80% spermií má vadnou DNA. Otěhotněly jste i tak?

meggar
24. bře 2011

Ahoj holky,
s manželem máme za sebou již dvě neúspěšná IVF a vždy se ná špatně vyvíjela embrya. Po posledním nezdařeném pokusu nám dělali DNA fragmentaci spermií a zjistili, že téměř 80% spermií má vadnou DNA. Dárce odmítáme. Je zde někdo, kdo otěhotněl se špatnou fragmentací s manželovými spermiemi bez dárce? Díky za odpověď

petranela
24. bře 2011

Ahojky, tak my měli 3x ivf a vždycky nám embrya fragmentovala, bylo to hrozný, navrhovali nám dárcovství, ale my odmítli, nemohli se s tím smířit a šli jsme do 4 ivf a máme zdravý dvojčátka 😉 najednou byla embrya jedničkové kvality a chytla se obě 😉 což jsme nečekali my ani doktoři. U nás se nevědělo kde je problém, měli jsme mizerný spermie i vajíčka a vidíš jak se to změnilo. Určitě ještě zkoušejte s vašimi, na dárcovství je času dost. Ale úplně vím, jaký to je, já to taky pořád řešila a nakonec jsem moc ráda, že jsme vydrželi a zkoušeli s našimi. Držím moc palce!!!!!!!!!!

kamilkka
28. kvě 2011

Rada by som znovaotvorila tuto otazku...
Nam zistili 44% fragmentaciu, bolo to prve vyšetrenie spg po 1,5 roku snaženia.
Počet spermií mame ok.
Taktiež ma zaujima ako je to u vas? Kolko ste mali % fragmentacie?
Podarilo sa vam otehu? Prirodzene?
Ďakujem 🙂

cuculik1
9. srp 2011

My máme frag. 52%. pred rokom som otehotnela prirodzene, ale v 7 tt som potratila. Neviem ak bola frag. v tom case, nakolko hned po potrate robili manzelovi spg. a frag. nerobili no patologia bola 90%, teraz po roku, ked sme sa do toho znovu pustili a chceli sme len vediet na com sme je patologia 100% a frag. spominaných 52%. o 2 tazdne ide manzel na kontrolny spg po tom ako bral nejake vitaminy a uvidime co dalej, ziadne infekcie ani nic ine sa u neho nenaslo....

hanulka0102
11. srp 2011

U fragmentované DNA by měla pomoct metoda PICSI, ale je to jen do určitého procenta, mám pocit že pod 60% špatných spermií už se opravdu doporučuje dárce :(

soncamar
11. srp 2011

hanulka0102 ma pravdu, drive se u paru, kterym bylo zjisteno vice nez 40% spermii s fragmentovanou DNA skutecne doporucoval darce, dnes uz se da vyzkouset PICSI. Tahle umoznuje vybrat spermie se zdravou DNA...Jinak PICSI se doporucuje tusim uz od 30 % spermii s fragmentaci DNA...

majdalenka26
8. pro 2011

Ahoj holky! Jsem moc rada, ze jsem nalezla vase stranky. Mame podobne problemy. Uz jsme si toho prosli opravdu hodne a uz nevime kudy kam. Mame za sebou 2x ICSI, 1X ICSI+PICSI, 1x Nativ + ICSI a ani jednou to nevyslo. 3x se embria prestala vyvijet hned druhy den a jednou doslo k ET, ale taky to nevyslo. Delali nam genetiku z krve, mame testy na imunologii a vse ok. Po poslednim zakroku jsme doktora premluvili, at udela vice vysetreni memu partnerovi. Poslal jej na tresty fragmentace dna a ukazalo se, ze mame 35% spatnych. Dr rekl, ze to znamena, ze muj partner nemuze mit deti, ze jeste nebyla vedena zadna studie, ktera by dokazovala, ze nekdo otehotnel v okamziku, kdy ma nad 20%. Ze na ve sve podstate nedava zadnou sanci, jedine darovane spermie. Mame take spatny spermiogram obecne a malo se jich hybe, takze PICSI nam pry asi moc obecne taky nepomuze. Uz nevime, co mame delat, absolutni beznadej. Ted tady ctu, ze se vam zadarilo i s horsimi vysledky a vraci mi to chut do boje. Mate-li podobne zkusenosti, prosim dejte mi vedet, jakakoliv informace je pro me velice dulezita. Mame k dispozici posledni ICSI a rikam se, jak je mozne, ze nam tu kontrolu dna nedoporucili drive, to jsme toho vazne museli nejdriv projit tolik? ..Neuveritelne!!!

vivimt
23. pro 2012

Ahojte dievčatá chcela by som sa opýtať či nemáte skúsenosti s niečim takým ako záver spermiogramu bol : nomopspermia podľa WHO 2010 patológia do 96 % ....ked nám laborantka povedala že je spermiogram v poriadku ukľunila som sa ale ked som doma prečítala patólogia 96% tak som ostala strašne zneistená neviem teda či ide o normálny stav alebo o niečo vážnejšie...vysvetlila nám že celkový pohyb spermií 51%, rýchlo progresívne 12%, pomaly progresívne 28%, neprogresívne 11% a zhodnotila že je všetko v poriadku...ja len nechápem prečo do 96% patológia...veď to je predsa niečo zlé..

kasparkovci
18. čer 2014

Všem bezradným doporučuji stanleybradley.eu