci mám tak nějak na půl,ještě to nevím jestli mě vezmou,ale šanci mám relativně velkou 😀 Jen jsem se s nima domluvila,že to napíšu do přihlášky do školky,aby o tom věděli kdyby jim volali zpátky aby to potvrdili,pak mám větší šanci na přijetí do školky 😀 Jsem taky jak na trní 😒 Dneska jsme byli na 3leté prohlídce a musíme se pochlubit 😵 Máťa 13kg a 95,5cm a Míša 14kg a 98cm,ale mají tu klasickou váhu,takže to brali na celá kila,jinak na digi má každý tak o půl kila víc 😀 ,ale spolupracovali na jedničku s hvězdičkou,sestřička z toho byla jak v Jiříkově vidění,že teda všechno zvládaj a že takhle poslušný a spoluprácechtiví děti už hooodně dlouho neměla 😵 uměli všechno a obě byli šokované,že Máťa krásně říká R. 😅 No jsou to šikulky 😅

adrosek
6. kvě 2012

-ahojík mamky.tak už to máme za sebou a sme tady
-jmenuji se Milan,narod.jsem se 30.4.2012,mám 4450gr a 52cm

crca
6. kvě 2012

@adrosek jééé gratuluju k pořádnýmu chlapákovi 😉 Co na to ségry? 😅
My se zase patláme v rýmě a kašli,já mám i zase pod nosem jakýsi opar,takže fakt nádhera,od ledna jsme to vydrželi 3 týdny 😠 ,ale teda jsme bez teplot,takže aspoň něco pozitivního 😀

adrosek
7. kvě 2012

ahojík crca-holky sme dovezly včera,ze začátku nevěděly co to je a nechtěly se podívat do postýlky,pak je to přešlo za chvílu a nakukovaly,už jej hladily a tak,nejvíc jje zajímalo že už nemám břicho a že je miminko venku,no sranda,tak uvidíme jak dál budou se chovat

crca
7. kvě 2012

Holkyyyyyyyyyyyy,máme školku!!!!!!!! 😀 Teda ještě jsem to neviděla na vlastní oči,ale psala mě teď kámoška,co byla taky a koukala tam a prý nevzali 7 dětí,když jsem jí napsala naše čísla,tak že byli hned pod ní 😅

maharall
7. kvě 2012

@crca tak to je supeeer moc gratuluji .... my se asi výsledku nedočkáme, ale do 10.5. to mají dát vědět i když mě osobně říkala že to dají vědět dřív tak už se to taky tento týden dozvíme konečně.
@adrosek moc gratuluji k chlapečkovi je teda pořádnej, ať krásně rostete a jste hlavně zdraví 🙂

crca
7. kvě 2012

@maharall u nás to mají vyvěšené na školce a těm,co nepřijali posílají dopis,ale čekej do 11.5že? 😀 Tak jsem tam odpoledne radši ještě jela a opravdu jsme tam 😅

maharall
10. kvě 2012

Tak jsme taky ve školce hurá! 😀

crca
12. kvě 2012

@maharall gratulujem 😅

jankatr
autor
12. kvě 2012

Ahojda - vůbec to tady teď nějak nezvládám a koukám že mi uteklo spousta důležitých věcí - takže dodatečně

@adrosek Moc gratuluju - krásnej chlapík 😵 😵 😵

@crca
@maharall Gratuluju ke školce - tak nakonec všichni 😅 to je super 😉 🙂

crca
12. kvě 2012

@jankatr neboj,příjde září a jestli budu mít tu práci na noc,tak to taky nebudu vůbec zvládat-holt už je konečná s vegetem a to jsme si kolikrát stěžovali,že nestíháme 😀 teď to teprve začne 😀 Prosím tě máte ještě plíny?? 😒 Máme pořád na noc a už mě to upřímně nebaví 😒 Ve školce naštěstí můžou mít plíny na odpolední spaní,nebo ty nepromokavé prostěradla 😅 Míša ta je odpolde na spaní v pohodě,jakože stane se jí nehoda jednou za půl roku,ale Máťa to je tradičně každé odpolední spaní durch,ale nechci se vracet zase k plínám,tak nevím 😖 ,ale tahat plíny ještě do školky........ 😖

jankatr
autor
13. kvě 2012

No na noc je taky máme, kluci vstávaj věčně pročůraný. Přes den jsme bez plínek ale bez nehod to není. A je to na střídačku a hlavně mi připadá že to dělaj schválně 🙄 🙄 🙄

adrosek
15. kvě 2012

-holky děkuji moc všem za gratulace a všechny vás moc zdravíme
-ani nevím jestli jsem psala že nám taky nakonc vyšla ta školka tak sme rádi
-snad ste zdraví všeci moc zdravíme

