Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
10. únor 2009

adrosku
já je začala cítit v 18.týdnu 😉
ale bylo to jen malinkko a párkrát...
až v tom 20.týdnu jsem je cítila "opravdově" 😉

artep26
10. únor 2009

Adri a pak že ti bříško neroste, máš krááááááááásný 🙂 🙂 🙂
Luzz to tě teda trápí, ale hlavně že vycházejí testíky dobře. 😉

adrosek
10. únor 2009

-luzza tak to je dobře že to dobře dopadlo a proč jdeš zase na ten test,já myslela že se chodí jen jednou ne?
-tak si ještě na ty pořádný pohyby počkám

gabina26
10. únor 2009

ahojte holky, tak mám po kontrole... mimča jsou v pořádku (aspoň podle toho, co se dalo zjistit)..jinak leží naproti sobě, jedno hlavičkou dolů a druhé nahoru... ale jsme teda jen 15+3, a měli jsme být už 16, ale asi to je v pořádku, protože na minulé kontrole jsem měla být 11 a byla jsem už 12 tt... tak snad to teď nějak vyrovnali...
Takže na triple testy jdu až příští týden, to budu teda 16+3
Jsem si zase oddychla, když jsem je tam viděla oba... a jsou krásně velcí... a krásně jim prosvítala páteř.. 😵

Jinak gratuluji Luzz k výsledkům cukrovky...

artep26
10. únor 2009

Ahoj Gábi,
tak to je super, že jsou prďátka v pořádku.
Já jdu na KO zítra a doufám, že je taky uvidím na UTZ 🙂
Já jdu na tripply zítra, to budu 15+3 ... já myslela že se dělají v 16tt 😲
No hlavně že se mají čile k světu 🙂 🙂 🙂

adrosek
10. únor 2009

-ahojík gabina tak to je dobře že jsou mimča vpořádku tedy,to je radosti,když je zase vidíš že?
-já si chvílu spočla a tady nasněžilo tolik sněhu a stále sněží no jako vpohádce

adrosek
10. únor 2009

-holky ještě se chci zeptat možná sem se už ptala,mám stále ces noc ucpaný nos tak používám olynth myslíte že to není vhodné že to něčemu vadí,ale nic jiného mi nezabíra na uvolnění,může to nějak poškodit mimina

gabina26
10. únor 2009

Jo jo holky... je to super, když jsem je viděla... ono když se ještě nehýbají, tak je to takové, jako že o nich nevím.... a tak jsem spokojená, že jsem je viděla... ale až se budou hýbat, tak to bude jiné, asi už budu klidnější... 🙂
No, já přesně nevím,kdy se chodí na triply, ale můj lékař je přímo primář, a tak snad se v tom vyzná... každopádně já byla dnes 15+3 a půjdu příští úterý...

já mám po ránu také stále ucpaný nos, musím se vysmrkat... a to celé těhotenství... ale četla jsem že je to normální, že ženám zduří sliznice v nose a některé ženy trpí jako by měly stále rýmu...

Já mám dojem, že olynth někde doporučoval nějaký gynekolog (ale jistá si nejsem) zkus se zeptat v lékárně, ale podle mě, pokud je v letáku napsáno, že v těhu to můžeš, tak je to ok. Já, bych ale raději smrkala než do sebe něco stříkala.. 😀 😀

adrosek
10. únor 2009

-no ono se tam právě píše,že se máte poradit se svým lékařem jetsli jej můžete používat,já si jej tak maw.1xdenně stříknem tak proto se ptám
-gabina tak super že jsi viděla mimča zase

gabina26
10. únor 2009

hmm a co takhle si koupit v lékárně přímo nějaké, co těhotné mohou? osobně si myslím, že jednou denně stříknutí neuškodí..., zvlášt když tam není přímo napsáno, že to těhotné nemohou... 🙂

