Bez menstruace po vysazení antikoncepce

nathalka22
13. bře 2016

Hezký podvečer,chtěla bych se zeptat je tu nějaká paní či slečna co normálně užíval HA měla normální menstruaci ale jak HA vysadila tak menstruace pul roku,rok proste bez hormonu nikde?Pak se rozhodla otěhotnět a byl problém protože ovulace a menstruace a všechno nikde??Zatím děkuji za odpovědi.

kristy82
13. bře 2016

No, myslím že nás je tu takových bohužel hodně :( Na tohle téma tady určitě najdeš mraky diskuzí, tak můžeš pročítat...

trif
13. bře 2016

Ja po vysazeni HA mela menstruaci treba po 3-4 mesicich. Trvalo to tak rok a pul a pak jsem presto naprosto neplanovane otehotnela.

sarlotte09
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenusaak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarlotte09
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanpavka
14. bře 2016

Měla jsem to stejně, jako ty, HA jsem brala dlouhodobně - 6 let a díky ní jsem měla pravidelnou menstruaci, jakmile jsem HA vysadila a půl roku žádná menstruace ani těhotenství, začala jsem to řešit. První důvod byla štítná žláza, po užívání prášků se mi menses srovnala a byla pravidelná. Všechno se vším souvisí, musíš najít příčinu.

nathalka22
autor
27. čer 2016

@hanpavka no já mam právě všechny testy v pořádku jak na štítnou žlázu tak hormony v krvi tak hsg vyšetření prostě vše co mi za toho pul roku udělali v se v pořádku... 😒 ☹

lichtakova
27. čer 2016

@nathalka22 taky jsem to tak mela,hlavne ja jsem prapuvodne HA dostala na srovnani cyklu.Kdybych vedela,jak dlouho bude trvat,nez se to zas nejak nastartuje,vysadila bych mnohem drive. Dostala jsem pak na srovnani Proveru,pak po vic jako roce nejaka vysetreni-ja i manzel,vse bylo ok,ale doporucili mi Clostilbegyt,nez jsem stacila uzit,otehotnela,ale potratila.Ale potom se mi cyklus srovnal a otehotnela jsem znovu asi po 3/4 roce. Dalsi dve uz byla hned prvni mesic.

jujatko
27. čer 2016

jj, rok a pul po vysazeni antikoncepce jsem MS mela pouze pri brani duphastonu a nebo pri pichnuti injekce. Pri brani antikoncepce neni vlastne MS tou pravou MS. Byla jsem z toho docela spatna. Brala jsem gynex, pila, kontryhelovy caj, caj na upravu cyklu a ja nevim co jeste ....

lichtakova
27. čer 2016

@jujatko
@nathalka22 jojo,presne....myslim,ze zjistis,ze nas opravdu hodne...ale nevim,jestli te to uklidni 🙂

jujatko
27. čer 2016

Jinak, ovulku jsem nemela ani pri brani clostylbegytu - tedy spise folikuly nemely nikdy vice nez 12 mm. A to jsem pak brala 3 tablety denne. Po roce a pul prisla samovolne MS a druhy mesic uz nikoli, protoze jsem byla jiz tehotna... Nejak jsem vnitrne citila, ze nemoznost otehotnet spociva v rozhozenem cyklu. Muj doktor, uznavany, jezdi k nemu pacientky pres pul republiky ..... mi tvrdil, ze k otehotneni neni treba mit cyklus, pokud mne léčí pomocí hormonu atd. a ze prirozenou cestou mi nedava sanci na otehotneni, kdyz se mnou ty hormony ani nehly .... No, a ejhle ....

konik_mischel
27. čer 2016

@nathalka22 měla jsem to stejně, HA několik let, pak vysazení, a ms nikde, bez vyvolávačky ani ťuk, brala jsem léky, nic nepomáhalo, nakonec jsem koupila ve zdravé výživě gynex kapky ( nejsem nějaký propagátor čínské nebo přírodní medicícny, zkusila jsem poprvé, protože jsem byla fakt zoufalá, chtěli jsme mimčo) a vybrala jsem jednu lahvičku a MS jsem měla jak hodinky.Doporučuju, brala jsem pak k tomu ještě jeřáb ptačí na podporu otěhotnění.

