Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

aladin
8. únor 2010

Ahoj holky, boruuvko, stimulaci snáším zatím moc dobře. Nepřibrala jsem, nálady se mi nemění a ani nebolí břicho, ale je to teprve 4. den, tak uvidíme. Už mám hotové krevní testy (kvůli narkóze) a ve čt jdu na kontrolu a asi se už dozvíme ten termín OPU. Měla jsi nějaké bolesti při té stimulce?

petinax
8. únor 2010

ahojky holky, no zajímalo by mě kolik člověk po té stimulaci přibere.ty jsi boruuvko přibrala?

prinzesz
8. únor 2010

jee monasek, ty si tiez vodnarik? ja mam narodky dnes 8.2. a oslavila som 31 ach jo.. ten cas leti..
tebe bude kolko?

inac z tej stimulky mam strach aj ja, tiez sa obavam pribratia, nechcem byt sebec ale vyzerat ako gula by som tiez nechcela.. ja este skusim vyzistit ci sa da sportovat pri tom.. neviete tie co stimulujete? holky drzim vam palce

monasek84
9. únor 2010

ahojte 🙂
petinax: no jedna znama teda nabrala dost, ale je to spis tusim zavodneni nebo neco takovyho....

prinzesz: ano, taky unterwassermann 🙂 ja jsem 10.2. a bude mi 26, mas pravdu strasne moc to leti ☹

Jinak zitra jdeme poprve do ISCARE...

prinzesz
9. únor 2010

monasku, tak ti drzim palce, kam do iscare idete? v prahe? my tam tiez chodime 🙂 su tam moc fajn ludia, pak napis aky si mala pocit..

inac holky, tie ktore sa chystate ku Dr. Kocimu, mese uz u neho stoji 34.700kc takze pekne zdrazel, zatial aj tak do toho ideme 🙂 len cakam na vysledky mojej genetiky.. teraz sa len modlim aby boli ok, plus priatelovi nasli spermijky pak mozme ist na IVF, zacinam sa uz aj tesit..

plasice
9. únor 2010

Ahoj holky,manželovi také zjistili azoospermii,když byl na spermiogramu.Zítra jdeme na urologické a andrologické
vyšetření,které nám bylo doporučeno.Jdeme k panu doktorovi Víkovi do Gennetu Praha.Máte s tím někdo zkušenosti jak to probíhá,jak dlouho se tam čeká na výsledky a co se bude dít dále?Jinak co se týče dárce spermií,to už jsme probrali,že by jsme šli i do toho.Manžel byl na operaci v osmi letech na nesestouplá varlátka a i to může být i příčinou prý.Máte někdo podobné zkušenosti a nějakou radu?

dadous
9. únor 2010

plasice taky jsme měli operaci s varlatkama v dětství, teda přítel, a spermie se našli 😵

plasice
9. únor 2010

ahoj dadouš,a našli je na mese/tesa,nebo tou centifugou,jak tady takáé o tom někdo psal?A udělají mu ten spermiogram znova v CAR,aby to potvrdili?Oni nám totiž ten první dělali v nemocnici na Kladně.

dadous
9. únor 2010

nam taky dělali první spermio v nemocnici a pak u druhyho , už v caru se spermie našli, oni to tam proplachujou nějakym roztokem 😵 v každym případě ho prohlídne androlog a měl by ho znova poslat na spermio 😵

monasek84
9. únor 2010

princesz: Nene, jdeme do ISCARE v Bratislave, bydlime tady, tak tak 🙂 sama jsem zvedava...

ufff. pekna palka za mese 😠

slncee
9. únor 2010

Ahoj prinzesz, ako nasli tvojmu manzelovi spermijky... To je super. 🙂

boruuvka
9. únor 2010

Aladin a petinax, při stimulaci jsem nepřibrala nic a taky jsem si píchala puregon. Akorád ke konci jsem měla větší a nafouklé břicho, jak se tam ty folíky množily 🙂
Plasice, pokud se opravdu prokáže, že příčinou azoo u vás jsou nesestouplá varlata, tak šance při tese je opravdu veliká, že se něco najde. Záleží jak vám dopadne hormonální profil a genetika.

prinzesz
9. únor 2010

slncee, no este nenasli 🙂 az ked pojde na tu operaciu, teraz cakame na moje vysledky z genetiky, ak dopadnu ok pak sa objedna na mese a pojde na operaciu, ak mu najdu spermose pak ideme na IVF ach jo.. preco musi byt vsetko tak zlozite?!

