Bipolární porucha - znáte někoho s diagnózou?

katka_nedo
24. kvě 2019

Ahojky,máte prosím někdo zkušenost s touto nemocí v rodině či u blízkých?Jak funguje diagnostika této nemoci atd.
Děkuji

aneficini
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
27. kvě 2019

@aneficini
taky s nim bohuzel mam dite a ten muj bohuzel nema pocit,ze by mel nejaky problem takze zadna lecba ani nenastane.podle me je narcis s bipolarni poruchou,sedi to na nej ale nastesti pro me on rozhodne nadprumerne inteligenti neni protoze porad zkousi ty stejne triky dokola a i kdyz jsem mu natvrdo napsala,ze vim co dela a proc tak v tom pokracuje...

aneficini
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
27. kvě 2019

@aneficini
u narozeni ditete nebyl,odesla jsem od nej pred porodem.
ale to delani jakoze nic to taky znam.rekne neco hnusneho,chytneme se a on pak dela jakoby nic nebo kdyz vidi,ze jsem fakt nasrana a odmitam komunikovat tak zacne pro zmenu dolizat on i kdyz mi treba den predtim rekl,ze uz me nechce videt...

aneficini
27. kvě 2019

@zelenaesmolda většinou i mají nutkání pro něco se nadchnout a je od nich klid.. na chvíli... Například hledání nového auta, ikdyz už jich několik desítek a má například momentálně dvě! No utíkat od tohoto člověka, jen zničí všechny v okoli. Jen výjimky, se snaží, berou léky jak maji, chodí na psychoterapie, dodržují spankovy režim, který je mimochodem strašně dulezitej pro jejich psychickou stabilitu u téhle nemoci, jakmile začnou ponocovat, zhoršuje se to.. A samozřejmě zadnej chlast. Tak můžou mít možná i plnohodnotnej život... Vzpomínám na návštěvu na psychiatrii, kdy v manii byl celý ještě další měsíc a byl stále v přesvědčení, že jsme čarodějnice. A to byl už pod antipsychotiky, stabilizátory a atd...

aneficini
27. kvě 2019

Mělo tam být, že ikdyz měl už několik desítek aut...

aneficini
27. kvě 2019

A to pod těmi léky, zvládne maximálne držet hrnek, a soupe nohama a i přesto mu to v té hlavě jelo...

zelenaesmolda
27. kvě 2019

@aneficini
ty jo tak nadseni jsem u sveho ex vlastne nevidela,on si spis vzdycky vezme do hlavy nejakou totalni ptakovinu a na te pak trva.napriklad,ze kdyz jdes na wc tak si tam mas hodit toaletak protoze jak ta voda vystrikne kdyz vypustis naloz tak chytnes nejakou nemoc a pak ho nakazis :D
naposled si vzal do hlavy,ze ode me chytil kvasinkovou infekci protoze ja jsem ji mela pred nekolika lety tak jsem mu ji tedka predala i prestoze ja ji nemam :D

aneficini
27. kvě 2019

@zelenaesmolda 😀má se moc rád... No poruchy osobnosti tam budou asi minimálně.. Což má dnes kde kdo... A jak často se vídate? JE dobře že jsi odešla, ušetřila sis nervi a hlavně dítě..

zelenaesmolda
27. kvě 2019

@aneficini
ano,ma se rad.porucha osobnosti tam bude,sedi na nej narcismus tak na 99%
ja jsem ted momentalne doma,on zije mimo republiku takze se vidime co par mesicu.zatim jsem uplne neodesla protoze ho ted jeste potrebuju ale na nejake trvale ziti to s nim nevidim...

aneficini
27. kvě 2019

@zelenaesmolda jedno je ale jiste a to, že pokud takhle nebo podobně nebo ještě nediagnostikovany a tím pádem neleceny člověk s touto nemocí je pouze časována bomba a to myslím doslova, je schopen všeho... uplne všeho. A většinou se na to přijde právě tím, že přinejmenším rozprodal majetek nebo běhal někde nahej... až možnym ublizenim na zdraví či životě....

aneficini
27. kvě 2019

@zelenaesmolda což samozřejmě nemyslím tvého ex, jen shrnuji moje zkušenosti s touto hnusnou nemoci...

zelenaesmolda
27. kvě 2019

@aneficini
tak zrovna v tomhle pripade rozprodani majetku nehrozi bo zadny nema a behani nahaty taky ne,na to je prilis opatrny :D

aneficini
27. kvě 2019

@zelenaesmolda tak aspoň že s tím majetkem je jistota 😀sám by se divil jak v manii odhodí trenky a zatancuje někde na kasne 😀v tu chvíli by šla jeho sebelaska k čertu 😀pěknej dokument je na youtube, - dobrodružství vědy a techniky Bipolární porucha, jsou tam takový tři mužské obličeje...

zelenaesmolda
27. kvě 2019

@aneficini
to fakt u nej nehrozi...ma az paranoidni strach z policajtu

zelenaesmolda
28. kvě 2019

@katka_nedo
pomohla ti aspon v necem tahle diskuze? 🙂

kaja2016
29. kvě 2019

@katka_nedo ? Ja ti prece nepsala, at se o ni staras...

kaja2016
29. kvě 2019

@zelenaesmolda No jsou terapeuti i ve starsi generaci co s nima pracuji. Psychiatri predepisuji jen leky, nedelaji psychoterapii pokud nejsou zaroven i psycboterapeuti, na narcismus asi zadna pilulka nebude🙂 Jinak u narcistu existuje obdobi, ktery se jmenuje narcisticka deprese, trva to udajne dva, tri mesice, vznika to tim, ze je nekdo opusti nebo se jim neco zasadniho nepovede, obvykle si to vyresi sami, tim, ze si najdou dalsi projekt a dalsi obet, ale v tehle fazi muze dojit k nahledu sama na sebe. On taky neni narcista jako narcista. Ja osobne si myslim, ze kazdy clovek muze dojit k nahledu na sebe sama.

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@kaja2016
co myslis tim nahledem sama na sebe?
protoze narcisti vetsinou absolutne postradaji jakoukoliv sebekritiku.
s tim hledanim dalsi obeti to je proste cyklus,nejdrive te zboznuji-pak shazuji,pak se te zbavi a pak se te snazi dostat zpet a furt dokola ale je fakt,ze jakmile obet neposktytuje to,co narcis potrebuje tak ji vetsinou opusti a najde si jinou...