Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
12. led 2009

-tak já poklízím pomalu a tady se to pěkně rozepsalo teda
-co si vaříte dobrého na obídek co mamky,já si dělám pečené kuř.křídla s rýží
-jinak jdem příští týden na kontrolu tak se už zas začínám pomalu trocha bát,aby tam ty mrnousci boli

gabina26
12. led 2009

pracuji v kanceláři, pohodová práce, no, já od 7 týdne zvracela, ne často, ale tak 5 - 8 x do týdne, teď se to uklidnilo, ale jenom díky tomu, že pravidelně a častěji jím... jakmile jsem přes 3 hodiny bez jídla, začíná mi být špatně a je mi na zvracení..
zatím to je v pohodě, kromě teda únavy, tak je fakt hrozná, dopoledne, odpoledne, večer jsem v 8 hodin hotová, pravidelně se ve 3 hodiny ráno budím a pak už neusnu... takže mi to pak chybí a v práci pak skoro usínám... 😒 ale naštěstí žádné jiné problémy nemám... 😉

luzza
12. led 2009

gábi
tak to jo 🙂
ale stejně se šetři 😉

luzza
12. led 2009

adri
a kampak by se ti měli ztratit?? 😀
neboj 😉
je jim tam fajn 😉

tina30
12. led 2009

adri tak já si dneska asi udělám kuřecí masíčko s brokolicí a asi s bramborem. ještě teda nevím jak, ale uvidíme co mě napadne.

adrosek
12. led 2009

-no nevím kam by se ztratili,spíš aby boli ok a srdíčka jim pěkně bušila jako minule tak to myslím hlavně

alik30
12. led 2009

Ahoj holky, i když chodíte na kontrolu po 4 týdnech, nebojte, miminka jsou určitě v pořádku. Kdyby nebyly, tak to poznáte a tělo by vám to dalo vědět, takže žádné špatné myšlenky. I když je mi jasné, že to člověka napadne 😉

downhamka
12. led 2009

Cauky holciny, tak jsem se pritahla od zubare, vse ok, takze uz tam do porodu nemusim, pokud nebudou problemy. Jsem si docela oddychla, protoze mi dost krvaci dasne,ale kdyz se cisti zuby a je poradna hygiena, tak je to celkem normalni.
luzzo o tom calibrum mi rekla kamoska, ze dve tablety denne je hodne. Doktora jsem se neptala! Jinak moje mamina je taky proti nasim jmenum, rika ze Max je psi jmeno. No ale nam se libi a ma i krasny vyznam 😀 😀 To vis, ta starsi generace ti by radeji neco usedlejsiho jako Pepicek, Jiricek, atd. 😀 Jinak Robovi rodice jsou nadseni, to vis anglicani, tem zni hezky vsechna jmena. A oni jsou i starsi, tak jim zalezi, aby byli mrnousci hlavne zdravi.

Jo holky a s tim kocarkem to vypada, ze nakonec vyhraje First Wheels-cerveny. 😉 🙂 Uz se tesim pristi tyden do toho Kolina. Nechcete tam nektera vyjet take toho 22.1. ctv.? 😉 😉

luzza
12. led 2009

adri
mám stejný pocity před každou kontrolou 😉 je to normální 🙂
v den,kdy vidím prcky na UTZ,cítím vždycky velkou úlevu 😉 🙂

jinak já jsem chodila na kontroly po 14 dnech a teď chodím po 3 týdnech...

downhamka
12. led 2009

Jezis Aliku, ty hlavne zustan doma!!!! Ted s tim naledim a mrazem neni venku o co stat! A ty uz to mas za par, uz se moc tesim na ty tvoje neznamy! 😉 😉 Jaky jsi si poridila kocarek ty, kdyz uz tady o tom tak diskutujeme 🙂

tetes1
12. led 2009

ty jo já zatím chodím k dokymu pořád,takřka po 14-ti dnech a jsem za to samozřejmě ráda.
Gabi:ty chodíš do práce? já myslela, že s dvojčatama je člověk automaticky na rizikovém? Já taky dělám v kanclu,sice teda na vedoucí pozici,ale dr. říkala,že ani to osmi hodinové sezení a stres by nebyl dobrý, tak já myslela, že musí být doma každá....
Holky byly už jste všechny na tom NT screeningu? Já jdu 20.1.
Adro:určitě budou v pořádku, už máš ty nejrizikovější týdny za sebou. Tak neboj.

downhamka
12. led 2009

Taky jsem se divila tem kontrolam, ja chodim taky kazde tri tydny! No velky utz kazde tri tydny a poradna mi vzdycky vyjde tyden mo nem.

luzza
12. led 2009

dow
já budu brát taky jen jednu tabletu...dřív nebrali nic,tak mě musí jedna stačit 😀 😀
Max je náhodou prima 😀 😀 nic neměňte 😉

downhamka
12. led 2009

Jo a holciny s tou vahou si nedelejte hlavu, az vam doktor neco rekne tak pak se uvidi, ale zatim to vypada optimalni!!! 😉 Takze i tech 25kg je moznych....

luzza
12. led 2009

tetes
jo jo,ve 12.týdnu jsem byla na NT screeningu...bylo vše ok a upravili mi termín 🙂 mimina byli o 5 dní starší 🙂
teď 20.ledna jdu na screening druhého trimestru a stráášně se těším... 😵 takže si na tebe vzpomenu 😉 😀

luzza
12. led 2009

dow
já se pokaždý bojím,že mi vynadá,že moc přibírám ☹

downhamka
12. led 2009

Tetes to se zmeni! Az budes po rizikove hranici a mit za sebou vsechna ta vysetreni na zacatku coz uz je brzo, takze kontroly jednou za tri-ctyri tydny prijdou