adrosek
10. únor 2009

-no a ted se našla zase na netu že se ten olynth může tak jak se má pak člověk vyznat,raději si stříknem vincentku

tina30
10. únor 2009

adrosku a nezkoušela jsi mořskou vodu? ta je taky dobrá. tu občas používám

adrosek
10. únor 2009

-ještě ne tak ji asi vyzkouším

gabina26
10. únor 2009

Holky, v kterém týdnu jdete na velký ultrazvuk? Vím, že se chodí ve 20 týdnu,ale jak je to u dvojčat? Nechodí se dříve?
A co 3D ultrazvuk? Nedoporučoval vám doktor který týden je nejlepší v případě dvojčat?
A ultrazvuk srdíček, na ten se chodí kdy?

adrosek
10. únor 2009

-ahojík gabina,já jdem ve 20.týdnu na ten velkej,ale nějaký mi dělal větší aji ve 12.týdnu
-na 3D nám doporučil až tak mezi 20-25.týdnem že dřívě ještě nejsou ta miminka pěkná
-na UTZ srdíčka jdem ted po 20.týdnu že mi naplánuje

tina30
10. únor 2009

no já byla na velkym utz ve 21.týdnu a nyní ve 30.týdnu. myslím že v tomto nedělaj doktoři vyjímku. všechny chodíme stejně.

no a ten 3D si myslim tak max. do 24.týdne. oni jsou pak mimča hodně namačkaný na sobě a je těžko co rozpoznat.

já na nějakym speciálním utz na srdíčka nebyla. akorát součástí velkého utz doktor zkontroloval i srdíčka. ale nic víc.

artep26
10. únor 2009

Holky já mám taky pořád poránu plný nos, to je asi úděl těhulek.
Stačí se ale vysmrkat a je to dobrý. Jo a jak jsem celá prokrvená 😀 tak trošku smrkám i krev.
Taky přes den hodně kýchám a přitom rýmu fakt nemám ani nejsem nastydlá, tak nevím .... 😉
Já bych ráda ve 20tt na genetický UTZ, jestli je to ten velký o kterém píšete nevím, ale ráda bych si na něj dojela do Pardubic, byl mi tam doporučen jeden profesor.
Jinak větší UTZ mi dělali taky ve 12tt, kdy kontroloval zda je vše OK. 🙂

artep26
10. únor 2009

Holky a jaký je rozdíl mezi 3D a 4D UTZ? Chápu co je 3D UTZ ale pod pojem 4D si nějak nedokážu představit.
Asi nemám dost bujnou fantazii 😀

adrosek
10. únor 2009

-je pravda že pak jsou mimča už moc velký po tom 24.týdnu
-mě taky teče krev znosu často,asi tím jak je více prokrvená sliznice
-no mě srdíčka kontrolovaly ve 12.týdnu,jak fungují a jak jim prodií krev v srdci a tak,ale unás posílá dr.ještě na ECHO srdce po tom 20.týdnu

tina30
10. únor 2009

artep - 4D znamená, že ti může doktor nahrát na dvd pohyby miminek. 3D je jenom fotografie kdežto 4D je záznam pohybu.

tetes1
10. únor 2009

4D je utz v reálném čase....

veruleg
10. únor 2009

Ahoj artep26 : 4D ultrazvuk je v podstate 3D ultrazvuk a tou ctvrtou slozkou je cas. Takze vlastne 3D zobrazeni v case. Laicky asi jako ze neuvidis jen 3D obrazek, ale ze to bude 3D pohyblive video.

ahoj Gabi : ja Ti tak zavidim ze uz jsi je zase videla. Mam uplne stejny pocit jako ty, dokud se nehybou tak o nich ani nevim tak uz se nemuzu dockat az se ujistim ze tam fakt jsou 🙂

adrosku zkus si do misky nalit teplou vodu a rozpust v ni sul a jendou dirkou zkus natahnout. Mela bys pri tom mit otevrenou pusu, ono jak je to v tom nosohltanu propojene tak ta slana voda projde do pusy a to pak vyplivnes. Je to trosku nechutne, ale pomaha to a je to priordni. Nebo pak tu vincentku.

