Test na cukrovku v těhotenství. Co mě čeká a jak to probíhá v Hodonínské nemocnici?

onecat
13. dub 2021

Ahojky, mám jít za 2 týdny na test cukrovky v těhotenství do Hodonínské nemocnice. Vůbec nevím co mě tam čeká a jak to probíhá. Můžete mi poradit? Děkuji

princeznamiu
13. dub 2021

Klasicke vysetreni tehotenske cukrovky? No je to kentus, ale zvladnes to. Dostanes glukozu rozmichanou ve vode, a to musis vypit. Je to priserne sladky, ja mela pocit, ze mi to poleze ven usima :D no a za dve hodiny potom ti odeberou krev.
Mne po tom bylo celkem spatne, nebyla jsem pak schopna nic snist. Tak se jen priprav, ze ten den nebudes uplne ve forme.
A doporucuju citron. Ten nezmeni vysledky, za to vyrazne zlepsi chut.

michaelarousova
13. dub 2021

@onecat za me uplne v pohode☺️Chutnalo mi to i 😂 prijdes nalacno odeberou krev a musis se vejit do limitu..kdyz ano vypijes tu glukozu a za dalsi hodinu dalsi odber a pak jeste jeden ..

princeznamiu
13. dub 2021

@michaelarousova tak to jsi dobra :D no... Me odebirali jen jednou.

onecat
autor
13. dub 2021

No a to tam budu tu 1h nebo 2h někde sedět na chodbě?

ema90
13. dub 2021

@onecat Na strankach nemocnice neni napsany jak to probiha? Ano, budete cekat pravdepodobne na chodbe, odbery maji mezi sebou rozestupy asi hodinu, takze jeden odber, za hodinu druhy odber, za dalsi hodinu treti odber. Kolem dvou hodin cekani a jdete domu. Da se to vydrzet uplne v pohode.
Glukoza mi problem nedelala i kdyz to je strasne sladky. Fungovala jsem potom behem dne uplne normalne, takze neni pravda, ze by vam melo byt zle a podobne. Myslim, ze kazda sme jina a kazda to snasi jinak, tak se nenechte vydesit.

princeznamiu
13. dub 2021

@onecat no ja to teda dostala z lekarny domu, prisla jsem az na ten odber. Ale pry se to tak taky dela, ze cekas tam...

onecat
autor
13. dub 2021

aha, tak Vám moc děkuji..jsem už trochu klidnější.

michaelarousova
13. dub 2021

@onecat ano cekat ☺️Pro me bylo to cekani mejhorsi☺️ A prcek teda potom cukru mel slusnou party cely den😂

werumka
13. dub 2021

@princeznamiu Ahoj, ten test ti udělali úplně špatně a výsledek je úplně k ničemu. Prosím, nahlas místo, kde jsi byla na odběru, v tomhle formulari: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSewcSF...
Lékařka sjedna nápravu a pomužeš i ostatním těhotnym.

@onecat Test ms probíhat přesně takto a ne jinak, aby byl výsledek objektivní: https://www.tehotenskacukrovka.cz/jak-se-zjistu...

sigyn
13. dub 2021

Odebere se krev. Vypije se nějaký sladký roztok (mě to přišlo jako sprite + kostky cukru) a pak se dvě hodiny. Znovu odebere krev a pak víte výsledky. To čekání mi přišlo asi nejhorší, protože se nemůže nic jíst, žádná velká aktivita. Jen tam člověk sedí a čumí do blba. Zkoušela jsem si číst, to mě po chvilce už nebavilo a wifina pořád padala... 😅

j.a.n.i
13. dub 2021

@princeznamiu Takze ti ho delali blbe. Jo, koukam, ze uz ti sem nekdo dal i odkaz, kde to nahlásit, to je dobře, je potreba to delat spravne, jinak to nema zadnou vypovidaci hodnotu a je to vlastně zbytecny.

alilali
13. dub 2021

@onecat Ahoj, také mě čeká. Každopádně u nás je to tak, že to trvá tři hodiny, tři odběry krve, musíš vypít ten sladký roztok. Je to úplně v klidu, čekáš v čekárně.

travnulee
13. dub 2021

@onecat už to tu jednou zaznělo https://www.tehotenskacukrovka.cz/ ale ještě bych dodala, že je tam přesně uvedené lačnění. Vzhledem k tomu, že se dost rozchází informace z různých laboratoří především ohledně pití čisté vody během testu, řídila jsem se těmito stránkami.

onecat
autor
13. dub 2021

Moc děkuji..🙂

sarkasv80
13. dub 2021

@onecat mě vzali krev na lačno a poslali mě domů 🤣 tak jsem to měla ve dvou ze čtyř těhotenství, glukózu jsem nepila,u nejmladšího jsem měla bohužel inzulín.Ale vím ,že se test dělá tak,že se bere krev celkem 3x za to dopoledne.

kvetuska145
4. srp 2021

Byla jsem tam dva tydny zpet. A personál všichni milí. Doporučuji 🙂 Prijdeš vemou krev, zaneseš dolu do laborky, čekáš na vysledek, pak vypiješ glukozu, za hodinu vemou dalši krev, zaneseš dolu, a pak za hodinu jeste a jdeš domu, vysledky pak pošlou dr. Odchazela jsem domu kolem 1O hodiny. Docela rychlovka to byla 🙂 Akorat mně nebylo dobře, po tom vypití, vem si sebou vodu. Hodně stesti 🙂
Jo a vždycky jsem mohla odejít z čekárny a za hodinu se vrátit.