crca
15. kvě 2012

@jankatr Jééé to jsi mě uklidnila 😀 Já už mám z okolí pocit,že jsme jediný děti,který máme ve 3 letech plínu na noc 😒 😀 Právě že jsou taky durch ráno-neříkám že pokaždé,ale většinou,tak mě příjde zbytečný jim ty plíny nedat,když se stejně do hodiny počůraj,to pak budu v noci jen převlíkat 😅 Zkusíme to teda přes léto,ale do toho září by to mohli dát,pokud budu chodit na tu noc do práce,tak aby Michal zase jen nepřevlíkal,aby se taky vyspal 😅 je teda pravda,že někdy mám pocit,že když tu plínu maj,tak se nevzrušujou a pustěj to tam.není to tak dávno,co mě Máťa začal v noci řvát a vylezlo z něj,že chce čůrat,tak jsem ho dala na nočník,on se vyčůral,já teda dala zpátky plínu a on spal dál....
@adrosek tak musím za´tukat,že jsem zase konečně zdraví 😀 te´d je otázka na jak dlouho 😀 Tenhle víkend je u nás mega pouť,tak to zase bude průvan v peněžence 😠 😅 Jsem zvědavá jestli na něčem vydržej,loni chtěli na všechno,ale ze všeho slejzali ještě před limitem s řevem 😀

adrosek
15. kvě 2012

@crca tak snad to dlouho vydrží a budete dlouho fit,jojo taky mají holky občas velké oči,že chtěji jít na něco a pak tam nevydrží no a peníze jen tak ropadnou že,tak letos jsou zase větší tak uvidíte,třebas se jim to bude líbit více

jankatr
autor
15. kvě 2012

Tak se jdu pochlubit - na dnešek prvně na noc bez plíny a ustáli jsme to bez ztráty kytičky 😵 😵 😵 vím že to není ještě žádná výhra ale potěší to 😉 Uvidíme jak dopadne dnešní noc 😉

Marky buď v klidu. U Dana to bylo stejný, taky jsem to nijak nehrotila měl taky asi do tří let, ale když pak došlo na věc tak to bylo uplně v pohodě. Nikdy se nepočůral, nemusela jsem ho v noci budit. Krásně vydržel až do rána a pak kolikrát ještě půl hodiny třeba byl se mnou v posteli než se šel vyčůrat, a nebo dokonce za mnou přišel už sám vyčůranej. Super bylo že při svý velikosti už v pohodě zvládal záchod i bez stupínku 😀

Jo ani nevím jestli jsem vám poreferovala výsledky naší tříletý kontroly - takže Mates 97cm a 14 kg , a Kuba 102cm a 18 kg 😝 je ho pěknej kusanec 😅 😅 😅

@adrosek ahojky - vítejte doma 🙂 🙂 🙂 jen teda jak tak koukám do profilu tak před náma tajíš ještě jedno přenášený mimčo 😉 😅 😀

crca
16. kvě 2012

@jankatr teda teď jsi mě namýchla s těma plenama přes noc 😀 Dneska jdou bez plen 😀 Když u nás je problém v tom záchodě,že je dole a oni mají pokojík v patře,ale mají tam nočník,tak uvidíme-jde se do boje 😀 Ty míry to je mazec 😀 U nás to není aspoň tak horentní,rozdíl je jen 2,5cm a kilčo-vede Míša 😀 Semě to líbí hlavně kvůli té poslední větě co jsi napsala @androsek 😀

lenulinka21
16. kvě 2012

@crca @jankatr @adrosek Ahoj HOLKY ;) dlouho jsem NIC nepřispěla noo vím to :(
gratulka všem těm co je přijali do školiček 😉 😵 nedávno sme rodili co??
U nás jsme s Tomísek v jednom kole, prej se zlepšuje dle neuroložky ale zatím na normoš školku
nemá :( ☹ (paradoxem je že je komplet bez plín i na noc!!) Ale přeci jen dobrá zpráva i přes velkou tlačenku
ho přijali do spešl školičky kde je menší počet dětí (12ks) v každé třídě. školka je zaměřená na jemnou motoriku, chodí tam i hyperaktivní děti, dietáři apod. Tomášek má právě že s jemnou motor. potíže (neumí lžící, ani pít z hrnku, jen kafco ode mě zvláštní co??) vidličkou to jakž tak umí ale lžíce prostě NE!!! Takže stále tam nějaká ta opožděnost je... když nám ho přijmuli tak ředitel na mě kouká a říká: maminko vypadáte že byste potřebovala psychologa 😀 😀 😅 no fakt mě pobavil mazec... Jinak Pavlíka sem přihlásila tady do normoš školky rozhodnutí zítra jsem na nervy 😀 Všem dvojčátkům přeji at se jim ve školce líbí 😉
@adrosek GRATULKA k chlapečkovi páni nějak mi to u tebe sletělo, taky je fajn že Vám holky vzaly do školky aspon se můžeš věnovat jednomu malému 😀 tak snad nevydá za dva.. hi hi.. 😉

