Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
3. bře 2009

žanetko
co je se žílama?? to mi nějak uteklo 😕
jinak - dnes mám oteklý prsty na rukou a chodidla 😒
tak doufám,že se z toho vyspím 😉

gabina26
3. bře 2009

holky, kdy jste poprvé ucítili pohyby? furt čekám a čekám a jim se mc nechce... 😠

zanetik
3. bře 2009

Luzzo budou mi na UZ kontrolovat průtok krve žilami, aby se mi někde neucpávaly a nehrozila myslím tromboza, to mi dělá kvůli těm otokům noh, mě ruce neotíkají vůbec a nohy jen kotníky, který jdou,ale pak nárty a to nemůžu ani chodit, při došlapu mám pocit, že mi praskne kůže na nártu a v neděli večer jsem měla i tvrdý lýtka a cítím to pod kolenama nateklý. No a přes noc by to mělo splasknout, jenže mě ne...jen když hodím nohy o zeď.
Gabi myslím, že kolem toho 20tt, nejdřív po 18tt to jen takový jako když to ve mě bublalo, ale pohyby s jistotou asi od 20tt.

adrosek
3. bře 2009

-já jsem cítila první lehké pokyby asi kolem 18.týdne a pořádný cítím tak kolem 20.týdne
-jinak ve cvičení bolo dobře,ještě ted mě bolí nohy tak budu asi spát jako zabitá

katy.m
4. bře 2009

Dobré ránko 🙂

gabi,já cítila pohyby koncem 17 tt,ale neboj,je to individuální.Ti tví jsou jen trošku lenivější 😉

posílala jsem dotaz na ten kočár Bumbleride indie twin,tak jsem zvědavá,co mi odepíší 🙄

adrosek
4. bře 2009

-ahojík mamky tak vám přeji hezký den všem
-tak co máte dneska vpláně co,venku je počasí nic moc tedy aspon tady unás,takže já se vrhnem do žehlení zase a pak jdem odpoledne se zkrášlit do kosmetiky a jinak nebudu dělat nic

artep26
4. bře 2009

Ahojda holky,
nějak nestíhám ... ne nadarmo se říká, že těhotné a ženské na mateřské mají nejméně času.
Včera odpolko jsme byli na prochajdě s pesanem a do 15:00 jsem byla u té ségry. Pak večeře, úkoly, atd ... a padla jsem za vlast.
Dneska čekám kamarádku tak trošku uklízím, taky vařím - bude svíčková a porková polévka. 😝
Si zase s prckama dáme do teřichu.
Snad se vám všem kočičky vede dobře.
Díky za palce na amnio, věřím že to je falešný poplach, ale jistota je jistota a tak na ní radši půjdu.
Tak zatím pa pa pa 😉

artep26
4. bře 2009

Gábi 1. pohyby jsem cítila na začátku 18tt ale bylo to jen takové nejisté pošťuchování, které vlastně přetrvává doteď. Pořádné kopance ještě necítím.
Zan ať ti dobře dopadne kontrola a jsi fakt držák 😉 😉 😉

luzza
4. bře 2009

ahoj kočky 🙂
domčovi je už líp,tak jsem ráda 🙂
manža dodělal večer přebalovák 🙂 tak jsem nadšená (a hlavně za pár korun 😉 ) foto dodám večer...
dnes by mělo dorazit povlečení a mantinelky... 🙂

luzza
4. bře 2009

gábi
pohyby jsem cítila taky na přelomu 18 - 19.týdne,ale bylo jich málo a slaboučký...
od 20.týdne je to to pravý 😉 tak vydrž... za chvíli je ucítíš 😉

adrosek
4. bře 2009

-no já taky ještě ořádný kopance necítím,spíš jak píše artep takové poštuchování tak uvidíme kdy to přijde
-já se dala zase do skládání prádla,další várku jsem hodila do pračky a jinak nebudem dělat nic,oběd ještě mám od našich takže pohoda
-tak se držte všechny

luzza
4. bře 2009

žanetko
ještě mě zajímá,jak monitorují CTG u dvojčátek 😕 😕 😨 😨
natáčí ho dvakrát?? nebo mají snímače i pro 2 srdíčka?

