Stavební spoření nebo spořící účet?

froglet
20. říj 2016

Ahoj holky, máte některá zkušenost?
Mám momentálně stavební spoření, ale vzhledem k situaci přemýšlím, že bych ho zrušila a peníze převedla na spořící účet..
Nejsem si jistá jestli je to rozumné.. jsou tam menší úroky atd. A co se týká finančního poradenství, připadá mi, že si každý hrabe na svém písečku :/

berynka
20. říj 2016

Něco jako spořící účet je blbost 😉, protože teď nikdo nedává téměř žádný úrok. Nechala bych normálně běžet stavební spoření, peníze si tam můžeš dál posílat, nebo nemusíš. Jen nezapomenout, že je tam delší výpovědní lhůta... bývá 2-3 měsíce 😉 .

mahi
20. říj 2016

Rozhodla bych se podle toho, jestli už máš odsporeno 6 let a víc a jestli ti stavební spořitelna snížila urok po 6 letech od vzniku.

yerry
20. říj 2016

@froglet uroky se na stavebku snizily na 0,8 % ale stale je tam aspon maly statni prizpevek. Stavebko uz se moc nevyplati ale pokud uz je zalozene delsi dobu nechala nych dojit a nove bych nezakladala. Sporici ucty nabizejo kolem 1% a vyhodou je ze prnize jsou k dispozici ihned ( narozdil od stavebka a jejich 3 mes. Vyp. Lhute) ale zase jine zhodnoceni uz tam neni. V dnesni dobe se vyplati spise investicni fondy ale pri konzervativni variante to taky neni nic extra a navic to chce fakt dobreho financniho poradce ktery tomu rozumi. Moznodti je mnoho. Dalsi moznost jsou terminovane vklady ale ani ty uz nejsou co byvaly a navic je to casove vazane .... ☹

berynka
20. říj 2016

@yerry můžete mi prosím napsat, u kterého spořícího účtu například by to jedno procento bylo? díky

lenoulinkaa
20. říj 2016

@berynka airbank má při používání karty1% úrok

luj89
20. říj 2016

@froglet Ahoj, to nejde takhle říct, že jedno je lepší než druhý (to by i logicky musel jeden z těch dvou produktů zaniknout...). Je potřeba vědět víc informací, klidně mi napiš SZ, pracovala jsem 2 roky v bance. Důležitý je vědět jestli máš aktuálně stavebko a jak dlouho, na co chceš naspořené peníze použít atd. Ono taky hodně lidí si myslí, že musí mít buď jedno nebo druhé, ale často se ty úspory rozkládají do víc produktů se snahou snížit ty jejich nevýhody.

berynka
20. říj 2016

@lenoulinkaa na běžném účtu, nebo na spořícím?

lenoulinkaa
20. říj 2016

@berynka na běžném i spořícim.

yerry
20. říj 2016

@berynka mne to nabidli ve sporitelne ale nevim zda to neno jen pro klienty s vice produkty. Mame u nich hyppsku, ucet, penzijko a toto nam bylo nabidnuto v ramci nejakeho bonusu - vedeni uctu zdarma a 1% urok
...

berynka
20. říj 2016

@yerry díky za info. Zeptám se. My začínali u Spořky s úrokem 2,6 a teď... skoro nic 😝.
Taky bývá podmínka, že pokud do 200tis tak něco dají, ale s vyšší částkou se úrok ještě snižuje.

yerry
20. říj 2016

@berynka no ono to bylo tak ze by to byl jakoze jen produkt zdarma v ramci balicku ktery uz mame. Nemame to aktulivni pravd prtoto ze v soucasnosti mame stavebko, dve penzijka a dvoje inestice do fondu. Dalsi penize navic nemame 😀 ale az se neco zrusi ( s nejvetsi pravdepodobnosti prave stavebko) tak zalozime neco na odkladani penizku. O to zuroceni az tak nejde stejne je to prd pokud tam neni uz nejaka poradna suma ale jde o to ze je clovek nauceny penize nekam davat a prakticky s nimi nepocita a pak jak jich je vic tak se to hodi 🙂 jinak by je utratil 🙂

ivanatomas
25. říj 2016

@froglet Ahoj. Jestli už máš Stavebko zavedené a míň než 6 let tak ho rozhodně neruš. Pokud se nic nezměnilo, tak bys zaplatila něco jako pokutu za předčasné ukončení. Já jsem pátrala po variantách spoření.( Máme tři děti a před sebou bouraní starého domu a stavbu nového. Takže šetříme jak šílení.) A holky v bance, kde jsem před mateřskou pracovala mi naznačily, že vkladné knížky pro děti mají stále zajímavé podmínky. Bez výpovědi a s úročením bylo 2,5 ale teď je nižší nevím přesně. My jsme dětem ty knížky zavedli. Trvalým příkazem posíláme každý měsíc nějaký peníz a na konci roku převedeme ty naspořené peníze na Stavebka. A když deti k nějakému svátku dostanou peníze místo dárku, rovnou je hodíme do prasátka alebo spíš pošleme na knížky. Nemusí být na každém částka 20000,- ale jsme rádi i za malý úrok a za ten státní příspěvek. Ten je zatím fajn. P.S. POZOR NA FIN. PORADCE I NA PORADCE V BANKÁCH. 😎

masenkalucie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zelenaesmolda
10. pro 2022

@masenkalucie
diskuze je stara 6 let 🙂