Redukce plodů - trojčata, prodělaly jste to?

terry1512
1. dub 2014

Ahoj holky,jak už sem psala ségra čeká trojčata. 🙂 Přítel chce aby šla na redukci plodů. ☹ Zatím jí nikdo nebyl schopen vysvětlit jak to probíhá.Teoreticky to ví.Je tu někdo kdo to prodělal ať už dvojčata nebo trojčata??Děkuji za každou informaci.

tarra27
1. dub 2014

@1miska
@mala_agnes riziko to je, ale taky riziko, že přijde o všechny...nebo že se bez tak narodí dříve....

za mě lepší ke konci ležet na posteli, nic nedelat nebo být v porodnici....a radeji předčasně narozené a všechny.....
tenhle výkon k ničemu dobrému nepovede...

ale je to jen muj názor

marketa11112
1. dub 2014

ahoj, radi bychom s manželem mimco. on je z dvojcat, je nam přes třicet, antibaby beru no asi 13 let. tak je asi i pravdepodobnost dvojcatek u nas. pry hlavne při poceti v prvních trech mesicich po vysazeni antikoncepce. je mi přes třicet, takze mimco pro me bude jako zazrak. dvojčátka bych brala hned . klidne 🙂) mela bych to v jednom. ptala jsem se i manžela , co kdyby to byli trojcatka? malem ho ranila mrtvice, chytil se za hlavu a pak řekl --nooo, tak to nejak udelame, no. neodpustila bych si, ze bych kvůli redukci prisla o nejake další. třeba zdrave, třeba tu krasnou holcicku apod. ale to jsem ja. na druhou stranu chápu lidi v situaci, kdy opravdu nemohou mit jedno dite, natoz tri. takze odsuzovat se to neda. ale pokud mam kde bydlet, manzel ma alespoň nejakou praci a pokud vim, ze materska a rodicak stále existuje a na jidlo mit budeme, tak bych si prcky nechala. 🙂)

terry1512
autor
1. dub 2014

Holky všem moc děkuju za info.i za podporu pro segru.Poslala sem ji celou diskuzi tak doufam že ji to aspoň trochu pomůže se správně rozhodnout.Určitě dám vědět jak se rozhodla.Má na to ještě 10 dní.

kocicinka
1. dub 2014

Tak když někdo podstoupí umělé oplodnění, a pak si nechá "zredukovat", čili usmrtit jedno z dětí, to už mi přijde jako echt prasárna, pardon. Nechápu, jakto že je to legální. V 11 týdnu už je to hotový člověk.

kocicinka
1. dub 2014

@mala_agnes jenomže ty vícerčata se dělají uměle....dělají si to doktoři a ty matky sami....

chris_n
1. dub 2014

@kocicinka tady tenpřípad je přirozený

terry1512
autor
1. dub 2014

@kocicinka Tak segra počala přirozeně.Žádný umělí ani jiná pomoc.Tohle ji nenapadlo ani nahodou že se chytí hned 3.A každé je jinak staré.

kay
1. dub 2014

@kocicinka evidentně sis tím prošla a máš za sebou nekonečno probrečených nocí a víš o čem mluvíš, když říkáš že je to prasárna..

mala_agnes
1. dub 2014

@kocicinka tyhle trojčata jsou přirozeně. U dvojčat se redukce doporučuje málokdy.
A pokud se dělá IVF, tak tě můžu upozornit, že doktoři opravdu zvažují zda dát 1 nebo 2 embrya. 3 se snad nedávají nikdy, pouze pokud je už od začátku vidět, že ta embrya nemají moc šanci se chytnout.
Navíc teď je relativně nové nařízení od pojišťovny, které u prvního IVF zvýhodňuje transfer pouze 1 embrya, nikoliv dvou.
Já neříkám, že to je ideální řešení.
Já pouze z pozice člověka, který viděl JIPku plnou nedonošených miminek, z nichž víc než 2/3 byla dvojčata, říkám, že chápu důvody...

terry1512
autor
1. dub 2014

@kocicinka No ještě bych teda dodala že odsuzovat někoho je taky pěkná ,,prasárna´´
Vůbec nemůžeš vědět proč třeba to miminko musely dát pryč.Buď ráda že máš 2 děti a nesuď život jiných když ho nežiješ.