luzza
4. bře 2009

adrosku
teď už cítím pohyby tak,že se mi zvedá i tričko 😅 😅
holky skáčou sem a tam,vlastně skoro celý den...
dávají si jen malý pauzy klidu 😀

luzza
4. bře 2009

a začaly mě pobolívat po stranách žebra... 😝 což je dost nepříjemný... asi se mi roztahuje hrudník,či co... ale je to fakt hnus 😝

adrosek
4. bře 2009

-no tak to věřím,že jak se to týče žeber,tak to není nic příjemného že?
-no já je mám ted nějak vklidu tak snad je všechno ok,občas se tam něco mihne nebo když dám ruku tak jej cítím,ale ted mín bych řekla,tak mě to trocha znepokojuje
-ale ono to asi přijde že časem víc a víc

kacatko000
4. bře 2009

Ahoj holky díky za vaši podporu, no je to trochu lepší ale i tak ty obavy jsou pořád. Možná je to i tím, že jsem furt zavřená doma sama, napřed jsem byla skoro měsíc a půl v nemocnici, pak zase doma, manža furt v práci a rodina a přátelé daleko, tak mě z toho už asi hrabe 🙂
Je zvláštní, že ze začátku mě tenhle strach jak to zvládnu netrápil až ted, možná jak se to pomalu blíží. Jinak jsem zjistila, že je tu spousta holek co maj podobný termín jako já a nebo aspon přibližně. Já mám termin taky začátkem srpna a je tu dost červencovek a cevnovek a myslím, že i srpen.
Jinak řešíme zda nechat prcky spát v pokojíčku ve dvou postýlkách už od začátku a nebo zatím v jedné a tu druhou si dát dolů do obýváku, je spojen s kuchyní. dětský pokoj bude nahoře hned vedle ložnice. Do ložnice se nám postýlka moc nevejde a taky by se manža asi už vůbec nevyspal, tak ještě nevím zda spát v pokoji sprckama a nebo spát v ložnici a nechat otevřené dveře a samo monitory dechu. máme sice už koupené dvě polohovací lehátka ale v tom asi pořád taky být nemůžou.
Jak to budete řešit vy??
Dnes jdu na návštěvu k jedné dvojmamině, co už má skoro roční prcky, seznámila jsem se sní na netu, sice je to přes půl Prahy ale jsem strašně zvědavá, jak to uvidím v realu 🙂

sorbona13
4. bře 2009

kacatko: já jsem taky srpen, termín mám 12.8, ale nedělám si iluze, že bych to do toho data doklepala 🙂 My budeme mít prcky určitě v ložnici, aby si manža taky užil 🙂 A asi je necháme ve dvou postýlkách a v obýváku budu mít lehátka a deku na zemi, na spaní je budu dávat asi ven do kočáru.

tina30
4. bře 2009

ahoj holky, tak sme byli včera na předporodnim kurzu u nás v porodnici. bylo to docela zajímavý. povídala si s náma celou dobu porodní asistentka. pak nám pustili film o porodu. nejhorší byl teda detailní záběr na nástřih hráze. to bylo docela drson. a pak byla prohlídka porodních sálů.
taky sem zjistila že se mi čim dal tim hůř řídí - respektive je nejhorší vlézt do auta - nějak mi tam překáží volant 🙂
a dneska jen odpočívám a nic nedělám.

zanetik
4. bře 2009

Ahojda dvojmamky, tak já razím na UZ s těma žílama snad je to v pohodě...
Luzzo teď u dr. mi sestřička dala jednu přísavku na dělohu a druhou na jedno srdíčko, natočila a pak ji hodila na druhý srdíčko...v porodnici mají, ale přímo pro dvojčátka prý, tak pojedu asi koncem přištího týdne asi,ale to už možná ani nestihnu 😅 uvidíme
Jinak mi máme zatím jednu velkou postýlku a až bude holkám malá, tak dvě normal dřevěný a v ložnici, protože mám 2+1 a pokud se bude chtít přítel vyspat, holt bude muset jít do obýváku...

arwenka
4. bře 2009

Ahojky maminky - jdu se na Vas juknout 🙂 Je tady nektera, ktera by citila pohyby uz driv nez v tom 18. tydnu? Mne se FAKT zda, jako bych je citila - malinko, ale neco tam je 🙂

gabina26
4. bře 2009

holky... díky za info ohledně pohybů... pořád čekám... 😉 tak snad se dočkám... a jak přesně se to projevovalo? a bylo to spíše v klidu, večer, nebo i přes den?

