Atopický ekzém u kojence, máte zkušenost?

ladako
6. únor 2017

Mam 3mes. holcicku a dnes mi detska doktorka rekla, ze ma asi atopicky ekzem,na kozni jdeme az v patek. Mate s tim nektera zkusenost? Budu rada za kazdou radu ci nazor. Trapi me to, je to pro me velky strasak.

panickatlamicka
6. únor 2017

Je tady skupinka, kde ti poradi. Co vim ja, tak hodne ovlivnis stravou a neockovanim.Odkaz na skupinku bohuzel neposkytnu, nevim presny nazev a na mobilu se spatne hleda.Ale nezoufej, treba ma detatko ,,jen" kvasinky. 🙂

ladako
autor
6. únor 2017

@panickatlamicka dekuju, podivam se. Doktorka mi rekla,at zkusim nekojit a davam extra mliko,ktere je na recept. Prvni ockovani mame za sebou,taky me napadlo,jestli k tomu neprispelo,ale ja mam taky hodne citlivou kuzi,tak to bude mit asi ode mne.

panickatlamicka
6. únor 2017

@ladako smarja normalne koj. ta dr je blbka! Tak ona vi, ze ma dite treba ae a ockuje? Pohlidej si stravu, ale urcite neni duvod nekojit!

panickatlamicka
6. únor 2017

Hele @karol89 ty vis co a jak?

ladako
autor
6. únor 2017

@panickatlamicka ekzem se objevil az par tydnu po ockovani. Me se taky nechce nekojit, porad se vsude pise,ze je to nej a ja mam prestat? Zajimalo by me,jestli to ma ode mne a jestli ji to tim mlikem cpu do telicka,asi blbe receno,ale vis jak to myslim..

karol89
6. únor 2017

Uff. Sof (4 měsíce) má seboroickou dermatitidu, je to seborea rozlezlá do ekzému a ještě navíc jí na hlavičce zjistili stafylokoka. U kožní jsme byly 2x, zítra jdeme po třetí. Přímo kožní mi doporučila neočkovat dokud se to nezklidní ale pediatra s tim nesouhlasí. Očkování k tomu určitě přispět mohlo, po očkování mám počítat se zhoršením, proto se snažím odkládat. Jsou jí 4 měsíce. Držim bezmléčnou a protikvasinkovou dietu, doporučuje se pít silný roiboos. Do koupele dávám himalájskou růžovou sůl a plně kojím. Určitě s kojením nepřestávat. A ta skupina se jmenuje poradna pro atopický ekzém.
Jinak mi reaguje na větší množství vajec a taky na rajčata.

ladako
autor
6. únor 2017

@karol89 dekuju za prispevek, seboreu ma na hlavicce, diety neznam, podivam se na netu.

miba10
13. únor 2019

@ladako moje malá je atopik po mě. Sice nekojime, jsme na UM, ale žádné speciální. Exem měla dost ošklivý, ale dostali jsme pod kontrolu Imazolem a řadou pro Atopiky od A-derma. Očkování nic nezhorsilo. Jediné co, tak v létě když byly vedra, tak malinko vylezla červená místa, ale po vykoupani a namazani nikde ani puntík.