slncee
9. únor 2010

Jaj prinzesz, to som citala narychlo a nepochopila... zlozite to je velmi a clovek sa musi zmierit s takzmi vecami ako ako to, ze vas milovany muz nemusi mat spermijky... ja s tym tiez bojujem a my asi tak za dva mesiace pojdeme na IVF a M/T... tam sa rozhodne, ci bude mat manzel spermijky...
verim vsak, ze to vsetko je na nieco dobre... clovek si viac vazi zivot a blizkych a jeden druheho...
my cakame tiez na vysledky z genetiky, zajtra tam idem volat, ci uz su a potom ideme vypisovat ziadost na IVF...
uz to vsetko chcem mat za sebou...

prinzesz
10. únor 2010

slncee, veru tak ako pises, tiez mam tieto stavy a hovorim si ze by som sa chcela rano zobudit a toto vsetko by uz bolo za mnou, my to ideme urobit tak ze najskor pojde partner na mese, ked najdu spermose tak ja zacnem stimulovat.. nechcem to urobit sucastne s nim, aj keby to bolo romanticke ale vies, keby nahodou nenasli ziadne spermose /co nechcem pripustit/ na nejakeho darcu sa musim pripravit.. ak by sme sa rozhodli, no ja tuzim po biologickom dietatku.. ziadnom inom.. zatial..
ako ste dohodnuti s mnz v pripade ze by ziadne spermose nenasli, ako krajny pripad.. ale vies treba byt pripraveny na vsetko..

monasek, vsetko naj naj naj k narodkam - nech sa ti tento rok splni najvacsi sen, stat sa maminkou! ked sa vratis z CARU tak napis ako bolo 🙂 cakame 😉

monasek84
10. únor 2010

prinzesz: ahoj 🙂 dekujuuuuuuu 🙂 za 15min vyrazime do CARu, tak snad dostanu nejakej peknej darecek 😉

Jinac MM ze zacatku nechtel o darci ani slyset .... a ted pripustil, ze kdyby se spermosi nenasli (coz si chceme ale overit z vice stran), tak by na darce pristoupil, protoze chce abysme si vynosili "nase" mimco 🙂

slncee
10. únor 2010

ahojte, pripajam sa ku gratulaciam... monasek nech dostanes to najkrajsie.... drobceka v brusku...

no moj mm to iste, o darcovi ani pocut, dokonca to povazoval akoby som ho podvadzala.... musela som pripustit, ze pojdem stimulovat a ak sa nic nenajde tak to proste nechame tak bez darcu...

vcera sme boli u dr a tam prvykrat povedal, ze teda ak nic, tak darca.... ja som sa s tou myslienkou tiez musela vysporiadat a on predpokladam tiez... hlavne som ho do toho nemohla tlacit... kolko som sa naplakala ani nemusim hovorit....
baby az sa to bojim napisat, lebo tomu nemozem uverit a stale sa bojim, ze zas to bude inac... a budem zas sklamana
mojmu mm nasli jednu spermiu v spg, zevraj nekvalitnu, ale nasli.... neverim... treti spg v poradi...
to by asi znamenalo, ze sa mu vytvaraju.... jaj keby to tak naozaj bolo....
genetiku uz mam vysledky, vsetko ok...
stale tomu neverim...

prinzesz
10. únor 2010

slncee, tak to je super sprava!!! takze tvoria sa! paradicka.. inac on bol na genetike? a co jemu zistili?
gratulujem aj k tvojej genetike, teraz mam pocit ze toto je skvela sprava, co by ma pred par rokmi ani nenapadlo 🙂 to je co?!

slncee
10. únor 2010

prinzesz, aj moj manzel ma dobru genetiku... jedine cysticka fibroza je este v laboratoriu...
zajtra dufam budem moct bez tych testov na CF vypisat ziadost na IVF, tak drzte prsty....
aj tak nechapem, len nech to je pravda...

prinzesz
10. únor 2010

slncee, zacni verit!!! je to vyborna sprava, ja napr. stale dufam ze sa stane nejaky zazrak a ja pocnem prirodzene... ale ten zazrak by musel byt fakt maxi 🙂 strasne si to zelam ...

ja budem mat genetiku az koncom februara/unora... boze uz by mi mohli zavolat, lebo som sama veeelmi zvedava ako dopadne.. ci mi nieco nasli alebo nie.. ach jo.. kedy budes mat ty CF?

monasek, nejak nepises ako bolo v caru, tak napis, docela som zvedava..

petinax
10. únor 2010

monasek84 - také přeji vše nej k natozeninám!!!a ať se ti splní vše co si přeješ, hlavně to mimi

slncee - jedna se našla?tak to supr zpráva, ted myslím nasadíš manželovi profertil a za pár měsíců jich budete mít třeba víc!!!držím pěsti. slncee a vy jste měli hormony a genetiku v pořádku?věděli jste příčinu nebo byla neznámá?

