Mám dotaz - může exekuce na dětský účet?

deniskaamalie
5. čer 2019

Dobrý den , mám dotaz může exekuce na dětský účet?
Budou tam chodit dávky , mateřská atd . Děkuji

elesse
5. čer 2019

Pokud tam budou tvoje penize tak muze

berenika39
5. čer 2019

Dětský účet je dětský jen názvem. Majitel účtu bude dospělý.

crejzy
5. čer 2019

Z bankovnictví jsem sice už 4roky pryč ale snad se to moc nezměnilo. Pokud to bude opravdu dětský účet - studentky pod 15let ( ne specialni spořící apod) majitelem není dospěli, ale dítě. Je vedené na jeho jméno a jeho rodné číslo. Pouze kvůli věku má omezená práva s účtem nakládat a rodič je vedeny jako disponent s plným právem do věku 18let dítěte. Ohledně exekuce nevim jistě, ale předpokládám, ze když je vedeny na RČ ditete tak by tam exekuce rodičů neměla být. Ovšem tyto dětské úcty mají jiná omezení - většinou nelze vybírat velké částky apod. Jinak by rodiče takto “prali” peníze

elesse
5. čer 2019

Vubec nejde o to ci je ucet ale jake jsou na nem penize. Pokud tam budou chodit postizitelne davky rodice, je jednoduche to dohledat a prokazat

julielim
5. čer 2019

@elesse to ale taky není pravda, moje mamka měla nějakou dobu exekuci na účet, tak si nechávala posílat peníze ke mě. Chodil jí ke mě příspěvek na péči a nikdo neřešil, čí ty peníze jsou. Když mě přišly v tu dobu peníze k ní na účet, přišla jsem o ně.

julielim
5. čer 2019

a ještě teda k tématu, když mamka měla tu exe na účet, bráchovo účtu se nikdo ani nedotkl a to byl nezletilý a zakládala mu ho mamka. pokud je majitelem účtu dítě, nemůžou na něj sáhnout, protože v tom okamžiku jsou peníze dítěte

elesse
5. čer 2019

@julielim to ze se to nestalo neznamena, ze se to stat nemohlo. Navic zalezi na koho byl prispevek na peci, jestli ho vubec mohli postihnout. Cela problematika je pomerne slozita

julielim
5. čer 2019

dokud příspěvek chodil k mamce na účet, měla ho zabavený taky. Pokud je exekuce na účet, týká se to jen toho daného účtu a nejde pak nijak hnout s žádnými penězi z něj (asi jen jednorázově vybrat nějaká částka myslím). Neříkám, že to není složité, oni ani bankéři se v tom často nevyznají.

nita1984
5. čer 2019

Je důležité si uvědomit, že v tomto ohledu se za poslední rok hodně změnilo. Aktuálně je to taky že exe sáhne na cokoli a vy pak musíte rozporovat. Řešila jsem to osobně několikrát, bohužel.

ni_kola
5. čer 2019

Pokud je ucet vedeny na RC ditete, exekuce na bankovni ucet nemuze byt. Jen nektere detske ucty maji omezenou moznost vyberu penez.

apollonka
5. čer 2019

Pokud ma založeny účet dite tak stejne je zákonný zástupce rodič , pokud ma dite na účtu penize v době exekuce účet je zablokovany a nelze z nej penize vybírat , takze pokud prijdou penize na účet dítěte tak vám je nikdo nevezme ale vy ani dite si je vybrat nemůžete , pokud se ovšem nejedna o dávky pro dite . Pokud byste ty penize opravdu potřebovali vybrat a treba zrušit účet musí se to vše udělat soudně a penize Vám stejne nezůstanou a musíte je odevzdat ( pokud to neni rodičovská , mateřská , přídavky )

katka_nedo
25. srp 2019

@apollonka Zname kvuli exekuci manzela se stalo to,ze sporeni jeji dcery bylo take zablokovano.Takze exekutor muze asi vsechno