Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

5transfer ivf. Poradíte, podpoříte? Proč se spermie stále nechytají?

boure888
19. lis 2019

Je to strašný boj, máme toho za sebou moc a skoro 4 roky snahy. Čeká mě z 2ivf ket a celkem 5transfér 2embryi celkem 6 a 7 embrya. A nikdy pozitivní test. Poraďte podpořte. Já jsem celkem v pořádku i imunologie a oba genetika v pořádku, manžel špatné spermií ale Dna v pořádku...a proč se stále nechytají???Dik

handulkak
19. lis 2019

@boure888 Je to náročné. My měli první ditko až ze 4(celého cyklu IVF), potom jsem podstoupila ještě další a další. Držím palce, ať se to brzo povede

jinajanna
19. lis 2019

Neporadím, podpořím. Kamarádka se trápila 8 let, neúspěšné ket, po prvním neúspěšném ivf to vzdali, i když mají ještě mrazáčky. Ona v pořádku, manžel špatné spermie. V pátek porodila zdravou holčičku, podařilo se jim přirozeně až když už se smířili s tím, že prostě miminko nebude.

boure888
autor
19. lis 2019

@handulkak
@jinajanna holky děkuji za povzbuzení, musíme bojovat a věřit i když je to nefér a moc to bolí...

merope
19. lis 2019

Podle toho, co píšeš, to vypadá, že jenom troška štěstí a statistiky a půjde to. Já to po čtvrtém celém cyklu IVF vzdala a šla jsem do darovaných - nikdy jsem neměla mrazáčky, 1. IVF 1 blastocyta, 2. IVF bez ET, potom 3. a 4. IVF jsme dělali ET vždy už 3. den a to dvou zbylých embryí všelijaké kvality.

No a mám tu mrně z darovaných a je suprový. Jediné, co bych zpětně změnila, by bylo jít do těch darovaných dřív (no a i dřív do CAR místo domácího snažení).

Držím pěsti, ať se taky brzo zadaří.

boure888
autor
20. lis 2019

@merope dík, kéž by to vyšlo. Spermií bylo málo ale na to je ivf. Dle doktora je šance a ta umírá poslední. Čas letí, některé věci bych zpětně udělala jinak ale člověk musí ke všemu dospět a dojít jako je ivf i s tím se člověk smiřuje....ať prckek dělá samou radost, on je z 5ivf a et?

vavrovamichaela
20. lis 2019

@boure888 Marti,já vím,to čekání je hrozné,ale co jiného zbývá.....už nemáte ani jedno zamrazene???

boure888
autor
20. lis 2019

@vavrovamichaela čeká nás poslední ket, ale už tomu tolik v Podolí nevěřím, kéž by se stál zázrak a jak jste na tom vy?

merope
21. lis 2019

@boure888 4. ET - jedno IVF bylo bez ET.

vavrovamichaela
25. lis 2019

@boure888 Marti,teď v listopadu to neklaplo,snad to stihneme ještě v prosinci.Chci KET v nativu.Tak uvidíme...Ale trochu posun,už se mnou i diskutují🙃

boure888
autor
25. lis 2019

@vavrovamichaela jako myslíš doktoři diskutují ?Já taky chtěla v nativu ale furt nebyla tak šla s léky.

vavrovamichaela
26. lis 2019

@boure888 jo😳 docela posun v přístupu...Tak teď budeme zkoušet dokud máme z čeho brát (máme 7⛄️a dva po dvou⛄️).Taky chodím na fyzioterapii a těsně před zkusím tu akupunkturu🤔
Pokud by to po +-3 pokusech neklaplo,zvažují přesun a to do Prahy Genet

veeev
16. pro 2019

@boure888 Ahoj, co zkusit lazne? Nevim, jestli zrovna me pomohly, ale po laznich v lednu 2019 budu v lednu 2020 rodit 😁 Taky jsem chodila do Podoli. Uz jsem premyslela, ze pujdu jinam. Absolvovala jsem tam 2x IUI, 3x IVF (vzdy transfer, ale nikdy zadne mrazacky) a 4x nativ (2x nebylo vajicko). No ale ten posledni nativ konecne uspech. Po laznich jsem i cvicila Mojzisovku, ale ne kazdy den. Clovek nevi, co pomohlo, zda opravdu ty lazne, akupunktura, kterou jsem v laznich absolvovala nebo to proste uz melo dle statistiky vyjit. Ale dulezite je neztracet nadeji. Jinak problem byl u me (PCOS) a i u pritele (horsi spermie). Jednou se uz zminovali o darcich, uvazovali jsme uz i o adopci.....proste asi osahani Frantiska v laznich pomohlo 😊

merope
16. pro 2019

Já vím, co u mě mělo fakt velký vliv - smířila jsem se vnitřně s tím, že miminko nebude a začala si plánovat život bez dítěte. Do toho posledního IVF jsem šla s tím, že to stejně nevyjde, ale chci zkusit vše, abych v budoucnu nelitovala. Dostala jsem se do klidu a nebyla nervózní a ono se chytlo. A ano, do tohoto stavu jsem se dostala půlroční intenzivní psychoterapií (z toho i jeden týdenní pobyt). Stálo to asi jako jeden cyklus IVF 🙂.

