Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

verulix
27. kvě 2018

@koudelka82 Chodíme v Ostravě k p.Vachové, ale čínská medicína je už ve více městech. Jen bych si přečetla různé recenze. /Ano, ona vymyslí směs bylinek přímo na míru a nechá to namíchat ve specializovaném centru, které tu taky máme.

koudelka82
24. srp 2018

ahoj holky, jak se máte? založila jsem skupinu Azoospermie, pokud některá budete chtít, přidejte se 🙂
https://www.modrykonik.cz/group/8395/detail/

mimitina
Autor odpověď smazal
Zobraz
andersom
9. únor 2019

@boruuvka ahoj moj manžel má taku istu diavnozu azospermiu a pričinu ne vedia zistit.genetika hormoni všetko ok.ale do čitala somm sa na nete že v prahe je 1lekar odbornik na to doktor koči .chceme tam cestovat za nim len sme dost z daleka a neviem kolko sa tam plati za konzultaciu.prosimm ak mate niegdo snim akusenosti tak na pište zbieram informacie onom dakujeme.Sandra.

ilonavamberska
10. únor 2019

@andersom k MUDr. Kočímu jsme chodili, také vše OK (geneticky), každá konzultace nás stála tak 3000,- Kč (ale už je to 8 let zpět), doporučil nám hormonální léčbu, pak operaci, jeli jsme si paralelně svoji alternativní cestu léčby a dnes máme 3 zdravé děti, přirozeně počaté, na operace, hledání spermií, hormony ani IVF nedošlo, z 0 jsme se vypracovali na 42 mil. spermií, ale je to hodně o sebezapření a radikálně jít do změny stravy, prostě přísný detox a očista těla (fytoterapie, čína, strava, pohyb, otužování), pak to jde, pan Kočí nám řekl, že kdyby bylo víc takových, může zavřít ordinaci, takže ono to jde, ale musí se začít hodně u sebe, pokud máte zájem o více info a jste nakloněni spíše přírodní očistě těla, kontaktujte mne, ráda pomůžu

andersom
10. únor 2019

@ilonavamberska dakujem za informaciu tak. Pojdeme aj mi tam za doktor koči je to velmi daleko počula som že je adresa v praha 9.a dufam že sa nam to podari.a aka je to liečba hormonalna?injekcie alebo tabletki? A čo sa tam višetruje pri prvej konzultacii?

andersom
3. bře 2019

@anniedxb ahoj to je super že ste otehotneeli a 1 pokussa vam podarilo?

andersom
3. bře 2019

@anniedxb ahoj zaujimalo ma tvoja dislkusia o azoospermii.tak ako ste dopadli?pomohol vam dr koči? Mi tak isto azoo a chceme ist za dr koči ale nemame snim skusenost.vdaka za info. SANDRA

ivetka1986
14. dub 2019

@koudelka82 tak jsem opět požádala o přijetí do skupiny 😘

koudelka82
14. dub 2019

@ivetka1986 opět mi to nejde Te přidat. Včera jsem psala adminkam, ještě se mi nikdo neozval. Tak v pondělí se to snad spraví.

daina87
23. kvě 2019

Ahoj Holky, take bych se rada pridala ... po dvou spg azoo. Pritel jako dite, nesestouple varle resene kolem 3. roku veku. poprve jsme nasadili vselijake vitaminy... doufala jsem ... dokonce pred vcerejsi kontrolou jsem si delala nadeje... protoze 3 dni jsem mela zpozdeni. Snazime se rok a pul... mne je 32 a tlaci me vek kvuli tomu, ze jsem diabetik 1. typu. Ted vubec nevim co dal. Koci je odbornik, ale nevim, zda ty jeho konzultace fin. dame. Zatim jsem od prvniho spg. stihla nasetrit na obyc IVF ... Pritel po prvnim spg zlomeny... nestastny, ted po druhem se oklepal behem hodiny s tim, ze vi, ze to proste pujde... Cekame na genetiku. Pak zatim urolog u nas v plzni. PH mel 8 coz mi prijde dost a muze znacit zanet... mate nekdo zkusenosti?

ellisabetha
23. kvě 2019

@daina87 Ahoj, máme stejný problém, azoo. Ale je to zřejmě genetický problém, chodili jsme ke Kočímu rok, manža si píchal injekce, bohužel nic se na operaci nenašlo. Taky jsem věřila, bral všelijaké vitamíny, jen sprcha, žádný fotbal, který hraje... ale nic. Taky nás tlačil věk, když jsme to začali řešit, bylo mi 34 let. Dnes už jsem se s tím smířila a řešíme jinak. Hodně sil a ať to nakonec vše dobře dopadne. Jsou to nervy. 🍀

