2. tehotenstvo po zánetu, predčasnom pôrode a cisaráku

madana
26. pro 2016

Ahojte,pred 3 mes sa mi cisarskym rezom predcasne narodil chlapcek v 25tt.Mala som silny zanet-zapal CRP 120,takze tehotenstvo museli ukoncit.Malicky bol v inkubatore,davali mu velke sance na prezitie,no dozil sa len 14 dni ☹....,Bolest je strasna,no viem,ze jedine co mi pomoze je mat dalsie dietatko.Lekari kazali cakat 6 mesiacov,no ja by som chcela skusat uz teraz po 4 mesiacoch.Moja otazka je taka,ze kedy by sme sa mohli zacat snazit o dalsie babatko??Je tu niekto taky,kto rodil cisarskym rezom,mal zanet a otehotnel cca po 4 mesiacoch od cisarskeho rezu?dakujem za odpovede

verunka_korunka
26. pro 2016

Nemam stejnou zkušenost, ale zánět nebude tou překážkou ve snažení, předpokládám, že jsi také na něj dostala antibiotika i po porodu. Problém bude v tom císařském řezu. Vím že v případě takto předčasného porodu je rad rána mnohem větší a hlubšínež u donosenych dětí. Takže dle mého názoru 6m je asi opravdu to minimum co ti mohou dovolit. Ono hrozí u dalšího těhotenství rozestoupeni té jizvy, což jsem pochopila ze by byl trochu průser.

riakuk
27. pro 2016

Já mám obě dcery v pořádku narozené sekcí a jak píše verunka_korunka, lékaři vědí, co říkají, takže rozhodně počkejte. Tělo se jinak vyrovnává s normálním porodem a sekcí. Jizvy se musejí pořádně zacelit a srůst, aby pak při dalším těhotenství nedošlo k ruptuře dělohy právě v místě předchozího řezu. Přeji Vám hodně štěstí 🙂

vaneskaerik
27. pro 2016

Vlastni skusenost nemam, jen sousedku co ma 3 deti brzy po sobe, nemela zanet, neporodila predcasne ale o druhe a treti ditko se snazili co nejdriv. Necekali ani na konec sestinedeli. Vsechny 3 deti rodila cisarem a na radu lekaru pockat, az se jizva zahoji vubec nebrala ohled. Nastesti vse dobre dopadlo v prvnich trech pripadech. Pred pul rokem se snazili o 4 mimi, to nedopadlo.. Spontanne potratila ve 3m tehu. Ma deti 5 roku, 3 roky a 2 roky.
Za mne, pockala bych jak radi lekari.
Neumim si predstavit tu bolest nad stratou, ale co jsou dva mesice cekani, kdyz muzes dopomoct ku zdarnejsimu tehotenstvi. Nac riskovat.. Drz se. At uz se rozhodnete jakkoliv, preji at je vse jak ma.

madana
autor
27. pro 2016

@vaneskaerik ide prave o tie dva mesiace,pretoze vtedy sa mi maly narodil a zomrel,tak by mi to vychadzalo,aby tie mesiace mali uz o rok pre nas menej bolestivejsi vyznam,ak by sa nam narodilo v tom case nove babatko

madana
autor
27. pro 2016

@verunka_korunka zeny,ktore otehotneli 3-4 mesiace po cisarskom,a bolo vsetko ok v ll.tehotenstve som nasla na sk fore.je ich kopec,avsak rodili predcasne z inych dovodov,nie kvoli zanetu.Mne prave vrta v hlave ten zanet,kedze maternica bola nepekna prave kvoli silnemu zanetu.hladam zeny,ktore prekonali to co ja

madana
autor
27. pro 2016

@riakuk co som sa docitala k rupture doslo aj po 3 alebo 6 rokoch od cisarskeho.Vela zavisi od toho ako sa rana zene zahoji,a naopak vela zien otehotnelo aj s dvojickami po 3 alebo 4 mesiacoch od predcasneho porodu-cisarskeho rezu,a bolo vsetko v poriadku.Rez sa robi bikinkovy,uplne dole,nebezpecne to je az pri kontrakciach,a spontannom porode,ak zena tlaci a jazva je oslabena po cisarskom,vtedy dochadza k rupture.preto sa vacsinou odporuca rodit dalsim cisarskym a nie klasicky