Antidepresiva

alulu
30. bře 2017

Dobrý den mám takový problém trpím těžkou tetanii pred 2 měsíci jsem začala hubnutí a zhruba jsem 10 kilo mám to od vyzivoveho poradce a od té doby mám vnitřní chveni pořád mám s něčeho strach ze omdlim ze se mi něco stane atd byla jsem u lékaře napsala mi antidepresiva elicea 5mg nemám odvahu zacit užívat bojím se tak když to na mě přijde vezmu čtvrtku neurolu 0.25 ale je to cim dal horší tak prosím o radu.

konidana
30. bře 2017

@alulu domluvila bych si setkání u psychologa nebo psychiatra. Nebo klidně dojít do nějakého krizového centra, aby to bylo co nejdříve. Svěř se někomu a popros, ať tě tam případně dovede, pokud se sama bojíš nebo tam prostě jít nechceš. Je to potřeba 🙂 Antidepresiva se neboj začít užívat, dělají se už úplně neškodná a mohou jedině pomoci. Tvou úzkost bez nich zdá se už nezvládáš.

ivannka92
30. bře 2017

Jej, to je svizelne, ja bych prvne skusila psychologa, nejakyho co Ti sedne. A kdyz ti nepomuze tak ty prasky. S nima hlavne pozor, kdyz je jednou zacnes brat tak vysadit vzdycky jen po porade s doktorem.

reja87
30. bře 2017

Ahojky, určitě začni antidepresiva brát. 😉 je to rozhodně menší zlo než si vzít neurol. Navíc ten ti pomůže jen chvilkově, antidepresiva léčí. 😉 docházet k psychologovi taky není na škodu. Pomůže ti odstranit příčinu deprese a až bys antidepresiva dobrala, bude ti dobře a o dost snižíš riziko, že by se deprese nebo tento stav úzkosti vrátil. 😉 držím palce

annasmyckova
30. bře 2017

na neurol vzniká silný návyk, tak bych si na něj moc nezvykala...to odvykání za to nestojí, možná by to tvé problémy ještě zhoršilo. Určitě se neboj antidepresiv, možná to je nějaká chemická nerovnováha v těle, která přišla s váhovým úbytkem, antidepresiva to můžou doplnit (serotonin), a jak psaly holky výš psycholog by byl asi dobrý...Ať jsi brzo fit!

fiedlermonika
30. bře 2017

no 0,25 neurolu je hodne malo toho bych se nebala a ctvrtka to mas spis psychologicky efekt na telo z toho zavislost rozhodne nehrozi

fiedlermonika
30. bře 2017

a antidepresiva bych urcite zacala brat ty jedine pomůžou.

msimankova
30. bře 2017

@fiedlermonika nehrozí závislost? To nemyslíš vážně, něco takového psát člověku, který má nějaký problém 😅

@alulu spolu s léky ti má lékař automaticky domluvit termín terapie, jsou podpůrné, ale bez terapie je to špatně. Rozhodně jsou antidepresiva menší zlo, než Neurol, jen počítej s tím, že chvíli trvá, než zaberou, takže nečekej na poslední chvíli.

fatal_error
30. bře 2017

@alulu elycea je na uzkosti super a 5mg je polovina nejnizsi terapeuticky davky, takze skoro nic. ja mam ted 5mg itakem, to je stejna ucinna latka (taky escitalopram) a beru ho v tehotenstvi, takze je to fakt malinka davka. normalne beru 10mg itakem plus 60mg stratteru na adhd, ale to by byl v tehotenstvi risk, takze 5mg escitalopramu (prodava se nejcasteji jako cipralex, elycea, miraklide, itakem a dalsi, je to totez, jen jiny vyrobek) neni nic, na cem bys byla jakkoli mimo, naopak to zmirni uzkosti a budes mit vic energie.

mariana3
30. bře 2017

Prosím o radu mam psychické problémy beriem citalopram 20mg ale doktor mi zvýšil na 2 tabletky ráno mam strach vziať 2 prosím o rada

alulu
autor
31. bře 2017

A nevadí že beru tabletky na tlak ještě k tomu

alulu
autor
31. bře 2017

Děkuji za odpovědi a začnu to užívat musím neboť ty stavy mám každý den a je to dost hrozne nevím boli mě i zada ale byla jsem na akupunkture a stále boli snad se s toho nezblaznim.

alulu
autor
31. bře 2017

Už se trápím s tím dlouho a ještě navíc mám těžké projevy tetanie terapie a neumim s tím pracovat pořád se něčeho bojím že umřu mám 4 letou dcerku myslela jsem ze kdyz jsi upravim jídelníček a pár kilo zhubnu ze mi to pomůže ale rozhodlo me to hodně no snad bude lépe

mariana3
31. bře 2017

Ja som dostala po pôrode depresiu a už je ti to 8 rokov len teraz asi druhy týždeň sa mi zhoršil stav plačem ani neviem prečo vie mi niekto pomôcť?

msimankova
31. bře 2017

@mariana3 mozna ti chtel pomoci lekar, kdyz ti predepsal o tabletku vic, tak si ji vezmi.

