Mám nárok na mateřskou a pokud ano, kdy o ni žádat?

weronikasul
2. čer 2015

Dobrý den prosim Vás mam dotaz ohledně nároku na mateřskou byla jsem zaměstnana.
Od 3.6 2013 do 30.11 2013 a potom od 3.3 2014 do 30.11 2014 s tim že jsem byla ještě
do 12.12 2014 na nemocenske smlouva byla vždy na HP Děkuji za odpovědi

gosa22
2. čer 2015

doporučuji se radši zeptat rovnou na příslušné SSZ (u vás asi OSSZ Bruntál?), tam to řeknou během pár minut z rodného čísla a přidají rovnou i termín, od kdy můžeš nastoupit...(což mimochodem případně ví i setra na gyndě)

xpila
2. čer 2015

Chybí tady to zásadní, a to termín porodu. Bez toho ti nikdo neřekne, jestli máš nebo nemáš nárok na PPM. Jelikož už nejsi zaměstnaná, tak se musíš vejít do ochranné lhůty, která je v tvém případě 180 dní. Takže když si to spočítáš, už bys musela být teď na mateřské, aby ti to vyšlo.

frndafrrr
10. srp 2015

Ahoj chtěla jsem se zeptat zda budu mít nárok na PPM, zaměstnaná jsem od 1.3.na dobu neurčitou,předtím jsem pro stejného zaměstnavatele pracovala na dohodu, termín mám 18.12..Momentálně jsem v pravovní neschopnosti, ve které budu až do nástupu na případnou PPM.Jde mimo to zda nebudu mít odpracováno a odmaroděno málo dní pro její získání.Děkuji a dovolím si označit @xpila snad ae nezlobíš,ale vidím na víc forech, že máš široký přehled. 🙂

auverka
4. lis 2015

Ahoj, taky bych se ráda zeptala jak to funguje 🙂. V roce 2014 jsem měla smlouvu na dobu určitou od 1.5.2014 do 17.12.2014 pak jsem byla vedena na UP a v 1.4.2015 jsem dostala smlouvu na dobu neurčitou, ale pak jsem během té doby otěhotněla. A nastoupila jsem od konce října na rizikovém. Tak by mě zajímalo jak to všechno je.