Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
22. únor 2009

-tak já už mám taky všechno hotové,tak sem spočla a ted se chystám ke kámoškám,budem tam spát,tak se tady opatrujte a kdybych nestihla dneska nakuknout tak zítra tedy
-zanetik tak se drž u zubaře a at ti to dobře dopadne ju?

artep26
22. únor 2009

Ahojda holky,
Luzz krásný fotečky, jak tvého bříška tak Elinky a Nelky 🙂 🙂 🙂
Já taky pořád intimkuju, je to na bednu. Když jsem se zbavila Utrouše,tak zase tohle 😒 😒 Ale co bychom nevydržely, že??
My měli docela narvaný víkend, dopolko vaření jako vždycky, včera jsme byli venku s pesanama (hlídáme ještě salašnici ségře) asi tak 1,5 hoďky, pak jsem se pustila do pečení buchétky a manža jel ještě s Áňou bobovat.
Pak jsem vyrazili ke známým na drbárnu no a byl večer a já padla za vlast. Ve 21:00 už jsem nevěděla o světě.
Dneska je to lepší, po obídku jsem si natáhla záda a noženky, Anička odjela s tátou do kina ...

luzza
23. únor 2009

ahoj dvojmamky 🙂
mě se furt drží rýma a k tomu mě pobolívá hlava...
navíc se mi udělal na nose opar jako brambora...

luzza
23. únor 2009

včera jsem měla narozky,ale dárky dostaly holky...tak nevím,jak to teda je 🙂

veruleg
23. únor 2009

ahoj luzza, pekne fotky z 3D 🙂 a brisko opravdu povyskocilo, ale to je jenom dobre potrebuji misto.
Ti nasi gumidci uz maji od hlavy po nozky 17 cm a brisko mam male, tak se tam musi chudacci pekne tisnit 😅
Jinak teda vse nej k vcerejsim narozeninam 😉

artep26
23. únor 2009

Ahojda kočky,
Luzz dodatečně vše nej nej nej 🙂 🙂 🙂 zapomněla jsem ti na IVF dodatečně popřát, tak to napravuji tady 😀
Dneska jsem volala na výsledky triplů ☹ jsem objednaná na 2.3. na konzultaci s genetičkou, ale doufám že to je opravdu jen konzultace. U dvojek a po IVF+ICSI je to prý normální, výsledky jsou prý nejasné a tak mi asi chce dát doktorka na výběr, zda to podstoupit či ne.
Holky ... prosím o názor ... kdyby vám dali vybrat, šly byste na amnio?? Já vím že asi ve většině případů ne, ale zase na druhou stranu ... 😒
Díky zda se někdo vyjádří, popř. napíše, jakou má zkušenost s triplama on.
Díky jste zlaté a přeji hezký den 😵 😵 😵

veruleg
23. únor 2009

artep26 : ja zkusenost s triplama nemam zadnou. Tady v zahranici se od toho uplne upustilo, prave i proto, ze vysledky nemusi byt prukazne.
Je to tezke rozhodnuti, pri tom amnio je vzdy nejake riziko. Musis taky popremyslet, jestli bys i po spatnem vysledku si mimouse nechala nebo ne. Ja byla vzdy nazoru, ze bych postizene dite nechtela, ale ted si nedpvedu predstavit ze bych je dala pryc. Prece jenom uz jsou velke. Nevim, je to na Tobe. Budu drzet pesti at se rozhodnes jakkoliv.
Byla jsi na tom NT+ ?

artep26
23. únor 2009

Veru díky moc za názor.
Na NT jsem byla ve 12tt, vše bylo v pořádku. Odběr na triply mi ve 12tt nebyl doporučen (kvůli neprůkazným výsledkům u dvojek).
Jsem asi macecha, ale pokud by děti byly postižené, těhotenství bych ukončila. Nedovedu si to prostě představit.
Kamarádka má postiženého kloučka a další 2 rodiny od nás z vesnice taky. Nevím, asi si o mě někdo bude myslet, že jsem sobecká, ale prostě to tak je. Když budu mít na výběr, tak se prostě rozhodnu pro ukončení.
Ale to předbíhám, věřím že se rozhodovat nebudu muset a že vše bude v pořádku 🙂 🙂

tetes1
23. únor 2009

Artep:pokud máš v naprostém pořádku NT a nemáte žádné genetické zatížení v rodině,tak bych asi nutně amnio nepostupovala. Držím palce.