boure888
autor
17. pro 2019

@veeev
@merope holky moc gratuluji a i my musíme věřit a doufat a bojovat že to už výjde...děkuji za podporu v lednu jdeme poprvé do Gennetu, tak se na vše zeptám....sice asi budou mít lepší vybavenost než v Podolí i když to tam bylo fajn a znovu se mi do ivf nechce ale miminko moc si přejeme tak musíme do boje...

merope
17. pro 2019

@boure888 Do Gennetu jsem chodila i já. Tak držím palce. Chce to fakt klid a nestresovat se a nenervovat, zda to vyjde. Jen bohužel jak to udělat, to netuším. Ale Gennet míval i psycholožku (pár návštěv holkám z Gennetu bylo zdarma), v počátku mi taky pomohla, já už se sypala při pohledu na náhodné dítě venku. Pak jsem na ni přes všechna ta vyšetření ani neměla čas a pak jsem to po pár letech vzala prostě "pořádně" (jinde, proto nevím, zda ji pořád má).

veeev
17. pro 2019

@boure888 Taky jsem se trochu uklidnila tim, ze podame papiry na adopci. Chteli jsme je mit uz v zari podane. A ja otehotnela 30.4., to byl ten posledni transfer. Mozna ze ta hlava fakt hraje roli.....mozna fakt tu nejvetsi. Ale je to des. Mimco jsme zkouseli taky 4 roky....desny 4 roky. Vim, ze se nekdo snazi jeste dele, ale uz jsme mleli z posledniho. Navstevy s detma jsme redukovali na minimum, byli jsme spis radi sami doma....na praci se to odrazelo, tam jsme byli taky nespokojeni. A pak obrat o 200%. Takze fakt se nevzdavej, ver tomu a jdi tomu vselijak naproti 😊 Ono se to jednou povede, az si to mimco samo bude prat 👍

boure888
autor
17. pro 2019

@merope zeptám se i na ni, po kolikáté se povedlo A v gennetu?Jaký byl problém???Mám super chlapa a příští rok budeme spolu 10 let, už by to chtělo zázrak,kéž by byl aspoň vánoční..
Krásné vánoční svátky...

boure888
autor
17. pro 2019

@veeev dík, myslím, že už je nejvyšší čas a máme toho za sebou opravdu hodně, tolik snahy atd ...a nic , když si na to vzpomenu,tak je mi do pláče...kam si chodila a kde povedlo a kde byl problém???krásné svátky vánoční...

veeev
17. pro 2019

@boure888 Ja uz probrecela kapesniku. Nikdy jsem ty // nevidela, az ten posledni pokus. Chodila jsem prave do Podoli. Uz jsem chtela jit jinam, ale ty nativni cykly by stejne jinde jinak nevymysleli, tak na nativy jsem tam jeste zustala. Jinak problemu bylo u nas vic. Ja mam PCOS, takze spis bez ovulace, pritel spatny spermiogram, musela jsem se prelecit, protoze jsem vytvarela protilatky proti spermiim, museli jsme oba brat nejake prasky na nejakou potvoru urea plasmu. Ale genetika byla nastesti v pohode. Pri IVF jsem mela vzdycky dobry pocet vajicek (6-13), ale nakonec zustaly stezi 2 a nikdo nevedel proc tak odchazeji. Takze fakt neztracet nadeji. A ty uz jsi byla v laznich? Minimalne je to vyborny relax 😊 Take preji krasne vanocni svatky 😉

veeev
17. pro 2019

@boure888 A s mym chlapem jsme spolu uz taky 10 let. Uzasny vztah vykoupeny 4 rokama nervu proc to nejde 🙈

boure888
autor
17. pro 2019

@veeev to to máme podobné, my taky 4roky snahy,ale zatím bez úspěchu, já lehké pcos, ale ovulace i bývala, a chlap blbé spermio a když jsme byli poprvné na ivf v Pronatalu tak mu dali gel testosteron a úplně mu zmizeli tak jsme po nezdařeném 1ivf nemohli jít do druhého a jezdili jsme až do Olomouce k doktorovi, to byla velká chyba....a první opu v den 30tin a komplikace ..začali manžel ted chodit k andrologovi do gennetu, protože v Podolí nemají, jinak genetika i imunologie v pořádku....hold chci zkusit štěstí v gennetu i když jsem si nakonec řezáčovou oblíbila a hlavně embryoložky..,,,,kdo nezažil nepochopí....musíme věřit a doufat...

merope
17. pro 2019

@boure888 Viz výše - 5. pokud IVF, darované oocyty. Proč to nešlo, nikdo neví. Podle mě už pak hrál velkou roli i věk, proto jsem šla do darovaných. Ty se chytly na poprvé.

boure888
autor
17. pro 2019

@merope je to boj a věřím, že pak jsou ženy vděčné i za darované, jsou to prostě jejich miminka, co zbývá je víra a naděje...je to nejhorší co mě v životě potkalo ,kéž by toho trápení bylo konec....

Sem začni psát odpověď...

Odešli