jika10
1. dub 2014

Jsem za to nechat si všechny 3 dětičky. Chlap se s tím určitě srovná a stejně nakonec bude rád, že je má. Mám známou, která má taky trojčátka přirozeně a poslední 3 nebo 4 měsíce musela ležet v nemocnici pod dohledem, ale zvládla to a mimča se narodili v 34tt a musím říct, že nikdy neuvažovala o tom, že půjde na redukci. A podotýkám že doma měla už 3 letou holčičku, takže najednou taky čtyři. Všechno se dá zvládnout. Držím palce, ať se segra správně rozhodne 😉

terry1512
autor
1. dub 2014

@jika10 Tak to je super.Doktorka jí říkala že pokud by to šlo dobře tak pujdou císařem v 36tt.A jsou mimča vpořádku??

jika10
1. dub 2014

@terry1512 Úplně, už chodí do 1 třídy a jsou to 3 kluci a pořádní raubíři. Je jich plný barák 😀

terry1512
autor
1. dub 2014

@jika10 Tak to je super.Segra doufá i v holčičku tak uvidíme. 🙂

bonavoxa
1. dub 2014

Ten ,,humanismus", co se šíří všude kolem je zničující. Co jsou to za lidi, jaký mají vztah, podmínky,...Snad jsou to mladí rozumní lidé, kteří se rozhodli počít děti. Už toto rozhodnutí je zásadní. Dítě je dar. Co by tady za to jiné daly...celý majetek, ani by okem nemrkly...Když už dítě počnu, budu se neustále rozhodovat? Kdy ho budu nebo nebudu chtít? A které? To vlevo? To nahoře? To zlobivé? Přítel se zachoval zbaběle..možná jako každý muž vidí spíš tu finanční stránku věci :( V takové situaci bych chtěla vedle sebe muže, který by přijal svůj díl zodpovědnosti. Takoví už taky nejsou? Tristní. hemží se to tu tématy se smutnými konci....nepomáhají žádné argumenty proti. věří se slepě lékařům, je to jen plodové vejce...,,něco"...jsou se vším rychle hotoví. Nosit trojčata je zátěž, ale redukce není? Co je přirozenější už z podstaty? Mám také dceru narozenou dříve, byla ke všemu malá, slabá, uvřískaná. První rok byl očistec. Jedu nadoraz, jsem zanedbaná, ale malá roste, dělá pokroky, je šikovná. Jen náročná. A vedle sousedka má dvojčata, chodí vysmátá, prý jsou pohodoví.

bedu12
1. dub 2014

Mam toto čerstvě za sebou. V 11 tt js sla na redukci trojcatek. Bohuzel jedno z jednovajecnych se začalo špatně vyvijet. Druhe zemřelo druhy den po redukci. Zustala mi holčička a jsem šťastně skoro ve 30 tt. Kdybych nezvolila tuto cestu,neměla bych zadne. Vsichni by to nezvládli dobře.Takže co je etické...? Přeji hodně štěstí.

bonavoxa
1. dub 2014

@bedu12 Jak víš, že by to nezvládli? Víš, proč zemřelo to druhé? Když jde o otázku etiky, tak jde i o důvody. Pokud se jedno dítě nevyvíjí a ohrožuje ostatní i matku, ale zbavit se jednoho jen kvůli množství?

lucille85
1. dub 2014

@bonavoxa no jednovaj.dvojcata maji vetsinou nejak spolecnou placentu nebo dve placenty ale s tzv.spojkami takze pokud jedno zemre je takrka nemozne to druhe udrzet...
Ja sama mam redukci za sebou-prirozene jsme pocali trojcata-jednovaj.dvojky a jedno zvlast.Zjistilo se to nahodou,do 10tt to vypadalo na dvojvaj.dvojcata,to jedno jednovaj.dvojce bylo v zakrytu.Po x konzultacich s odborniky ruznych oboru a diskuzi o rizicich jsem dala na lekare a sla na redukci dvojcat.Jednovajky jsou totiz vysoce rizikove i samotne...a riskovat ze prijdu o vsechny nebo pak budu mit tri postizene deti...Tyden od zjisteni do redukce jsem total probrecela a dodnes je to moc citlive tema.V den redukce uz byl mezi jednovaj.patrny rozdil-pravdep.uz transf.syndrom.Prisla bych o ne o vsechny.Navic u porodu ktery skoncil akutni sekci se zjistilo ze ta placenta toho samost.byla ne uplne ok.Dnes bych se rozhodla stejne.I kdyz to strasne boli a nikdy to nevymazu.Mit jistotu ze porodim tri zdrave deti necham si je vsechny.Takto jsme dali sanci tomu nejsilnejsimu.Nas zazrak ma 20mesicu.Bohuzel na netu je malo info a spousta strasne chytrych odsuzujicich zen.Ja nesoudim uz nikoho.Kdo to nezazije nikdy nemuze chapat.

