Spořící účet pro děti, poradíte?

kristyna1088
9. říj 2015

Dobrý den,naše děti od babiček dostávají k svátkům a narozeninám peníze a já jim je schovávám. Ráda bych je ale dala někam na nějaký spořící účet nebo něco podobného kde by byl aspoň nějaký úrok. Nechci je mít doma,abych do nich nezačala šahat 🙂 Poradili by jste mi? Děkuji

anakolut
9. říj 2015

Za sebe doporučuji spořící účet airbank. Úrok 1,5% a vše mám bez poplatků a na rozdíl od dětských účtu, kde je při větší částce při výběru potřeba souhlas soudu, můžu peníze kdykoliv vybírat, když třeba kupuji autosedačku, atp. Zatím ho mám půl roku a jsem spokojená.

beruska1889
9. říj 2015

@kristyna1088 Ahoj, my máme oba s manželem spořící účet u Unicredit Bank a jsme spokojení... v době kdy jsme jej vyřizovali, byl nejvýhodnější "na trhu" jak je to nyní nevím, možná jinde nabízí ještě něco výhodnějšího... dlouho jsme se na to nedívali a neporovnávali... 😉 🙂

kristyna1088
autor
9. říj 2015

anakolut A musí se tam posílat každý měsíc určitá částka nebo ne?

anakolut
9. říj 2015

@kristyna1088 Ne, nemusí. Alespoň já to tak nedělám. Je to spořící účet, u běžného je to u nich možná jinak, to nevím.

kachnicky
9. říj 2015

Hlavně si nedelejte investiční fond, který začali ve velkém nabízet, ja za rok co tam mesíčně zasilám 1000kč tak mi tam chybí 350kč 😖 Tak že ve finále poskytuju bance peníze a ješte za to platím 😖 Jinak souhlasim s *anakolut Airbank je super banka jak na pujčky tak spoření 🙂

jenny.kay
9. říj 2015

Za nás také Airbank. Spokojenost největší

loupacek
9. říj 2015

@kristyna1088 Nemusí. Posíláš to, co můžeš a nebo nemusíš dobu nic.

U běžného útču taky úročí, ale člověk musí 5x měsíčně zaplatit kartou (což někdo splní raz dva, někdo vůbec, ale tak jako tak se za ten účet neplatí, takže úročení na běžném účtu je příjemný bonus).

kristyna1088
autor
9. říj 2015

Děkuji za rady 🙂 Mrknu na ten Airbank

suzanna123
9. říj 2015

@kristyna1088 jj, airbank je v tomhle super - můžeš si tam i nastavit různé obálky, což mi vyhovuje moc. Ale myslím, že třeba Equa bank má výhodnější úrok

78marcela
9. říj 2015

@kristyna1088 taky mam airbank a naprosto je m spokojena. Jen tedy opravim informaci o uroku, twn je 1,1% ale pokudma nekdo u nich bezny ucet a 5x zaplati v mesici kartou, ma uroceni jak na beznem tak na sporicim 1,5%. Ja beznej nemam, jen sporici tak mam urok 1,1%.
A airbank navic poskytuje Top 3 garanci, tzn jejich urok bude vzdy patrit mezi prvni tri nejvyssi na trhu, co se tyka srovnatelnych produktu u bank, coz je urcite pozitivum.
A co strasne ocenuju, tak se daji udelat virtualni obalky, az 10 jich jde. Nasi taky zacli male sporit, takze tam mam samostatnou obalku Alence od babicky, pak Alence od nas, pak obalku na dovolenou u more, na auto atd..je to super.
Airbank u me boduje cim dal vic, kdyby tu meli pobocku, tak bych si nechala udelat i bezny ucet, ale bohuzel, zatim neni.

tomici
9. říj 2015

Taky máme Airbank a doporučuju 🙂 Bez poplatků, nemusíte dávat určitou částku 🙂 Já mám i klasický i spořící, takže úročení 1,5%. A u nás budou otevírat i pobočku takže max spokojenost 😀