daina87
23. kvě 2019

@ellisabetha dekuju za odpoved, i kdyz to nejsou pozitivni zpravy. Mam pocit, ze me nikdo nechape ... proto jsem se dnes pridala sem, i kdyz sem uz pro rady jako pozorovatel chodim od unora, kdy byl na prvnim spermiu. Ja vubec nevim, co bude dal. je mi jasne, ze clovek vyzkousi vse ... a pak jde trebas do darce do adopce... atd. Pritel mi rekl, ze darce v zadnem pripade nechce... pry nebude vychovavat kukacku... coz mi prislo dost drsny ... a zapochybovala jsem i o nasem vztahu jako takovem... po ztrate dalsi nadeje vcera se o darci opet neuvazuje ... ale je presvecen, ze to pujde... coz mi dodava silu ... Ja nemam se spermiogramy tolika zkusenosti ... kazdopadne na odber sel po 6ti dnech abstinence .... ale zase si rikam, ze by tam byly aspon mrtve kousky ... ani po centrifugaci nebylo nic ... Preji take stesti, aby se to u vas vyresilo ... ja propadam panice ... pritel se po druhem spermiu srovnal celkem brzy ... on viru porad ma

ellisabetha
23. kvě 2019

@daina87 Pokud má on víru, tak mu věř taky. Manža to zkusil, aby si to jednou nevyčítal, ale tušil, že to nedopadne. Naštěstí o dárci začal on, já s tím měla prvně problém, ale teď už to tak neberu. Držte se.

ivetka1986
23. kvě 2019

@daina87 ahojky máme taky azospermie a k tomu ještě poškození chromozom Y 😞 snažíme se 12 let a nic jezdíme do Prahy k panu doktorovi Vikovi je super a doufám že nám pomůže 😘držím ti palce 😘 PS:mi jsme měli už 4 krát 0 spermiogram 😞

daina87
24. kvě 2019

@ivetka1986 12 let? ty blaho tak to je vykon...☹ to uz bych psychicky nedala ... stalo se nekdy, ze se neco ukazalo za tech 12 let ...?

kocica7
3. črc 2019

Ahojte.Ked vasi muži nemali v ejakulatore ziadne spermie aj napriek tomu sa Vam nejako podarilo otehotniet alebo ste po zvazovani isli do darcovskych?

andersom
4. črc 2019

@kocica7 áno mi sa chystame do darcovskych moj muž nema žiadne spermie bohužial. Dufam že sa to podari.

kocica7
4. črc 2019

@andersom Aj to rodičom a rodine hovorite?Dlho ste nadtym uvazovali?Moj partner to ma potvrdene od geneticky ☹ ale verime na zazrak aj ked uz mame dost pokrocili vek.

ivetka1986
4. črc 2019

@kocica7 hele a neuvazovali ste o tese? Můj manžel jde v říjnu

kocica7
5. črc 2019

@ivetka1986 V srpnu alebo v zari mame ist do Centra a tam povedia ci to ma zmysel ist na operaciu Tesa.Inac pojdeme asi do darcovskych spermii.

ivetka1986
5. črc 2019

@kocica7 nám dává šanci 20 až 30 % úspěchu v tese ale stejně do toho jdeme skusime vše co bude v našich možnostech aby bylo manzelove mimi 😍pak dej vědět co vám řekli jaký máte šanci 😘držím pěsti ✊ 🙏 🍀

andersom
5. črc 2019

@ivetka1986 nam v centre povedali že nam ne daju šancu na tessa ni su si isti že sa najdu spermijki.tak radčej ne rizkujem lebo manžel sa operacii dtrašne boji.ano rodičia otom vedia že budeme mat darcovske a suhlasili aj oni lebo je to lepšie mat bábo ako by nič mi sa máme velmi radi a chápeme jeden druheho .to bude naše vlastne dieta tak sa velmi tešim len abi sa to podarilo. už v auguste ideme na to už máme všetki visledki.

andersom
5. črc 2019

@kocica7 .no ja v zazraku moc ne verim.ano rodičia otom vedia.mi sa máme velmi radi a to bude naše vlastne dieta.len dufam že sa to podari .už v auguste ideme nato máme v šetki višetrenia za sebou.tešim sa .

kocica7
5. črc 2019

@ivetka1986 drzim Vam palce aj ja.

kocica7
5. črc 2019

@andersom Prajem ti aby ti to vyslo ako kazdej jednej z nas ,ktora sa snazi prirodzene a nakoniec musia pomoct lekari

ivetka1986
5. črc 2019

@andersom já vám to neberu jen říkám že mi chceme udělat vše pro to aby sme měli naše biologicke mimčo 🙏🍀✊tak vám držím pěsti ✊

ivetka1986
5. črc 2019

@kocica7 děkuji moc dám vědět v srpnu jak postupujeme 😘🍀🙏

holkacekatelka
6. črc 2019

Ahoj holky. píšu pro vaše povzbuzení. Manžel měl azoo. Strasili nas v car a všude dárcem příp M/T. Chodil k mudr kocimu. Je to kapacita, léčba je teda hormonální a hodně drahá. Lecil se cca 1 rok, následně diagnóza OAT gravis. Podstoupila jsem Ivf a vyšlo na první pokud. Teď jsem 34 tt a pevně doufám, že vše už dobře dopadne. Držím palce

ivetka1986
6. črc 2019

@holkacekatelka můžeš sz? Chtěla bych víc informací děkuji 😘