nadla
28. čer 2016

ahoj, jsem na tom stejně. Po cca 10 letech jsem vysadila HA (konec února) v březnu jsem měla menstruace dvě, dostala jsem na srovnání cyklu orgametril 2x1, po dalším vyšetření, jsem měla cystu, další měsíc tekutinu v břiše. Stále mi je předepisován orgametril, když jsem to po 42.dnech nedostala, zas jsem jedla orgametril. Ten má zabraňovat ovulaci. Menstruaci jsem samovolně nedostala, jen po těch prášcích, po kterých mi je akorát zle.

nathalka22
autor
28. čer 2016

@konik_mischel no me byla gynekolozkou doporučená malinová směs jsou to taky kapky mam je doma ale jim jen občas tak asi začnu pravidelně a uvidíme...už jsem bezradna protože me doktoři řekli ze už neví co se mnou jedine prej nějaké centrum tak sem se objednala do Zlína ale radši bych chtěla přirozenou cestu jestli mi rozumite

nathalka22
autor
28. čer 2016

@nadla já od ledna chodila az to ted na injekce agolutini a agofolinu každá do jedné půlky a každý týden az do května mezi tim nějaké prášky a menstruace pouze dvakrát a na vyvolání 😠

gabulkam
28. čer 2016

Jsem na tom stejně, již 6 měsíců vysazená HA, menstruaci jsem dostala jedině po injekci agolutinu, takže jsem jí letos měla teprve 3x a před dvouma týdnama mi doktor diagnostikoval PCO ☹

bailaj
28. čer 2016

Ahoj, taky přidám svoji zkušenost. Je to rok a 1 měsíc, co jsem vysadila HA s tím, že chci otěhotnět. Po třech měsících nedostavení se MS jsem šla na gyndu, taky jsem měla všechny testy v pořádku. Hormony jsem do sebe ládovat nechtěla a tak že dám tělu šanci se očistit samo. Brala jsem 3 měsíce gynex, pak nějaká homeopatika a v lednu (po 8 měsících od vysazení) pořád MS nikde, tak jsem šla opět na gyndu a na UTZ Dr. viděla folikul těsně před prasknutím 🙂 - úplná náhoda 🙂 Což mě neskutečně potěšilo, nicméně mimi z toho nebylo kvůli krátké luteální fázi (to vím z měření bazální teploty). První přirozená MS mi přišla tedy až po 8 měsících. Pak další po 35 dnech. Myslela jsem, že už to bude pravidelnější, tak jsem vysadila bylinky, ale další 2,5 měsíce opět bez MS - šla jsem tedy už na vyvolávačku a od MS jsem nasadila opět pravidelně bylinky a po 30 dnech přišla ovu 🙂 Teď jsem v luteální fázi, zavádím utrogestan na její prodloužení a uvidíme, jestli z toho něco bude 🙂
Každý jsme sice jiný, ale moje rada je: obrnit se trpělivostí, zkusit aspoň 3 měsíce pravidelně brát bylinky (např.gynex, femigard, kontryhelový nebo ženský čaj od Grešíka - s těmito mám zkušenosti já, nebo tu malinovou směs, co máš) a dát šanci tělu se vzpamatovat. Zkus třeba i měřit bazální teplotu, ať víš, kdyby přišla ovulace. Držím moc palce, je to boj, ale nejsi v tom sama 😉

nathalka22
autor
28. čer 2016

@bailaj takže začnu jist pravidelně malinovou směs a musím se zeptat jestli k tomu mužů ještě nějaké bylinky

luj89
28. čer 2016

Já jsem 6 měsíců po vysazení. První 4 cykly byly různě dlouhé (od 14 po 45 dní), ted se to ustaluje na nějakých 35 dnech. Podle mého doktora je půl rok bez MS ještě v pořádku, pak už je to problém.
Doporučuju ženské kapky od Grešíka (o dost levnější obdoba gynexu), řebříčkový a kontryhelový čaj (řebříčkový mi chutnal víc).

