Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
24. únor 2009

ahoj lenulinka21 ....vitej do klubu 🙂 Neznas se nahodou s Katy.m ? Rikala ze si pise s holcinou z Opavy co taky ceka dvojky.

lenulinka21
24. únor 2009

Ahojik veruleg no to bude zřejmě já 🙂 Občas si napíšem do Ip ale
osobně se neznáme.

sorbona13
24. únor 2009

veruleg: to tvrdnutí už teď ani necítím jako tlak koule zevnitř, to bylo jen ze začátku. Teď cítím jako by mi kus břicha najednou ztuhnul a na omak je břicho tvrdý a trvá to tak 5 sekund..tvrdne nejvíc podbřišek na levé straně...já stejně věřím, že to nakonec všechno dobře dopadne, jak jsem psala, tak mamka měla stejný problémy, musela ležet polovinu těhotenství v nemocnici, byla sešitá a navíc měla nějaký kruh, ale obě děti nakonec donosila...

lenulinka21
24. únor 2009

Holky s tím tvrdnutím na poslední kontrole jsem dostala magnezko
ale já to mám jen v noci takže skoro nespím ale přes den zatím v poho.

adrosek
24. únor 2009

-ahojik holky moje-mamky,tak vás zdravím konečně,sem dojela odpoledne domů konečně k našim tedy,manžílek mi už odjel a vrátíé se mi tedy až v pondělí
-jinak jak se máte co,já mám taky že mi tvrdne bříško,nejvíc vnoci mi připadne a občas ces den,jím taky magnesko a je to trocha lepší,tvrdne mi tak 3X za den,tak snad to bude ok,na minule kontrole bolo vš ok,tak snad bude ok aj jak půjdem ted v březnu
-no a co vy co?

artep26
24. únor 2009

Sorbono tak držím palec, hodně hodně lež a odpočívej 😉 budu moc držet palce.
Andro už jednou jsem psala že je mi líto, co se stalo 😔 ale jak píšeš, lepší teď než později. Uvidíš že brzy zase bude dobře 😵
Janko mně dělali NT ve 12tt a bylo to v pořádku, já na 100% budu chtít nejdřív gen UTZ a pak amnio 😉

artep26
24. únor 2009

Lenulinko vítej v klubu dvojek 😀 😀 😀
Tino a Zan, vám přeju ať ještě chviličku vydržíte, ale už máte holky vyhráno bych řekla, co?? 😀

artep26
24. únor 2009

Adri uvidíš že vše bude v pořádku a jak jsem psala, mně taky občas ztvrdne bříško, ale jen tak 1-2x denně a ne každý den. A to si myslím že je v normě. No ale radši mu to na další KO řeknu, beru Magnosolv a to 1x denně a je fakt, že mám po něm trošku běhavku. Ale žádné křeče, jen to ze mě jde líp 😀 protože jsem docela do teď trpěla na zácpu 😲 takže zlatý běh na záchod, aby se to stihlo 😀 😀 😀
Luzz a Domís je borec, že ho pozdravuju, fakt šikula šikovný 😀 😀 😀

artepa
24. únor 2009

Ahojky, jdu vás zase po nějaké době pozdravit. Koukám, že se tady bere magnézko o106. Mě taky zvýšili dávky. Beru 3x 1tbl + 1x magnosolv. Berou mě křeče do břicha, tak proto. Pravděpodobně to mám ale z toho, že mám břicho plné srůstů. Příští týden jdeme na velký UZ, tak jsem zvědavá, zda se broučci ukážou a plné kráse.
Jak se zjišťuje, jak jsem na tom s čípkem?
Jinak vám držím palečky, ať vydržíte co nejdéle 3v1

jankatr
autor
24. únor 2009

artepo - buď to doktor měří ultrazvukem, nebo tě vyšetří jen pohmatem 😉

Artep - taky si říkám že ta lehká běhavka po Magnosolvu je lepší než ta zácpa co jsem měla doteď 🙄

artep26
24. únor 2009

Artepo jo přesně jak píše Janka, mně ho většinou měří jen hmetem ale teď posledně mi ho kontroloval vnitřním UTZ 😉
Janko tak tak, zlatě když to jde samo, já se bála ze sebe něco vypouzet, takhle to jde naštěstí samo 😉

zanetik
24. únor 2009

Ahojda dvojmamky, sice jsem v 35tt,ale nejsem si jistá jestli mám tvrdnutí břicha...já to nijak nepoznám, jen že si na něj zmáčknu a teď ho mám skoro pořád tvrdý, jen občas měkký a to když ležím nebo se uvolním na gauči, magnezko mám jen 2x 1tbl.
Lenul vítej mezi dvojkama 🙂
Mě vždycky měřil jen pohmatem až minulý týden UZ a to zjistil, že je 38mm, už se těším co mi řekne v pondělí a kdy pojedu do nemocnice na monitorování, abych to vůbec stihla 😅 aspoň jednou...

