Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
11. lis 2008

ahoj kočky 🙂
jani,oni všude píšou,že dvojčata se rodí v 50% císařem...
ale v naší nemocnici se jich rodí naprostá většina císařem...mladí doktoři se bojí vést přirozený porod dvojčat,to už si dovolí jen některý ze starších...a navíc u toho musí být porodníci 2,pediatři taky 2 a vždycky anesteziolog kvůli případnému uspání...takže volí častěji plánovaný cís. řez...

luzza
11. lis 2008

jinak progesteron (utrogestan) mám brát do ukončeného 12 týdne...pak už nic...

luzza
11. lis 2008

dneska je mi nějak blbě...od samýho rána...asi z toho,jak jsem vstávala a jela na tu kontrolu... 😝
udělala jsem lečo a ani na něj nemám chuť...
tak budou mít kluci víc 😀

downhamka
11. lis 2008

Janka tak presne takhle rodila moje kamaradka, zrovna mi to minuly tyden vypravela ve vlaku. Cekala jednovajecny dvojcata, Prvni tahali klestema a druhe bylo pak cisarem, mela to dost komplikovany. Tak jsem se az zalekla co se muze stat. Jinak diky za zodpovezeni otazecky, taky si jdu vkladat do albika muj pupik malinkej 😉

luzza
11. lis 2008

dow
tak nebyly jednovaječný...
jednovaječný dvojčata se rodí pouze císařem,to je tak danný
a nenech se zbytečně strašit 😉 měla tě spíš podpořit,než vyprávět komplikace 😖
tvoje dětičky se naroděj bez problémů,neboj 😉 😵 😲 😲

luzza
11. lis 2008

a nebo na to nebrali v tom špitále zřetel ☹
tady je jen malý výcuc :
Monochoriální monoamniální dvojčátka se rodí VŽDY cís.řezem v 35.týdnu nejpozději. Monochoriální biamniální dvojčátka se rodí cís.řezem v 36.týdnu nejpozději. V obou skupinách významně roste riziko náhlého úmrtí jednoho či obou plodů po výše uvedených týdnech - je doslova "obrovské" proti např. jednočetným těhotenstvím po termínu. Příčiny bohužel neznáme - nejspíše tkví ve velmi komplikovaných změnách na úrovni placenty, mechanismus spočívá zřejmě v obrovských změnách tlaku krve na úrovni placenty mezi oběma plody v pokročilém těhotenství a v nerovnoměrné distribuce krve mezi plody.

luzza
11. lis 2008

mám pocit,že tu všechny máme biamniální a bichoriální dvojčátka 😉
nebo se pletu? 😕

luzza
11. lis 2008

dow,hanulko,už jste poslaly zanetce ty informace do tabulky?? 🙂

jankatr
autor
11. lis 2008

no jestli to znamená dvojvaječný tak asi jo 🙂 Teda Down vlastně strašil dr že tam vidí jen jednu placentu - i když u dvojvaječných mi to přijde divný 😒 😕

andra76
11. lis 2008

ahojky holky můžu se k vám přidat? dneska jsem dostala těhu průkazku ,musela jsem k dr. dřív protože jsem začala malinko špinit a mám semtam bolesti ,jsem po ivf a čekám dvojvaječný dvojčata.

jankatr
autor
11. lis 2008

no jasně že můžeš - proto tu sme 🙂 🙂 🙂 Hlavně buď na sebe opatrná, a raději se teď hodně šetři jestli špiníš. Každopádně jinak gratuluju k dvojitýmu štěstíčku 😉

luzza
11. lis 2008

zdravím a vítám andru 🙂 🙂
to je prima,že jsi přišla 😉 😉
taky jsem v 8.týdnu krvácela a pak špinila,takže se neboj 🙂 pak to přešlo (a brala jsem Ascorutin)