konik_mischel
28. čer 2016

@nathalka22 rozumím, velmi dobře, jak jsem psala já jsem zkoušela léky, vyvolávačky, všechno. Pak jsem si nechala podle Mojžíšové zmobilizovat kostrč, začala jsem užívat ty kapky a najednou to bylo. Doporučuju, gynex stojí kolem 350 kč, a ten jeřáb ptačí cca 100.

bailaj
29. čer 2016

@nathalka22 Pokud je to malinová směs Dědek kořenář, tak podle složení, co uvádějí na internetu si myslím, že je zbytečné ještě kombinovat s dalšími bylinkami, protože už obsahuje asi 12 bylinek včetně kontryhele (dobrý na růst děl. sliznice) - výrobek vypadá kvalitně, takže jdi do toho 🙂 Jako u všech bylinek je důležité dodržet pravidelné dávkování 2-3 denně cca 20min před nebo po jídle.

nathalka22
autor
29. čer 2016

@bailaj ok ode dneska jdu na to pravidelně ano mam od dědka korenare...takze nic dalšího teda nemam přidávat ??

bailaj
29. čer 2016

@nathalka22 už nic dalšího neber, ta směs je myslím namíchaná docela dobře 🙂 Tak držím palce a zase sem po čase písní, jak ti to zabírá 🙂 Držím pěsti 😉

nathalka22
autor
29. čer 2016

@bailaj tak zkusim a uvidim snad i na me se úsměje stesti a pomůžou bylinky ..dekuji a napisu

nadla
30. čer 2016

taky mám ženský i kontryhelový čaj. Břicho mám teda neustále nafouklý jak balon, netušim, jestli je to tou tekutinou v břiše nebo nevím. 2.7. si mám vzít opět prášek (orgametril způsobuje nárůst sliznice) jinak bych nemenstruovala. Nevím, jestli mám v konzumaci pokračovat :-/

nathalka22
autor
1. črc 2016

@nadla no me doktorka právě nechala úplně tak bez ničeho... ☹

nathalka22
autor
1. črc 2016

Holky a co červený jetel?

lenkahk
2. črc 2016

čaute baby, zapojím sa k vám 🙂 ja som takisto po vysadení HA (brala som 7 rokov) bez menzesu, dostanem ho tak každé 3-4 mesiace maximálne, jedenkrát som dostala po 32 dňoch, tak som sa tešila, že už sa to zrovnáva, ale potom zase dlhá pauza...skúšala som všetko možné už od kontryhelu, Gynexu, Fyrosanu, hormonálnej jogy, homeopatík, Inofolic, Shatapushpi čaj... :D a stále nič... v srpnu to bude už 1,5 roka od vysadenia...podotýkam, že pred HA som s pravidelnosťou cyklu nemala žiadne problémy! Tak uvažujem, že skúsim zas intenzívne nasadiť nejaké bylinky, ale popravde, už neverím žiadnemu prírodnému preparátu, lebo nič na mňa nezaberá. TSH a luteín som mala v krvných testoch v norme...Tak neviem, uvažujem koncom leta zas nabehnúť k doktorke, lebo moja samoliečba nejako nikam nevedie...

katgatoo
4. črc 2016

HA jsem brala 9 let, po vysazení jsem neměla ms rok, než mi doktor píchnul hormony, jakmile přestaly injekce, přestala ms, takže v podstatě 1,5 roku bez přirozené ms. Pak začala z ničeho nic, ale v rozmezí i 50 dní, postupně se rozmezí snižovalo až se ustálilo na cca 34 dnech. Teď řeším ovulaci, která není v CAR. Clostilbegyt nic, teď pojedu poprvé Tamoxifen. Takže od vysazení už to řeším přes tři roky. Kdybych to věděla, HA bych nikdy nebrala.

nathalka22
autor
4. črc 2016

@katgatoo no tak to me teda nečeká nic pekneho..nevim jestli zvladnu tak dlouho cekat...uz nevim vo mam udelat a jak tomu pomoct ..ja vy sadila v lednu ..chodila na hormonální injekce pontom ms jen nekdy pravidelně vubec..pak sem dostala tabletky po tom se ms dostavila a udelali mi HSG vyseren a ted uz me mudr rekla ze nevi co semnou ze jedine na kliniku..chtela bych tomu nejak pomoct sama ale uz nevim jak .. :-/ ☹