ihlicka
10. únor 2010

Ahojte baby! Aj my máme problém zo spermiama. Moj muž bol už druhý krát na spermiogramu a nič tam nemá. Prvý krát, keď som sa to dozvedela myslela som že sa zblazním tak zlutosti som velmi plakala no bolo to hrozné.Ja som podstupila aj laparoskopiu a mám ja všetko v poriadku, Urolog mu povedal že bude musieť podstupiť operáciu MESA/TESE. Muž bol na odbery krvi a potom mu povie za dva tyždne čo a ako. Babulky mám strach,len aby tam tie spermie boli. 🙂

monasek84
11. únor 2010

slncee: to je super zprava!!!! gratulujeme 🙂)) kdyz tam jedna byla, tak vevnitr jsou, super 🙂

prinzesz: ja uz pak vcera nebyla na PC, tak proto jsem nepsala.... takze... doktor nam doporucil jeste dva mesice pockat. MM dostaval hormonalni injekce kvuli hladinam testosteronu atd... posledni dostal v pulce januara... no a doktor doporucil, ze by pockal tri mesice od posledni injekce, kvuli tomu ze testosteron zabiji spermie. Tak ze by nechal telo "vycistit" od tech umelych hormonu. Pak ze udelame kontrolni spermio (kdyby se neco naslo, tak hned zamrazi) a kdyz by nic, tak budeme konzultovat dalsi postupy...takze samy cekani a nejistota.... ☹ ach jo... mohla ho zatim aspon poslat na genetiku nebo tak... to se vsechno natahuje.... ☹

petinax: diky moc 🙂

monasek84
11. únor 2010

ihlicka: drzime pesti aby byly vysledky z krve ok a spermosci se nasli ;) neboj 🙂 ta bolest za chvilu prejde a nastoupi sila a chut bojovat ;)

prinzesz
11. únor 2010

monasek, co? a on vas lieci akoze na co?! tomu nejak nerozumiem, preco vam dava davky testosteronu? bol tvoj mnz na hormonalnom profile? to je nejake divne!

ihlicka, tak vitaj medzi nami, ziadna slava co?! ale neboj ako pise monasek toto preboli /u mna docela rychlo/ a nastupi chut bojovat, ake testy robili tvojmu manzelovi? vies, ak bude mat hormonalny profil dobry a aj genetiku tak je veelka sanca ze spermijky ma vo vajkach, Dr. Koci nam hovoril az o 99,9% co je docela dost nie? my teraz cakame na moju genetiku ako dopadne, ale este mam tyzden cakania... ach jo, fatk zacinam byt nervozna 🙂 no snad bude ok, osobne neverim ze by mi nieco nasli.. ja som hoooodne velka optimistka v tomto, aj verim ze sa nam baby podari 🙂 tak drzim palce aj tebe, tiez som to prve dni riadne oplakala! ale teraz je to uz ok a verim ze vsetko dobre dopadne nakoniec 🙂

ihlicka
11. únor 2010

monasek84 snažime sa už skoro 2 roky a stále nič, nikdy by ma nenapadlo, že sa to stane nám ☹ Keď sme boli na spermiograme nikdy by ma nenapadlo ,že toľko ľudi má tento problém a všetkych povzbudzujem a pevne verím že sa to podarí každému 🙂

monasek84
11. únor 2010

prinzesz: ten testosteron dostava uz od 6/09 od svyho url, protoze mel uplne rozhazene hladiny hormonu. Daval my tu hormony na srovnani hladin. Pak byl na jedne operaci (kdy mu v detstvi neudelali dobre operaci semeniku - tak na opravu). Vlastne ted v januari uz dostal posledni injekci, protoze hormony uz ma ok. Jen tento url z ISCARE rikal, ze by pockal, at zaciname s cistym stitem....

monasek84
11. únor 2010

ihlicka: taky by me nenepadlo ze tolik lidi ma stejnej problem. My se snazime taky nejake dva roky. O te moznosti azoospermie jsme vedeli, kvuli te operaci z detstvi a spatnym hormonalnim profilem. Celkove tento problem resime od 6/09.
Vsem drzime pesti 🙂

ihlicka
11. únor 2010

no my sme to zistili v januári tak že je čerstvé a bolí to, všetci nas strašia ako to moc stojí penez, My to chceme a musíme sa zariadit, Máme velkú podporu v naších rodičov a to mi dáva silu všetko prekonať. No monasek 84 tak vám sa to už možno podarí tak vám držím moc a moc palce

prinzesz
11. únor 2010

tak aj ja sa pripajam do klubu, tiez sa snazime 2 roky 🙂 a tiez ma ani nenapadlo ze budeme mat takuto diagnozu, ani vo sne.. vzdy som si myslela ze toto bude jedna z najlahsich veci v mojom zivote a evidentne nie..

ihlicka, kolko mas rokov a kolko tvoj manzel?