luzza
11. lis 2008

andro
já těhu průkazku ještě furt nemám 😅

luzza
12. lis 2008

dobré ránko 🙂
jedu na tu krev...
a jelikož musím být nalačno,je mi pěkně blbě 😖

jankatr
autor
12. lis 2008

Tady to člověče ani nevypadá že vstáváš tak příšerně brzo 😀 😅 😀

downhamka
12. lis 2008

dobry rano
luzzo bylo to fakt divny, vis o tech jednovajecnych dvojcatech, musela jsem se tvarit jak neverici tomas. Ona vypravela jako by to bylo vcera.
joooo, ale my musime myslet pozitivne, at si rika kdo chce co chce. Trosku jsem o tom premyslela a pak jsem stejne jeste od porodu upustila, mame na to dost casu 😉
Ja brala taky ascorutin, duphaston a extra zelezo, kdyz jsem krvacela a pak spinila. Hematom se muze v tehotenstvi jen tak objevit, tak andro drzim pesti, hlavne, ze jsou tam.
Dodala jsem zanikovi infos, tak jen je doplnit do tabul az bude mit cas. 🙂
tak holciny ceka me dneska poradna, jdu tak za hodku, zeptam se na ten vytok, pak na letani a na ty moje dvojvajecny? milacky. Venku pekne leje, tak snad moc nezmokneme, jinak se opatrujte a k veceru dam vedet odpovedi. 😉 😉

zanetik
12. lis 2008

Ahojky...Luzzo já nikdy zatím nemusela na lačno 😕
Jinak tabulka opět doplněná a opravená,ještě jsem na to v noci vlítla, kdyby něco písněte do IP 😉
Taky jsem pak ten porod zavrhla...budu to řešit až se to bude blížit teď si to budeme užívat 😉 , já se cítím teda jak netěhu...ještě že mi roste bříško a už jsem 2x cítila nějaký šimrání (tiky) u pupíku 😵
Nevím jestli jsem to nakonec psala, ale brala jsem Utrogestan do 14tt, protože jsem špinila a 2dny trochu krvácela..
Tak Dow držíme pěstičky a večer samé dobré zprávičky čekáme...
No a já jdu vařit a pak k našim s obědem tak zatím pa

jankatr
autor
12. lis 2008

Down - tak doufám že je všechno v pořádku a přineseš jen samé dobré zprávičky. 🙂

Zanetiku - jsi šikulka s tou tabulkou 😉

luzza
12. lis 2008

holky
já měla celý den návštěvu,tak teď musím rychle vařit a poklidit 😝
pak vás dočtu 😉

downhamka
12. lis 2008

Cauky holciny, takze vyslyste! 😉 Dojela jsem zpatky az v pul pate, takze pisu az ted!
V poradne vsechno ok, mimiskove v poho, rikala jsem doktorce o vytoku, dala mi MACMIROR coz jsou vaginalni globule. Nerikala, ze by to melo byt neco vazneho 😉 Jinak me dovolila letet, takze letim za muzickem uz zitra. 🙂 Jen si musim pichnout injekci na redeni krve dve hodiny pred odletem, nastesti se picha podkozne jako gonal, do bricha bych to ani nezkousela, pry to mam pichnout do stehna, tak budu na letisti sermovat s injekci. 😉 No hlavne, aby byli mimiskove v poradku. Budu sedet nekde vpredu v ulicce, abych mohla na zachod. Je to jenom do Zenevy, takze to trva asi jednu hodinu. Jinak uz nemam brat zadny progesteron, jen ty vitaminky 😉. Docela jsem si oddychla, uvidime jak dopadnou testy na protilatky a dalsi krev. testy, to budu vedet az za 14 dni. Mam totiz Rh negativni krev, takze uz berou krev i na protilatky

