Alergie na sperma, máte zkušenost?

serenna30
23. črc 2015

Ahoj holky, mám PCOs a dnes mi po PCT testu zjistili i "alergii" na spermie. Spermiogram vyšel v pořádku, ale spermie se ve mě nehýbali, takže doktor řekl, že je zabíjím. ☹ Doporučil nám inseminaci a styk pouze s kondomem. Všude holky píšou, že dostali prednison na 3 měsíce, tak ted nevím. Doktor o něm vůbec nemluvil, 14 DC mám jít na ultrazvuk a pak se uvidí, zda bude tento cyklus rovnou inseminace. Máte s tím některá zkušenost? Našla jsem pouze starší diskuze z roku 2012....

sasanka033
23. črc 2015

ahoj, prednison je sracka, bud rada, ze ti to doktor zatim nedal. ta kondomova metoda bejva hodne uspesna, ale fakt to musite dodrzet. nekdy i pul roku. inseminace je dobra cesta, obejde se tvuj hlen a navic pres centrifugu spermie prosejou a dostanou do tebe jen ty kvalitni a jeste v mnozstvi, ktery se pri prirozenym styku pres cipek nedostane. taky bych ti doporucila PCT za cas zopakovat, protoze jeden vysledek nemusi znamenat, ze mas neco trvalyho s imunitou (i proto si myslim, ze je dobre, ze ti doktor hne necpal kortiokoidy jako prednison). a mezi nami - mne to treba doktor blbe nacasoval, nebylo to v dobe ovulace, ale pred ni a tudiz jsem nemohla mit plodnej hlen. takze si to nech udelat jeste jednou🙂

mayyas
23. črc 2015

Přesně jak píše @sasanka033, prednisonu se vyhni. Já ho kdysi po zjištění alergie na sperma brala půl roku a ten humus, co mi to udělalo s tělem, jsem pak hodně dlouho dávala zase dokupy ☹. Hezky "kondomujte", držím palce!

alpinka1
23. črc 2015

@serenna30 Ta kondomová metoda opravdu funguje. Nám to dr. poradila, tři měsíce jsme používali kondom a pak šup a bylo to 😉 Sice to pak nedopadlo, ale to už je jiná věc. Po potratu mi udělali imuno, zjistili imunitu proti spermiím a trofoblastu, tak mi nasadili Prednison. Všichni dr. si mysleli, že ten potrat byl kvůli imunitě a že Prednison pomůže. Sice jsem pak hned otěhotněla, ale stejně zase i podruhé potratila. A imunita v pořádku (upravená tím Prednisonem), takže tím to nebylo. Takže já bych to zkusila bez a dodržet ty tři měsíce. Pak bych asi řešila dál. Ale samozřejmě nejsem doktor 🙂 Držím palce! 😉

serenna30
autor
23. črc 2015

@alpinka1 @sasanka033 @mayyas holky diky. Ja myslela, ze me doktor odflaknul. Manža nakoupil kondomy a 3 mesice je smiřenej 🙂 ted jen at je ovu, prece jen PCOs jsou previt...

myskaol
23. črc 2015

Alergie na sperma?
Ty jo to jsem ještě neslyšela... 😀
Tak to moc držím palce 🙂

serenna30
autor
24. črc 2015

@mayyas a tobě zjistili tu alergii na spermie jak? taky z pct testu? A hned nasadili prednison?

mayyas
24. črc 2015

@serenna30 Po asi 3 letech neúspěšného snažení nám dělali kompletní imuno testy - vyšetření, a tak to zjistili. Prednison mi dali hned, na 6 měsíců, a celou dobu jen gumisex. U nás to tedy bohužel stejně nepomohlo, ale jak se později zjistilo, my jsme si evidentně s exmanželem jako pár prostě přirozeně "nesedli" (s jinými partnery jsme pak po letech oba těhotněli bez problémů).

serenna30
autor
24. črc 2015

@mayyas aha. Ja na žádných imuno testech nebyla, o tom Dr vůbec nemluvil. No snad to pomůže, zkusíme tu inseminaci a uvidíme... 😉 stejně je to děs, nikdy bych nevěřila, ze budu mít takové problémy..

mayyas
24. črc 2015

@serenna30 Kazdopadne držím palce!

sasanka033
24. črc 2015

@serenna30 to jeste neni zadnej velkej problem...problem by byl, kdybys mela ucpany trubky, nebo mela endometriozu, pripadne kdyby partner mel nula spermii nebo hodne spatny. dokud je sance na prirozeny poceti jen diky tomu, ze ted budete mit sex s kondomem, pripadne 6x rocne zdarma IUI, tak to neni zadnej problem🙂

kytka12
24. črc 2015

Prednison se předepisuje při alergii na sperma, ale většinou po IVF. Já ho beru a fakt je to humus, ale už to budu brát jen asi měsíc. Prednison snižuje imunitní reakci ženy na cizí látky - mě třeba zmizela alergie na pyl, zatím jsem nepotratila (možná díky Prednisonu), tak ho nezatracuji, ale taky nevychvaluju. Jde o kortikoidy, které jsou v určitém množství tělu vlastní, ale když se dodávají zvenku můžou způsobit i úzkosti a deprese.

alpinka1
24. črc 2015

@serenna30 Ještě bych chtěla dodat, aby ses toho Prednisonu případně nijak nebála. U imunity proti spermiím se dává obvykle dávka 5 mg, to je strašně maloučkou, to tělu opravdu nijak neublíží, spíš kolem toho vládne zbytečná panika. Ano, kortikoidy jsou svinstvo, vím z vlastní zkušenosti! Mám ještě takový velký zdravotní problém (nesouvisí s otěhotněním ani nic podobného) a v minulosti jsem dlouhodobě brala vysoké dávky kortikoidů (kolem 100 mg). Během prvního měsíce jsem měla 20 kg nahoře, ztenčila se mi kůže, takže strie úplně všude a už se jich nikdy nezbavím, po vysazení mi extrémně padaly vlasy, byla jsem samý pupínek a o depresích ani nemluvím. Takže jsem měla (asi právem) obavu z Prednisonu kvůli imunitě proti spermiím. Ale obavy byly zcela zbytečné! Nepocítila jsem na sobě vůbec nic! Takhle malé dávky opravdu nemůžou nadělat v těle takovou paseku! Takže se neboj zbytečně! Samozřejmě je to lepší bez něj, ale když to jinak nejde, tak si to období, kdy se máš těšit na miminko nekaž tím, že budeš přemýšlet o tom, jak jsou kortikoidy špatné 😉