artep26
23. únor 2009

Tetes díky moc za názor 🙂 🙂 🙂
Žádné problémy v rodině nemáme, ale podstoupili jsme ICSI a proto mě asi budou do amni tlačit 😅
Ve 20tt se chci objednat na genetický UTZ, jdu tam rovnou zavolat a rezervovat si místečko 😉 😉 😉

veruleg
23. únor 2009

artep26 :
ja jsem asi taky macecha. Moje mamka kdyz jeste zila tak pracovala v ustavu pro postizene deti...down apod. Ja osobne vim ze bych to psychicky asi mooc nezvladla. Clovek je jak otrok, cely zivot a neni to zivot. Vim ze to zni hrozne, ale je to tak. Nam jinak taky dopadly NT dobre 1/50 000 tak uz jsem potom nic neresila.
Radsi jdi na ten geneticky ultrazvuk pokud chces byt jista, prece jen to je neinvazivni metoda....ale zbytecne se nestresuj. To mi rekl primo muj doktor, ze to NT je prukaznejsi. Takze v klidu.
Jinak kamaradka tady ve Svedsku byla na amnio a rikala ze nic prijemneho. Tady to nabizeji automat. vsem zenam nad 30 let.
Ja se jinak nejvic bojim aby ti nasi gumidci rostli primerene a nepumpovali si vzajemne krev do sebe....ale podle pat. ultrazvuku mezi nimi zatim neni moc velky rozdil tak jsem zase par tydnu v klidu. Ono kdyby to nastalo, tak se pry odebira cast plodove vody.....ach jpo. Nebudu malovat certy na zed.
Neboj vse bude OK 🙂 🙂 🙂

artep26
23. únor 2009

Veru tak jsem tam volala.
Mám počkat co mi řekne genetička a podle toho se zařídit. Je prý možné, že mě před amnio pošlou právě na ten gen. UTZ. Takže počkám a pak se prostě uvidí. Jsem s amnio tak trošku smířená, alespoň budeme mít jistotu a na ta negativa, co se můžou v 1% stát, prostě nemyslím.
Ještě k těm postiženým dětem ... nebojím se toho, že bych nezvádla se o postižené dítě postarat, ale vím že bych se strašně trápila, kdybych měla postižené dítě doma. Pořád bych si něco vyčítala, prostě bych se s tím asi nikdy nesmířila.
Veru držím palec aby se dětičky hezky dělily a nepřetahovaly se, ale věřím že to bude v pořádku a že to mají doktoři pod kontrolou.

veruleg
23. únor 2009

artep26: no vidis.... vsechno se nejak vyresi. Musime myslet pozitivne 😉
Ja musim zacit neco delat, jinak bych prosedela cely den pred pocitacem. V sobotu odletam zpet do CR a nechavam tu manzela na nekolik mesicu a tak uz na me pada uzkost ojojoj, ale musim to pro gumidky udelat. Doktorum v CR verim mnohem vic nez tady.

artep26
23. únor 2009

Veru jdu taky něco dělat, ale stejně mi to nedá a nakukuju.
Tak ti přeji hezký návrat domů a neboj ono to uteče a brzy budete s manžou spolu.
Hlavní je, že budete v dobré péči doktorů 🙂 🙂 🙂

sorbona13
23. únor 2009

artep: myslím, že pokud NT dopadl dobře, tak je to přeci jen prokazatelnější výsledek než ty tripply, které vycházejí u dvojčat často falešně pozitivně (a kolikrát vyjdou špatně i "jednomamkám"), takže bych si s tím nedělala moc velkou hlavu. Uvidíš, co ti řeknou na genetice. Na druhou stranu je amnio 100% jistota, i když s malým rizikem...co se mě týče, tak já bych si mimča taky nechala vzít, kdyby bylo jistý, že budou mít postižení, je to hrozná myšlenka, ale já si prostě nedokážu představit život s postiženým dítětem a koneckonců si říkám, že jsem mladá a měla bych šanci mít zdravé dítě, které bych si ale nepořídila, kdybych už měla jedno postižené...