lucille85
1. dub 2014

@terry1512 kdyztak cokoli zodpovim v IP 😉

bonavoxa
1. dub 2014

@lucille85 také nikoho nesoudím. To mi nepřísluší. Jen je mi líto, že se tu rozmohl takový nešvar. A to, že nejjednodušší řešení se vydává za nejlepší. U Tebe byly právě ty zdravotní důvody, které chápu. Příroda si vybrala a lékaři pomohli. Jsem pro odborné konzulatce, konzília, vyšetření, cokoli. Jenom ne pro ukvapená rozhodnutí. Každý případ je jiný. Ne všechna trojčata musí mít problém.

lucille85
1. dub 2014

@bonavoxa neni to nejjednodussi reseni...nejjednodussi je asi nedelat nic a cekat...my byli prekvapeni z dvojcat ale prijemne a moc jsme se tesili...bylo to hrozne ale dikybohu ze mam aspon jedno zdrave dite.Od 28tt jsem navic musela co dva tydny na utz-mel malo plodove vody a male brisko-diky asi te ne uplne stoprofunkcni placente...po vyvolani porodu zacaly padat ozvy takze ihned sekce...nervovala jsem se opravdu do posledni vteriny a tehot..si vubec neuzila...A riziko ze po redukci prijdu i o to jedno jsem mela asi 5% protoze dvojcata byly primo nad cipkem...

bonavoxa
1. dub 2014

@lucille85 Stejně jsem to měla s jedním dítětem. Tři měsíce jsem jen ležela, v nemocnici byla nonstop. Nikde neuvádím, že nemají dělat nic a čekat. To by nebylo při trojčatech ani možné. V jajich případě bych se snažila mít co nejvíce informací o tom, jak je to s trojčaty, vyhledávala odborníky, případy,..Proč hned redukce...:(

kacenka1979
1. dub 2014

no není to jednoduché......ale je pravda že kamarádka śi je nechala všechny...celé těhotenství prakticky trávila v podolí cca 3 měsíce jeden plod se odloučil sám... v necelém 7 měsíci porodila cs jedna holčička bohužel nepřežila ☹ já osobně bych na redukci nešla ale ty rizika jsou někdy vysoké bohužel .......jinak přítele bych nakopala říct mi půjdeš tam a hotovo...

lucille85
1. dub 2014

@kacenka1979 ja neodsuzuju ani toho pritele...pokud by byli deti treba postizene a staci kdyz bude jen jedno z tech trech tak on bude zivit rodinu...takove dite/deti vyzaduji peci neustale...nehlede na to,ze tu jeste nepadla moznost ze to neustoji organismus zeny,bohuzel zemrit se da i pri porodu ci sekci jednoho ditete natoz zri...a co pak on sam s detmi?tady se musi rozhodovat rozumem...ja bych nedokazala jen cekat a pak prijit o vsechny kdyz jsem mela moznost zachranit s velikou sanci aspon jedno...je to opravdu hrozne tezke tema...

mala_agnes
2. dub 2014

Víte dámy, já musím říct, že mi přijde, že si spousta z nás představuje život jako selanku a z americkýho filmu. Nedonošený dítě? Neboj, dneska je věda na takové úrovni, že se to v pohodě zvládne.
Přirozený porod. Jasně, to nejlepší pro matku i dítě, však nebudete ve stresu.... Všichni jsou děsně chytrý ....
Přijde mi, že si lidé z těch informací kolem vybírají jen to, co se jim hodí...
A úplně upřímně, i já to donedávna měla také tak a zcela určitě ve spoustě oblastí mám.... Ale po 5 IVF, předčasném porodu, který mně i malému zachránil život, měsíci v Podolí mezi nedonošeňátky, mám na hodně věcí jiný názor...