downhamka
12. lis 2008

Urcite se na vas ve Francii podivam, jedu jen na 5dni, vracim se pristi utery. Na dyl jsem si to ani netroufla. takze v Prze uz mam vyrizeneho taxi 490Kc z hlavaku, coz je super a pak uz jen ta injekce a let. Jsem pojistena a styska se mi hodne, tak si s mimiskama uzijeme tatinka! Mejte se a ja se brzo zase ozvuxxx

zanetik
13. lis 2008

Ahojky jen se vám musím pochlubit, mám hroznou radost, našla jsem konečně něco o těch cystách chor.plexů co nám našly u jednoho miminka...měly by se vstřebat do porodu nebo po něm, nemá to žádnou souvislost z mozkem, je to "jen" v komorách a nemá to žádný vliv na miminko a mozek 🙂

Dow tak si to pěkně užijte s tatínekm 😉

Já jdu k našim na oběd a vylíčit to mamce a odpoledne jedu na hokej, tak se ukážu až večer, tak zatím pěkný zbytek dne...

jankatr
autor
13. lis 2008

Zanetiku - tak to je super informace 🙂 - takže mimísek bude v pohodě 🙂 🙂

Down - ty to s tím chlapem taky nemáš jednoduchý, ale aspoň že to tak dopadlo a můžete letět - tak si užij Ženevu a manžu 🙂 😉
Mimochodem - neříkala ti dr nic k té jedné placentě? To mi pořád vrtá hlavou... 😕

jankatr
autor
13. lis 2008

Holky - nejsem si jistá - ale mám pocit že jsem asi tak před hodinkou dostala první kopanec 🙂 seděla jsem na gauči a otočila se na malýho a jestli jsem prckovi nějak ubrala místa či co😕 - najednou mě tak dloublo... no to už snad opravdu nemohl být pohyb ve střevech 😅 😅 😅 - jo a zítra začínáme 18tt 😵 😵 😵

luzza
13. lis 2008

ahoj kočky 🙂 🙂
máme rozbitý NTB takže jsem dnes nebyla na netu...
musela bych do patra k Domčovi do pokoje a to se mi moc nechce 😝 😝
jsem líná 😀
zítra si vás dočtu 🙂 🙂
a všechny vás moc zdravím 🙂 🙂

zanetik
13. lis 2008

Ahojky, tak jsem v pořádku doma...
Jankar já měla 18tt v neděli a od pondělí mě tak divně tiká nalevo u pupíka, nevím jestli to jsou pohyby..u tebe je to možný říkají, že u druhýho to je ještě dřív...takže by jsme měly mít mezi sebou rozdíl jen nějakých 5dní...

luzza
14. lis 2008

ahoj holky
bez toho noťase je to na prd 😝
tady u domči se musí nejdřív něco nainstalovat a připojit a pak teprve jde 😝 to mě odrazuje 😝
jinak jsem byla včera u zubaře,tak mám razítko v průkajdě a v únoru mám přijít zase...
dneska ráno jsem zjistila,že mám na hubě opar jako prase 🙄 je pěkně rozlezlej a docela bolí...ani nevím,co si na to koupit... ☹

luzza
14. lis 2008

zanet,jani
to je prima,že už cítíte bobísky 😵 😵 😵

luzza
14. lis 2008

zanet
o těch cystách jsem taky četla 🙂 myslím,že můžeš být úplně v klídku 😉 🙂

zanetik
14. lis 2008

Ahojky, tak jsem ráda, že jsi to taky četla, myslím že se to vstřebá, jen musej být další testy a kontroly v pořádku..
Když nevím jestli to jsou pohyby, je to zvláštní spíš takový tiky..tak ob den, takže zatím tomu pohyby neříkám dokud si nebudu jistá..každopádně střeva to nejsou takhle nahoře...
Od zubařky mám taky od úterý razítko a v únoru mám přijít ještě jednou 😉 ,ale čím mě překvapila, že byla někde na konzíliu a prej kaz je infekční druh streptokoka a je přenosnej, takže když už má mimi zuby, tak žádný olizování lžiček, dudáku atd. 😕