luzza
23. únor 2009

artí
kdyby mě poslali na amnio,museli by mi jasně zdůvodnit proč...
IVF ani ICSI není zrovna racionální důvod...
kdyby mi vyšly hodně špatně odběry,tak bych asi šla... ale...
na děčínské diskuzi je holčina,která měla jít také na amnio,ale protože jim trvalo dost let,než se k miminku dopracovali,tak odmítla a objednala se na podrobný genetický ultrazvuk do německa k doktoru Rubešovi (pro nás příhraniční je to kousek)...
ten jí řekl,že čekají zdravého chlapečka a že se nemusí bát...a stalo se 🙂 narodil se Maxík 🙂
takže to rozhodnutí je fakt na každém zvlášť...
nikdo asi nechce riskovat zbytečně...je tu pořád to malý procento potratů po amnio...
na druhou stranu,kdyby mi řekli,že riziko nějaký nemoci je hodně vysoký,tak bych šla...

luzza
23. únor 2009

bez pádnýho důvodu rozhodně NE

luzza
23. únor 2009

verul
strašně se mi líbí ta tvoje fotečka jednovaječňáčků 🙂 je to sladký,ty 2 tělíčka v jedný bublince🙂

luzza
23. únor 2009

VERUL
vzpomněla jsem si na tebe! Možná by to bylo pro tebe zajímavý...
doktor,co nám dělal ten 3D4 ultrazvuk nám povídal hodně o dvojčatech a i o jednovaječných...
je pravda,že ty jednov. to maj trochu těžší a těch rizik je tam spousta... ale řekl nám takovou zajímavost...že je v čechách jenom jedno pracoviště,kde prováděj oddělení placent na 2 samostatné části,aby zabránili již zmíněné transfuzi dvojčat,nebo odebírání živin... dělaj to nějakým elektrickým pálením a mají obrovskou úspěšnost...
to jen tak pro zajímavost 🙂
ale tvoji kulíšci už mají nejhorší období za sebou,takže to budou držáci 🙂 a budou ti dělat jen radost 🙂

luzza
23. únor 2009

jo a řekl nám to proto,že našim holkám zřejmě placenty srostly...i když jsou dvouvaječný... jsou těsně vedle sebe a vypadá to,že trochu prorostly...
ale zároveň nás uklidnil,že to bývá často...🙂
a oddělovat placenty rozhodně nehodláme 🙂

luzza
23. únor 2009

to je spíš jen tak pro zajímavost🙂

veruleg
23. únor 2009

luzza : jo, taky se obcas divam na tu fotecku. Oni jinak jsou v jednom spolecnem vaku vnejsim, ale kazdy ma svuj vak blan...nebo tak nejak. Takze kazde miminko ma svoji plodovou vodu.Muzou ale na sebe videt a kopat se atd. Kdyz jsem byla na tom NT+ tak nam pani doktorka rikala, ze se ten syndrom da lecit v Brne a v Praze, ale doufam ze to nebudeme potrebovat. Ono pry nejvetsi riziko je az pozdeji, kdy ta placenta tak nejak prestava stihat...ale ted jsem na pozitivni vlne tak na to nemyslim. 🙂
Jinak kdyz jsme byli ted na tom ultraz. tak fotky nic moc. Mimousi se tam jeden pres druheho pletli a moc z tech fotek nejde videt a hlavne uz se nevejdou na jeden snimek. To si budem muset pockat az po narozeni 😵