adrosek
4. bře 2009

-tak já jsem dožehlila zase nějakou várku pro prcky,naskládala do skříní,ještě perem ale ,takže ještě bude co žehlit stále,no se to nezdá,ale je toho habaděj a přitom moc věcí není jako
-jinak ohledně spaní miminek-já je budu mít ve dvou postýlkách,každou zvlášt,budu je mít ve vedlejším pokoji,takže nebudou spát snáma v ložnici,nevlezli by se tam nebo možná aj ano,ale bylo by to tam namačkané a navíc budem mít vtom druhém pokoji aji zrovna přebalovací pult a skříně s věcma takže to bude lepší,sice se nachodím,ale co už nadělám
-ohledně pohybů,ze začátku sem cítila takové motýlí křidélka takže to možná gabina bude ono neboj pak se projeví pořádně

alik30
4. bře 2009

Ahoj holky, my máme holky v samostatném pokojíčku, protože by se nám do ložnice dvě postýlky nevešly. Každá spí ve své postýlce. Já spím s nimi na rozkládací pohovce. Nejdřív jsem za nimi chtěla jen chodit. Kamarádky mi říkaly, že mi to nedá, že budu spát s nima a je to tak a to máme a používáme i monitory dechu. Od prvního dne spím s nima, partner v ložnici. Aspoň se vyspí do práce. Když potřebuju, tak ho vzbudím a pomůže.

zanetik
4. bře 2009

Ahojda, tak jsem na UZ dopadla dobře, cévy se neucpávají, takže tromboza nehrozí, jen jak jsou holky už těžký a jsou dvě, tak mi tlačej na cévy v tříslech a proto mi ty nohy otíkají, tak musím holt vydržet do porodu a občas ležet s nohama nahoře aby stekly...jen mě z toho zas bolí to vyskočený žebro a i v noci nemůžu spát na zádech...ono by se prý nemělo a mělo by se spát na levém boku, ale nevíte jak je to dvojčat?
Mě se pak holky svalej jedna na druhou a bolí mě břicho...
Gabi neboj ještě tak týden a budeš cítím šťouchanečky...je to asi individuální, určitě musíš být v klidu si myslím a měla jsem to buď v leže,ale nejvíc večer na gauči...
Arwenko mě se to zdá tedy brzy,ale zase už jedno dítě máš, tak to bývá dřív...

sorbona13
5. bře 2009

ahojky, nejdete některá příští týden na přednášku o dvojčatech v Praze? My se tam s manžou chystáme. Já pohyby už cítím, ale žádná motýlí křídla to tedy nejsou, spíš občasný šťuchaneček zevnitř, ale přes břicho to ještě cítit není. Nejvíc to vnímám večer u TV vleže na zádech.Co jsem slyšela, tak je to hodně individuální, někdo cítí pohyby dřív a někdo později, taky dost záleží na tuku na bříšku, já ho tam moc nemám...

katy.m
5. bře 2009

Dobré ráno 🙂

arwenka: já cítila pohyby až začátkem 18tt, v 15tt mi to přijde brzy,ale jk píše zanetik,tak už nejsi prvorodička,tak možné je všechno 😉

Cose týká postýlek,budeme je mít taky vedle v pokojíku,protože se nám 2 postýlky do ložnice nevejdou.Pro jistotu tam bude i pohodlná pohovka,kdyby něco,ať u nich můžu přespat.
Chůvičky a monitory dechu jsou tím pádem samozřejmostí.

Přišla mi odpověď na ten kočárek BUMBLERIDE,kopíruji: Dobrý den,
tak autosedačky by tam měly jít obě, co se týká toho lůžka - to otočit lze, ale pouze v létě kdy se přetočí i boudičky jinak to nejde.
Tak to jsem z toho jelen 😖 🙄

adrosek
5. bře 2009

-ahojík mamky,tak vám všem přeji hezký den
-no stěma postýlkama-taky jak sem psala budeme mít vedle v pokoji,jen já tam nebudu mít ani sedačku na spaní takže budu muset chodit z ložnice za nimi,v obyváku budu mít rozložené ty cestovní postýlky,abych je měla tady u sebe ces den občas

luzza
5. bře 2009

ahoj holky
byli jsme skoro celou noc vzhůru...domča nemohl při té horečce spát 😢 měl 39,3 😖 o půlnoci jsem mu dala poslední panadol a nad ránem konečně usnul...spal až do teď a zatím je bez teploty 😉
no...začínáme trénovat ponocování 😉

luzza
5. bře 2009

žanetko
díky za info k CTG 😉 🙂 a jsem ráda,že máš žíly v pohodě 🙂

luzza
5. bře 2009

ohledně postýlek...
máme je obě v ložnici... naštěstí se tam vejdou...neboť bych nerada běhala xkrát za noc někam do pokojíčku...
to jsem měla při Domísovi,ale po 3 týdnech jsem to vzdala a postýlku jsme stěhovali do ložnice 😀 naběhala bych tak 100 jarních kilometrů 😀 😀 to mě fakt dost otravovalo... 😝 😝 😀

holky dám spinkat každou do svý postýlky...
a v obýváku máme lehátka a ohrádku,takže tam je to taky vyřešený...