kway
16. kvě 2012

Holky nemate s nim nektera zkušenosti http://sourozenecke-kocarky.hledejceny.cz/hauck... nebo mužete mi nejakej doporučit diky 🙂

crca
16. kvě 2012

@lenulinka21 neboj,on to všechno dožene 😉 gratuluju k přijetí taky a zítra to určo klapne i pro druhého 😉 Vzali nám je tady všechny,tak přeci nebudeš vyjímka 😀 S těma plínama na noc teda suupeeer-to klobouk dolů 😉 Dneska mě @jankatr tak navnadila,že jsem jim ty plíny taky teď na noc nedala 😀 Máťa se šel vyčůrat ještě 4x než usnul,Míša teda jen jednou,jenže když jsem jí tu plínu sundala za tu půlhodinu co jí měla než šli spát,tak jí měla už těžkou-nechápu to 😅 přitom u ní jsem si víc jistá,že se nepočůrá,než u Máti 😀 No,nějak se začít musí 😅
Jojo,jak jsi psala-nedávno jsme rodili ☹ a už to jde do školky Huráááááááá 😅 na jednu stranu se už těším,i kdybych nenastoupila do práce,ale na druhou stranu z toho mám trauma 😀

crca
16. kvě 2012

@kway nemám bohužel zkušenosti 😒 ,my měli klasický hluboký a pak jen golfky 😒

jankatr
autor
16. kvě 2012

@kway taky neporadím, u nás to bylo jako u Crcy, z velkýho kočáru jsme přešli rovnou na golfky - měli jsme Aria Twin - a super. Jsou lehoučký - 8 kg!!! spojená rukojeť - což je podle mě fakt výhoda. Napřed jsem měla ty klasický, a pak jsem pořídila ty co mají být jako sourozenecký 60:40 mají jednu sedačku širší, protože se nám kluci velikostně kapánek rozjeli. Napřed jsem měla strach aby ten menší pak neměl toho místa málo, ale když jsem to přeměřila tak jsem zjistila že ta menší sedačka je stejná jako byla u toho co je má stejně široké, ta druhá byla proti tomu širší.
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php nový stojí kolem šesti tisíc ale dají se koupit z druhé ruky za rozumnou cenu. Ten náš měl ještě rok záruku a koupila jsem ho za 3000,-

jankatr
autor
16. kvě 2012

@crca jo a aby ti to nebylo tak líto Marky, tak včerejší úspěch se neopakoval..., ale to byla tak trochu i moje vina, docela dost se ochladilo a kluci spěj věčně odkopaný, mohlo mě napadnout že když prochladnou tak se počůraj. No uvidíme jak se bude dařit dál. Léto máme ještě celý před sebou 😎 😎

crca
17. kvě 2012

@jankatr tak u nás to fakt nebudu zatím hrotit 😀 Dnešní noc-sice ještě o půl jedenácté klid po pěšině,ale nedalo mě to a šla na ně kouknout,popřípadě je teda dát vyčůrat,ale nebylo třeba 😀 totál počůraný oba 😀 ,tak jsem pod ně dala deky,dala plíny,převlíkla a spalo se dál 😀 Ve všem jsme relativně napřed,všechno umíme,něco i dřív než by měli,šikovný jsou,chytrý jsou,ale ty plíny teda budou mít na noc snad ještě ve škole 😀 Samozřejmě že jsem jim nic neříkala,nebo nenadávala,prostě v klidu převlíkla,podestlala a bylo a teď se to všechno pere 😀 Musím nakoupit ještě nějaké peřiny a ty protičůrací podložky a prostěradla ať můžeme vesele čůrat a hromadu prášku na praní 😀

lenulinka21
17. kvě 2012

@kway ahojky jáá měla HAUCK ROADSTAR DUO Sl a naprostá spokojenost. Ultra lehký sportaček
vhodný do města, ale i na vesnici 🙂 Každé dítko sedělo zvlášt, poloha skoro až do lehu. 2 nákupní košíky
pod sezením. bezúdržbová kola(nikdy nepíchneš) 😀 😀 Snadná manipulace, a hl. jednou rukou složíš!!!
Prostě jsem s ním byla MAX spokojená 😉 😵 Používali sme ho od 7 měs do cca Vánoc 2011.
Vydržel hoodně 😀
@crca @jankatr holkýýý tak i Páju vzali do školičky juhůůůů já se asi ožeru 😀 :D rok to vydržíme a pak
budou chodit spolu kluci ušatí 🙂

kway
18. kvě 2012

@lenulinka21 Děkuji moc a ješte vešli jste se do 80 dveři 😉

crca
18. kvě 2012

@lenulinka21 gratuluju,vidíš já ti to říkala 😀 Jsme prostě holky šikovný 😀 My jdeme odpoledne na první várku poutě 😅 Míša ta spí u babí a Máťa mě chrupe tady 😀