kasparka1
31. bře 2017

Neboj se Elicey. Je úžasná. Taky jsem ji měla asi ještě před dvěma měsíci. Měla jsem úzkosti, panické ataky , pocit ze umřu , neustálá nervozita no hrůza. Začínala jsem na půl z 5mg pět dní , dalších pět dní už jsem byla na 5mg pak na 10mg. Měla jsem taky šílenej strach si ji vzít co to se mnou udělá. Brečela sem že to nechci že mám z ad strach . Po spolknutí první půlky tbl jsem si SAMA vyvolala další paniku.... Teď už ji neberu ale s odstupem času to bylo moje skutečně nejlepší rozhodnutí ji začít brát. Pomohla mi strašně moc. Zase jsem v cajku. A s klidnou duši můžu říct že kdyby se v budoucnu me problémy vrátili tak se k ní ráda vrátím .

fiedlermonika
31. bře 2017

@msimankova jiste ze zakladem je psychoterapie ale ctvrtka neurolu? v takto male davce je uplne minimum ucinne latky a o zavislosti se da mluvit pokud je neurol naduzivam coz v tomto pripade rozhodne neni

msimankova
31. bře 2017

@fiedlermonika brala jsi ho?

fiedlermonika
31. bře 2017

@msimankova a zakladatelka nepise nic o tom ze by ho brala petkrat dene......a neurol je na predpis coz znamena ze jeji lekar mel důvod ji ho předepsat....

fiedlermonika
31. bře 2017

@msimankova ja ano brala jsem ho

fiedlermonika
31. bře 2017

@msimankova nejsme tady od toho, abychom se tady dohadovali o mire zavislosti, ale abychom podporili zakladatelku v obtizne situaci....

fiedlermonika
31. bře 2017

@alulu urcite bych zasla za psychiatrem, poradit see o tvých obvach, urcite ti lepe vysvetli ucinky ATD, jejich vyhody i nevyhody, a jak holky rikaji psychoterapie je zaklad leky jsou jenom berličky v boji s timto obtiznym onemocnenim.

msimankova
31. bře 2017

@fiedlermonika vzdyt ano, myslim, ze jsme ji podporily vsechny. Ale Neurol je silne navykovy lek, je jedno jaka sila - to ze ho napise lekar, to nezmeni. Neber to jako nejaky utok na tebe, ale nejde psat o Neurolu, ze je uplne v pohode, kdyz evidentne obe dve vime, jak pusobi on a jak antidepresiva typu citalopram, taky mam letitou zkusenost s obema. Hlavne pokud ma autorka male dite, mela by Neurol vyhodit do kose, jinak se shodneme.

werumka
31. bře 2017

@msimankova Myslím, že Neurol je velmi dobrý ve chvíli, než nastoupí účinek AD. Takže bych s vyhazováním do koše ještě chvíli počkala 🙂

dvork
31. bře 2017

@alulu Určitě se braní antidepresiv nebojte. Jsou určité situace a stavy, kdy to bez nich prostě nejde tělo si nedokáže pomoci samo. Kvůli dlouhodobému stresu způsobeném péči o mou velmi nemocnou maminku jsem se psychicky složila a nakonec jsem užívala antidepresiva zhruba dva roky. Opravdu jsem se cítila výrazně lépe, vlastně normálně, jen se vytratila ta obrovská vnitřní bolest. Vysazovala jsem je pak postupně, aby si tělo zvyklo. Je třeba počítat s tím, že plného účinku se dosáhne většinou po 2-3 týdnech užívání. Držte se, určitě se Vám po nich uleví.

msimankova
31. bře 2017

@werumka každý má nějakou zkušenost, já to taky nechtěla slyšet. Každopádně se všechny shodneme na tom, ať @alulu začne s klasickými AD co nejdříve, uleví se jí a tenhle oblbovák bude třeba co nejméně 😉

werumka
31. bře 2017

@msimankova To je jasný, Neurol není varianta, která by fungovala místo AD. Ale je to lék, který přechodně pomáhá. Taky mi pomohl a problémy jsem nikdy neměla. Když už nebyl potřeba a zabraly AD, nebrala jsem ho. A proto by člověk měl být pod dohledem psychiatra, který tu léčbu vhodně rozplánuje - i za přechodné pomoci těhle léků.

msimankova
31. bře 2017

@werumka jj, mne taky pomohl v krizovych chvilich - ale zlobi mne reci o tom, ze je uplne neskodny a nenavykovy - je navykovy jako k....

werumka
31. bře 2017

@msimankova Jasně. Ale je extrém a extrém. Jeden extrém je, že řekneme, že je úplně v pohodě ho brát a není návykový (z toho pak vznikají ty závislosti). Druhý extrém je říct, ať ho uživatelka hodí do koše (z toho zase vzniká panika, že je lepší radši omdlít uprostřed rušné vozovky než pozřít neurol). Ani jedno není řešení. Řešení je najít si lékaře, který si klienta zve pravidelně na kontroly a medikuje ho podle potřeby. I těmito léky, i jinými léky. Dokud je to potřeba.

alulu
autor
1. dub 2017

Tak dnes jsem vzala první tabletu 5mg elicea snad my nic nebude

alulu
autor
1. dub 2017

Ještě jednou mužů vzít k antidepresivum čtvrtku neurolu než zaberou vzala jsem dnes ale trepu se pořád