Luzzo diky moc, ja uz nic menit nebudu!!! A pak ve 28tt budu vyplnovat jmena do porodnice, kdybych se tam nahodou dostala driv a pak uz se nic neda menit! 🙂

gabina26
12. led 2009

tetes: no, zatím chodím... ikdyž lékař se mě ptal v 7 tt zda chci být doma, že dvojčata dává hned na nemocenskou... ale bylo to před vánocemi, takže jsem pak měla dva týdny volna...takže jsem ještě nechtěla...
no, já myslím, že chodíte tak často, protože jste po umělém... já zatím jdu po druhé a to po 4 týdnech, uvidíme, zda to jsou jedno nebo dvojvaječná a pak budu chodit častěji asi... zatím mi teda kromě únavy nic není... fakt nevím, zda by každá těhu, co má přirozeně dvojčata měla být od prvního týdne doma...ikdyž jakmile doktor řekne, že mám být doma, tak budu...riskovat nic nebudu...
na NT screeningu jsem ještě nebyla, zítra to budu řešit u doktora a snad se objednám...

alik30
12. led 2009

Down my si poridila Jané Twin Two. Je lehký a korbička je zároveň autosedačka. U mě bylo rozhodující, aby byl lehký, vešel se nám do výtahu, dostali jsme se do všech dveří, obchodů, nezabírali jsme celý chodník. To splňuje. Ale jak budeme spokojení zjistíme opravdu, až jej budeme používat. Tak uvidíme.
Tetes, já ze začátku chodila na kontroly taky co 14 dní, ale pak po měsíci, po třech týdnech, po dvou a teď jsem začala po týdnu.
Já chodím ven jen na chvilku, a taky si dávám sakra pozor. Chodím pomaličku, nerada bych začala rodit, i když každý den mám pocit, že už to přichází 😀

luzza
12. led 2009

dow
já si myslím,že by vůbec ten náš kalendář měli trochu pozměnit 😝 půlka těch jmen je předpotopních a už se vůbec nedává 😅 měli by ho doplnit o nová jména,která se už dávají a v kalendáři vůbec nejsou...
dnes má svátek tuším Pravoslav 😅 no dá někdo takové jménu miminku??? 😅 😅 😅

downhamka
12. led 2009

Luzzo ten druhy screening mi trval 40minut, omdlela jsem jim tam. Vezmi si s sebou vodu, budes ji potrebovat, nevim tedy jestli se ti dela zle kdyz dlouho lezis, ale mne teda bylo. Taky jsem tam musela dlouho cekat, takze nic moc kyslik, ktery potrebujeme! Doktorka se snazila vsechno zkotrolovat co je potreba, tak ti drzim aby miminka byla v te nejlepsi poloze, jinak to trva 😉 😉

luzza
12. led 2009

alíku
ty už klidně můžeš rodit 😉 kéž bysme všechny vydrželi tak dlouho pohromadě 😵 😵 závidím ti 😉
gábi
na ten NT screening máš nejvyšší čas 😉

downhamka
12. led 2009

Aliku tak na ten se jeste podivam, ale snad uz pak bude 100 %tne vybrano 😠 Mas stejny kriteria jako ja, doufam, se ti ta znacka vyplati. Jinak vydrz, uz se to blizi, hlavne ze jsou obe hlavickama dole, to vis, po tom cisari je to na prd.

😀 😀 😀 Jo Pravoslav je super!!!! Nektery jmena jsou fakt hrozny! 😉

luzza
12. led 2009

dow
jo?? 😨 to mě ani nenapadlo 😨 tak se před tím pořádně nasnídám a sebou si vezmu pití...
naštěstí jdou se mnou sestřičky od nás z jipu,tak mi snad poskytnou první pomoc 😀 😀 😀
navíc - když jdou se mnou ve špitálních hadrech,nikde nemusíme čekat, tak aspoň nějaká malá výhoda 🙂

adrosek
12. led 2009

-já chodím na kontroly po 4.týdnech tak nějak to vychází
-kukám se na net na bazary,holky kupovaly ste postýlky nové nebo máte půjčené nebo z bazaru

gabina26
12. led 2009

luzza: včera jsem začla 11 tt, takže snad až tak pozdě není... 😉

luzza
12. led 2009

dow
co po císaři?? 😕 něco mi uniklo??

alik30
12. led 2009

Down, samozřejmě ten kočárek má i své nevýhody. Korbičky dáš pouze směrem k sobě a sporťákové sedačky jen směrem od sebe, ale to mi nepřijde až tak důležité. Holt děti nebudou mít na výběr, tak to tak prostě bude. Uvažovali jsme hodně ještě o Peg Perego s tím volantem. Ale ten je už hódně těžký. Bydlíme sice ve městě, ale na kopci, takže táhnout kočárek, který má 18 kg a v tom ještě dvě děti, to mě celkem děsí.

luzza
12. led 2009

gabi
to je v poho,to stíháš 😉 vyřiď si to tento týden 🙂

luzza
12. led 2009

adri
postýlky nemáme nové...
máme ty klasické,jednu od tchýně a jednu od kamaráda 😉