luzza
25. únor 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
tak mě rýma ještě neopustila ☹ a opar z nosu se mi sloupává jak maalomocnýmu...

luzza
25. únor 2009

tak jsem vás dočetla a vítám novou dvojmamku 🙂

andro - jsi statečná holka, myslím,že to bereš rozumně a s tím rozdílem porodit ve 20.týdnu nebo ve 25. to vidíš správně... hlavně ať jsi brzy fit 🙂

žanetko - ty tvoje berušky už klidně můžou vylézt 🙂 🙂 jsi dobrá,že si vydržela tak dlouho 🙂

všem komu tvrdne bříško!!!! - holky hodně ležte!!! Kašlete na úklid a nákupy...ono se to bez vás chvíli nepos...🙂
děláte to to pro prcky 🙂 a klídek a lenošení je lepší než dvacet magnosolvů 🙂
držím všem palce,ať jsou mimnka v bříšku co nejdýl 🙂

luzza
25. únor 2009

jinak já beru železo už od 12.týdne doteď...
a magnézko jedno ráno a jedno večer...

luzza
25. únor 2009

žanetko,jak často teď chodíš na kontroly?

luzza
25. únor 2009

jani
už máš vypraný všechny věci pro prcky?? nevím,kdy začít... 😕 mám ještě čas,viď??
žanetky se ani neptám 😀 ty už maj určitě všechno nachystaný 😵

gabina26
25. únor 2009

Dobré ráno...
jsem se fakt divila komu všemu tady vrvdne břicho... no, těm co už jsou ve třetím trimestru se ani nedivím,ale že tvrdne břicho i těm, co jsou na tom s týdny stejně jako já se fakt divím.. Já teda nic nepozoruji... teda si mysllím. Jak se to pozná? To jako víte hned,jak vám ztvrdne břicho, že ztvrdlo aniž byste si na něj šáhly..?? Já teda si šáhnu na břicho a mám tak 3 cm měkké a pak už je asi děloha a ta je tvrdší... (ono to měkké budou asi špeky.. 😀
Nebo jak se to projevuje?

artep26
25. únor 2009

Ahoj holky,
Gábi to prostě cítíš, jak ti břicho tuhne. A je pak jako kámen.
To že nám, co jsem stejně jako ty, tvrdne nic neznamená, pokud to není moc časté. Mně včera zvrdlo jednou asi po 3 dnech, což si myslím je úplně v pohodě. Řeknu o tom sice doktorovi, ale je mi jasný, že mi řekne že je to běžné. 🙂
Jinak všem přeji hezký den, já budu zase po chvilkách žehlit 🙄 🙄 🙄 asi se toho nikdy nezbavím nebo co 😵 😠 😀

gabina26
25. únor 2009

aretep: díky za vysvětlení, tak mě asi ještě nic netvrdne...naštěstí... 😉 tak snad to u vás není nic neobvyklého...
to žehlení je fakt děs.. od té doby, co jsem těhotná, si k tomu musím sedat, nějak dlouho u toho stát nevydržím...
jinak mi známý doporučuje, že pokud čekáme dvojčata, máme investovat do sušičky na prádlo, že pak budu mít jen jednu třetinu žehlení... tak nevím... moje mamča tvrdí, (má sušičku v práci) že je to fakt, a že opravdu některé prádlo vůbec nemusíš žehlit...
Tak jen tip pro vás... ty které už toho máte nad hlavu... s těmi dvoumi toho prádla bude asi fakt že dost... 😉

artep26
25. únor 2009

Gábi já už mám sušičku vyhlídnutou 😀 naverbovala mě k tomu mamka 😉
Nemáme ještě dodělaný baráček, není půda na sušení prádla a žádnou prádelnu nemáme. Takže v zimě sušit prádlo na sušákách pro 5 lidí ... to si nedovedu představit. 😉
Já u žehlení stojím, ale nežehlím třeba 3 hodiny v kuse, ale po chvilkách. 🙂

