Kdo odporučí doktora, ktorý nenúti očkovať? Praha

aaliaas
14. kvě 2015

Niekto kto odporučí mamičke prisťahovanej do Prahy doktora pre deti, ktorý neočkuje a nenúti očkovať? Ďakujem za rady.. Názory o tom ako by som mala očkovať nežiadam, tak sa prosím zdržte komentárov. Ďakujem. 🙂

kacenkaharris
23. kvě 2015

Ja hladam presne to iste, kedze sa chceme prestahovat do Prahy zo zahranicia, kde nas pediater do nicoho nenuti, ani do ockovania. Dakujem!

ghanaianprincess
23. kvě 2015

Ahoj @aaliaas - o jake ockovani jde? Myslis komplet vsechno ockovani? Ja jsem zastance jen nekterych ockovani u miminek, ale z toho co jsem procetla, tak v zakone sice je povinne ockovani, ale neni povinnosti rodicu s ockovanim souhlasit. Bohuzel tenhle bod je ale tak "sikovne" napsan, ze to zni jako ze mas pravo nesouhlasit, ackoliv projev nesouhlasu neznamena neockovat.
Byt tebou poradila bych se s nejakou skupinou maminek ktere si nepreji ockovani, na internetu je jich hodne. Lekari jako takovi nemohou zatim poskytovat individualni plan ockovani ci neockovani kazdemu diteti. I kdyz ted o tom jedna snemovna. Moje sestra si tim prochazi ted take, i kdyz jeji doktorka ji chape a chtela by ji vyjit vstric, rekla ze je to "proti zakonu" a ze nemuze jeji dite neockovat. Dokonce za to davaji sankce.
Moje sestra se ted radi s pravnikem jak postupovat. Drzim hodne palce, ale nebude to lehke. Nakonec clovek dostane pokutu a jeste mu dite proti vuli naockuji. Je to bordel. Clovek by se asi musel odstehovat do USA. Preji hodne stesti pri hledani, a kdbych mela nejakou novinku rada se podelim.