Jinak 28.2. letim domu. Huraaaaaa a hned 2.3. na kontrolu k memu gynekologovi. Taky jsme zvedava kdy me posle na ten velky ultrazvuk. Tady ve Svedsku ten velky delaji od 16-18 tydne. Ja na nej jdu 20.2. tak uvidime.

Jo chtela jsem se zeptat, pribirate hodne. Ja ted na zacatku 17tt mam 2.5kg navrch a to mam nekdy pocit ze jim opravdu za tri.... kdyz je hlad 😕 takze nevim kam se to ztraci 🙂 Driv mi stacilo se na jidlo jen podivat a kila sly nahoru....

gabina26
10. únor 2009

verulg: já teda jsem 15+3 tt a mám nahoře 1,5 kg, ale snažím se jíst normálně, spíše se nepřejídám a vybírám si zdravá jídla... 🙂 rozhodně jíst za tři nebudu a ani nechci... už tak jsem měla pár kilo navrch... 😝

adrosek
10. únor 2009

-holky já som 19.a něco a mám na hoře skoro 7.kg no mazec,asi se budu muset víc hlídat,na začátku sem shodila pač mi bylo zle a ted to doháním asi všechno

veruleg
10. únor 2009

gabi : ja se taky neprejidam, ono to moc ani nejde. Dostanu toho do sebe min, ale o to dost casteji. Ja se jen bala ze to jde nejak pomalu, ale to asi prijde ze 🙂

gabina26
10. únor 2009

adrosek: myslím si, že se musíš koukat i na to, jaké stavby jsi.. tradičně prý štíhlé naberou víc než plnoštíhlé...
Já zpočátku taky blila, ale nehubla jsem... spíš nepřibírala.. je fakt, že se trochu teď hlídám, protože jsem měla občas typicky žravé dny.. 😀 😀 a za druhé už ani nedokážu sníst tolik co před tím, už mám po 1 chlebu plný žaludek...
ale to přibírání je fakt individuální... někdo přibere až v pátem, šestém, někdo už ve druhém měsíci... a u dvojčat to bude určitě ještě individuálnější... 😉

veruleg
10. únor 2009

adrosku...to ja na zacatku taky shodila a to jsem ani jednou nezvracela, ale spatne mi taky byvalo..... Pak prisly Vanoce tak jsem mela pocit kolik bude nahore (jako kazdy rok) ale ono nic......prijemne zjisteni

tina30
10. únor 2009

no tak s váhou tady asi budu rekordmanka. já sem v 31.týdnu a mám zatím 17kg nahoře. myslim si, že takových 20kg určitě mít budu. neřekla bych že nějak extra hodně jím, ale mám rizikový těhu takže nemůže být řeč o nějakém pohybu. tak ráda bych chodila na procházky a nebo plavat. bohužel to nejde. 😒

gabina26
10. únor 2009

tina30: asi mi to uniklo, proč máš rizikový těhu?
Mě osobně doktor řekl, že každé těhu s dvojčaty se bere jako rizikový a že záleží jen na mě a na mých pocitech, zda půjdu na nemocenskou nebo ne... naštěstí je mi fajn...
Není to taky tím, že mimča nejsou počata přirozeně?
Já teda se furt bála cvičit, ale dneska jsem si řekla, že začnu něco lehkého podle těhu knížek...ať aspoň nějako aktivitu mám... dříve jsem cvičila více, teď už 3 měsíc nic.. 😉 ☹

veruleg
10. únor 2009

ahoj Tino, myslim ze 20kg neni zadna tragedie....spis na dvojcata je to v poho. Ted rodila moje kamoska, jedno dite. Mela 21kg navrch a hned 12kg jim nechala v porodnici. Ja slysela i o 30kg prirustcich.....