Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrecko
26. dub 2010

iriel, toto vsetko napada aj mna a viem, ze ini ludia maju este vacsie trapenie ako my. Ale nie je to len o tomto jednom probleme. Je toho viac. Okrem toho s tym darcom nie som celkom stotoznena. Je to podla mna len pohodlnejsie riesenie nez adopcia. Samozrejme aj ja tuzim vynosit dietatko.
Okrem toho sme veriaci, takze sa na veci pozerame aj z tohoto hladiska.
A inak dlho som nebola na dieta pripravena, len raz som si uvedomila, ze to bude vlastne pochadzat z mojho muza. Takze toto bolo na zaciatku mojej tuzby po dietati. Je to cele komplikovane. A tych komplikacii, pocitov a zivotnych ran je este viac. Ja proste nie som optimista, ale tesim sa, ze to niekto vie znasat lepsie 😉

iriel
26. dub 2010

Skrecko - take jsem verici a resila jsem tohle i s knezem nekolikrat, takze te uplne chapu, s darcem jsem stotoznena nebyla vuubec, kdybych nasla svoje prispevky stare tri mesice, tak znim podobne jako ty 😉 Spis jsem chtela rict, ze to jde prekonat a nakonec brat tak, jak to je, pro me to nakonec bylo spravne rozhodnuti a ted uz jen optimisticky hledim kupredu 😀
A adopce je zase opravdu o necem jinem, nerekla bych, ze darce je pohodlnejsi reseni, proto, ze to dite odnosim ja a bude mit aspon moje geny, to jeste neznamena, ze by to bylo pohodlnejsi, s tim nemuzu souhlasit...

skrecko
26. dub 2010

iriel: myslela som to v tom, ze prijimas dieta uplne cudzie a pri darcovi je cudzie len napolovicu. Takze to je podstatny rozdiel. Okrem toho pri darcovi odpada ta obrovska byrokracia, preverovanie, kontroly.... Co je myslim dost odstrasujuce.
No a este jedna vec - velmi sa s muzom nezhodujeme v tom, ci povedat dietatu ze je adoptovane. Ja som zasadne za to, povedat mu to hned ako je to schopne pochopit. Moj muz je za to nepovedat mu to nikdy.

monasek84
26. dub 2010

MM osobne nechtel o darcovi ze zacatku ani slyset... ted jsme v tom stadiu, ze kdyby se nahodou nenasli nase potvurky, pouzijeme darce, protoze si oba chceme zazit jak to poroste v brisku atd... proste si to vypiplame.... ted se mi o tom mluvi jednoduse, je jasne, ze jak k tomu prijde, budou deprese, rozhodovani atd... ale ted to mame v hlave takto.... a jestli rict nebo nerict... ja bych to rekla, pokud s tim bude od mala vyrustat, ale das mu najevo lasku atd, tak myslim ze to je "bezpecnejsi" jak kdyz to praskne napr. v puberte pri nejakych zdravotnich problemech a nekdo to necitlive provali atd....

iriel
26. dub 2010

Skrecko - U adopce bych mu to rekla, u darce asi ne, ale my stejne musime, kvuli rodinne anamneze, takze to me ceka taky... A pritom mm rodine to rikat nechceme, ti by to nepochopili...

monasek84
26. dub 2010

a to je dalsi vec... kdyz by se nahodou musel pouzit darce... rict rodinne a okoli?? ja jsem spis za to ze ne....

iriel
26. dub 2010

Ja jsem to rekla mame, taky dvema kamaradkam a tim to hasne. Vuuubec ne babickam, segram a podobne, proste budu najednou tehotna a bude 🙂

skrecko
26. dub 2010

O darcovi by som asi dietatu nehovorila. Mozno az ked by malo svoje dieta. To uz sa clovek pozera na veci inak. Aj ked urcite by som mala strach, ze sa to moze prevalit.

No a rodine nie, zasadne nie. V ziadnom pripade. My im nechceme povedat ani to kto ma problemy s plodnostou.

monasek84
26. dub 2010

no stejne jsem zvedava jak to vsechno bude... jestli toto budeme resit nebo nebudeme... a tak....

deniiiii
26. dub 2010

Ted jsem se dostala k netu a precetla si zpetne posledni 3 stranky, tak to vypada, ze se vsechny pripravujete na darce 😒 a pritom jeste nemate vsechna vysetreni, monasek, skrecko...Iriel to chapu, tam to jinak kvuli zdravotnimu stavu muze nejde, ale my o tom mame premyslet az jako o posledni instanci, ne? 🙂

skrecko
26. dub 2010

jaj, monasek, keby sme tak vedeli. Ale dobre, ze nevieme 🙂

deniiiii
26. dub 2010

Skrecko: bude dobre, neboj 🙂

skrecko
26. dub 2010

hihi, konecne dosla deniiiii, ta v tom ma jasno 🙂 Ta nam vsetkym naplanovala IUI zo spermii nasich muzickov 🙂 🙂 🙂
Hned mi je veselsie

deniiiii
26. dub 2010

se mi zda, ze si ze me nekdo dela srandu 😀

monasek84
26. dub 2010

deniii: to jen tak spekulujeme, my samozrejme vime, ze budeme mit NASE permoniky 😀 😉

deniiiii
26. dub 2010

dobre, uznavam, ze IUI asi nepujde, ale porad je tu IVF po Tese, precti si zacatecni stranky tady toho chatu, kolikrat jim to vyslo 🙂

skrecko
26. dub 2010

deniiiii: kto je to, kto si robi srandu, pust ma nech ho zbijem 😠 😠 😠 😠

Ale nie, nehnevaj sa, nahodou mi je veselo ked som si na to spomenula. Si ma vytrhla z depky 😉

monasek84
26. dub 2010

deniiii: 😉

skrecko: no kdo si dela srandu? mam ti ho podrzet?? 😀

skrecko
26. dub 2010

😀 😀 😀 ale ako sa zbijem, ked ma budes drzat??? 😀 😀 😀

monasek84
26. dub 2010

skrecko: spachas psychologicko/telepatickou sebevrazdu 😀

skrecko
26. dub 2010

monasek: 😀 😀 😀 😀 skusim

monasek84
26. dub 2010

skrecko: soustredis se?? mas krecovite zavreny oci? z tvyho hrdla vychazi chrceni?? jde to?? 😀 😀

skrecko
26. dub 2010

monasek funguje to, krecovite tu chrcim, aby som sa nerozrehotala na celu chodbu, lebo by som im asi tazko vysvetlovala co sa rehocem 😀 😀 😀

monasek84
26. dub 2010

skrecko: a vypadas u toho nejak takto???? http://foto15.guru.sk/albums/MMSkovky/ksicht.si...

iriel
26. dub 2010

Monasek 😀 😀 to jsi ty?

monasek84
26. dub 2010

iriel: neeeeeeeeee, to sem vyhrabala na gooooooooglo 🙂

skrecko
26. dub 2010

hihi, tak nevyzeram

monasek84
26. dub 2010

skrecko: 😀 😉

iriel
26. dub 2010

Teda ja zas dneska delam jen tak na 60%, fuj fuj... 😉

monasek84
26. dub 2010

iriel: ja tak delam pro jistotu porad aby nebylo poznat pracovni poklesy 😀 😀 😀

grrr... celej den krasne a ted kdyz mam jit pomalu domu, tak se mraci na dest 🙄