Nedonošené děti - i když je věda hodně daleko, tak spoustu věcí pořád neumí. Já na tu JIPku (respektive RES - oddělení extrémně nedonošených chodila 14 dní den co den). My byli relativně "v klidu", protože malý se narodil "až" v 32 tt, ale .... I tak tam jdete se strachem . Klepete se hrůzou, co Vám dnes doktor, sestřička řekne. Každé vyšetření ve Vás vzbuzuje hrůzu. Často jsem tam seděla v křesle, koukala na drobečka v inkubátoru nebo ho klokánkovala a viděla tam rodiče, co mluví s doktory a brečí. A ani ten lékař nevypadal, že by se mu některé zprávy sdělovaly lehce.... Některé děti operují pár dnů po narození, u některých je jasné, že je nezachrání...
Jasně, může to být vše bez problémů, měla jsem pokoj vedle té paní s paterčaty a ta jsou všechna zdravá, ale tak jsem se tam potkala se spoustou maminek, které měly dvojčátka, trojčátka a zůstalo jim jen jedno miminko.
Pokud se maminka / tatínek rozhodnou pro redukci z finančních důvodů, přijde mi to šílené. Pokud jde o zdraví, tak pro to mám pochopení. Někdo má problémy s čípkem po konizaci, někdo je drobné postavy ... jsou tam různé predispozice...
Určitě jsem pro to, u takto závažného rozhodnutí si jít k dalšímu doktorovi pro druhý názor....
Přeju všem dobré rozhodnutí a hlavně šťastný konec.

kocicinka
2. dub 2014

@terry1512 a proč tedy, když nějaká máma zahodí novorozence do popelnice, je potom společností odsuzována? Vždyť je to ten samý čin. Já nikoho za nic neodsuzuji. Prostě jen mám tento názor. Když někdo tohle udělá, neměl si děti vůbec pořizovat. To je můj názor a ten se nezmění.

kocicinka
2. dub 2014

@mala_agnes ale aspoň ty děti dostaly šanci. Když je zredujuješ, vezmeš jim i tu.
Já jsem taky s prvorozeným synem měla po narození problémy, přesto, že se narodil v termínu a měl 4,5 kilo. Nikdy, ani u normálního porodu v termínu nevíš, co se může stát, což ostatně neví nikdo nikdy.
Jde mi o to, že by člověk neměl rozhodovat o tom, kdo kdy umře, já bych s tím nemohla žít.
A propos četli jste o potratu částečným porodem, jak se to děje v USA? To je taky OK? Co ještě je a co už není?

kocicinka
2. dub 2014

Jinak když jdu na umělý, tak přeci musím s vícečetným těhotenstvím počítat, ne? Pokud někdo do toho jde stylem no co, tak pak kdyžtak jedno nebo dvě z nich zabijem, tak to je opravdu hnusný. Vůči těm dětem.

romantika
2. dub 2014

terry kamarádce to nabizeli s dvojčaty, ale ona byla absolutne proti. todle je proste každého svedomi. každý ma jiné limity zbavovat se deti, my měli problémy s jednim a to rozhodovani je uplne nejhorsi. Urcite kdo to nezazil nevi jak je to psychicky vycerpavajici. ono jinak se rozhodnete ted a pak když porodi třeba ty dve a bude si rikat co to treti? todle by doktori delat nemeli. minuly rok rodila pani paterčata a dala to. kdyby k tomu byli zdravotni indikace tak to chápu. doba je opravdu na todle desna, stavi rodice do roli na který by nemeli mit nárok a hlavne nikdo jim nikdy nepovi jak je to psychicky narocne. Ja si tim prosla loni a prala bych mamince, aby ji todle nenabidli a spokojene si odnosila tri prcky. Život nam laduje a zadna cesta nikdy není spravna. Zredukuje a ono se pak muze ukazat, ze to bylo to nejsilnejsi a bude resit todle. Je to fakt lidsky fujtajbl. No a chlap todle nepochopi, tomu verte. At to ani on nerozhoduje, obzvlast matka vnima tydle věci uplne jinak. Aby se nenechala premluvit a pak to nezkousla a muzou mit doma taky peklo. Hodne zvazujte. Drzim vam tak i tak pesti at tu zkousku zvladnete. Jezis, kdyby vam to fakt nenabidli, todle je od doktoru zverstvo. Mne posilali na potrat aniz by se vedelo proc a nakonec bylo vse v poradku. Proste moda dnesni doby.
Terry takovy priklad, porodi dve, chytne ji hormonalni poporodni rapl a bude ječet po manzelovi ze treti zabili, ze je chtěla a tak a nemusi se s tim vůbec srovnat. Vite todle je jak vyssi divci, ne jen strčte embrya, dve si vyberem. Nikdo ji nerekne ze redukci muze poskodit i ostatní a tak. Ruce od toho pryc.

ined77
2. dub 2014