adrosek
23. únor 2009

-ahojík mamky,tak já vás taky zdravím všechny moc,jak se máet dneska co?
-my dorazili dopoledne domů,tak sem udělala obídek a ted odpočíváme,pak se dám asi do žehlení a jinak si pak nachystám věci k našim,zítra tam jedu do pondělka pač manžílek mi odcestuje do USA na tu dobu zase tak at nejsem sama doma
-jinak já bych si postižené miminko taky nenechala,je to hrozně vyčerpávající a pak tím pádem už zdravé miminko bychom si asi nepořídili,pač by nebyl čas že?
-si říkám že ty rodiny,které jej mají fakt obdivuji

artep26
23. únor 2009

Holky díky moc za názory.
Luzz já jsem odhodlaná taky jít nejdřív na gen. UTZ, v Pardubicích je nějaký prof. Eliáš, který se tímhle UTZ speciálně zabývá. Takže zjistím jak na tom jsem a poradím se s genetičkou, zda by nebylo lepší nejdřív ten UTZ než přímo plodovka. Ale jak píšeš, pokud by měla velké podezření na nějakou nemoc, tak bych neváhala a na amnio šla. Přeci jen to procento komplikací je malé, tak bych doufala, že se nás to týkat nebude.
Adri tak na tebe budu myslet, taky trávím oběd a pak tu mám žehlení. Mně připadá že snad žehlíme všechny a furt 😀 😀 😀

zanetik
23. únor 2009

Ahojda dvojmamky, tak mám za sebou druhýho zubaře, nezdála se ji jedna plomba, tak že ji předělá, aby pak nezlobila, nakonec pod ni malý kazík,ale hlavně to byla osmička a vrtla mi do pusy, že tam mám teď důlek na kuličky 😅 a na přítelovi sundaly dnes sádru, týden to má sám rozhýbávat a pak možná rehabka..

Artep tak jsme všichni macechy, já to říkala vždycky, já vím ,že postižené dítě bych nezvládla psychicky a pokud bych tomu mohla zabránit ještě v bříšku určitě bych to udělala, je to pak pro rodiče trápení a to dítě z toho života stejně nic nemá...
Počkej na genetičku a uvidíš, já byla v HK u dr. Hodíka, co vím tak všichni jezdí k němu, tak uvidíš, držíme pěstičky a věříme, že všechno bude v pořádku...
Já nežehlím, já 3 pračky vyprala 😅
A dnes nám přišla matrace do kovové postýlky a přebalovací podložka na postýlku, tak asi už máme všechno.
Jo a ještě v sobotu přišla švagrová se švagrem, že čekají druhé, takže tu postýlku jim dáme zpátky tak akorát 😅

adrosek
23. únor 2009

-tak vidíš že jsi zvládla zubaře,aspon to máš za sebou už
-takže budete muset koupit novou nebo shánět někde postýlku co?
-no tak máte už všechno zanetik,ono se to nezdá,ale blíží se to rychle co?

artep26
23. únor 2009

Zan jo jo, necháme to na toho 3.2. a pak se uvidí.
TeĎ jsem koukala na fotečku, fakt super pupík 😀 😀 😀
MOc ti to sluší 🙂 🙂 🙂
Adri já myslím že Zan myslela, že jim vrátí postýlku tak akorát, než se jim narodí prcek ... nebo jsem to špatně pochopila já?? 😲 😲 😲

zanetik
23. únor 2009

Nene my teď máme kovovou postýlku 140x70 velkou po přítelovi ještě kterou oni měly na první dítě, tu chceme jen dokud holky budou malinký, nevím tak do 3měsíců jak porostou a pak půjde každá do své dřevěné...
Já už mám zubaře za sebou 2x v těhu, chtěla to ještě radši zkontrolovat...
jj hrozně se to blíží, letí to týden za týdnem, krom chůviček, které snad dostaneme a monitorů dechů máme snad vše, teda vše potřebné...

zanetik
23. únor 2009

Grej a nemyslela jsi spíš 2.3? to jdu taky do poradny, tak si musíme pak hned písnout co novýho 😉

zanetik
23. únor 2009

Artep díky za pochvalu, mám to jak medicinbál už 😅