adrosek
25. únor 2009

-ahojík mamky,tak vás taky zdravím všechny dneska
-vidím že nám tady tvrdne bříško všem asi,no mě dr.jen říkal,že poku 3xdenně tak to nevadí,že mám brát to magnesko 3x1 a pak jedině zvýšit dávku na 3x2 ta je nejvyšší myslím,no taky mu to řeknu na další ko¨ntrole že mi stále tvrdne,ale jak kdy mě přijde
-tak snad to bude ok všechno a mimina tam vydrží co nejdéle hlavně,tak se opatrujte tady,pak na vás zas nakuknu

lenulinka21
25. únor 2009

Zdravím Vás děvčata. 🙂
S tím břichem no já nejvíce trpím v noci ☹ respektive celou noc. Jít spát už pomalu začíná
být pro mě noční můra.Přes den skoro nic. Takže spíše chodím a sedím.Lehni si na chvilku a bum
chytne mě to.

jankatr
autor
25. únor 2009

Luzzi - já to sice vyprala už tak před měsícem ale na žehlení jsem se dostala až minulý týden 😅 a konečně jsem s tím vzala i tu hromadu která se mi tu kupila snad už půl roku (... jak mě se do toho nechtělo 🙄 🙄 🙄 )

Taky jsem to ale dělala po trošičkách a v sedě 😉

andra76
25. únor 2009

luzza já si to všechno rozumem vysvětlím ,ale tělo si dělá co chce -zase ta moje úzkost,je to horší než ten pocit že jsme stratili naše dva vymodlený bobky.
beru antidepresiva a ještě jeden lék ale hlavně rána jsou stejně hrozný. ☹ ☹ ☹

sorbona13
25. únor 2009

ahoj holky, tak jsem na doporučení doktora jela do nemocnice, aby si mě tam pro jistotu nechali. Na UTZ byl čípek 36mm, takže v normě a poslali mě domů. Ono to měření UTZ je přeci jenom přesnější, než pohmatem, na pohmat se totiž ten čípek zdál velký asi jen 1cm. Budu brát Utrogestan 1-1-1 a magnezium 2-2-2 a za týden na kontrolu ke gynekologovi. Břiško tvrdne dál, ale na čípek to asi tedy vliv nemá, doktorka říkala, že je všechno v pořádku a mám dodržovat klidový režim.

sorbona13
25. únor 2009

andra76: ta bolest musí být hrozná, je mi to moc líto, ale věř, že čas všechny rány zahojí, i když z mysli ti už nikdy nezmizí, tak jednou se určitě svého štěstí dočkáš. Držím palce, aby to špatný už bylo navždy za tebou!!

adrosek
25. únor 2009

-tak já se holky vrátila zprocházky se psem,stačilo mi to vcelku
-no stím tvrdnutím břicha mám taky obavy stále víc a víc,jak to sleduji a píšete tady stím čípkëm,bojím se taky,aby to nemělo na to vliv nějak moc,no snad to bude ok
-andra je to asi hrozný,já bych to taky nezvládla asi,je těžké ti psát něco,když sem to neprožila,ale opatruj se moc

zanetik
25. únor 2009

Ahojda dvojmamky, tak jsem byla u našich na kafíčku a hned mi mamka oznámila, že můj bratr čeká druhé, no přeci by ta jeho nebyla pozadu že když já budu mít dvě...je v 5tt a hned to letěla našim oznámit ani nepočkala 2dny než se můj bratr vrátí z Německa.

Luzzo chodila jsem teď po 14dnech, jdu v pondělí to budu 35+3tt a pak po týdnu, ale to vidím, tak 1-2x a mezi tím ještě do porodnice na monitorování...a dá se říct, že máme připraveno, ještě mi přišel včera velký balík dvojčatových věcí, tak jsem to dopolko vyprala, zítra to přežehlím a je to. Taky žehlím v sedě už i když jsem to nikdy nechápala, jak někdo může žehlit v sedě 😅
Na čípek jsem taky zvědavá, hlavně mi dost otíkají nohy v kotníkách a po delším sezení nebo chození i nárty a ty nejsou moc příjemný kor v botech.

snehu
25. únor 2009

ahojte holky, doufam, ze se mate vsechny dobre a miminka rostou. Jen se vas chci zeptat kolik mate zeleza v krvi, ja mam 10,5 a dr me strasi ze budu muset chodit na nejaky injekce.... je to vazne tak hrozny? kolik jste meli vy na posl. kontrole?