78marcela
9. říj 2015

@tomici tak to je fajn. U nas se urcite dockame jako posledni, pokud ji tedy u nas budou nekdy delat. Ja obcas vkladam penize na ucet, takze pobocka by se hodila...ale neni, tak mam fio.

tomici
9. říj 2015

@78marcela Tak u nás takový problém není, ptž máme společně s chlapem českou spořitelnu, já pak KB, kde mi chodí rodičák a nově ted Airbank, takže peníze případně vložím v české a převedu do AB 😀 😀 Si někdy přijdu jak bankovní úředník 😀 😀 😀

78marcela
9. říj 2015

@tomici tak to jo. No popremyslim o tom, mam fio, muzu kdyz tak vkladat tam, nic se za nej neplati, takze si ho muzu nechat coby zalozni ucet a udelat si bezny ucet v airbank, kde budu mit pak vyssi urok..takhle by to asi slo.

chris_n
9. říj 2015

airbank😉

chris_n
9. říj 2015

@kachnicky protože teprve splácíš vstupní poplatek... smutné no. taky jsme to tak meli

chris_n
9. říj 2015

@78marcela a k čemupotrebuješ pobočku k běžnémuúčtu? vsejde vyřídit online v bankovnictví 😉

78marcela
10. říj 2015

@chris_n to vim, sporici jsem si taky zakladala online. Ale pomerne casto vkladam penize na ucet, jsem osvc, a polovina lidi mi plati v hotovosti, takze chodim vkladat na ucet aby se mi zaplatily vsechny trvalaky.

chris_n
10. říj 2015

@78marcela uzjsem to pak zjistila 🙂 nevim, jak presne to funguje, ale kdyz si muzes u jine banky vybírat, nemůzes u jiné banky i vkladat k sobe na ucet?

78marcela
10. říj 2015

@chris_n tak o tom jsem nikdy nic neslysela, ze by bylo neco takoveho mozneho. A pokud ano, tak poplatky by byly zcela jiste hodne vysoke. Treba se te pobocky taky brzy dockame.

chris_n
10. říj 2015

@78marcela tak vyber z bankomatu u cizi banky mas u airbank taky zdarma, tak me jen toto napadlo, kdyz jejich sít poboček není tak rozšířená. Schválne juknu do ceníku. Ja si ten beznby ucet nemuzu vynachválit. za vysoký tarif tam mam czk učet, czk spořák, eur ucet, eur spořák. 2platební karty a jeste uvazuju o platební k eur uctu

chris_n
10. říj 2015

@78marcela hmm, tak tenhle poplatek tam nemaji, mozna by stalo za to se zeptat

78marcela
10. říj 2015

@chris_n a je ten euro ucet na neco?

78marcela
10. říj 2015

@chris_n me to prijde celkem zbytečný. Eura nemam a pokud nejaky nahodou mam, tak je hned utratim, setrit v nich nema moc cenu, kdyz muze centralni banka kdykoliv umele snizit kurz na puvodni hodnotu, sporak mam zdarma..ale nevim jake tarify nabizeji, kouknu na to.

chris_n
10. říj 2015

@78marcela pro me jo, ja ziju v zahranici a posíláme si tam z našeho nemeckého uctu peníze na spořák

78marcela
10. říj 2015

@chris_n tak to jo.

baravancakova
10. říj 2015

V poslední době se diskuse o spořících účetech zase docela rozjíždí, psal o tom třeba dTest:
https://www.dtest.cz/clanek-4639/finance-kdo-se...
já na zjištění aktuálně nejlepšího spořícího účtu používám web http://ucetsporici.eu/

terinda
10. říj 2015

Takže Fio banka nic takového nemá?

78marcela
10. říj 2015

@terinda fio banka sporici ucet taky nabizi ale s hodne mizernym urokem.

nutricnihodnota
11. říj 2015

@kachnicky Proč jste si zřizovala produkt o kterém nic nevíte? Na IF není nic špatného, je to dobrá věc, ale musíte vědět, jak funguje a není to pro každého. Cca rok je běžná doba na splacení poplatků v případě, že jste se rozhodla je splácet postupně a ne předem.